Passage/VCJ Iieeft de - opgaande lijn te pakken Pollux bekert verder Harga blijft leiders volgen Zege Juvenilis een kwestie van seconden DAMESTEAM VOLLEY AAN KOP Oranje Nassau krijgt te weinig MAANDAG 20 OKTUBEfi 1975 Schiedam/Vlaardingen Het dames-volleybalteam van Passage/VCJ heeft de opgaande lijn te pakken. Na twee duidelijke nederlagen werd tegen het Papend- rechtse Flits een 2-3 2ege behaald, terwijl dit week einde het Brielse Hobby-Scope/K met 1-3 werd klopt. 1 Juventus (wit) beheerst ook ditmaal via Sylvie Cordemans (11} en Tineke Aleman de rebound. Schiedam Dit weekeinde speelden het dames- en eerste herenteam van basketbalvereniging Juventus beide een thuiswedstrijd. De Schiedamse dames stuurden het Amsterdamse US met een grote neder laag naar huis (6031), terwijl Juventus' herenteam SV Spakenburg met minimaal verschil versloeg: 6361. Het damesteam speelde tegen US dat vorig- jaar nog derde werd achter Juventus. Ook dit sei zoen had US al enige goede resultaten behaald. Het team dat zaterdagavond naar Schie dam kwam liet daar echter niet veel zien. Daar kwam nog bij dat US met slechts zes speelsters kwam opdagen, zo dat de vermoeidheid aan het eind van de wedstrijd ook een woordje mee ging spreken. Juventus begon met een" zone- press te spelen om hun tegen standsters te vermoeien. Hoe wel de Amsterdamse dames wel veel moesten lopen en wei nig scoorden, wist ook Juventus de goede richting wet te vin den. Toch wist Juventus een kleine voorsprong op te bou wen. Na vijf minuten was de stand 6—2. Trainer/coach Frits Spaak scha kelde dan ook al gauw weer over op de meer bekende 2—1—2 zóneverdediging, wat gelijk al tot resultaat leidde. Vooral door Sylvie Cordemans, die ook veel verdedigingsre bounds pakte, ging Juventus nu ook scoren. In de vijftiende mi nuut wist US iets terug te ko men maar dat bleken later wel ongeveer de laatste stuiptrek kingen te zijn van de Amster- dam se dames. De ruststand was 28—1?. Deze eerste hc-lft werd geken merkt door een nogal rommelig spel beeld. Juventus probeerde door een hoog tempo te spelen de tegenstanders te vermoeien, terwijl het zelf eigenlijk het tempo ook met kon volgen. Hierdoor was er veel balverlies en werd er te snel en vooral slecht geschoten. Dat het hoge tempo wel effectief was bleek de tweede helft. Ook nu speelden de Schiedamse dames snel, echter wel met meer overleg. Het team ging daardoor ook rustiger spelen wat het schieten ten goede kwam. Via Arja van de Heuvel ejn Sylvie Cordemans scoorde Juventus er lustig op los zon der dat US er ook maar iets aan kon doen. Na tien minuten was de stand 46—23 voor Ju ventus. De laatste minuten stortte US conditioneel in, waardoor de Juventusdames vrij spel kre gen. Bij het eindsignaal was de stand 50—31 bereikt Het tekort aan speelsters heeft US deze wedstrijd opgebroken en Ju ventus heeft er knap van gepro fiteerd en de twee wedstrijd- punten binnengehaald. Het herenteam speelde zaterdag avond zonder Chns Garcia te gen het wisselvallige SV Spa kenburg Na de onverwacht grote nederlaag vonge week te gen Achilles hadden de Schie dammers weer het een en an der goed te maken. Juventus startte weer goed, maar Spa kenburg wist door individuele acties bij te blijven. Trainer/- coach Jan Start liet toen een man-to-man-verdediglng spelen om dit soort acties te voorko men Voordat deze verdediging goed georganiseerd was hadden de Spakenburgers al een 13—20 voorsprong genomen. Juventus was, door het lengte- overwicht, heer en meester in de rebound, maar dit werd door de Schiedammers met goed uitgebuit. De verdediging draaide redelijk, maar door een goed afstandsschot wist Spa kenburg toch regelmatig te sco ren Ook Juventus wist het ne tje goed te vinden, maar kon de achterstand toch niet wegwer ken. De rust brak aan met een stand van 29—35 voor Spaken burg. Omdat de man-1o-man-verdedi ging in de eerste helft met het gewenste resultaat opleverde, begon Juventus weer met een zóneverdediging. Dit ging Ju ventus goed af en Spakenburg kreeg steeds meer moeite met scoren. Door Rob Mark en Wim Cordemans wist Juventus Spa kenburg m te haken (na vijf minuten 41—40). Vooral door hard werken in de verdediging werd Spakenburg naar een ne derlaag gespeeld. Na 14 minu ten was de stand 53—44. Juven tus dacht toen simpel op een makkelijke overwinning af te gaan. De laatste minuten ging Spaken burg echter een full court press spelen, waardoor Juventus aar dig in de moeilijkheden kwam. De voorsprong van negen pun ten werd met de minuut klei ner en met nog 45 seconden te spelen stond Juventus nog maar twee punten voor. Spa kenburg had balbezit, maar wist door te gehaast spelen twee scoringskansen te verspe len waardoor Juventus toch nog winnend over de eind streep ging. Eindstand: 63—61. Topscorers heren; Wim Corde mans 10—12, Rob Mark 10—10. Topseoorsters dames Sylvie Cor demans 12—14, Ar ja van de Heuvel 4—10. Van onze sportredac tie Vlaardingcn Het bekeren vergaat het heren hockey team van Pollux net als het compe- titiegebeuren uit stekend. Het op be zoek zijnde HDM (Den Haag) ervaar- de de kracht van een weliswaar minder routine in zich hebbende thuisclub, maar na de thee was de conditie bepalend voor de score. Tot aan de wisseling kon HDM het Vlaardingse Pol lux volgen en met technisch knappe acties goed tegen spel bereiken. Toch nam Pollux voor rust door Jan Imhof de leiding: 1—0. Na de hervatting moest HDM duide lijk terug door con ditiegebrek en het was Nolko Ooster hagen die het over wicht kon uitdruk ken: 2—0. HDM beet nog even te rug door Pollux op 2—1 te zetten. Nol ko Öostcrhagen bracht na goed voorbereidend werk van Fnts Hardon de stand op 3—1, De dames verging het eveneens vlot in het bekertreffen in en tegen Maars- scn. Zij besloten de wedstrijd met een 3—1 zege. Ondanks het rommelige op treden m de eerste fase werd het door Mieke Meerhof 1—0, In de tweede fase werd het beter verzorgde samen spel aan Pollux-zij- de pas beloond, na dat Maarssen ge lijk had gemaakt. Armelies van Er- wen nam de twee de treffer voor haar rekening en na vele kansen te hebben gemist (middetümie goed op dreef) was het Mïeke Meerhof die 1—3 aantekende. Deze keer sluit het Brielse blok, Monique Hesseis ('J) komt iets te laat. Ook het damesteam van het Vlaardingse Volley'68 slaagde er een dag eerder in om Hobby-Scope een ne derlaag toe te brengen. Het herenteam van Volley deed het iets minder goed door het Barendrechtse Spirit slechts een punt te ontne men: 3—2. De zege van Passage/VCJ op Flits (2—3) heeft zijn uitwerking niet gemist De Schiedamse dames speelden m Brielle tegen Hob by-Scope/K (het vroegere Kan goeroes) met veel meer zelfver trouwen dan in de voorgaande duels Raakte Passage/VCJ in die eerste wedstrijden bij her haling verstrikt in het vrij inge wikkelde systeem, meer per soonlijk initiatief én het betere spel van de geroutineerde speelsters haalden het team uit de malaise. Een en ander resulteerde in een eerste setzege van 11-15, een wat terugkerende onzekerheid in de tweede set (15-13), maar opnieuw winst in de derde set: 11-25. Passage/VCL, steunend op de inbreng van vooral Riet Brouwer, Greet van Narde en Jonny Soeters, pakte uiteinde lijk de volle winst door de laat ste set met 13-35 te winnen Opvaiiend was het op de beslis sende momenten goede spel van Janny Lepolder. OPSLAG Tegen dezelfde tegenstander pak te het damesteam van Volley een 3-0 zege. Alleen in de eerste set hadden de Vlaardingse da mes het wat moeilijk met de hard slaande Brielse aanval, maar nadat een 10-13 achter stand was omgezet in een 21-19 setzege, brak het Brielse verweer. Hobby-Scope kwam tegen de goede Vlaardingse op slag te vaak in moeilijkheden, waardoor Volley via de set stander 15-6 en 15-10 een duide lijke zege behaalde. Geen overwinning voor het he renteam van Volley'68 De Vlaardmgers startten enige we ken geleden met een 3-1 zege op Gerard de Lange-2, verloren vervolgens van het sterke Tar get. om zich weer te herstellen tegen VC Knmpen. Tegen het Barendrechtse Spirit lukte het echter weer minder goed. Het goede blok van Spint én het te veelvuldig aanvallen door het midden speelden Spint in de kaart. Volley win tenslotte toch nog twee sets, waardoor het m elk geval één punt pakte Set stander: 15-10, 12-15, 17-15, 12- 15 en 15-12. Van onze sportredactie Schiedam In een op laag niveau staande korfbalwed strijd heeft SSC Harga de beide punten in Schiedam ge houden. De wedstrijd tegen ELKV werd met 6-3 gewon nen. ODI heeft de wedstrijd tegen koploper SC Olympia eervol met 5-7 verloren. Bij vlagen was ODI zelfs beter. Succes was vrij. Harga heeft een nuttige overwin ning behaald op ELKV uit Etten Leur. Het werd 6-3 in het voor deel van de Schiedammers. Het is een op laag niveau staande wedstrijd geworden, waarin Harga steeds een licht veldover- wicht heeft gehad. Er werden veel fouten gemaakt en de vele kansen die Harga kreeg werden niet benut. Dit gebeurde allemaal onder het oog van trainer Roel Evenblij die voor de eerste maal het team van SSC Harga zag speten. Erg onder de indruk zal hij niet geweest zijn. ELKV kwam met 0-1 voor voordat John Nederhand voor Harga van ver de gelijkmaker scoorde. De vreugde was echter van korte duur. ELKV nam weer de lei ding en wat Harga ook probeerde, tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de thee kwam een ander Harga voor de dag. Met goed spel werd ELKV onder druk gezet. Dit kwam ook voor namelijk omdat de conditie van de Schiedammers beter was. In de 5e minuut van de tweede helft werd Gerda Hols onreglementair van ach teren verdedigd. De "toegekende straf- worp werd door Karei v.d. Linden in een doelpunt omgezet. Bert Karstel zette Harga na een goede combinatie met Jan Erkelens voor het eerst op winst Nog éénmaal kwam ELKV op gelijke voet: 3-3. Nadat er eerst nog een strafworp werd gemist door Harga, was'het Yvonne Lange die 4-3 het noteren door met een half ver schot de bal door de korf te laten glijden. Hierna ging Harga de bal in de ploeg houden. De coach van ELKV gaf daarop opdracht om risico's te ne men. Hierdoor kreeg Harga veel kan sen en deze werden tot twee keer toe benut. Eerst door John Nederhand en even later gooide Ton Sahli de bal door de korf. Hiermede kwam de eindstand op 6-3. Door deze overwin ning blijft SSC Harga kans hebben voor de bovenste plaats. ODI heeft goed tegenstand geboden tegen het boven aanstaande SC Olym pia. In i'en goed gespeelde wedstrijd waarin bij vlagen ODI het beste van het spel heeft gehad, gingen de Spij- kenissers uiteindelijk toch met de winst strijken: 5-7. Vooral de eerste 20 minuten was ODI heer en meester, maar van de vele kansen werd er slechts één benut. Hierna kwam Olympia in zijn spel en nam het initiatief over. Peter Vink gaf ODI een 1-0 voorsprong door van ver raak te schieten. Olympia zette zijn achterstand om in een 1-2 voorsprong. ODI kwam weer op gelijke hoogte door een doelpunt van Els van 't Hoff die een doorloper benutte. ODI kon toch nog met een voorsprong gaan rusten. Chiel Bos was de maker van dit doelpunt WERKLUST Na de pauze liep SC Olympia uit naar een 3-5 voorsprong. Het pleitte wel voor de werklust en mentaliteit van ODI dat ze deze achterstand weer nivelleerden, want Ria Zeeuw en Els van 't Hoff konden beiden een doorlo per naar behoren afronden: 5-5. Toch had SC Olympia de langste adem en namen zij definitief afstand van ODI: 5-7. Deze achterstand konden de Schiedammers niet meer inhalen zo dat dit tevens de eindstand werd. Oranje Nassau lijkt op weg zich te herstellen na de zwakke ouverture in de competitie. Versloeg men vorige week Seolto, dit keer wist men in Strijen Ventura Sport in bedwang te houden. In de slotfase ontglipte Oran je Nassau een verdiende zege, toen Ventura Sport in uiterste wanhoop de truceendoos opende en de scheids rechter zo liet verleiden tot het geven van strafworpen. GELIJK In de beste wedstrijd tot nu toe heeft Oranje Nassau Ventura Sport het vuur na aan de schenen gelegd. Con stant heeft men de thuisploeg onder druk gezet. Na een attractieve ope ningsfase miste Ventura Sport een strafworp en Oranje Nassau ant woordde hierop met twee gave tref fers van Theo van Veelen: 0-2, Bin nen drie minuien was liet antwoord van Ventura Sport duidelijk: 2-2. Maar Oranje Nassau bleef gaan en Ton Sluimer zorgde uit een straf worp voor 2-3. Kqrt voor rust werd het echter nog 3-3. Na de hervatting drong Oranje Nassau sterk aan en nam een zeer duidelijk veldoverwicht. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Via Dieuwe van der Windt en Theo van Veelen nam men afstand van Ventura Sport. Deze gaven de moed niet op en kwa men op 4-5. Maar Oranje Nassau zette goed door en via een strafworp van Will van der Windt werd het 4-6. De overwinning leek binnen, maar Ven tura Sport forceerde op zeer geraffi neerde manier twee strafworpen en kon zodoende langszij komen; 6-6, Hiermede kreeg Oranje Nassau iets te weinig en Ventura Sport iets teveel van het goede. In Hoek van Holland speelde de semi- derby tussen HSV en Maassluis zich af. HSV won de slag in de eerste twintig minuten. Omdat het een op steker had m de eerste seconden in de vorm van. een doelpunt. Anderzijds had Maassluis ontstellend veel moeite zich aan te passen aan het zeer slech te veld. Een veld, dat, eveneens als de erbarmelijke kleedcabines, zeer hard aan vervanging toe zijn. Maassluis raakte door die snelle treffer van slag, want vele kansen, die nor maal een doelpunt opleveren, werden gemist. HSV had meer geluk en wist binnen 20 minuten een 4-0 voorsprong op te bouwen. Het dacht Maassluis verder te kunnen oprollen, maar Maassluis herstelde zich van de te leurstelling en begon verbeten terug te vechten Het gaf HSV weinig ruim te en de Hoekse aanval stokte. Beide teams wisten nog maar twee keer te scoren. Maassluis was regelmatig ge- vaarbjk onder de Hoekse korf. Maar Maassluis mist nog steeds het zelfver trouwen, om de kansen af te ronden. Eenmaal was het voor rust nog raak. Jaap Poldervaart kwam er goed langs en zorgde voor de 4-1 ruststand. TEMPO Na rust trachtte HSV weer in het hoge tempo te komen, maar Maassluis bleef overeind. Zeer moeizaam en met veel geluk kwam HSV op 6-1. Maassluis stelde daar één treffer nog tegenover, Mieke Montizaan zorgde voor 6-2. Beide teams probeerden in de slotfase nog te scoren, maar beide defensies overheersten. Maassluis verloor met 6-2, omdat de afronding van de aanval nog steeds niet naar wens verloopt. Want qua veldspel deden beide teams niet voor elkaar onder. Vlaardmgen heeft zich volledig gere vancheerd van de nederlaag tegen WION. Bolnes was het slachtoffer: 7-5. In de harde wedstrijd, waarin de meeste doelpunten uit strafworpen kwamen, moest Vlaardmgen tot de laatste minuut attent blijven, omdat Bolnes tot diezelfde laatste minuut bleef knokken voor een beter resul taat BLESSURE Ylaardingen heeft toch vrij regelmatig aan deze overwinning kunnen bou wen. De wedstrijd moest even onder broken worden, omdat Carla Timmer een bal verkeerd op haar pink kreeg. Later bleek dat haar pink gebroken was, zodat Vlaardingen het enige tijd zonder haar moet doem Jan van He- teren gaf Vlaardmgen een 2-0 voor sprong, maar Bolnes kwam terug: 2-1. Martin Kohn zorgde voor 3-1, maar in de eerste helft nog kwam Bolnes gevaarlijk dichtbij: 3-2. In de tweede helft begon Bolnes fel en dat leverde 3-3 op De Vlaardingers namen het initiatief direkt over en hepen weg naar 7-3 via doelpunten van Jan van Heteren (2) en Martin Kohn (2). Vlaardmgen leek op rozen te zitten, maar Bolnes kwam terug, via twee merkwaardige strafworpen werd het 7-5. Trainer Vermeulen gaf zijn ploeg opdracht op balbezit te De verdediging van Olympia is ontregeld, ODI scoort via Ria Zeeuw 5-5 spelen en de Vlaardmgers voerden deze opdracht goed uit. De einduit slag werd dan ook 7-5 voor Vlaardm gen. AFDELING In Bodegraven heeft Spirit geen kans gezien om Vriendenschaar een neder laag toe te brengen. In het eerste half uur overklaste de thuisploeg Spirit en bouwde daarin een 4-0 voorsprong op. Het kreeg de kans daartoe, vooral omdat Spirit zeer veel moeite had met het uitermate slechte veld, ter wijl Vriendenschaar alle kuilen en hobbels weet te liggen. Daarna werd Spirit goed wakker en begon een tegenoffensief. Men deed verwoede pogingen om Vrienden schaar op de knieën te krijgen, maar deze voelde zich sterk, mede gesteund door een 4-0 voorsprong. Wat Spint ook probeerde, men slaagde er met m om Vriendenschaar in doelpunten te passeren. Beide teams scoorden nog vier maat en hielden elkaar m deze goede partij korfbal in evenwicht. Spint had bo vendien nog de pech. dat enkele doel punten werden afgekeurd. Ondanks de nederlaag speelde Spint een goede wedstrijd. Doelpuntenmakers: Lidy de Bruin, Leo Vermey, Aad Hooger- werf en Jaap Oppe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 7