naar Ik neem de proef Consument te weinig inbreng Blauwe Na klachten over situatie in Schiedamse ziekenhuizen verhuist Spreekrecht voor niet- raadsleden Ondanks alarmerende gemeentelijke rapporten Chemische onkraid- bestrijding blijft taboè Rector wil zekerheid Frontale botsing Horvathweg PCG vraagt speelterrein bij Eksterlaan Gemeente vergat verhuizing van archief Uitbreiding Maassluis: niet alleen praten met Maasland Mevrouw Jannetje Kieboom: Flinke schade door brand Woensdag 22 oktober 1975 100ste jaargang no. 25433-6 PAGINA'S ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendicnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Onkruid bestrij den op chemische wijze blijft voorlopig verboden in Schie dam. Hoewel twee gemeente lijke diensten fel tegen dit verbod zijn, wenst wethouder Chris Zijdeveld van milieuza ken alleen voor noodgevallen de spuit te hanteren. In de commissie ruimtelijke or dening waren enkele leden nogal verbaasd over het rap port dat directeur Kraan van de reinigingsdienst qan het college had gestuurd. Hierin werd aangedrongen om het standpunt wat betreft chemi sche gebruiksmiddelen te her zien. maar ookvertelde de directeur dat zijn personeel het sliet zo meer zag zitten. Zij kunnen de straten niet meer goed schoonhouden, zo zei hij, vanwege het welig tierend on- kruid. Van WD-zjjde wilde Gerard Vethulsdonk dat de discussie over gebruik van pesticiden weer in de gemeenteraad zou Vlaardingen Ook niet-raadsle- den mogen in Vlaardingen voortaan in de raadsvergade ring hun zegje doen. Tijdens een speciaal ingesteld spreek* hal/uur mogen de burgers het woord voeren over een onder werp dat dis avond aan de orde zal komen. Eerder werd dit al in Maassluis ingesteld; in Schiedam denkt men er nog over. Ieder die van het spreekrecht ge- bruik wil maken, moet min stens twee dagen vódr de verga dering een briefje schrijven aan de voorzitter van de gemeente raad, de burgemeester. In dat briefje moet de aanvrager naam en adres vermelden en het onderwerp waarover het gaat Op deze regel zijn drie uitzonder ingen. Niet gesproken mag wor den over benoemingsvoorstel len, over de ontwerpgemeente- begroting en over de ingeko- men stukken die op de agenda? staan. De beide laatste verbo-t den on d erwerpen mogen wel in het spree khalfuur aangesneden worden ais er zich na de behan deling in de commissies een nieuw feit heeft voorgedaan dat een ander licht op de zaak werpt.;' v Iedere spreker mag in principe niet langer dan vijf minuten het woord voeren, maar pas dén- wanneer hij van de voorzitter daartoe toestemming heeft ge kregen. Dit gebeurt in de vol gorde van aanmelding. In bij zondere gevallen kan de voor zitter echter een langere spreektijd toestaan. Ook de raad kan eventueel besluiten de spreker een langere spreektijd toe te staan. Over het gesprokene wordt tij dens bet spreekhalfuur niet ge discussieerd. Wel mogen raad sleden aan de vragenstellers een nadere toelichting vragen. Degenen die zich aangemeid hebben voor het spree khalfuur moeten zich melden bij; een stadhuisbode, die een plaats, in de raadzaal aanwijst. De spre kers houden hun toespraak vanaf het spreekgestoelte in de raadzaal. Sèhiedam Drs. W. A. Visser, rector van het college een duidelijke uitspraak moest doen -Stedelijk Gymnasium'aan de Hugo de GTüot- over de toekomst van zijn school, opdat ook straat wil zekerheid over de toekomst van zijn oudere ran leerlingen en personeel gerustge- school. In een brief aan het college van B en steld kunnen worden. W heeft hij een verklaring gevraagd .waaruit ondubbelzinnig blijkt, dat het voortbestaan van Zoals onze krant al eerder schreef zijn er sinds het gymnasium op middellange termijn wordt enige tijd moeilijkheden gerezen rond het gym- gegarandeerd." nasïum. Een ministeriële nota kwam in handen De rector doet dit verzoek omdat hij in de van wethouder Clara Visbeen, die de gegevens maanden november, december en januari samen hieruit niet openbaar wilde maken en zelfs het met andere schoolhoofden van het basisonder- bestaan van een dergelijk rapport ontkent. Wel wijs in en buiten Schiedam gaat praten. Dit gaf zij toe dat er besprekingen over het gymna- in verband met de aanmelding van nieuwe -sium zijn (over bijvoorbeeld integratie met de leerlingen begin volgend jaar. Rijksscholengemeenschap), zij het „in een meer Het hoofd .van bet gym*»?.*?»!»!? vind' het pril stadium". grootste deel van die plaatsen bezocht, maar ik ben niet on der de indruk geraakt" Schiedam Op de Horvathweg zijn gisternacht bij een frontale botsing twee personenauto's to taal vernield. Een der bestuur ders, de 41-jarige K., G. uit Schiedam, moest mét een lichte hersenschudding en enkele ge broken ribben in het Nolet Zie kenhuis worden opgenomen. De aanrijd!jg ontstond op het deel va n de Horvathweg tussen de Hogebanweg en hét station. Hier is^menvbezig-met'weg- werkza3mhedën,T?die; onder meer tot gevolg hebben dat hei wegdek versmald is. Bovendien geldt ter plaatse een inhaalver- bod. De Schiedammer negeerde dit laatste verbod en" botste toen tegen de op de andere rijbaan rijdende taxi, bestuurd door de 25*jarige S. S. de R. uit Rotterdam. G. werd door de klap uit de auto geslingerd; de taxichauffeur bleef ongedeerd. De Blauwe Brug bij Bijdorp zal binnenkort -op- een.~andere -plaats worden herbouwd. Schiedam Klachten over de twee Schie damse ziekenhuizen hebben ertoe geleid, dat de Consumentenbond een groot lande lijk onderzoek naar de gezondheidszorg gaat Instellen. De Schiedamse werkgroep was", aldus Jaap van van Heze bond heèft an- der Most, voorzitter van derhalve week geleden de werkgroep Schiedam, de. situatie in de zieken- „Maar enkele klachten huizen in deze stad voor-waren interessant ge- gelegd aan de andere noeg om te onderzoeken, acht werkgroepen van We hebben een bijzonder de bond. Dat gebeurde prettig informatief ge-" in Zwolle tijdens een sprek gehad met de CZ- speciale vergadering, directie en inderdaad: Ook het hoofdkantoor bleek, dat er veel moet van de Consumenten- en kan worden verbe- bond in Den Haag is in- terd." gelicht. Een functionele Nadat de Consumenten- werkgroep is nu het on- bond de problemen had derzoek aan het voorbe- voorgelegd aan de verte- reiden. genwoordigers van het Naar aanleiding van di- Gemeenteziekenhuis, i verse klachten over be- kwam van de zijde van 'i handeling van patien- de directie de vraag: ten, voedsel en werkwij- „Steken wij nou zo ze in zowel het Nolet- slecht af bij andere zle- aïs het Gemeentezieken- kenhuizen. De hele ge- huis (GZ), heeft de Con- zondheidszorg wordt on- sumentenbond-Schie- der de loep genomen, dam een gesprek gehad Overigens hield de bond met de directie en de al eerder een klein on- top van de afdelingen derzoekje met betrek administratie en interne king tot gezondheïszorg; dienst van het Gemeen- hierbij ging het echter tenziekenhuis. in de eerste plaats om „Laat ik vooropstellen dat de kndartstarieven. bij de klachten' het be kende dokterswachtka- mergezeur inbegrepen Vlaardingen De PCG-raadsIe- den Wijnstok en Weeda willen dat zo spoedig mogelijk een speelterrein bij de Eksterlaan- flats komt; de PCG'ers bebben het college van burgemeester en wethouders hierover schrif telijk vragen gesteld. De twee raadsleden willen van het college weten of er binnen kort nu wel of niet een voorstel komt voor de aanleg van zo'n speelterrein. De vragenstellers wijzen erop dat er voor.de aan leg van speelterreinen een prio riteitenlijstje bestaat, waarop de Eksterlaanflats ook ge noemd worden, net zoals de Fazant!aan. De 'oude wijken' (Babberspolder en Oostwijk) gemeten wél' de voorkeur, geven de twee PC G'ers toe. Maar de snelle aanleg van een speelterrein bij de Ek sterlaanflats "dient een daad van goed bestuur te zijn", mén nen zij. Schiedam Bij de ge- meentera ad wordt bin nenkort een krediet van 69 mille aangevraagd voor de verplaatsing van hef gemeente-archief van het pand aan het Oude Kerkhof naar de Korte Haven. Het gemeentebe stuur bestuur en allé be treffende ambtenaren, in stanties en commissies hadden bij de. eerder ge dane kredietaanvragen voor de nieuwe huisves ting van de stadsgeschie denis .de verhuizing ge heel vergeten. Van het gevraagde geld wordt verder nog wat meubilair gekocht, een telefoon aangesloten en worden er nog een paar bouwkundige voorzienin gen getroffen. Maassluis Burgemeester Van Dijke vindt het wat prematuur om nu al te gaan praten met de gemeente Maasland over een mogelijke gebiedsuitbreiding van Maassluis. Hij antwoordde dit op vragen tijdens de laatste raadsvergadering. Van Dijke wees er in dat verband op dat verlegging van de grenzen niet per definitie inhoudt dat cr met die gemeente moet worden ge sproken. "Er zijn nog meer aangrenzende gemeenten, zoals Vlaardingen, Botterdam, Naaldwijk en Ro zenburg", aldus de burgemees ter, die tenslotte aankondigde dat er binnenkort wel een pre advies is te verwachten over de bestuurlijke herindeling Maar met nadruk stelde hij dat hierin geen mening van het college over uitbreiding is opgenomen.. Schiedam De zogenaam de Blauwe Brug over de Poldervaart zal binnen kort worden gesloopt De nog bruikbare 45 jaar ou de balans en hameistij len, zullen worden ont- roest en opgeborgen. De ze onderdelen gebruikt men voor de herbouw van de ophaalbrug op een nog niet bepaalde plaats. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad...-': Het vinden van een juiste plek zal een taak worden van de dienst gemeente werken. De plaatsen die deze dienst aanvankelijk, op het oog had rijn uit esthetische overwegingen afgevallen. Deze waren een engte in een vijver van het Prinses Beatrix- park een nog te graven singel in het toekomstig wijkpark Kethel en een sloot rond het molenerf bij het vroegere gemaal van de Hargpolder. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam; Schiedam Een brandje in de keuken van een gezin aan de Rotterdamsedijk heeft flinke schade veroorzaakt. Een kast, de ijskast, een gasstel en gordij nen gingen in vuur op, De vrouw des hukes was bezig met kroketten te bakken, toen rij even haar man opbelde. Toen ze in de keuken terug keerde sloegen de vlammen uit de pan. Woonpi. Bij de herbouw zullen een paar onderdelen het hou-, 'ten boven- en. onderdek, stalen liggers en.paalfun- dering moeten worden vervangen. De kosten van de sloop en de nieu we opstelling worden ge schat op een bedrag van 160.000 gulden. Deze bon in open envelop, -zonder postzegel. sturBn naar; Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1