Aldeliesten redt HYO Nonchalance breekt Zwaluwen 01 Vlaardingen geen eenheid MW '27 buit overwicht goed uit: 3-0 BILLY SOND KLEINEERT PPSC HBSS profiteert „half van uitvallen Bram van der Hout Leiders positie niet in gevaar Kees de Voogt weer terug Maaslanders op vierde plaats André Corveleyn: „Volendam de nieuwe eersteklasser" VBIJE TRAP MAANDAG 3 NO ViSMtSiiK 1975 4 Vlaardingen De confronta tie tussen Zwaluwen en Rijsoord, op de ranglijst vér van elkaar verwijderd, leverde na de 1—1 veel stof tot praten op. In posi tieve zin uit de mond van gelukkige Rijsoord-trainer Dick van den Polder, die het puntje bij de leider zelfs als morele winst zag. En in schriile tegenstelling daarmee Zwaluwen, dat al het enthousiasme van de Rijsoorders gelaten over zich heen liet gaan en zich slechts kon afvragen: „Was onze instelling wél Maar vjr minuten na de oppep- optimaal"? per van Dick van den Polder resulteerde een fraaie iro.il van Na het (eerste) verlies bij Ba- rendrecht was een revanche ze ker op zijn plaats; „in ieder geval mag je verwachten", meende trainer Van den Pol der", dat de thuisclub over heerst", maar inplaats daarvan knaagde die snelle 1-0 voor- Rijsoord in veel zelfvertrou wen. Wat was het geval? Dom mis Dorsman schonk collega Deo Lagendijk de vrije loop en via een uitgekiende dieptepass scoorde Henk van Dinter langs de uitlopende doelman Aad Boers: 1—1. (na een kwartier) gelijk Juist dat zelfvertrouwen bracht aan de instelling. Anders ge- zegd: Rijsoord putte vreemd genoeg veel moed uit de schlemielige achterstand en streefde in dat laatste halfuur op dominerende wijze naar er kenning. Neem daarbij de nonchalante wij ze van spelen van de thuisclub en het duel voor 500 kijkers was „rijp" voor sensatie. Niette min mondde al die Rijsoordse dadendrang voor rust uit in Door Bas van den Berg onbegrepen dieptepasses. Rea list Van den Polder: ..Rijsoord Is nog niet zo vér in tactisch opricht In de rust heb ik er duidelijk op gewezen dat wij na rust méér ruimte zouden gaan krijgen". Goed voor dieptepas ses, als enig antwoord op het vaak stuntelige verdedigen van het Vlaardingse verweer. Rijsoord, dat al na een kwartier zijn doelman Anton van der Hennie Kuiten moest als wissel Steen de bal voor het hoofd van Cock de Jong nog doen verge- Rijsoord 2elfs m een overwin ningsroes, want ook daarna dic teerde het de aanval. Geleid door een uiterst bekwame mid denvelder Dammis Dorsman, „die", aldus trainer Van der Polder", m eerste instantie tot taak had om topscorer Leen Pijpers uit te rangeren en naast die zware taak zelfs mee de aanval indook". Vreemd ge noeg was er niemand van het thuisfront in staat diezelfde Dorsman af te stoppen. Iede reen „zwom", liep meer achter de Rijsoorders aan te sjokken, dan zelf het initiatief te nemen. Bij vlagen opereerde Zwaluwen wél op de het Rijsoordse deel en had de kanjer van Leen Pijpers tegen de lat en in tweede instantie ongebruikt ge laten door Cock de Jong veel meer lot verdiend, maar waren slechts wapenfeiten op één hand te tellen. Rein Homan zag stompen, uit een kogel van Maarten Keizer- waard (kopbal van Homan. 1—0), had daarna veel lef om de leider onder zware druk te zetten. In de 35ste minuut leid de dit zelfs tot een kogel van uitblinker Henk van Dinter uit ten, maar juist omdat het Vlaardingse middenveld geen greep had op snelle acties van Dammis Dorsman en - na tuurlijk Leen Tump, stond de defensie onder zware druk. En dus werden er vele fouten gemaakte. een pass van Leo Lagendijk, In het_ laatste kwartier gaf de maar de bal haalde het hout- werk. Het was echter ook de enige serieuze kans, want on danks het feit dat Henk Nentjes en invaller Mark Verhoeven veel ruimte toestonden aan Leo Lagendijk en Henk van Dinter, leverde hel Rijsoordse over wicht niets op. conditie de doorslag, ten gunste dan van de Vlaardmgers, maar het haalde niets uit Laatste man Jaap Roos blonk uit in het snelle retourneren van alle ho ge Vlaardingse ballen en daar om mocht Zwaluwen alleen maar tevreden zijn met het ge lijkspel. De doeltreffende kopbal van Rein Homan en de felicitaties. Van onze sportredactie Zwijadrecbt Vlaardingen haalde wederom bakzeil. In Zwijndrecht was de brigade van trainer Gerard Gaan- derse niet opgewassen tegen Groote Lindt, de équipe van Joop Molendijk. Met 2—0 trokken de groen witten aan het kortste eind tegen het hardwerkende, maar niet grootse Groote Lindt, dat vooral door de eendrachtige samenwerking: Vlaardingen regelmatig onder dnzk kon houden. Zonder dat de gast heren de vleugels voldoende effectief konden uitslaan. Vlaardingen haperde in de tweede en derde linie. Het behoudende, in traag tempo uitgevoerde spel, had weinig vooruitzichten en zekerheid in zich en speelde daarmee Groote Lindt in de kaart Het moreel lijkt aangetast door het wegvallen van ver schillende spelers. Het aan- valspatroon is dermate ver stoord dat met onvoldoende compensatie het gemis extra tot uiting komt Vlaardingen maakte de fout veelal via eenzame spits Chris Bongers te willen sla gen. Via het centrum, zonder dat voldoende aanvulling op tijd ter plaatse was. Een vrij eenvoudige taak voor de de fensie van de tegenpartij. Vooral fysiek was Groote Undt de meerdere en kon zelfs een man extra in de aanval sturen omdat Vlaar dingen op het middenveld bleef hangen. Groote Lindt zocht naar meer variatie, vooral via de vleugels. Van Gelderen had er goed het zich in en scoorde beide doelpunten: 2—0. Van onze sportredactie Maasland MW *27 continueerde zaterdag de opgaande lijn, die na een wat zwakke competitiestart werd Ingezet Het op bezoek zijnde Semper Alt ins was daar de dupe van, al kwamen de Rijswijkers er met hun 3—0 nederlaag nog goed van at MW, dat intussen opklom naar de vierde plaats, was veel sterker dan Semper Aldus. In de hele wedstrijd kregen de gasten zegge en schrijve slechts twee scoringskansen. Bij die eerste kans, zon zelfs een voorsprong genomen zijn, als niet Cees Hoogendam een schot van Juursema van de doellijn had gehaald. Diezelfde Hoogendam was het die de Wetering, maar arbiter San- rijn ploeg na een kwartier de dee had buitenspel geconsta- leiding gaf. Jaap Alleblas, weer teerd. hersteld van een blessure, zette Het was de laatste kans in de rijn steeds mee naar voren wedstrijd voor Semper Altius, trekkende aanvoerder aan het werk. Hoogendam ging goed door en tegen zijn schot had doelman Zwanenberg geen ver weer: 1—0. Voor rust verzuimde MW om de voorsprong verder uit te brei den. Een handvol goede kansen bleek echter nag te weinig om sukses te boeken, al was Juxie Rombouts daar met een kopbal die rakelings naast ging dicht bij. Door dit ontbreken van suc ces kreeg MW met een lichte terugval te kampen, waarvan Semper Altius bijna profiteer de. Van Baaien stuurde de bal inderdaad langs doelman Van want MW deelde ook in de tweede helft de lakens uit. Dit maal hadden de Maaslanders ook een betere afwerking, die de voorsprong in de 8e minuut vergrootte. Wil Boer lanceerde Cees van Buuren, die doelman Zwanenberg beheerst passeer de: 2—0. Een kwartier voor tijd vond Cees van Buuren Huib Bos, die het sukses laag in de hoek vond: 3—0. MW wisselde Wim Bosschaart en Jaap Alleblas nog uit voor Egbert van der Worp en Joop van Berkel, maar hield het in de slotfase verder wel voor ge zien. Het schot van de PPSC-spits stuit af op de Volendamse doelman. De kogel van Koen Winkelman die ten koste van een hoekschop zou worden Schiedam Tot acht mfnnten voor rust wist PPSC koploper Volendam op afstand te hou den. Toen de score éénmaal geopend was, was er voor PPSC geen houden meer aan. Tweemaal voor rast en twee maal er sa bepaalden de eind stand uiteindelijk op 0—4, waarmee PPSC nog goed weg kwam. „Van zulke ploegen ver liezen is echter niet erg", meen de PPSC-trainer André Corve leyn. „Hier was de nieuwe eer ste klasser aan het weit". Voor meer dan de helft telde het Volendam-team ex-semiprofs: Klaas Plat, Jan Jonk, Jan Tuip, Jan Muhren, Jan Zwartboek en als absolute uitblinker Billy Bond. Als spelverdeler én als afmaker was Bond, die vorige ■week nog een aanbod van de betaalde afdeling van Volen dam afsloeg, het brein van zijn ploeg. „Vorige week tegen RCL gingen we door een twijfelachtig doel punt de boot in, dat was moei lijk te accepteren", aldus Cor veleyn. „Maar tegen deze ploeg met zoveel klasse en vooral rou tine is 40 lang niet zo erg als die 1—0 van vorige week". PPSC hield de poort voorlopig even gesloten, al was Jan Muh ren na een kwartier dicht bij de opening. Ab Weber haalde de bal ten koste van een corner nog uit de doelmond, PPSC, dat halverwege John Jercnimus moest inruilen tegen Melndert van Veen, kwam na een half uur zelfs bijna aan de leiding. Lodi Kalden profiteerde van een verkeerde terugspeelbal van Sïem Smit Aad Goeden- dorp kwam echter een centime- tertje te kort om de voorzet in het doel te glijden. Corveleyn: „Zit zo'n bal, dan loopt het misschien even anders, waarbij nog komt dat Volendam wat gelukkig aan de eerste twee doelpunten kwam". Corveleyn wilde overigens niets op de zege van Volendam af dingen. „Die was meer dan ver- diend". De PPSC-defensie sloeg „We lieten Voïenda» te in de 37e minuut een corner onvoldoende af. Siem Koning bracht de bal terug en Jan Muhren snelde toe om de zaak af te werken: O—l. Op slag van rust was Volendam er razend snel uit. Via Sïem Smit en Siem Koning kwam de bal bij de vrijgelaten Billy Bond, die doel man John Rost van dichtbij geen kans gaf: 0—2. voetballen", aldus Corveleyn. „Daarom gingen we er na de rust dichter tege Het effect ke ploegen funest". BUIy Bond kon daarom alleen acteren en passeerde doelman Rost met een harde lage schuiven 0—3. niet meer zo gevaarlijk kon Pas na deze treffer kwam PPSC worden, al kogelde de alleen in de tweede helft tot een paar ;en aan staan", dat Volendam voor John Rost verschijnende Jan Zwarthoed eenmaal net naast. Na een klein half uur bracht Volendam het klasse-' verschil in de score wat meer tot uiting. „We raakten te veel vrije hallen kwijt", meende Corveleyn, „en dat is tegen zul- kansen. Coen Scheffer kopte een corner van Lodi Kalden echter net naast en Volendam- goalie Klaas Leeflang bewees zijn klasse door een vlammend schot van Koen Winkelman knap over de lat te werken. John Rost hield Volendam nog van een vierde treffer af, toen hij driemaal achtereen onder vuur werd genomen. Bond, Ko ning en Jonk hield hij van dichtbij knap in bedwang. Volendam, dat Klaas Koning nog inruilde voor Dick Jonk, deed het in de slotfase rustigjes aan. Niettemin kreeg trainer Dick Maurer toch zijn zin met zijn aanwijzingen om door te gaan. Een kleine tien minuten voor tijd nam aanvoerder Jan Jonk een uitgemeten vrije trap, die door Billy Bond ineens werd ingeschoten: 0—4. Van onze sportredactie Groot Ammers HVO haalde zaterdag in Groot Ammers een knap gelijkspel weg. Na een 1—0 achterstand kwam men pas in de slotminu ten langszij tegen de hoog genoteerde dub. De ploeg van trainer Harry Bouquet had de zelfde opstelling als vo rige week, met dien ver stande dai keeper Harry Vink (geblesseerd) weer werd vervangen door Jan van Eysden. Er werd vóór de pauze niet ges coord. Het was een strijd, die zich hoofdzakelijk op het mid denveld afspeelde omdat beide defensies sterk opereerden. Verder dan de 16-meterlijn kwam men maar zelden aan beide kanten. Groot Ammers was iets sterker maar kon maar weinig uitge speelde kansen forceren. Ook voor HVO waren er niet veel kansen weggelegd. De beste kans was voor Maarten Bom, maar hij schoot naast. Na rust kwam er meer leven in de brouwerij. Beide ploegen aasden op de volle winst De strijd werd dan ook wat vinni ger. Bij een foute terugspeelbal kreeg Maarten Bom een kans je, maar botste tegen de keeper op, die daarna met een gebles seerde pols moest uitvallen. Een zwaar bestrafte overtreding van Rinke Baaima leverde een penalty «P voor Groot Ammers in de 25e minuut Jan van Eys den stond machteloos: 1--0- Een offensief van HVO leverde toch de gelijkmaker op. Vijf minuten vóór tijd bracht een keihard schot van Jan van Al deliesten de partijen op gelijke voet: 1—1. Een juiste uitslag. Maasdijk In het besef dat pun ten hard nodig waren, begon Maasdijk tegen HBSS onge kend aanvallend. A! in de tweede minuut had Hans Hor dijk bijna succes. Meer „brood" leverde de aktie op van Bram van der Hout Nauwelijks vier minuten duurde de strijd toen Maasdijks architect een gloeiend schot losliet dat vol komen onhoudbaar voor doel man Cees Verdam in de boven ste hoek verdween (1—0). HBSS niet gewend aan een zó snelle achterstand, was duide lijk van slag. Vooral het sterke middenrif van Maasdijk met Leen Visser en Bram van der Hout duwde de gasten steeds terug. Maar doelman Verdam bleef dankzij de assistentie van Henk Scharlo en Gert Piroen voor een tweede netgang ge spaard. Jammer voor de thuis club, dat juist Bram van der Hout bij" een botsing met Cees Wijsbroek dusdanig aan de knie gewond werd, dat van ver der spelen geen sprake was. Jan Hordijk (tevoren al een kwar tier gespeeld bij de reserves) kwam toen in de wei, maar Maasdijks ritme was zoek. Wél hield men de gasten aardig in bedwang. Vooral omdat veel slecht geplaatst werd. Toch werd de „architect" van het en toe verwarrende situaties rond de veel vrije trappen ver oorzakende Jan Noordam, schutters had HBSS ook niet veldwerkbij de thuisclub danig Wat er in de rust is ingegeven, is niet bekend, maar HBSS ont- gemist. HBSS mocht langzaam maar zeker het verloren terrein heroveren. Mart Meier had in Gert van Woerden een tegen stander van formaat, maar Arie Haaring miste alle zekerheid en Hans Hordijk kreeg niet meer de afgemeten passes. Ook doel man Jan van der Hout onder vond wat de bedoelens van Wim Houtman en wim van Est waren. Echter, al zaaide men af pop te zich erna als een furieus gezelschap, dat in de thuisclub een even felle tegenstander vond... Een situatie waartegen scheidsrechter Siera onvol doende optrad. In elk geval zag de man vee! over het hoofd. In het rommelige, absoluut bene den peil staande gebeuren, werd een ingreep van Aad de Zeeuw aanleiding voor en strafschop. AJ waren (ook daarna) erger dingen gebeurd. In elk geval liet Leen Radema ker deze kans rich niet ontne- men( 1—1). Nadat Nico Poot was gewisseld voor Cor Heeze wierp HBSS alles op de aanval. Toen vooral miste Maasdijk de man die voor organisatie zorgen kan. Veel geprutst op het midden veld met af en toe heel de Schiedamse formatie op Maas- dij kse helft Zonder al te ernsti ge averij arriveerden tenslotte beide partijen bij de eindstreep en toen was het noe 1—1. Van onze sportredactie Hoek van Holland— Hoekse Boys was zeker niet ontevreden met de 8—0 pun tendering die in de uitwedstrijd tegen TOGR werd bereikt Na twee achtereenvol gende nederlagen (Semper Al tius en MW27) was er toch wei iets kapot in het aanvanke- Anderzijds blijft de aanval van lijk grote zelfvertrouwen van Hoekse Boys toch we! een zor- Defens'ef speelde Hoekse Boys eigenlijk een onberispelijke partij. De thuisclub wist zich geen uitgespeelde kansen te creëren en De Voogt behoefde in feite nauwelijks moeilijkhe den op te lossen. de boys en die éne punt in een uitwedstrijd was een welkome opvijzeling van het moreel met de thuiswedstrijd tegen DEV- JO in het vooruitzicht. Doelman Kees de Voogt kon na een afwezigheid van drie weken Trainer Lankester wisselde m de s tt i r-> L«1A Vaac van A&T Pft! (gebroken teen) de Hoekse Boys genkindje. Het mocht dan zo zijn, dat TOGR zich geen sco ringskansen wist te verwerven, de boys konden dat eigenlijk evenmin. veste .weer onder zijn hoede nemen. Invaller-doelman Rob Bosgieter deed het in de .voor gaande wedstrijden zeker niet slecht, maar Kees de Voogt heeft als sluitstuk van de defen sie duidelijk meer vertrouwen van de verdedigers en dat was tegen TOGR erg goed te mer ken. tweede helft Kees ven der Pol in ten gunste van Bert Ouwens, maar dat kon de aanvalskracht van de Hoekse zaterdagvoetbal lers niet vergroten. Het was en bleef een wedstrijd die op het middenveld werd uitgevochten en daar vervulde vooral Harry van der Hoff een glansrol.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4