VFC geeft Martinit de rui 1—2 HOLLANDIAAN PAKT Hoek van Holland verdient meer Jrsus IJzersterk Conditie MSV'71: geen antwoord Gommert van Ast dubbel raak Hartog breekt doeliat Delfia-trainer Holïard: „Punten tellen" Hengelsport De Ruisvoorn 't Zit Excelsior niet mee Leen Boon mist strafschop MAANDAG 3 NOVEMBER 1975 5 Vlaardingen VFC heeft zich geen enkele maal aan de indruk kunnen onttrekken dat voor een heid een grote plaats is ingeruimd. Het „slach toffer" zou Martinit moeten zijn, dat als ben jamin slechts op hand haven gokt, maar op grond van het Joop Schop-concept kennelijk nog onderschat werd. Want de geelzwarten vergisten zich schrome lijk in hét wapen dat Martinit aan de verdien de 2—1 winst bracht, een zeer beweeglijk mid denveld. Dat veel stoort, snel is en waarin knapen als Her man den Brinker en Jan Kooiman ook als echte waterdragers kunnen fungeren. Die houding van de Schiedammers, afgewisseld met gegroe peerd voetbal, vooral na rust, was VFC en met name trainer Chris Brouwer een doom in het oog. Zijn tussentijdse aanwijzingen vonden weinig weerklank, waar door de geelzwarte for matie chaotisch bleef spelen. Dat Leen Boon op de valreep een strafschop (handsbal) onge bruikt liet maakte ongetwij feld de verwarring nog groter. Niettemin had de thuisclub zelf het initiatief moeten hou den of desnoods via wissels het middenveld moeten afgTende- - len om tot succes te komen. Martinit profiteerde daar twee maal van. In eerste instantie gaf linkerspits Ben Könemann de voorkeur aan voortreffelijke afstandsschoten, totdat in de twintigste minuut Herman den Brinker de bal uit een hoekschop ineens achter doel. man Jan Kortleven zond: 0—1. Nadat dezelfde doelman een kogel van Eddie Slavenburg keurig tot hoekschop had ver- werkt. VFC's ogen hadden toen al moeten open gaan om het supersnelle duo Den Brinker/S- lavenburg in te tomen, maar de ruimtedekking bleef bestaan- Scheidsrechter De Vos heeft hands geconstateerd en za! Leen Boon de straf schop laten nemen, die hij mist Van onze sportredactie VI aar ding en - Wout Har tog, oud eerste elftalspe ler van De Hollandiaan, waarvoor hij nu In het derde elftal speelt, heeft nog altijd een geweldig schot in de benen. In Gcrfcum bij Unites ram de hij met zijn projectiel de lat, die prompt in tweeën brak. De aloude yell "En door het harde schieten, en door het har de schot" enz. werd al dus bewaarheid. Een lat van een ander veld bracht uitkomst en na tien minuten werd de strijd weer met een com pleet doel hervat. De „misser" in de Marti- nit-defensie waaruit Kuipers (midden) voor VFC gaat scoren. scheming nam door voor elk wissewasje te fluiten. Daarom kwam de waarschuwing voor Herman den Brinker omdat hij John van Fessum had aan gepakt te onbenullig over. Trainer Schop: „Onbegrijpelijk omdat Den Brinker slechts een sliding maakte. Niettemin ging de Martinit-tramer verder, „waren wij na die 1—2 onze kerder in de defensie. Maar toen VFC ineens ophield met dat offensief kregen wij nog serieuze kansen ook". Wissel John Kauwenberg beroerde zelfs de paal nog, waarna later een schot van Anton Huyer voorlangs vloog. VFC nam in de slotfase toch weer het initiatief, kwam er zelfs met vijf man, inclusief laatste man Pim van der Burg, uit, maar voor het doel van de Schiedam mers waren, behalve enkele schoten, de kansen op één hand te tellen. STRAFSCHOP Op de valreep leek Martinit de winst toch nog door de neus te worden geboord, toen een Schiedammer de bal tegen zijn hand kreeg. Joop Schop: „Hei gebeurde uit een onoverzichte lijke situatie, niemand weet wie hands maakte, daarom vond ik de strafschop een bee tje overdreven". Specialist Leen Boon bemoeide zich des ondanks met de elf meterirap en schoot tot grote opluchting van Martinit en van de veie tientallen juichende Scluedam- se supportertjes naast Daarom kwam de 0—2 niet als zo'n grote verrassing over. Hoe wel de schuiver van John Kau wenberg wel houdbaar voor doelman Kortleven was. En ie dereen stond te kijken hoe de bejubelde Schiedammer via simpel schuifwerk, vrij naar het idee van trainer Schop, werd aangespeeld. In de rust speculeerde trainer Joop Schop op de consequent dekkende defensie, maar toen Kiupers via een aarzeling bij de Schiedammers 1—2 aanteken de, veranderde op slag de in stelling van VFC. Maar de een heid bleef achterwege en daar om ebde al die dadendrang na een minuut of twintig weer he lemaal weg. De strijd aan de Sport! a an werd er wel fanatie ker door, hoewel arbiter De Vos duidelijk zichzelf in be- Maassluis - MSV>71 had geen passend antwoord op het stugge verzet van te genstander SVO. Het bezoe kende MSV71 moest één punt afstaan (ft—0) en één punt toegeven op koploper Pantser Boys, met wie de zwartwitten in de slag zijn om de bovenste plaats. SVO was onverzettelijk in het defensieve vlak en combineerde met bruisende energie. Maar tot offensieve daden kwam het niet Er is dan ook geen angstig moment in het MSV71 doelge bied geweest De gasten konden hun spel niet ontplooien omdat SVO de spelers fel op de huid zat Aan de andere kant waren er voldoende mogelijkheden om SVO naar het tweede plan te verwijzen, maar het houtwerk stond viermaal in de weg. Het waren Peter de Jong, Arthur Mans en Michel Holstein (2x) die met hun inzetten ongeluk kig waren. VIaardingen - De Hollandiaan heeft Enuna giste ren een geducht voetballesje gegeven. De man nen van trainer Jan Kramer lieten de Dordtse gasten met een 60 nederlaag vertrekken, een uitslag die geenszins was geflatteerd. Met wat meer geluk en precisie waren tien goals ook mogelijk geweest. De Hollandiaan telde geen enkele uitblinker, maar het elftal In zijn geheel speelde uitblinkend. Ontzettend gemotiveerd, waaraan de komende terugkeer van Gerard Huis in 't Veld en Robbie Maat niet vreemd was, maakte iedereen zijn plaats volledig waar. Er werd hard gewerkt, waarbij de spelers veel voor elkaar over hadden. Na tien minuten opende De Hollandiaan de score. René de Vette kopte een voorzet van Hame Hartog door en Jacky Kiedijk nam de bal in eens op zijn schoen: I—0. Dat het pas tot de 35e minuut duurde eer Emmma opnieuw be zweek, kwam vooral door goed werk van de Dordtse keeper. Geen houden was er echter voor hen aan, toen Jacky Riedijk rich achter een vrije trap van dertig meter zette en hard en laag de hoek vond: 2—0. Doelman Bert Groen moest daarna in actie komen, maar reageerde goed. Wim Riedijk, brein op het middenveld, zette zijn voorhoede veelvuldig aan het werk, hetgeen voor rust nog een derde doelpunt opleverde. Henk Boomsma dook in een door Jack Riedijk getrokken gat en deponeerde de bal over de keeper in het doel: 3—0. Drie minuten na de hervatting al was het weer raak. Harrie Hartog schoot beheerst m: 4—0. BUITENKANT Emma proheerde het wel, het kwam zelfs tot een terecht wegens buitenspel afgekeurde goal, maar dit Hollandiaan was geen partij. Harrie Hartog was in de 27e minuut ook verantwoorde lijk voor de vijfde goal. Praktisch vanaf de doellijn schoot hij met de buitenkant van de voet via de banden van de keeper raak: 5—0. In de 30e minuut maakte De Hollandiaan het halve dozijn vol. Hartog werd gevloerd en dat beteken de een strafschop. Cees Stam had daarmee geen moeite: 6—0. Delft Ondanks de 24) overwinning van Delfia op Hoek van Holland, keek men in het rood- wit-biauwe-kamp na afloop toch enigszins somber. Moest Delfia het deze wedstrijd zonder geblesseerde Jan de Jong en Erik van Dijk stellen, halverwege de tweede helft verliet Ca- rel Smits het veld, toen hij na ongelukkige bot sing op de grond viel en zijn arm uit de kom schoot. „Best was het vanmiddag niet", stelde trainer Miel Hollard na afloop. „Maar de twee punten maken een hoop goed. We heb ben vorig seizoen vaak beter gespeeld, maar dan verloren we. We moeten deze wedstrijd maar zo snel mogelijk verge ten". AI werd er dan van weerskanten niet best geac teerd, inzet kon de belde teams niet verweten worden. Zowel de gastheren als Hoek van Hol land gingen er twee maal drie kwartier hard (maar niet ge meen) tegenaan en dat maakte een hoop goed. Direct na het eerste fluitsignaal van goed leidende scheidsrech ter De Wit, demonstreerde Cock de Booij en Gerard Knoester hun ingestudeerde vrije trap (De Booij wipte op en Knoester knalde ineens op doel), maar het leer vloog net nast. De eerste aanvallende ac ties waren voor de „kasteelbe woners". Jan de Wit verscheen alleen voor doelman Frans Leerdam, maar miste. Nadat Leerdam met de voet redde, werd de inzet van Gerard Knoester door Peter Rooney van de b'jn gehaald. „Met een beetje mazzel staan we voor en dan voetballen we wat makke lijker", sprak Luc Bruggeman later. Na een kwartier de eerste uitval van Hoek van Holland. Ruud Muilwijk (lastige spits) kreeg even vrijheid van Koos Stam en Van onze sportredactie Schiedam Ursus heeft een hele kluif gehad in zijn uitwedstrijd tegen Sliedrecht. Er werd een hoge score geproduceerd, maar er moesten tevens drie treffers worden geïncasseerd. Ursus won (4—3) tenslotte om dat het meer inhoud in zijn spel legde, bewuster aan de kansen kwam en de afwerking de juiste richting meegaf. Was vorige week Ursus doelman Kuiters (39 jaar) de grote man, tegen Sliedrecht had hij zijn dag niet en bij twee tegentreffers ging hij niet vrijuit. Maassluis Het Delftse' Full Speed had té weinig kwaliteit in zich om het VDL benauwd te maken. Op de eigen grasmat konden de mannen van VDL trainer Rien Clarijs het zich veroorloven om op middelmatige wijze het simpele Full Speed van zich af te schudden en op een riante score (3—1) uit te komen. VDL Ieefe na ruim twintig minuten spelen in de eerste fase onbekommerd naar het einde te gaan. De 2—0 voorsprong leek daar ga rant voor te staan, rij het echter dat door een onge lukkige handsbal van Joop Dekker het getij keerde. BÖ de 21 stand (rostand) kreeg captain Gommert van Ast c.s. het in het twee de deel erg moeilijk. Juist op het moment dat Full Speed langszij leek te ko men sloeg invaller Marcel van der Vaart toe en met de 3l voordeelstand liep VDL eenvoudig de veilige haven binnen. Het leek VDL in het begin niet makkelijk gemaakt te worden. Full Speed vroeg alle aandacht en doelman Kees van Eijk moest al gauw terzake kundig optreden. VDL verloste zich uit de greep en kon aan het eigen programma gaan werken. Na twintig minuten kwam VDL op voorsprong door Gommert van Ast, die een verre pass van Jan Altena beheerst omzette in 1—0. Twee minuten later was het 2—0 door een juweel van een goal eveneens van de voet van Gommert van Ast, die in zijn solo vier man passeerde. Toen volgde de gelukkige straf schop voor Full Speed, nadat de bezoekers eerst nog vla Koos Jansen voor enig gevaar hadden gezorgd (2—1). Om de wond niet erger te maken werd hij vervangen door 17-jarige Kees Dontje die het werk netjes afmaak te. Ursus kreeg na vijf mi nuten in het eerste hoofd stuk een ruggesteun toen Leen Ras uit een maatzui- vere voorzet van Hans Schinkel 0—1 inschoot Kort daarna was het Hans Schinkel die scoorde, maar door buitenspel werd de treffer afgekeurd. In de zes tiende minuut raakte goalie Joop Kuiters uit balans toen een Sliedreeht-mzet van richting werd veran derd: 1—1. Na een half urn- nam de thuisclub zelfs de leiding toen uit een doel- worsteling de score naar 2—1 werd uitgebouwd. Ursus sloeg terug via Sjaak Nieuwstraten die vijf minu ten voor de thee Henk Ver wei j op maat bediende en deze Ursus langszij bracht: 2—2. Ursus dacht nog niet aan rusten en uit een vloeiende aanval vanuit het achterveld doelpuntte Sjaak Nieuwstraten: 2—3. Het grote werk van SHed- recht-zijde kwam in dat eer ste deel via de vleugels. Zonder franje speelde de thuisclub vanuit de verdedi ging op deze snelle spitsen. Na rust verdedigde Ursus bekwaam de voorsprong in de egelstelling. COUNTER Toch bon (weliswaar met hulp van Joop Kuiters) Sliedrecht tot 3—3 komen, dat was na ruim een kwar tier spelen- Ursus werkte daarna op de „counter" en zegevierde op conditie door wederom een goal van Sjaak Nieuwstraten (kop bal), uit een voorzet van WH Scheepbouwer: 3—4. bediende linker spits Max Nel- wan op maat. Te gehaast schoot deze en de hal dreigde achter te gaan. Ineens stond Werner Kramer ter plekke en schoot beheerst raak. De treffer werd door De Wit geannuleerd, omdat hij buitenspel had ge constateerd van Kramer. Trai ner Nol Olsthoom: „Een zuiver doelpunt Wemer kwam achter de bal vandaan. Als hij hem telt loopt het heel anders en dan wint Delfia deze wedstrijd nooit". Collega Hollard echter; „De scheidsrechter zag het goed. Er stond wel een speler van ons op de doellijn (Leo de Wit red.), maar doelman Jan Smit bevond zich op het mo ment dat die speler schoot voor de bal". Delfia nam hierna het initiatief weer, maar kwam toch niet tot hoogstaand voetbal. Vooral Jan de Wit liep bij de meeste aanvallen buitenspel, wat de vaart er danig uithaalde bij Delfia. Even dacht Delfia vlak voor rust te kunnen juichen, toen Cock de Booij na aange ven van Carel Smits hard in schoot en de bal in het doel terecht kwam. Goed meegelo pen scheidsrechter De Wit con stateerde terecht dat de bal door het zijnet was gegaan. Na de hervatting had Hollard Leo de Wit („Ik was de hele wede ziek geweest Ik dacht dat het zou gaan, maar dat viel tegen') vervangen door Peter Hermsen. Ook trainer Olsthoom was op vervanging overgegaan. Hans Hoogenboom had plaatsge maakt voor Leo Boon. Na acht minuten was het raak. De snel le Peter Hermsen trok de bal naar Cock de Booij, dje via het been van Hans van der Ark inschoot De bal kwam bij vrij staande Carel Smits, die toen geen moeite had om Frans Leerdam te passeren: 1-0. Onder aanvoering van uitblinken de middenvelder Ton Buüng trachtte Hoek van Holland na deze tegenvaller de gelijkmaker te forceren. Het had echter pe ch, dat een voor rust erg goed voetballende Max Nelwan erg terugviel en niet meer opviel. Olsthoom; .Rij is de hele week ziek geweest, daarom hield hij het tempo niet meer vol". Nadat Carel Smits het veld had verlaten voor Btng Kappen borg, kreeg Hoek van Holland (bard vechtend voor elke me ter) kansen. Schoten van Ton Bulïng en Werner Kramer von den echter een voortreffelijk keepende Jan Smit op hun weg. Het voetbal werd er niet beter op. Delfia verdedigde de voorsprong met man en macht, terwijl het bij de blauw-wit- ten, naarmate de tijd ver streek, steeds gehaaster ging. t> Carel Smits brengt Delfia op 1-0. Het verre opdringen zou de be zoekers noodlottig worden. Drie minuten voor tijd passte Jan de Wit op de net niet buitenspel staande Peter Hermsen. Hij rende door tot aan de achterlijn en zette voor. Hans van der Ark werd de ongelukkigste man van Hoek van Holland. Hij wilde de opkomende Jan de Wit verhin deren om 2-0 te scoren, maar raakte de bal vol en deed dit voor de Delfiaan. „Als succes uitblijft bij zo'n mas saal offensief, gebeurt het vaak, dat juist de andere partij, door de ruimte die het krijgt, scoort", mokte een onthutste trainer Olsthoom na afloop. In de resterende drie minuten was Hoek van Holland te veel aan geslagen om alsnog de verdien- de eer te redden. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN - De leden van de hengelaarsvereniging De Ruisvoorn hadden weinig suc ces met hun concours in de Ringvaart te Roelofarendsveen. Met z'n tienen werd slechts 9150 gram vis gevangen en dat was toch ver beneden de verwach tingen. Zo kon het gebeuren dat winnaar P. Heindijk aan 1440 gram vol doende had om bovenaan te eindigen, H. Waardenburg werd tweede met 1300 gram en daar na volgden H. Bijl, 1210, W. Mulder sr., 1170, P. Bekhoven 1150, mevr. Boer 1090, W. Mul der jr. 580, J. Boer 540, J. Hol- lenberg 510 en K. Schilder met 170 gram. Zondag 9 november wordt de vol gende serie gehouden in het Spui bij Goudswaard. Vertrek om 6.30 uur vanaf het Veer- plein. Schiedam Excelsior kwam op eigen terrein tegen het bezoekende Tediro niet verder dan een gelijkspel van 1—1. Toch was trainer Aad Bierhuizen niet ontevre den, want zijn jongens hadden bijzonder hard gewerkt. Tediro bleek over een goed sluitende en technisch knap spe lende ploeg te beschik ken en daarom werd het en voor de spelers en voor het publiek een leu ke wedstrijd. Aan beide kanten kansen maar er werd er bij elke partij maar één benut. Excelsior liet de eerste aan tekenen. Peter van der Hoe ven ontfutselde een ver naar voren gekomen verde diger de bal. Er volgde een korte solo, besloten met een schot, waaruit de bal precies in de rechterboven hoek terecht kwam: 1—0. Lang heeft Excelsior van die voorsprong niet kunnen genie ten. Vijf minuten daarna mocht Tediro een hoekschop nemen. Zeer taktisch, dit dan gezien de lengte van verdediger Tieman, werd de bal laag gehouden. De mee naar voren gekomen laat ste man kreeg het leer voor de voeten en dat betekende wel de gelijkmaker (1—I), Toch had in die eerste helft Excelsior een grotere voorsprong kunnen krijgen maar Vrouwe Fortuna was niet op de hand van de Schiedammers. Zo ging een kopbal van John Kloppers via de buitenkant van de paal achter. Bij een doelwox- steling bleef als door een won der de bal voor de doellijn, wat Tiemand, Koppers of Gudde daar ook aan trachtten te doen. Na de rust waren beide partijen er op gebrand om tot het win nende doelpunt te komen. Ex celsior was van de gedachte uitgegaan, dat het in de tweede helft de partij wel door de con ditie tot winst 20U kunnen bren gen. Dat dit niet is gelukt komt eenvoudig omdat ook de tegen partij over een geweldige condi tie bleek te beschikken en op dat punt zeker niet onder hoef de te doen voor de pupillen van trainer Bierhulzen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5