For tuna denkt al aan Ursms SVDPW vangt tegenslag goed op DHS krijgt loon van de angst H-S SiH RKWIK over dieptepunt heen SCHIEDAM VERRAST SPARTAAN '20 Aad de Heer: „Kampioen worden, hoe dan ook99 Alleen Hans Klein S'Boys pakt punt wip WF niet los van achtervolgers Demos: eindelijk geluk Van Schijndel inspireert FCN MAANDAG 3 NOVEMBER 1975 f Vlaardingen Fortuna is gerijpt maar nog niet vol wassen. Vergeleken bij vorig seizoen is de ploeg qua inzet, mentaliteit en „materiaal" onmisbaar gegroeid, maar het proces is nog niet voltooid. Tegen noest arbeidend, maar armetierig voetballend DJS bleek A'% dat eens te over. Na de 2—0 vlak na de hervatting -^ degradeerde Fortuna zichzelf tot het niveau van de 1 «kwSL opponent, die al rammelend zowaar nog op 2—1 wist fl}. te komen. En dat terwijl de Rotterdamse hekkesluiter 'M in feite met een nulletje of zes had moeten worden f opgerold. 'Ui ~h„~ A - '4. ffi'irS V'* Het Vlaardingse wanprodukt in de tweede helft beheerste de gesprekken 02 afloop echter niet. Centraal in de kleedka mer stond de semi-derby met Crsus komende zondag. Dick Verburgh, de te veel solerende rechter spits: „Het belangrijk ste is dat we dan winnen. Daarna twee weken later DHS verslaan en we staan bovenaan in de vierde klasse. Trouwens, DJS was toch geen ploeg om tegen te voetballen". En Aad de Heer, de altijd aanspeelba re, excellerende captain: „Er is maar één ding belangrijk: kam pioen worden, hoe dan ook. Alleen bet resultaat telt' in z'n schulp kroop. Trainer Koos Snoeij: „Wat moesten we? Ik miste door schorsingen en blessures zes vaste basisspe lers". Fortuna. eveneens niet op volle oorlogssterkte (Sjaak Weber, Rob Ducenne, Rob Kalkman en door Fred Ivens Jan Bouman ontbraken) mocht massaal komen, maar Dick Verburgh mikte vogelvrij naast en afstandsschoten van Martin Rooders en Han Vercouter mis ten op centimeters na het doel, belang van het treffen met Ur- sus aanstipte. Fortuna zal dan echter wel moe ten beseffen dat Ursus van heel wat groter kaliber is dan DJS, dat gisteren aan de Marathon- weg van meet af aan massaal Botterdam SFC heeft de uit wedstrijd tegen Steeds Hoog er met de kleinst mogelijke over winning afgesloten. Dat de thuisclub maar met 1-0 verloor moet toegeschreven worden aan het uitstekende werk van doelman Peikman. SFC heeft goed voetbal laten zien. Het nam al direct het ini tiatief en al in de zevende mi nuut was het raak. Een voorzet van Jan Liekendiek werd door Hans Klein ineens op de slof genomen en doelman Peikman was een geslagen man; 0-1. Peikman heeft zich echter gere vancheerd, want schoten van Dirk de Nijs, en André Kou- wenhoven konden in zijn ogen geen genade vinden. Aan de andere kant moest Jan lieken diek rijn doelman te hulp snel len toen deze mistastte. Ook in de tweede helft ging SFC goed van start, maar allengs zag de thuisclub kans het initiatief over te nemen en het was dank zij een redding van Wim West- dijk, dat het doel van SFC maagdelijk bleef. Westdijk blesseerde zich bij deze aktie dusdanig, dat hij vervan gen moest worrden door John van Dillen. Botterdam - Schiedamse Boys heeft het in de uitwedstrijd tegen mede koploper Zwarte Pijl niet verder kunnen bren gen dan een gelijkspel (2—2). Reeds in de eerste helft was het te zien dat de partijen van gelij ke kracht waren. Het was het Schiedamse team dat de leiding kon nemen. Toen er min of meer een paniekerige toestand ontstond in de verdediging van de thuisclub, was het Van der Drift die daar een dankbaar gebruik van maakte en met een listige lob de bal over de uitlo pende doelman heen in het doel deponeerde: 0—1. Toch gingen de partijen de rust in met een gelijke stand. Een goed doelpunt van Zwarte Pij! zergde daarvoor. Kort na de rust trachtte een verdediger van Zwarte Pijl met de hand erger te voorkomen. De bal ging op de stip en Ben Stip maakte daarvan een dankbaar gebruik om zijn club naar een voorsprong van 1—2 te tillen. Dezelfde Stip maakte echter de fout ook in het strafschopge bied de bal met de hand te roeren. Weer een penalty. Nu voor de thuisclub. Daar werd ook geen fout gemaakt en zo kwam de eindstand met 2—2. sief luwde, sloeg Fortuna toe. Kleine goalie Ilia Marinovic miste de vrije trap van Patrick Hilanus, waarna lange links achter Peter Sonr.eveld maar hoefde ja te krukken (1—0, 22e min.). 1 Daar bleef het bij tot de thee, I want de merkwaardige Joego-1 Slavische keeper kon wél bij I een {te zacht) schot van Hilarius en een effectvolle vrije trap van De Meer. 1 Na de hervattmgsakkoorüen van 1 veel lachende leidsman Van 1 Aken (leidde na rust op hetzelf- 1 de niveau als er toen werd ge-1 voetbald) was Fortuna al snel op zeker. Geroutineerde laatste man Jan Baksteen gaf een 1 haarzuivere lange pass naar Pe- 1 ter Sonneveld, die Patrick Hi!a- rius („De keeper stond op z'n I verkeerde been) in staat stelde I vanuit een „onmogelijke" hoek 1 2—0 te laten bej ubelen, Sein voor Fortuna om naar de I diepste diepten terug te vallen. I Trainer Arie Verburgh: „Dat 1 hebben we wel meer: in eens een kwartier een black-out Ik 1 weet niet wat dat is. Hadden we ff met veel groter verschil moeten i winnen? Ja, dat wel, maar dan moet je ook een beetje geluk i hebben' 1 Verburgh nam z'n pupillen in 1 bescherming, Jan Baksteen daarentegen wilde de waarheid wel kwijt „Het oude kwaaltje, mar we ia'n elke wed- !e c tajn Aad de Hear was gisteren Fortuna's grote vmisprmgTm™ zchet^w spelbepaler voorstopper Leo Mosselaar ter plekke, te gemakkelijk op. gaan ze lo pen pingelen en zo. Onbegrijpe lijk. Maar snel kampioen wor den, want ik geloof dat we het in de derde klasse makkelijker zullen krijgen dan we het nu in de vierde klasse hebben. Omdat er dan meer kan wor den gevoetbald". De rommelige en uiterst povere uitblinker.- Hier laat de altijd aanspeelbare Vlaardingse laatste 35 minuten leverde nog drie vermeldenswaardige mo menten op. Koos Snoeij („Ik had meer van Fortuna ver wacht") ruilde de vaak te hard optredende Aad Huizer in voor Gerard Vos en Verburgh liet Erik van der Linden nog even opdraven voor „balende" Aad Biesheuvel. Tenslotte moest bij na werkloze Aad Harms rich zowaar eenmaal gewonnen ge ven, toen middenvelder Jan van Zandwijk de tijd kreeg na enig gejongleer de bal knalhard in de linker hoek te jagen (2—1, 33e min,). Arie Verburgh kreeg het angst zweet in de handen .door het gestuntel van z'n pupillen, die echter de winst niet meer uit handen gaven. Wat na rust dan wel hun enige verdienste \va- Gouda Halverwege de tweede helft haalde Frans Noorder- meer vanuit een moeilijke hoek dan eindelijk het DHS- bastion neer en zorgde er met de enige treffer van de wed strijd voor dat de Schiedamse formatie naast het ene punt greep, waarvoor het naar de Nieuwe Vaart was gekomen. Nu mocht de ploeg waarin oud- Feyenoorder Piet Romeijn zijn laatste voethaljaren sleet ook geen enkele aanspraak opmeer dan een nederlaag maken. Im mers, vanaf de aftrap speelden de geelzwarten veehui dig en in laag tempo terug richting doel man Van der Berg en liet het zich gewillig door Gouda in de verdediging drukken. Een gretig Gouda, dat duidelijk een stijgende lijn vertoont Trainer Harrie Loerts: „De angst van het jarenlang moeten verdedigen is nu weg. De jon gens durven nu tenminste mas saal op te komen". Al in de eerste tien minuten wankelde de DHS-muur geregeld, vooral als Bobby Westra en actieve Dick Slobbe aan de bal waren. Frans Noordermeer vond eerst echter Van der Berg op zijn weg en zocht later het doel te hoog, terwijl toen Piet Potüyti Hans Kramp de diepte instuur de deze te lang wachtte waar door voorstopper Henny Sla tussenbeide kon komen. De beste kans was na een kwar- Martin van Vugt veert op, maar DHS-goalie Van der Berg reikt hoger. Uer voor Piet Potuyt toen hij de buitenspel val handig wist te ontwijken. Na uitgelopen doel man Van der Berg te hebben omspeeld, werd zijn inzet ech ter weggewerkt door De Raay. Nadat Joop de Jong steenhard op de lat had gekopt en een goal van Frans Noordermeer terecht wegens buitenspel was afgekeurd, leken na een half FVFNWJCTJT uur de kansen te keren. D rm 1u Westra raakte bij een kopduel aan het hoofd gewond (in het ziekenhuis moesten drie hech tingen worden aangebracht) waardoor Frans Noordermeer naar het middenveld verhuisde en Harrie Krebaum de ploeg als rechterspits kwam komple- teren. DHS leek te voelen dat het even wicht uit de Goudse ploeg weg was. (Loerts: „Je bent je rust punt kwijt") de spitsen Sjaak Leemen en Plet Roozen, die tot dan toe geen enkele ondersteu ning van het middenveld had den gekregen, zag'-n nu meer Rotterdam - Het uitvallen van laatste man Albert Smit - hij moest met een hoofd wond het veld verlaten en zich laten vervangen door Wim Zonneveld - heeft SVDPW in de wedstrijd te gen LMO wellicht de over winning gekost Niet dat het elftal na het vertrek van Smit minder draaide, maar even was de organisatie zoek en daar profiteerde de thuisclub goed van. LMO ging in dit duel fel van start Het eerste kwartier moest SVDPW zich beper ken tot verdedigen. Dit lukte zeer goed en toen de aan valsdrift van de thuisclub wat weg ebde, kon SVDPW het initiatief overnemen. Dit had succes. De ver opgeko men Albert Smit ging een combinatie aan met Henny Bras. Albert kreeg de bal terug, omspeelde de laatste man en ook de uitlopende doelman en kon zonder moeite de bal in het doel lopen. Er kwamen meer kansen voor SVDPW, maar toen bleek, dat de niet zo jonge doelman van de thuisclub bijzonder goed op dreef was. Akties van Henny Bras, Sjors Krei- scher en Rien Bras brachten hem niet aan het wankelen en zo kon de tweede helft beginnen met een magere voorsprong van 1—0 voor SVDPW. Dat zou niet vol doende blijken. Na tien minuten moest Albert Smit, noodgedwongen, het veld verlaten. Wim Zonne veld kwam er in. Het elftal werd omgezet, maar het op nieuw organiseren kostte zo veel tijd, dat binnen enkele minuten een voorsprong ver anderde in een achterstand van 2—1. Bout en Keyzer waren de makers van de twee Rotterdamse doelpun ten. SVDPW toonde echter karak ter. Het kwam terug en niet zonder succes. Een geweldig schot van Kreischer deed de bal via de binnenkant van de kruising tegen het nylon ploffen 2—2. Dit gaf SVDPW vleugels. LMO moest terug, of het wilde of niet Er volg de een ware belegering op de Rotterdamse veste maar de doelman hield rich, ge holpen door de medeverde digers, staande. Rotterdam - Schiedam heeft de eerste overwinning binnen- In een goede wedstrijd, die vooral de eerste zes minuten een verrassend verloop had, hebben de jongens van trainer Hans Ruijtenberg het in de middenmoot verterende Spartaan'20 met 0—3 verslagen. Spartaan-trainer Piet de Wolf hierover: "Onbegrijpelijk dat dit elftal onderaan staat Schiedam speelt verrassend goed voetbal en ik kan dan ook niets aan deze verdiende overwinning afdoen". Twee van de drie doelpunten kwamen al in de eerste zes minuten tot stand. Vanaf de aftrap zette Schiedam een fel offensief in en voor De Spar taan goed en wel besefte wat er gebeurde, was het al 0—1. Een hoekschop van Joop Krom menhoek werd onvoldoende weggewerkt en Bram Scholte knalde ineens in. Vier minuten later opnieuw suc ces voor Schiedam. Bram Scholte ondernam een solo en werd prompt door twee tegen standers in de tang genomen. De scheidsrechter liet zeer te recht doorspelen omdat de bal bij Joop Krommenhoek beland-1 medespelers mee opkomen en Leen Bezem had alle moeite met een afstandsschot van De Raay en een kopbal van Paul Doesburg. Daarnaast moest Joop de Jong met een sliding op Piet Roozen een fout van Puck Pols goedmaken. Na rust zakte de strijd wat weg. Weliswaar kreeg Piet Roozen een paar kleine kansjes en zag Gouda Piet Potuyt op de paal mikken, maar echt levendig werd het pas weer toen Loerts Frans Noordermeer en Dick Slobbe liet wisselen: „Frans is individueel wat sterker daarom moest hij in de spits". Dick Slobbe na een jaar nonakti- viteit duidelijk groeiende bleef zijn storende werk op het middenveld voortzetten. Halverwege de tweede 45 minu ten scoorde, zoals vermeld, Frans Noordermeer 1—0 en Gouda was ontketend. Nog geen minuut later leek dezelfde speler weer te gaan scoren, maar op de lijn kon Henny1 Allewijnse redding brengen. Gouda bleef duidelijk de betere ploeg, wèt aanvoerder Vermeer en Nico Roozen ook probeer den. Ondanks een wat panieke rig slotkwartier bleeff het 1—0. Scheidsrechter Kroon deelde drie gele kaarten uit; Jan v.d. Kerk hof (DHS), Hans Kramp en Jan van Veenendaal. Schiedam Wilton blijft de hete adem Real Parbo in de nek voelen. Gisteren heeft het de kans gehad de belagers van zich af te schudden. Dat is echter niet gelukt. Het duel eindigde gelijk 1-1 en daardoor blijft de voorsprong van Wil ton op Real Parbo maar één punt. In de eerste helft bleek Wilton wat géimponeerd door het spel van de tegenstanders. Het ging verdedigend spelen, moest dat wel en dat gaf de bezoekers heel wat kansen. Een daarvan werd er in een doelpunt omge zet. Dat was uit een hoekschop waaruit de bal goed werd inge kopt. Na de rust was Wilton alle schroom kwijt. Het nam nu zelf het initiatief en in de vijftiende minuut was het John Greeven, die de bal uil een vrije trap van. Piet van der Swan, ineens op zijn schoen nam en de doelman van de bezoekers geen schijn van kans gaf. Rotterdam Oud-aanvoerder en laatste man Ben van Schijndel is weer tereg bij Demos en dat was gisteren in de uitwedstrijd tegen Alexandria wel merk baar. Hij heerste weer in de verdediging en zijn enthousias me en wilskracht gaf het team de zo broodnodige morele kracht en steun. Demos kwam tot de tweede overwinning in dit seizoen. Een toeval was bet dat ook de eerste overwinning werd be haald op Alexandria. De thuis club kon door Ben de Koning de leiding nemen, maar een drietal minuten daarna was het weer gelijk. Uit een aanval waaraan door de gehele voor hoede werd deelgenomen was het tenslotte Meeuws die tol een doelpunt kwam 1-2 en toen het einde van de wedstrijd naderde dacht een ieder al aan de volle winst voor Demos. Die kwam ook, maar zeer benauwd. Er was nog een drietal minuten te spelen toen Blomsteel voor de thuisclub de gelijkmaker scoor de, dankbaar gebruik makend van het zwakke optreden van doelman Nelis de Bok. Toen bleek dat Demos karakter voldoende had. In de allerlaat ste seconde lukte het toch nog. Het was een kopbal van Meeuws, die terug het veld in kwam. Mart Frey kreeg het leer voor de voeten en met een dro ge knal haalde hij de volle winst voor zijn club binnen. Van onze sportredactie Vlaardingen - RKWIK heeft de opgaande lijn te pakken. Werd - tégen Martinit verdienstelijk één punt gepakt, in de uitwed strijd tegen pEff offreerde het trainer Henogh van der Burgh twee punten. Dat betekent dat de blauwwitten uit drie ont moetingen vijf punten hebben vergaard en zich in de lift be vinden. De 2—1 winst op de Rotterdammers was een gevolg van een gewijzigde trant van spelen. De angst is minder erg aanwezig, daarbij loopt het or ganisatorisch beter, waarbij bet overleg beter is verzorgd- In de gelijke opstelling als tegen Martinit trad RKWIK zijn te genstander afwachtend tege moet De rust in het elftal gaf aan dat de ploeg zelfvertrou wen in zich had. Trainer Van der Burgh: "Het concentratie verlies van de laatste weken moest worden vermeden". Het resultaat stond voorop en er moest zonder franje worden ge werkt" DEH onderscheidde zich als een formatie die aan valt zonder dat zij in het voor ste gelid gevaarlijk kan wor den. De persoonlijkheden ontbraken bij de thuisclub, terwijl bij RKWIK het collectivisme aan wezig was. "De teammentaliteit geeft resultaten", zei Henogh van der Burgh na afloop. RKWIK had na tien minuten door hoe DEH zijn slag wilde slaan en ging van 4—4—2 naar een 4—3—3 systeem. Na enkele kansen was het Peter Witte die na 24 minuten door de DBH- doelman in een laatste poging onderuit werd gehaald. De strafschop van Peter Witte was raak: 0—1. RKWIK kon nog meer overleg in het spel brengen en DEH ging jagen. In de tegenstoten kreeg RKWIK de mogelijkheden met het gewenste resultaat kwam niet In de tweede fase ging RKWIK door met de aanval te zoeken en na zeven minuten was het raak. De vrije trap van Henk van der Bend was goed op maat voor de aanstormende Peter Witte, die met zijn kopbal 0—2 aantekende. Toch kwam er nog onrust bij RKWIK. En dat gaf DEH de kans er 1—2 van te maken. de. Krommenhoek stond volko men vrij en zijn schuiver bete kende 0—2. Schiedam liet rich niet verleiden tot overmoedige daden, maar trachtte de tegen stander al op het middenveld af te stoppen. Dit lukte en er kwa men 2elfs nog meer kansen voor de beide spitsen. Schiedam behield een overwicht maar er werd voor rust niet meer gescoord. Na de thee opende Spartaan met een fel offensief dat de Schiedam-de- fensie bekwaam opving. Schie dam beperkte rich tot de coun ter die steeds weer bekwaam door Roy den Hartog werd in geleid. Vooral toen de voor Rob Beukers ingewisselde Eef Krabbendam zich in de spits posteerde. Drie minuten voor tijd had dit op nieuw succes. Joop Krommen hoek speelde op rechts de bal bekwaam vrij en rijn pass be reikte de vrij staande Eef Krab bendam, die met een bekeken schuiver Schiedam op 0—3 bracht. Rotterdam Vriend en vijand waren het er over eens. Doel man Luc van Schijndel van FCN toonde gisteren In de wedstrijd De Roef-FC Nienw- Iand grote klasse. Dit echt niet alleen, omdat hij een straf schop stopte. Neen de hele wedstrijd weerde hij zich als een leeuw en dat FCN tot een overwinning van 2-1 is geko men is voor een groot deel aan Luc te danken. Met invallers voor Ronald vd. Bos en Sjaak Hoogstraten moest FCN naar Rotterdam. Dat mocht echter de overwinning niet in de weg staan. Toch moest FCN al binnen vier mi nuten tegen een achterstand aankijken, omdat dankbaar werd geprofiteerd van een ver- dedigingsfout FCN herstelde zich echter goed en met een vrije trap scoorde Ger Gouwe leeuw de gelijkmaker (1-1). Na de rust, in de vijftiende mi nuut kwam uit een afgeslagen, door Peter Friederich genomen, hoekschop de bal via de paal voor de voeten van Huug van der Grijp en dat was gelijk prijs 1-2. Hoewel De Roef sterk in de aan val kwam en FCN Wel in de verdediging moest zag die ver dediging van de Schiedammers met aan het hoofd de bijzonder goed keepende Luc van Schijn del, kans om de twee winstpun ten stevig in handen te houden. Voorwaar een prestatie en het was dan ook niet verwonderlijk dat Luc tal van handen moest schudden na het laatste fluitsig naal. Vooral ook omdat hij in de laatste minuut van de wed strijd een strafschop stopte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6