eg met Ik neem de proef naar de zeventig Viaardinger kan kunst lenen DHS CONTRA HDVS KVP'er vraagt behandeling brief Welzijn Bewoners Chopinplein: Communicatie Muziekschool en harmonie orkesten nu Artotheek in Hollandia-pand Nieuwe werk groep volgt beleid wethouders Vlaardingen Het KVP-raad- slid Van der Linden wil weten waarom een brief van dc stich ting Weirijn, die gericht is aan het college van burgemeester en wethouders, niet in de raad wordt behandeld. Met brieven, ook aan het college gericht, van raadslid Bot en Wonth for Christ, is dat namelijk wel ge beurd. Het lag in de bedoeling dat bet plan al veel eerder klaar zou zijn. Er is echter een sterke vertraging in de procedure. Volgens geruchten schijnt het plan ook de mei-vergadering niet te halen. De stichting Wel zijn heeft haar twijfels over de procedure. KVP'er Van der linden wil weten of het waar is dat een slechte verhouding (communicatie stoornis, noemt 'ie het) tussen de wethouders Bas Goudriaan (PvdA) en Rien Bovenberg (PPR) één van de voornaamste oorzaken is van de vertraging. Hij wil weten hoe de verhoudin gen tussen de twee nu rijn. Als de verhoudingen niet zo hest rijn, gelooft Van der Linden dat dit de belangen van de burgerij kan schaden. Het „geniepige" ingangetje via het Beethovenplein. Bewoners: weg ermee! zij-inni e Óp 21-jarige leeftijd treedt Paulus van Eijk met de twee jaar jongere Petronella Cornelia van der Linden in het huwelijk. Het is 2 november 1910. Het huwelijk wordt voltrokken in Schiedam, de woonplaats van Paulus. Petronella komt uit Maassluis. Het jonge paar vestigt zich al spoedig in Vlaardingen. Eerst in Vlaardingen zelf en dan gaan zij voor veertig jaar naar Vlaardingen-Ambacht. Nu resideren zij in het bejaardencen trum Drieën Huysen aan de Willem de Zwijgerlaan in Viaardingen-Holy. Dat het daar zondag groot feest was, be hoeft geen betoog. Veel bezoek met sis eregast Vlaardingens eerste burger W., Kieboom. Veel bezoek mag niet vreemtf' heten, wanneer men weet dat het echt paar Van Eijk-van der Linden zes kinde ren, 24 kleinkinderen, zeventien achter kleinkinderen en twee achter-achter- kleinkinderen heeft. Veel gehoorde kreet op deze heugelijke dag: „op naar de zeventig jaar." Schiedam De Schiedamse Ge meenschap zal zich voortaan bemoeien met de communica tie tussen de Schiedamse Mu ziekschool en de plaatselijke hannonickorpsen. Daarmee moet een einde komen aan de slechte verstandhouding tussen de school en met name het harmonieorkest Harpe Davids. Vlaardingen -j Vlaardingen krijgt een artotheek. Wethou der Kloots heeft plannen om in deze stad een filiaal van de Rotterdamse artotheek op te richten. Bij zo'n artotheek kun nen kunstminnende Vlaardin- gers allerlei kunstwerken le nen. Het systeeem is ongeveer gelijk aan dat van een bibliotheek. De wethouder heeft hierover on langs besprekingen gevoerd met Rotterdam waar al een kunst-o-teek is. Bij een arto theek hoort een kaartsysteem en een serie dia's, zodat de huurders zelf kunnen uitkiezen wat zij voor een paar maanden in de huiskamer willen heben staan of hangen. Schiedam Nog vier wedstrijden en de twaalf weken durende nederlaagserie van. DHS zit er op. Vier weken met stuk voor stuk nog interessante wedstrijden; Hermes-DVS, FC Vlaardingen, VIJC en Ajax als sluitstuk. Morgenavond komt stadgenoot Hermes DVS naar sportpark Kethel. De hoofdklasser mag proberen het leidende duo SW en Feye- noord (resp. 0—3 en 1—4) van de kroon te stoten. Hermes is ingedeeld in poule 2, samen met Vlaardingen, SVV en UVS, dat tot een 1—3 overwinning kwam. Behalve de bokaal van Kappa-Schiekarton voor de club die het beste resultaat bereikt, zijn er voor de poulewinnaars, alsmede voor de als twaalfde eindigende club door sporthuis Passage wedstrijdbal len beschikbaar gesteld. Daarnaast is er nog een sportiviteitsprijs van Square fashion en Iris leather, waarvoor Schiedam tot dusver hoge ogen gooit Sponsor van deze wedstrijd die weer om acht uur begint, is ditmaal café-restaurant De Amstelbron. De drumband QBK 2orgt voor muzikaal onthaal vooraf en in de pauze. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen orr geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie 'met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Schiedam De wijkvereniging Groenoord heeft deze week een werkgroep gevormd die de be leidsnota's van de diverse wet houders gaat bestuderen om te zien wat voor gevolgen deze kunnen hebben voor het noord en van de stad. Woonpl. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturan naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam. Wijkverenigingsvoorzitter A. van de Belt wil de groep uitbreiden tot zes leden. Momenteel zijn er nog maar drie. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij de wijkvereniging (postbus 410), Het Hollandia-pand aan de Oosthavenkade. SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 4 november 1Q7& ONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang no. 25442-4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendjenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1