SCHIEDAMSCHE COURANT Maassluis moet wachten op culturele raad itroom van I d l ai c. iten over stank Kust voor bejaarden van Heyermansflat Ik neem de proef J f Inspraak kiest luchtruim College moet huiswerk overmaken Rijnmond op zoek naar dader ScMedamse partijen akkoord met automatisering Plan Kluishoeve Man uit busje los. gezaagd Oubollig Maassluis GSD krijgt uitbreiding Ambtenaren worden bevoorrecht Eur-o-rama naar de Hoek Woensdag 5 november 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 254434 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Wethouder Isaac van der Knaap en zijn Maassluise collega's hebben in de raadsvergadering van gisteravond een voorstel te rug moeten nemen. Hier door is de oprichting van de culturele raad zeker twee maanden uitgesteld. De fracties van PvdA, WD en WM'80 hebben hier op aan gedrongen. PvdA-fractieleider Mees Dui- melaar zei: „De wethouder heeft rijn. huiswerk niet goed gedaan". Het voorstel - werd echter ook onder steund door de andere leden van het college Zij hebben dus ook een aandeel in het huiswerk. Het CDA kon zich in grote lijnen verenigen met het voorstel voor de verorde ning en wilde de zaak wel behandelen, Toen echter bleek dat het college het on derwerp van de agenda af haalde, zweeg de CDA-frac- tie. Tijdens het spreekhalfuur was ai duidelijk dat de totstand koming van een culturele raad op moeilijkheden zou stuiten. Drie sprekers, de eersten die gebruik maakten van het spreekrecht, uitten hun grote ongenoegen over de benoeming van de leden voor de CR David van der Houwen, sprekend namens de open jongeren centra Jeugdhaven en Toverbal, zei: „Als de culturele raad zo wordt samengesteld hebben wij er weinig vertrouwen Namens de centra zou in de CR Robert Punt zitting ne men. Op een hoorzitting in september was hij daarvoor voorgedragen. Zijn naam kwam op het raadsvoorstel voor de benoeming van de leden niet meer voor. A. Priester zou in rijn plaats zitting nemen, iemand die niets van zijn voordracht af wist „Wij missen dan ook onze in breng: met zo'n raad kun nen wij geen zaken doen", aldus David van der Hou wen, die er in bedekte ter men dreigde dat het open jongerenwerk de culturele raad we! eens zou kunnen boycotten. In de wandelgan gen werd gefluisterd dat wethouder Van der Knaap wel eens naar huis zou kun nen worden gestuurd. De prograssieven mogen "m niet De voorstellen over de culturele raad zouden de aanleiding kunnen zijn hem te ontzetten. Tom Steenbergen, als verte genwoordiger van de zoge naamde passieve cultuur beoefenaars (Museum-, thea terbezoekers enz.) uitte ook zijn bezwaren. Het voorstel heeft een incompleet karak ter", 2ei hij, „het is een on duidelijke en vrijblijvende nota". Secretaresse Lam- mers van de Creatieve Club Clei en Cleur zei ongerust te zijn over het toekomstig functioneren van de culture le raad. Het voorstel voor de verorde ning zou nog wel in de raad worden aangenomen, maar met de kleinst mogelijke meerderheid. Dat was reden voor burgemeester Van Dijk het voorstel terug te nemen. „We moeten het niet, met de hakken over de sloot, door drijven Een instelling als de culturele raad is daarvoor te belangrijk". Het Maassluise college zal zich opnieuw moeten verdiepen in de ma- tene van de cultuur. Wethouder Van Knaap ...huiswerk... Vlaardingen De gemeentelijke sociale dienst krijgt personeel suitbreiding. Er komt volgend jaar een stafmedewerker bij, die gespecialiseerd moet rijn op het gebied van automatisering en statistiek. Bij de Vlaardingse GSD hebben zich de nodige problemen voor gedaan bij de administratieve organisatie. Een gemeentelijke; werkgroep heeft zich over die problemen gebogen. Er is beslo ten een aantal verbeteringen aan te brengen, één ervan is de uitbreiding van de staf. De raad moet daarvoor deze week een krediet van 32.000 gulden be schikbaar stellen. Zestienhoven, het Rotterdamse vliegveld is nog steeds niet dicht. Daardoor hebben gisteren zo'n 45 Vlaardingse scholieren kunnen profiteren van het be staan van het omstreden vliegveld. De kinderen kregen van het inspraakteam een rondvlucht boven Vlaardin- gen aangeboden. Die prijs is ze in het vorige schooljaar beloofd, gisteren was het dan na te lang wachten zover. In vier-persoons- vliegmachlnes mochten zij het hogerop zoeken. Vliegen is een kostbare aangelegenheid, uit de toch al bescheiden pot voor de inspraak moest 19 gulden voor elk kind worden gehaald. De rondvlucht was een van de prijzen die naar aanleiding van een wedstrijd voor de lagere scholen is gehouden. De prijswinnaars werden de hele dag op Zestienhoven bezig gehouden. Vlaardingen/Schiedam Bij de meldkamer lucht verontreiniging is gis teravond en vannacht een stroom klachten over stank binnengeko men. Rijnmond kon de klachten nauwelijks verwerken, binnen twee Schiedam Alle politieke par tijen hebben zich nu toch ge schaard achter het voorstel van het college om tot automa tisering van de bevolkingsad ministratie over te gaan. De leden van de commissie alge mene en bestuurlijke zaken (AAZ) konden zich na een kor te discussie verenigen met dit de laatste maanden veelbe sproken onderwerp. Verleden week maandag moest burgemeester Lems het voor stel terugnemen, omdat de ge meenteraad {met name het CDA) nogal wat bezwaren naar Maasland Een wijziging in het bestemmingsplan Kluishoeve heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering ernstige be- zaren ondervonden van T. Goudswaard (ABP) en M. Gau- tier (WD). De nog niet voltooide bebouwing aan De Burch komt door deze wijziging dichter naar de Kluis- kade. Goudswaard: „Wat u een kleine planwijziging noemt, vmd ik drastisch. Het is daar hu al een nauwe toestand." Gautier vond dat het beeld langs de kade daardoor ernstig wordt verstoord. Burgemeester J, van den Brink zei dat de laagbouw, drie meter Lger dan oorspronkelijk, voor het college aanleiding was om het plan te wijzigen. De rest van de raad ging met de wijzi ging akkoord. voren bracht Naar aanleiding van een artikel in onze krant betwijfelde de christelijke par tij of automatisering relatief niet teveel zou gaan kosten. Tot het bewuste artikel was name lijk bij niet één raadslid in clusief B en W bekend dat het huidige kaartensysteem normaal zou blijven functione ren. In de commissie ABE heeft de chef burgerzaken, de heer Noordzij, de kosten op een rij tje gezet In verhouding tot ver nieuwing van het huidige sys teem (de citograf, die toch moet worden vervangen) is automati sering op het ogenblik 105,600 gulden duurder. Na tien jaar vervallen rente en aflossing waardoor de computer nog maar 41.400 gulden duurder is. Een geautomatiseerd bevol kingsbestand kent eventueel meer mogelijkheden dan het oude systeem en bovendien ver- vallen de ponswerkzaamheden grotendeels. De heer Noordzij hield voor de commissieleden nog eens een pleidooi voor automatisering. Hij vertelde dat het enige dat volledig verdwijnt het maken en afdrukken van de ponsplaat jes is. Bij het nieuwe systeem gaat de ponsband direct naar het Rekencentrum in Rotter dam alwaar men voor verdere afwerking zorg draagt Deze maand zal het voorstel op nieuw worden voorgelegd aan de gemeenteraad. Waarschijn lijk zal dan slechts over één motie worden gestemd. Pv dA'er Van der Veer had deze al In oktober ingediend. Hij wilde duidelijkheid over een mogelijke vernietiging van de administratie in tijd van oor log of andere calamiteiten. Hoewel Van der Veer dit graag in ABZ behandeld wilde zien, is dat tijdens de laatste verga dering niet gebeurd. Schiedam Nog deze maand worden er bij het twintig étages hoge Heyermansflat voorzienin gen getroffen om de geluidsoverlast van de rammelende balkonhekken te verkleinen. De bewoners van het vierkante bejaardenflat aan het Heyermanspleln zijn hier onlangs over inge licht, nadat zij er lange tijd over hadden ge klaagd dat het hekwerk bij sterke wind een irritant lawaai veroorzaakt „Niet te geloven wat voor herrie. Het lijkt wel of er een draaiende betonmolen naast de deur staat," zo omschrijft de Heer Verbeet één van de bewoners, de geluidsoverlast „*s nachts houdt het soms veel bewoners van de flat uit de slaap." Na een paar proeven zijn ambtenaren van de gemeentelijke womngdienst tot de conclusie ge komen dat de herrie kan worden verminderd door langs het gehele hekwerk op de twintig verdiepingen aluminium strips te bevestigen. Alleen op de hoeken bleken de strips bij de genomen proeven niet te voldoen. Het aannemersbedrijf Volker, dat het hoge ge bouw ruim drie jaar gleden in de wijk Woud- hoek heeft neergezet, is door de gemeente over het ongerief op het matje geroepen. Ambtenaren van de woningdienst hebben het Rotterdams bedrijf tenslotte bereid gevonden om de verlang de strips gratis te leveren. Het materiaal zal waarschijnlijk volgende week aankomen, waar na met de bevestiging kan worden begonnen. „De tijd zal moeten Ieren of dat wel voldoende is," reageert de Heer Verbeek. Opmerkelijk is het volgens de womngdienst - dat bewoners van de flat aan het Beethovenplein, dat dezelfde constructie heeft, helemaal geen klachten hebben. Het hekwerk van het Heyermansflat, dat door de wind begint te rammelen, zal straks de bewoners niet meer uit de slaap houden. De Sehiedamse brandweer is gistermorgen een half uur bezig geweest om uit dit total-loss geraakte Volfes- wagenbusje de 20-jarige C.W. uit Gorinchem los te zagen. De wagen was met vijf inzit tenden op de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan nabij de Thorbeckesingel tegen een stilstaande aan hangwagen gebotst. De oorzaak van de botsing is nog onbekend. Met hoofdwonden en een verbrijzeld onderbeen is de man, die in de auto naast de bestuurder zat, naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rot terdam gebracht De chaufeur, de 26-jange D. J. uit Arkel, werd per am bulance naar het Gemeen te Ziekenhuis gebracht. Bij de botsing had hij snij - en hoofdwonden opgelopen. Naar dit ziekenhuis is met hoofd- en beenwonden ook de 3ö-jarigc R.R.E.A uit Gorinchem gebracht De andere twee inzittenden kwamen er ongedeerd van af. uur belden bijna 150 mensen. Er moest extra personeel worden inge zet bij de meldtelefoon. De klagers bellen voor namelijk uit Vlaardin- gen, Schiedam en Maas sluis. Over de oorzaak van de stank tastte het openbaar lichaam Rijnmond vannacht letterlijk en figuurlijk nog in het duis ter. „Er is duidelijk iets ge beurd, een storing bij een be drijf of zo. Maar we weten nog niet wat het is", aldus een woordvoerster van Rijnmond. Er,is vannacht naar de boos doener gezocht. Bij de meldka mer was nog geen melding van een storing of een bedrijfs- noodstop binnengekomen. De mist van vannacht kan vol gens Rijnmond niet de oorzaak zijn van de klachtenstroom. Het kan echter wel één van de ne- gatiefhelpende factoren zijn. Vannacht was er ook een zwak ke wind. Bedrijven in het Rijn mond-gebied worden er al eni ge dagen op attent gemaakt extra oplettend te zijn bij het verrichten van Stankverwek- kende werkzaamheden. De klachtenstroom is gisteravond tegen elf uur begonnen. De eer ste telefoontjes over een irritan te lucht kwam voornamelijk uit de omgeving van Abbenbroek en Zuidland. Later kwam er een geografische wijziging in het klachtenpatroon. Er meld den zich meer mensen uit VJaardingen, Schiedam en Maassluis. Bij de meldkamer zijn ook telefoontjes binnenge komen uit Rozenburg, Delft en Den Haag. Er was vannacht geen waarschuwmgscode van kracht Maassluis is een groot dorp, knus, gezellig en misschien wel oubol lig. In de gemeenteraadsverga dering worden vaak grappen gemaakt, die helemaal niet zou den misstaan in een kinderserie op de televisie van jaren gele den. Aandoenlijk was gister avond het optreden van PvdA- raadshd Brons. Bij een inter ruptie van CDA-Ster Wil van Dmter zei hij, de ohjkerd: „Ik doe net a Is die Surinamer in de Tweede Kamer en ik zeg: „JSc heb u met gehoord". Was me dat lachen geblazen! Later op de avond werd het nog knusser toen wethouder Van der Kanaap. de man van finan ciën, het over honden hadHij verdedigde een voorstel tot ver hoging van de belasting die Maassluizers moeten betalen voor fidele viervoeters. „Er ko men steeds meer honden. Dat kan je zien aan de reclames op de televisie, waar meer gead- venteerd wordt voor honde- brokken", aldus de wethouder heel serieus. De STER-reclame zegt het. dus is het waar. Trapt de wethouder daarin? In tijden van nood: Schiedam Als de nood aan de man komt za! Schiedams* bur gemeester Lems aan sollicitan ten speciale faciliteiten ver strekken om in deze stad als ambtenaar te bomen werken. Lems deed deze uitspraak in de commissie algemene en be stuurlijke zaken tijdens de be handeling van zijn beleidsnota. In deze nota over het personeels beleid komt men ondermeer de zinsnede tegen dat de gemeente op het standpunt staat dat aan ambtenaren geen speciale huis- vestingsfaciliteiten wordt ver leend binnen de gemeente. Lems zei in de commissie ech ter dat dit eventueel toch zou kunnen gaan gebeuren. De burgemeester: „Als "t nodig mocht zijn speciale faciliteiten te schepper», dan zal de ge meenteraad daarover een voor stel krijgen." Hij haalde het voorbeeld aan van de situatie bij het onderwijs; „Stel je voor dat het aantal leerkrachten daalt, dan zullen we toch moe ten ingrijpen". In de beleidsnota zegt Lems dat het woon- en leefklimaat in Schiedam en omgeving voor ve len nu eenmaal niet aantrekke lijk is. De gemeente zal daarom streven naar een doeltreffend organisatie- en personeelsbeleid om in de sfeer van arbeidsvoor waarden en ook daarbuiten een soort kompensatie te scheppen. Hoek van Holland De perma nente expositie Eur-o-rama zal worden ondergebracht in het voormalige kantoor van rijks waterstaat nabij de semafoor. Later zal de tentoonstelling dan een definitieve bestemming knjgen in de nieuwe verkeer spost De deelgemeenteraad is met dit voorstel akkoord ge gaan en tezijnertijd zal een commissie worden benoemd die zich speciaal met Eur-o-rama gaat bezighouden. //Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. ionv\** Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef too in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Woonpt.' Tet Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834. Rotterdam. - *sfl 3jj i'jll

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1