'Over drie Jaar mag je blij z n, als je oog naar de kapper kunt!' I 1 Sint komt aan in Groenoord Schiedammer GérardCollé, beste „coiffeur": m Blokje rond^ GRATIS PRIK Jubileumconcert Bevrijdingskoor 11 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1975 Lesauto botst: 2 gewonden Combi-concert in De Hoek SR Wijkvereniging Sluispolder-West opgericht ANGOLA- AVOND Nieuwe stam in oude boerderij Gezellig avondje in De Kreek Nieuwe info- gids Maasland Fico-films Open Deurdienst in ïehthuskerk Vogelvereniging gaat exposeren 3 Schiedam Als een Pietje Precies beziet hij het glanzende hoofd van zijn cliënt, tot zijn oog valt op een opstandig haartje. Langzaam haalt hij zijn belangrijkste instrument te voorschijn, het ding flitst, en met een minutieuze knip vervolmaakt hij het kapsel. Met behulp van twee spiegels toont hij de klant diens achterhoofd; de man in de stoel blikt even kritisch, maar verklaart dan voldaan; „Prima!" Kapper CoNè: „Je moet je eigen ik in een kapsel kunnen terugvinder...." Gérard Collé is dan ook Europa's beste berenkapper, of liever: coiffeur. Sinds hij enkele da gen geleden in de hoofdstad van Frankrijk „Le Prestige de Paris" won, een kapperscon- cours dat dit jaar werd gehou den in plaats van het Europese Kampioenschap, De 2aak van Collé is gevestigd aan de Grote Markt in Schiedam. „Knippen kan iedereen leren, maar daar houdt bet niet mee op. Je moet wel degelijk meer kunnen. Om eruit te springen, om wat te bereiken, heb je feel ing nodig. Je moet het in je hebben," verklaart Gérard Col lé zijn succes. Twaalf jaar gele den kwam hij in de leer bij meesterkapper De Groot, wiens zaak stond in de Lorentzslaan. Sedertdien heeft hij zijn knip- techniek sterk ontwikkeld, uite raard steeds de mode gevolgd en veel getraind:,,Je moet eigen ik in een voltooid kapsel kunnen terugvinden. Creatief met de schaar, de föhn, de ton deuse en de kam omspringen," vindt hij. Gérard Collé heeft een druk le ventje. Overdag in de kapsalon, 's avonds veelal bezig met oefe ningen, probeersels. Op zoek naar'nie-we „trends". Binnen door Kor Kegel kort moet'ie nog vaker naar Loosdrecht en Zeist, waar een aantal maal per week -de natio- nale kappers-équipe bijeen komt om zich uit te leven op modellen. Daar moeten hij en nog drie collega's worden klaargestoomd voor de WK, de wereldkampioenschappen die in maart in New York worden gehouden. BOLWERKEN „Er zijn maar weinig kappers in Nederland, die zich echt be kwamen," zegt Collé. „Bat is jammer, zo gaat het kappers- wezen kapot. Dat zag je maar toen lang haar in de mode kwam. Oudere collega's had den niets aan hun lange erva ring. zij moesten heel anders gaan knippen. Velen konden dat niet bolwerken. Nu zie je dat de lange haardracht eruit gaat Al die jonge kappers, die pas een zaakje op poten hebben gezet, zullen dan ook moeten opdoeken. Het behandelen van kort haar vereist een veel bete re techniek," Collé is ervan overtuigd, dat over een Jaar bijna niemand nog lang haar zal dragen. Een sombere toekomst voor die kappers, die niet de techniek hebben, die Collé nodig acht Dat, tesamen met bet feit dat de kapperstarieven steeds ho ger worden terwijl de meeste kappers klagen over hun ver diensten, brengt Gérard Collé tot de uitspraak: „De kappers zaken zullen moeten inkrim pen. Alleen in Schiedam al is het aantal kapsalons de laatste tien jaar teruggebracht van 35 tot 10. Over drie, vier jaar mag je blij zijn, als je nog naar de kapper kunt.". De beroemde Schiedamse kap per, die zich op het Parijse concours moest meten met 120 voorname coiffeurs uit de meeste Europese landen, stelt echter veel vertrouwen in de Kappersbond. In tegenstelling tot enkele concurrenten, onder wie een aantal noodlijdende kappers uit Rotterdam. Collé: „Ik ben zelf bestuurslid van de Technische Club uit Rotterdam, een afdeling van de bond. Tot nu toe heb ik mij echter wat afzijdig gehouden, omdat ik geen twee dingen tegelijk kan doen. Ik wil mij eerst gaan richten op het wereldkampioen schap in New York. Als ik dat bereikt heb, hou ik op met mee doen aan toernooien. Dan pas komt de bond aan de beurt" Een terugblik op de carrière van Gérard (een echte kappers- naam trouwens) Collé: twaalf jaar geleden keerde hij de mid delbare school de rug toe, st te in het kappersvak en startte in 1967 rijn zaak aan de Grote Markt. Toen ging hij deelnemen aan nationale concoursen, kreeg vier jaar later ook enige internationale faam in de kap perswereld. In 1973 werd hij Nederlands kampioen, haalde het afgelopen jaar de eerste prijs op een wedstrijd in Brus sel en schreef 2ich toen in voor „Le Prestige de Paris": en dat betekende de klapper voor de nu 31-jarige coiffeur. Gérard Collé riet het behalen van de wereldtitel nu als zijn grootste ideaal. Avond aan avond kapt hij er lustig op los, in zijn creatieve buien knipt en verknipt en knipt hij opnieuw model na model. „Als je iets wilt bereiken moet je er wat voor over hebben," zegt hij. „Het kappen is voor mij net een topsport...,.." Vlaardingen Bij een aan rijding op de kruising Mahlerstraat-Beethoven- singel-Produktiestraat zijn twee personen ge wand geraakt Beiden moesten in het Holy Zie kenhuis worden opgeno men. Het tweetal zat als leraar en als leerling in een lesauto, waarmee geen voorrang werd ver leend aan een andere au to. De rijleraar liep rug klachten op; de leerling een hersenschudding en shockverschijnselen. De andere automobilist bleef ongedeerd; beide auto's raakten zwaar bescha digd. Hoek van Holland Op vrijdag 7 november om 8 uur zal in de grote zaal van de gereformeerde kerk van Hoek van Hol land een gecombineerd concert worden gehou den door het gemengd koor Vox Humana en de harmonievereniging Rotterdam aan Zee. De entreeprijs bedraagt 2,50 gulden en 65-plussers betalen de helft van dit bedrag. Koor en orkest zullen zowel apart als gezamenlijk optreden. Rot terdam aan Zee speelt onder meer de ouverture „Orpheus in de onderwereld" van Jacques Offenbach en Vox Humana ringt fragmenten uit Carl Zei lers „Vogelkoopman" en „Cava- l'-ria Rusticana" van Mascagni. Samen brengen koor en orkest dan nog een aantal bekende werken, zoals het Slavenkoor uit-Verdi's opera Nabucco en de wals „Rozen aus den Suden" van Johann Strauss. Het sluitstuk van de avond wordt de vertolking van de Triomf- mars uit de opera Aid a van Guiseppe Verdi. Signalement Naam: Bruno Ras: bast. poedel Geslacht: reu Leeftijd: 1 1/2 jr Kleur: zwart Sehoftboogte: 40 cm Bruno is een bastaard die het meeste van een poedel weg heeft Hoewel rijn naam an ders suggereert is hij helemaal zwart Vanaf 27 oktober rit Bruno in het asiel. Is daar gebracht door een Schiedamse die met enkele smoesjes haar hond probeerde kwijt te ra ken. Gaf een valse naam en adres op toen rij het afstands- formulier tekende. Waarom? Misschien schaamte om een hond om één of andere reden naar het asiel te brengen. De week dat Bruno in rijn hok rit, heeft de asielbeheerster wel geleerd dat hij een ontzet tend lief diertje is. Een reu met overal zwarte krullen op het lichaam, maar nog net niet die krullen die de poedel sie ren. Niettemin riet hij er goed verzorgd uit en heeft een prachtig uiterlijk. Z'n snuit duwt hij voortdurend tegen de tralies als hij ook maar ie mand de deur open ziet doen. Geen gejank of geblaf - slechts kwispelend met z'n kromme staart in de hoop dat je wat aandacht aan 'm besteed. Bruno is lang niet de enige hond die binnenkort weg moet Het asiel zit berstensvol: alle tien hokken waren bezet toen wij op bezoek kwamen. Er loopt van alles in de hok ken: van een puppy van zo'n 2 1/2 maand oud tot een (ge vonden) Duitse Herder, een lief en al volwassen dier. Speciale aandacht echter voor een echtpaar dat enkele dagen geleden is gebracht Amanda en Pascha, twee ras-Duitse Herders, moesten helaas weg bij him baas die uit zijn huis werd gezet Het vriendelijke duo - allebei ongeveer 1/2 jaar - wil het liefst natuurlijk naar één baas. Hoewel ze in het asiel door één hok zijn ge scheiden hebben ze nu al een beetje heimwee naar elkaar. Het blokje rond van vorige week bleek uiteindelijk toch een succes. De eerste dagen kwam niemand opdraven vóór de mooie Groenendaeler. Za terdag werd tenslotte toch een stel enthousiaste mensen ge vonden die de hond meena men. Ook de oproep voor dekens voor het ('s-nachts kille) asiel heeft vele reacties teweeg ge bracht De asielbeheerster werd overstelpt met warme dekens voor de dieren. Ze is de lezers er erg dankbaar voor. Wilt u Bruno of één van de andere dieren een goed tehuis bezorgen, dan kunt u rich in verbinding stellen met haar: St. Annazusterstraat in Schie dam, telefoonnr. 266266. Geo pend van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur; zater dags alleen 's-ochtends en zon dags gesloten. Schiedam Sint Nicolaas komt dit jaar op zaterdag 22 november in Schiedam aan. 's-Middags om tien minuten over half één arriveert de goedheiligman op het Bachplein, waar kinderen uit de buurt hem een aubade zullen brengen. Maassluis De nieuwste wijk vereniging in Maassluis is opge richt in de Sluispolder-West Voorlopig voorzitter is de heer H, J, Kardas en voorlopig se cretaris J. Tegelaar. Reeds bij de oprichtingsvergadering had de nieuwe vereniging al 120 le den. Er zal aandacht worden besteed aan kinderspeelplaat sen, gespreide huisvesting van buitenlandse werknemers en rijksgenoten, begeleiding van de restauratie van de binnen stad en verder zullen er op het creatieve gebied veel activitei ten worden ontplooid. Over de Mozartlaan, de Borodm- laan, Vivaldüaan, Eduard van Beirmmlaan en de Laan van Bol'Es trekt de Sint twintig mi nuten later door de wijk Groe noord. Rond twee uur zal hij op zijn paard bij het Nieuwiandplein aankomen. De route die hij daarna volgt is, Nieuwe Dam- laan, Vïaardingerstraat, West- vest, Gerrit Verboonstraat. Koemarkt, Broersvest en Lange Kerkstraat De burgemeester zal hem dan om drie uur op het oude raadhuisje kunnen ontvangen. Tot slot van de intocht zal de Sint dan nog na de ontvangst via de Park weg en de Burgemeester Hon- nerl3ge Gretelaan naar het be jaardencentrum Thurlede gaan. Daar zal de stoet volgens de planning van de Schiedamse Gemeenschap worden ontbon den. Vlaardingen Op donderdag 6 november tussen half twee en twee uur wordt bij Vlaardingse huisartsen een gratis prik gegeven tegen pokken aan kinderen die nog geen twee jaar zija Zuigelingen en kleuters kun nen worden ingeënt tegen difterie, kinkhoest, tetanus en kinderverlamming. Kin deren die een half jaar gele den de derde injectie kregen moet een vierde worden toe- gediend om de verkregen immuniteit te bestendigen. Bij de prik moet de oproep kaart worden overlegd. Ouders die hun kinderen in *71 volledig lieten inenten tegen diftene, kinkhoest, tetanus en kinderverlamming wor den er aan herinnerd dat deze kinderen nu voor heri nenting in aanmerking ko men, De immuniteit wordt daardoor verlengd. Vlaardingen Op zaterdag 8 november om 8 uur geeft de Vlaardingse gemengde zangvereniging Het Bevrijdingskoor een concert ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan. Schiedam In centrum De Kreek aan de Lange Haven wordt vrijdag 7 november een zogenaamde Angola-avond ge houden. De werkgroep Zuidelijk Afrika (WZA) geeft dan informatie over de toekomstige onafhanke lijkheid van dit land, Van half negen af wordt er onder meer een film vertoond, iets over de geschiedenis verteld en kan. er worden gediscussieerd. Als gaste treedt op de Marie Cécile Moerdijk. Na afloop is er een bal met muziek van The Musquito's onder lei ding van L. de Munnik. Het programma van het jubi leumconcert bevat een groot aantal volksliederen, die in de meeste gevallen rijn gearran geerd door de dirigente van het koor, mevrouw Aennchen v.d. Bos-Maurer. Kaarten voor het concert kosten 4,50 gulden. Houders van be jaarden- en jeugdpaspoorten betalen drie gulden. Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij het WV-kantoor, HL Berg man, Heemraadstraat 60, tel. 354868; J. Don, Amstelstraat 150, tel 343147; W. D. Mout, Benthemstraat 15, lel. 351885 en 's-avonds aan de zaal. Vlaardingen De oude boerderij van de padvinders in Holy wordt binnen afzienbare tijd verbouwd. De gemeente heeft hiervoor onlangs de laatste be nodigde subsidie verleend. De boerderij in Vlaardingen wordt nog regelmatig gebruikt Onlangs is daar officieel een meuwe groep opgericht. De slimme padvinders hebben daarvoor een naam bedacht De groep gaat ais Mats stam door het leven. "Mats staat voor MAuriTS, dat is de naam van één van de konin klijke prinsjes. En als het woord Mats wordt omgedraaid, staat er plotsklaps Stam. Het is een onderdeel van. de Prins Mauri tsgroep. Schiedam Met ingang van 6 november worden er in cen trum De Kreek elke donderdag gezellige avondjes gehouden voor jongeren van twaalf tot veertien jaar. De aktiviteiten die op deze avon den van half zeven tot acht uur worden gehouden worden door de bezoekers zelf vastgesteld. De toegangsprijs is vijftig cent. Maasland De gemeente Maas land gaat een nieuwe gemeente lijke informatiegids uitgeven. In de gids staan de belangrijke gegevens over Maasland, ge meentelijke instellingen, verent- gingen, organisaties enz. De gemeente is thans druk bezig met de voorbereiding voor de nieuwe gids. Alle bij de ge meente bekende verenigingen en instanties 21 jn- aangeschre ven om de meest recente gege vens op te geven. Vlaardingen Zaterdag rijn er weer enkele voorstellingen van Fico-films van de CJV-Vlaar dingen. Evenals de afgelopen week wordt weer de speelfilm „De jongen die geel werd" ver toond. De voorstellingen begin nen om 10 uur en om half twee (m de grote zaal van de ïeht huskerk) en om drie uur in de aula van het Groen van Prutste- rerlyceum. Vlaardingen Zondag 9 novem ber om 10 uur wordt in de ïehthuskerk een Open Deur- dienst gehouden, Het thema is dit keer „Ontmoeting met God". De leiding berust by ds. G. F. H Kelüng en muzikale medewerk ing verleend het gemengd koor Unisona met het Vlaardmgs be- geleidingsorkest onder leiding van Henk Govaart. Aan het or gel speel 1 M. C. van Noort. Maasland De Maaslandse Vo gelvereniging houdt haar jaar lijkse expositie van 26 tot en met 29 november. Het decor is ditmaal de gemeentelijke expo sitieruimte De Rozenhof aan het Kerkplein, De gemeente raad moest er aan te pas ko men om de vogelvrienden daar te laten exposeren, hetgeen als een proef wordt beschouwd-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3