DHS zoekt strafschoppenspeeialist SVV praal vanavond met Pavlovic O blijft Hollandlaan „draait"goed mee Excelsior M. Tbokst4 tegen cupfigliter IJsselmeervogeis Sunlight en GTB: geen misstap De Bommeer bespreekt 40-jarig bestaan Halkes: „Ik wil bem er graag bij bebben" Radio Molenaar maakt kennis met Taylor REVANCHE The Hookers oefent HVO en HBSS handje helpen UUNUtiituAG ti NOVhUVLBKK 1970 i Van onze sportredaktie Schiedam En wéér liet DHS een strafschop onbenut. Na Piet Roozen en Karei Does burg, resp. driemaal en een maal falend was het gister avond Frans Vos die een elf- metertrap niet kon benutten. Met een flitsende reaktie bok ste Hermes DVS-doelman Martin Schilperoord de ge lijkmaker uit zijn doel. Hermes DVS, de negende tegen stander in de nederlaagserie van DHS. nam al na zeven minuten een voorsprong. DHS-doelman Jos Sparla, die het na een al weken slepende blessure weer eens wilde proberen, liet een middels Ties van Duppen inge zette aanval uit zijn handen glip pen. Cock Hoogeveen was pre sent om daarvan te profiteren: 0-1. DHS, dat de nederlaagserie nu zelf te lang vindt gaan duren, kwam na die vroege treffer wel met een klem of fensief terug. Het resulteerde in een schot van Gernt Schrey, profiterend van een missertje van Hermes-aan voerder Piet van der Burg, èn een schuiver van Jan Kerkhof. Beide schoten e ineen echter naast Hermes DVS, veelal gevaarlijk wordend via Ties van Duppen, wist het betere veldspel met af te maken. Zelfs bofte de hoofdklasser dat scheidsrechter Auke Ploeg een handshal van Piet van der Burg over het hoofd 2ag. Niettemin kreeg DHS na een half uur toch een strafschop. Scheidsrechter Ploeg had obstructie geconstateerd en kende DHS op minder dan vijf meter van het doel indirecte vrije trap toe. Heel Hermes DVS stond op de doel lijn, toen Gerrit Schrej' het tikje van Frans Vos inkogelde. Auke Ploeg zag er een handsbal in van Rinus Com- mijs en legde de bal op de stip. Trainer Aad van Huuksloot zag tot zijn verbijstering nu ook een falende Frans Vos. Doelpuntenmaker Hoogeveen liet zich voor rust vervangen door Frans Bouwman en ook DHS-doelman Sparla kreeg weer last van zijn bles sure, zodat Rob van der Berg weer opdraafde, Van der Berg stond maar net tussen de palen, toen hij een voorzet van Van Duppen verkeerd beoordeelde en Teun Kornaat, de vooral in de tweede helft veel te solistische Hermes-spits, de bal in het net kon schuiven: 0-2, Frans Vos nam kort na de rust revan che voor zijn gemiste strafschop. In de vijfde minuut kopte hij hoog op klimmend hard langs doelman Schil peroord: 1-2. Het leidde zelfs tot een DHS-offensief, tegen het in de tweede helft sterk terugvallend Hermes DVS. Reele sco ringskansen hield DHS er overigens met aan over De vierhonderd toeschouwers, in deze plaatselijke derby toch wel tegenval lend, zagen trouwens een heel wat mindere tweede helft Vooral toen Ties van Duppen licht ge bblesseerd afhaakte - Anton van Oers comple teerde het team - kon de Hermesaan- val geen verrassende aanval meer creëren. De formatie van trainer Pim Visser bleek ook niet in het minst geïnteresseerd om verder nog hoge ogen in de2e nederlaagserie te gooien. DHS, dat Jan Kerkhof tegen Jan Kers- semeyer en Jack Lemen, die het niet best met arbiter Ploeg kon vinden, wijselijk inwisselde voor Peter van der Gïessen, kwam ook niet meer tot opvallende daden. Sunlight viert het 50-jarig bestaan met klaverjastcer- oooien, verlotingen, een re ceptie op zaterdag 24 janua ri *76 en een feestavond in het Paviljoen O Voorzitter Ab Schotel verwacht als ca deau van de gemeente Vlaardingen de zekerheid te krijgen om naar Holy-Noord te verhuizen Bij HVO kan de selectie in het bezit komen van een vouwfiets of grill op de bingo, zaterdag 29/11 0 Bij honkbalclub Holy is het nu definitief dat Piet Bonts coach en voorzit ter af is 0 De Schiedammer gaat weer spelen 0 Ton Leewis, die tien jaar sport park „Vijfsluizen" beheert, ziet tot zijn genoegen dat de belangstelling nog steeds stijgt 0 Op dinsdag- en donderdagmorgen tussen 9 en 19 uur in de gymzaal aan de Eroersvest Alle lessen onder deskundige leiding en de contributie bedraagt zes gulden per maand Op vrijdagavond wil dezelfde club aan volleybal gaan doen 0 In de gymzaal aan de Peter van Anrooylaan, vanaf 18.30 uur Aanmel dingen bij A. van Til borg, Nieuwstraat 129, Schiedam. Tel. 010-261283 Van den Bosch Eagles wil volgend jaar Pasen de nationale be kerfinale rolstoeïhasketbal naar de Maassluise Olym- piahal halen Voorzitter Hans van Hoorn van dezelf de club vraagt zich (terecht) af om de gemeente Maas sluis wel voldoende reke ning houdt met het subsi diebeleid voor clubs die wél en geen eigen clubhuis be zitten Bij Succes krijgen de vrijwilligers voor de weekbrief gratis koffie Maar op de disco-avond voor jeugd en senioren, za terdag op „Harga", moet er omzet gemaakt worden De Korenbeurs, Noad, RAP, De Dukdalf en Tapijt hal Perfekt organiseren van 12 tot 19 december de Schie- damse tafeltenniskampioen- schappen Excelsior uit Schiedam heeft besloten om definitief met de speltrim- groep door te gaan. Elke maandagavond vanaf 19.15 uur is iedereen van harte welkom in de gymzaal aan het Bachplein De gym nastiekvereniging WIK uit Vlaardingen maakt propa ganda in de flats door het lesrooster van de club op te hangen Van onze sportredactie Vlaardingen Van de zes teams, die van Holland- iaan meespelen in de ta- Mtenniscompetitie, zijn er drie die uitzicht heb ben op de kampioensti tel. De helft van het aan tal te spelen wedstrijden is achter de rug, zodat de revanche-ontmoetin gen nog te wachten staan. Het eerste team heeft 8 punten uit 5 wedstrijden, maar heeft twee punten achterstand op leider Diveko, dat alle wed strijden in winst omzette. Het derde team is leider met 9 uit 5 en wordt gevolgd door Dive ko 2, dat één punt minder heeft. Tenslotte bezet Holl. 6 de tweede plaats met 6 punten en dat zijn er twee minder dan koploper Alexandria 8. Van de vier teams van Shell zijn er twee, namelijk het derde en het vierde team, nog zonder punten, Shell 2 echter doet het goed met 7 punten uit 5 wed strijden en het bezetten van de tweede plaats met slechts één punt achterstand op leider Ha- gero 2. ABM heeft ook vier teams in de competitie en daarvan heeft al leen het derde kampioenskan sen, ofschoon de achterstand op Diveko 3 twee punten be draagt. Slechts één team van "Windmill bevindt zich onder de 28 Vlaardingse teams en dit team heeft momenteel 4 punten uit 5 wedstrijden en dus geen kamp ioenskansen. Liefst dertien teams heeft Radio Molenaar draaien en daarvan zijn er vier met redelijke kam- - pioenskansen. En dat zijn het tweede, derde, achtste en elfde team. Na de tweede helft van deze na jaarscompetitie volgt een rust periode waarna de voorjaars competitie op 31 januari 1976 zal beginnen. Wel is er voor de verenigingen gelegenheid om in die „rustperiode" deel te nemen aan de beker-competitie 1975, Sunlight, weer met Human Brinkman (midden) moet van NSU kunnen winnen. Van onze sportredactie Vlaardingen Sunlight heeft in de eerste klas afde ling een uitstekende kans om via NSU '70 een voor sprong te nemen op concur rent Oude Maas, dat vol gende week naar de Delta weg komt. In IA kan DVO '32 via winst op Gouds- waardse Boys in de subtop komen, hoewel dat nog al tijd vijf punten minder be tekent dan leider Phoenix, dat zeker in eigen huis FC Maluku gaat verslaan, GSS en De Bombel doen op pa pier weinig voor elkaar on der. Voor Satelliet moet Herkingen een te nemen hindernis zijn om niet in degradatiegevaar te komen. Hoewel VDL in de tweede klas A ergens in het midden huist, is de achterstand op leider DOS '32 slechts twee punten, Daar om is de thuisbeurt tegen Groen Wit R, dat onderaan staat, zeker rijp voor winst om de Rotterdammers op de voet te blijven volgen. Het Sehie damse GTB heeft zelfs één punt minder dan DOS '32, daarom mag de ontmoeting te gen SDV helemaal geen mis stap zijn. CION, dat op de voor laatste plaats staat, speelt weer thuis (tegen Zmkwegse Boys) en dat betekent een of twee punten. In 2B krijgt WK het erg moeilijk bij Rhoon. Van onze sportredactie Vlaardingen Belangrijk onderwerp van gesprek op de jaarverga dering van WSV „De Bommeer" is de viering van het veertig jang jubileum, volgend jaar november. Daarnaast wordt de vaststelling van de contributie onder de aandacht van de leden gpbracm, alsmede de verkiezing van het bestuur. Secretaris W. van der Most is tot november '76 herkiesbaar, terwijl de commissarissen J. van der Wagt en C. Don dat voor de hele nieuwe periode zijn. UOK moeten verschillende leden voor commissies worden gekozen. De bijeenkomst is op donderdag 20 november in de ontspannmgszaai var. de Mamixflat aan de Mambdaan in Vlaardingen. Uü uur;. Rotterdam Backo Pavlovic, de 28-jarige middenvel der die bij SVV een veertien daagse testperiode meemaakt, heeft het in 2ich voor de Sehiedamse eerste divisieclub een versterking te worden. Pavlo vic bewees dit gisteravond in de oefenwedstrijd tegen de Rotterdamse eerste klasser HOV, door naast zijn typisch Joegoslavische balvaardigheid ook een niet gering spelinzicht te etaleren. „Een verrekt goeie balbe handeling", beaamde Leo Halkes later, „maar wat belangrijker is, hij heeft nog heel wat meer in zijn mars." Een van de redenen waardoor de Joegoslaag nog niet in staat was zijn stempel op het Sehiedamse spel te drukken, moet worden gezocht in de nu reeds twee maanden durende Vlaardingen Radio Mole naar blijft stunten. Na de mislukte verbintenis met bondscoach Dusan Tiger- man, lokte het gisteravond de 24-jarige Engelsman Tre vor Taylor naar Vlaardin gen om de taafeltennisfor- matie van Radio Molenaar een nieuw gezicht te geven. De nieuwe trainer, die sinds drie maanden voor lands kampioen Tempo Team speelt en eind vorige week met de Amsterdamse club de volgende ronde voor de Europacup bereikte, volgt bij Radio Molenaar inte- rum-traïner Hans van der Broek (De Korenbeurs) op. Radio Molenaar ziet wel dege lijk de noodzaak van een vaste trainer in, omdat het met twee teams in de lande lijke jeugdklasse speelt De Engelsman, die gisteravond werd voorgesteld aan de Vlaardingers, traint elke woensdagavond tussen acht en half tien. v Van onze sportredactie Hoek van Holland The Hoo kers, de enige in het Waterweg gebied verblijvende rugbyclub die bet zo voortreffelijk doet, oefent zondag aan de Dirk van der Burghweg tegen de Rotter damse Rugbyclub (14 uur). Vanavond is er voor entbou- 'Mjaaste rugbyers een propagan dafilm in de Wesflandhal in 's-Gravenzandc (20 uur). wedstrijdloze periode. Vanaf het moment dat Pavlovic weigerde het door zijn club Buduc- noet voorgelegde con tract te signeren heeft de Joegoslaaf geen wed strijden meer gespeeld. ,Het is dan ook meer een gebrek aan ritme, dan een conditionele achterstand", weet Leo Halkes. „Hij is echter een speler met veel individuele mogelijkheden, maar bovendien zeer intelli gent. Kortom: een goeie voetballer." Maakt Halkes hiermee duidelijk dat Pavlovic aan zijn verwach tingen beantwoordt, de vraag is nog of de Joegoslaaf en SW het eens kunnen worden. Van avond ontvouwt Pavlovic zijn eisen. Halkes: „Daarover weten we nog niets A3s we het eens worden keert hij het eerst weer zeggen." terug naar zijn land, om zich Halkes, die zoekt (of zocht) naar dan tot het einde van het sei- een spelbepalende middenvel- zoen in Nederland te vestigen, der, heeft zijn keus wel ge- Maar nogmaals, we kunnen er maakt, „Ik heb natuurlijk nog nog geen zinnig woord over niet zoveel gezien daarvoor had ie de omstandigheden te gen maar uitgaande van wat hij liet zien én ongetwijfeld nog meer kan, durf ik te zeggen dat ik hem _er graag bij wil heb ben." Overigens speelde SW gister avond tegen HOV erg ongeïn spireerd naar een 2—2 deling. SW trad aan zonder Hans Ver- el en Jos Zoetmulder, terwijl Rinus Steenbergen een halve Pavlovic (rechts) ....spelinzicht.... wedstrijd in actie kwam. Het seoreverloop: Korengevel 0—1, Noordhoek (1—1) en na rust Korengeve] 1—2 en Kalt 2—2. Hans van Bommel scoort, maar het gebeurt te weinig deze competitie. Vlaardingen Een reeks van misstappen heeft de posities van de (Waterweg) KNVB'ers danig aangetast Eersteklasser Excelsior M zit, met de con frontatie tegen cupfighter Us- selmeervogels voor de boeg, in de hoek waar de slagen bard aankomen, terwijl Zwaluwen de concurrentie dankt dat bet óók punten kan verspelen. De volgende stap van de vogels, om het prestige wat op te vijze len, is Meeuwen uit. De rol van PPSC is na het royale verlies tegen Volendam (6—4) helemaal uitgespeeld en daarom is de Vlaardingen De schaakvereniging HVO komt met vier teams nit in de competitie van de Rotterdamse Schaakbond. De tot nu toe behaalde re sultaten zijn nogal wisselvallig. In de eerste klasse start te HVO 1 echter voortreffelijk met een 6 1/2—3 1/2 ze ge op WSV uit Waddinxveen. Van Drieï en Kwindacz behaalden hier on verwachte over winningen uit hun afgebroken partij en. De uitwedstrijd in Rotterdam tegen Spangen Z verliep heel anders. Er werd afgebroken in een 5—2 stand voor Spangen en ver wacht wordt dat de eindstand 7—3 zal worden. In de tweede klasse be gon HVO 2 met een 5—5 gelijkspel tegen Oud-Bei jeri and 1, me de dank zij de remise die C. Sodderiand haalde uit zijn afge broken partij. De wed strijd van HVO 2 te gen Ashtapada 1 uit Hoogvliet werd afge broken in een 5—1 achterstand voor HVO en ook hier zal HVO vermoedelijk wel met 3—7 gaan verliezen. In de derde klasse was HVO 3 niet opgewas sen tegen Sehiebroek 3, dat met 2 1/2—5 1/2 de punten meenam. Het meest verrassend kwam HVO 4 voor de dag in de vierde klas se. De moeilijke uit wedstrijd tegen het tweede team van Ber- kel (vorig jaar nog te genstander van HVO 3), werd door het de buterende HVO-team verrassend rnet 5—3 gewonnen. Volle winstpunten werden hier behaald door Klo- over jr., Meerhof, Timmer en wedstrijd leider H. Boer, terwijl De Paus en Dopper sr. remise speelden. Op donderdag 13 no vember speelt HVO 1 thuis tegen Sehiedam2 en HVO 3 tegen Unile ver 2. Evenals bij alle andere wedstrijden zijn belangstellenden van harte welkom. De thuiswedstrijden van HVO worden altijd op donderdagavond ge houden m de kantine van het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost, in gang Wilhelminaha- ven ZOZ 15. Daar worden ook de wed strijden voor de huis houdelijke competitie gespeeld, vanaf 19.45 uur. Eventuele nieuwe deelnemers kunnen zich dan opgeven en meteen aan deze com petitie deelnemen. Verder verzorgen J. v,d. Griend en C. Smeekes iedere zaterdagmor gen van 10 tot 11 uur schaak]essen waarvan tot 32 uur onderling gespeeld kaft worden. uitbeurt bij Katwijk alleen van belang voor de „Kattekers" om de race vol te kunnen houden. In de derde klas blijft Vlaardin gen punten verspelen. De 2—0 nederlaag bij Groote Lindt geeft de groenwitten nu al vier punten achterstand te zien op leider SC Voome en dat is wei nig omdat de Vlaardingers toch al weinig constant zijn. Zater dag ontmoet Vlaardingen aan de Marathonweg Oranje Wit en dat moet eindelijk weer eens toereikend zijn voor winst. In de andere afdeling van de derde klas is de positie voor HBSS hoopgevend na de 1—1 bij Maasdijk. De achterstand op de leiders Rijnsburgse Boys en SV'35 is nog maar drie pun ten en via de thuisbeurt tegen DSO goed genoeg om die kloof nu al te overbruggen. Vooral omdat het Vlaardingse HVO ze ker in staat moet worden geacht om Rijnsburgse Boys aan de Zwanensingel een pun tje afhandig te maken. In dat opzicht krijgt het Haagse SV'35 het gemakkelijker tegen Be Fair. In de vierde klas schijnt het Maaslandse MW'27 snel naar de top te willen, getuige de nu weer soepele 3—0 winst op Semper Aldus. De volgende stap is Monster uit, dat evenwel met twee recente overwinnin gen gelijk in punten met TSB en Naaldwijk is gekomen. Hoekse Boys krijgt bezoek van leider Devjo en daarm zouden de strandbewoners MW'27 aardig kunnen helpen. TSB zelf ontmoet DVC in Delft en dat wordt een duel van beslissende betekenis. Eigenlijk is het onbe grijpelijk dat het talent van trainer Jan van der Berg nog steeds niet in zichzelf gelooft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4