MVV'27 -buit routine rit BBSS mag zelfs met 0-4 TSB verdiend langs DYC Zwaluwen bij Meeuwen leider af zijn Counter van HVO goud waard Overwicht PPSC onrendabel Ben Borsboom: "Verdiend, maar wèl geflatteerd" im&m DSO bezorgt Schiedammers tweede thuisnederlaag silifc Vlaardingen: bloedarmoede WISKELE! 0 MAANDAG 10 NOVEMBER 1975 Jan Alderliesten maakt af Van onze sportredactie Vlaardingen HVO zorgde za- terdag voor een daverende ver rassing door leider Rijnsburgse Boys met 1—0 te verslaan. Twaalf minuten was de tweede helft oud, toen het „gouden" Vlaardingse doelpunt werd gescoord. Een razendsnelle uit val van Rinke Baaimae bracht de bal bij Wim Vogel. Deze legde de bal terug voor Jan Alderliesten, die hard en laag de hoek vond; 1—0. Die razendsnelle uitval typeert meteen het spelletje dat HVO tegen Rijnsburgse Boys speel de. Trainer Harrie Bouquet: „We hebben ze bewust laten komen, waarbij we Piet Haas noot en Leo Pluimgraaf een straffe mandekking oplegden. Via de counter speelden wij op succes". Een taktiek, die de volgelingen van Bouquet goed begrepen. Het hield wel in, dat Rijnsburg se Boys het meest aan de bal en in de aanval was, maar wer kelijk gevaar ontstond daar niet uit Waarbij gezegd moet worden dat HVO's laatste lijn een sterke partij speelde, daar in geruggesteund door het zelf verzekerde ingrijpen van doel man Jan van Eysden. Na een kwartier gaf HOV al een voorbeeld van de te volgen tac tiek. Rinke Baaima was los van zijn directe belager en zette voor, Geheel vrijstaand kopte Maarten Born de bal echter tegen de paaL Het was een waarschuwing, waar HVO het voorlopig bij liet. Voornamelijk ook omdat het middenveld tot vlak voor rust ontregeld was. Bouquet „Dat komt omdat Pluimgraaf slim bleef hangen, om dan verrassend op te dui ken". Toen de ex-internationaal in de tweede helft eenmaal zijn vaste plaats in de frontlijn had ingenomen, kon Pira van Rij zijn directe tegenstander beter en afdoende, bewaken. „Dat speelde ons precies in de kaart", aldus Bouquet. Pas te gen de rust luwde het offensief van Rijnsburgse Boys wat, maar verder dan een kans voor Jan Alderliesten, dat doelman Jan Kuivenhoven met een been keerde, kwam HOV nog niet Maarten Born was na vijf minu ten in de tweede helft ook al dicht bij een doelpunt Stevig doorzettend passeerde hij doel man Knlvenhoven, maar Van der Berg kopte de baJ van de doellijn. Na HVO's gouden treffer, die de grote luidruchtige Rijnsburg- aanhang even verstomde, ving HOV de risico nemende Boys betrekkelijk eenvoudig op. Doelman Van Eysden toonde zich sterk In de lucht, maar laag bij de grond, zoals na een schuiver van Piet Haasnoot, liet hij zich niet verrassen. ,De thuisclub, die een extra goede dag had daar mede-koploper SV '35 ook verloor, kreeg nog de beste kansen. Vlak voordat Wim Vogel zich door Gerrit van de Berg liet vervangen, kon doelman Kuivenhoven hem nog net stuiten, terwijl een dave rend schot van Maarten Bom net buiten de kruising zoefde. De taktiek had boven alles ge zegevierd. Katwijk Een practisch de hele wedstrijd durend veldover- wicht heeft PPSC bij Katwijk niet in winst kunnen omzetten. Integendeel, twee minuten voor rust nam Katwijk geheel tegen de verhouding een voor sprong, die niet meer werd prijs gegeven; 1-0. Het veldoverwicht werd echter niet uitgebuit, want aan het eindeloos combineren kwam weer geen eind. De verrassende dieptepass ontbrak, en kwam er een schot, dan was de goede keeper Cees Schuit paraat Met een aantal spectaculaire reddin gen op schoten van Dick Vos, Koen Winkelman en Heinz van Katwijk hield hij zijn doel schooa Aanvallend presteerde Katwijk niet veel en bleef het slechts loeren op sporadische kansen. Twee minuten voor rust kwam er zo'n mogelijkheid, toen Ab Weeber zich verslikte met een foutieve pass. Voor doelman John Rost was er toen geen houden -meer aan toen Freek Riks na een handige een-twee vrij kwam: 1-0. PPSC bleef ook na rust weer schuiven, zonder het eens uit de iweeae of zelfs derde lijn te proberen. Doelman Schuit groeide naar grote hoogte, maar PPSC kreeg toch nog ge legenheid de muur te doorbre ken. Een schot van Peter Har- tog bezat echter geen kracht genoeg, terwijl John Jeronimus niet verder kwam dan een bal op de paal. Monster MVV'72-trainer Bert van Veen had geen goed woord voor Monster over: "Niet te geloven hoe die mensen lopen te voetballen. Ze trappen tegenstanders op een geme ne manier onderuit alsof het de ge woonste zaak van de wereld is. Nee, het leek nergens op". De Maaslandse Al zat er later ook in de woorden van Monsterse trainer Ben Borsboom een kern van waar heid:* "Mij hoor je met zeggen dat MW onverdiend heeft ver loren, integendeel. Alleen is die 0-3 in mijn ogen wél behoorlijk geflateerd. En dan de manier waarop die laatste twee goals tot stand kwamen. Bij die twee de kreeg Toon van Spronsen een enorme zwieper en die der de was duidelijk buitenspel. En dat vind ik voor mijn jongens erg jammer. Om eerlijk te zijn, op een nederlaag had ik zo'n beetje gerekend, maar 0-1 had een stuk beter gestaan als je begrijpt wat ik bedoel. En dan al die spelers die je moet mis sen, hè". Inderdaad kon Monster wat excu ses naar voren brengen. Zoals het gemis van de zeker in de derby noodzakelijke routine en inzicht MW, met routiniers als Cees Hoogendam, Jaap Alle- blas en Jurïe Rombout, had wat dat betreft al een straatlengte voorsprong nog voor wisselval lig blazende leidsman A. J. van Leek (redelijke eerste, povere tweede helft) de eerste accoor- den had gefloten. Monster miste mannen als Wim Voois (ziek) en geschorste Koos Klop node, dat was duidelijk. Moest bovendien al heel snel (in de vierde minuut) een mentale dreun incasseren toen Hoogen dam dwars door de slordige Monsterse 'muur' naar ö-l stuurde. De vrije trap was over igens door Van Leek aan MW toegekend omdat doelman Rob Klop bij het uittrappen met de handen buiten zijn zestienme tergebied was gekomen. Vol gens 'heel' Monster was dat la ter helemaal niet het geval ge weest... Al met al had MW een lekkere 'opsteker', maar wie mocht ver wachten dat de rust nu bij de Van Veen-elf was teruggekeerd (de MW-trainer: -"Er was voor af wel degelijk angst bij ons") oefenmeester kon in ieder geval wél glimlachen wat de uitslag in ijskoud Polanen betreft. MW, dat de op gaande lijn in tegenstelling tot geha vend Monster duidelijk ook nu weer etaleerde, trok, hoe dan ook terecht, met 0-3 aan het langste (derby-)einde. kwam bedrogen uit Enthou siast Monster, want dat kon de geel-zwarte-brïgade 2eker niet worden ontzegd, beukte terug, Nico van Emden kon zelfs twee keer vlot achter elkaar op ïtf- nus van der Wetering mikken, maar evenzovele keren voor kwam de doelman erger. Mon ster had wellicht de gelijkma ker künnen scoren als men iets meer met de hersens had ge- door Wim de Lange werkt Men moest, bijvoor beeld, toch beseffen dat iemand als Johan van Geest in de lucht tegen Hoogendam en Alleblas kansloos was? Daarom hadden die steeds weer terugkerende hoge trekbellen vrijwel geen zin. Ook niet in het tweede bedrijf, toen gretig Monster soms pa niekerig MW terugdrong. Rob van der Akker vuurde rake lings naast en een inzet van Van Geest (toch hij„.) stuiterde effectvol op de paaL Toen echter Monster, bij wie toen Toon van Spronsen en Rob van der Akker werden gewisseld voor respectievelijk Nico Schel- levis en Aad Verstra alen, wat al te aanvallend werd, sloeg MW in de counter toe. Eerst, na een kwartier, klopte Cees van Butiren (lastig als altijd) wisselvallige Geixit van Dijk op snelheid (0-2) en vlak voor tijd' scoorde de kleine spits (al dan niet in buitenspelpositie) rijn tweede en MW's derde goal (0-3). Waarmee de Maaslanders een iets te groot uitgevallen overwin ning meer naar huis namen, maar terecht was het, nog maals, wél. Van Veen; "Nu loopt het bij ons eindelijk lek ker. Je moet niet vergeten dat het niet eenvoudig is om van elf goede spelers ook een goed team te maken. Het gaat nu in ieder geval een eind de goede kant op". En Ben Borsboom: "Ik blijf la chen, ook in deze omstandighe den. Want je moet werken naar Deze uithaal van Monster- naar Johan van Geest treft ook geen doel. Zoals MV- V'ers (v.l.n.r.) Kees Hoogen- dam, Dick Lagerweij en Huib Bosconstateren. Evenals trouwens arbiter Van Leek. de mogelijkheden en die zijn bij dit huidige Monster beperkt Wat betreft de voetbaltechni- sche kant wel te verstaan-. r' tv', hatof-; M$W'' O 0 Van onze sportredactie Schiedam Houdt Braaf Stand is het devies van ESS en Doer Samenspel Overwinnen is de bedoeling van DSO uit Zoetermeer, welke twee ploegen eikaar zaterdag in het Schiedamse sportpark Harga moesten bestrijden. Aan het standhouden van HESS heeft bet deze middag echter zeer duidelijk ontbroken, want toen na twee keer drie kwartier voetbal de kruitdampen waren opgetrok ken, bleek bet samenspel van IBSO duidelijk overwonnen te hebben en stond een 0—4 eindstand in het voordeel van DSO op bet scorebord aangetekend. Van onz® sportredactie Delft „Dat is een tijd geleden, dat we thuis hebben verloren", sprak linksback Ben Leeflang na afloop van de wed strijd DVC-TSB (1-2). De zaterdageditie van de Delftenaren trachtte in de tweede helft massaal aanvallend een 0-2 ach terstand weg te werken, maar verder dan één treffer kwam het niet. Na negen minuten kregen de pu pillen van trainer Rinus van Kampen de eerste tegenvaller. Hans de Bruyn is kan sloos bij een TSB-attaque. toen de verdediging de bal niet spelregels overtrad. Ik kon er voldoende wegwerkte en TSB wel inkomen dat ik werd gewis- de score kon openen: 0-1. Trai- seld", ner Van Kampen wisselde snel Na ruim een kwartier werd het Jan Bijl voor Hans de Bruin, 0-2, toen een aanvaller het leer Bijl: „Ik kreeg na tien minuten uit een voorzet hard achter Ger een waarschuwing, omdat ik de Swennis schoot. Leeflang: „Voor rust speelde TSB veel beter dan wij. Vooral de mid denvelders kwamen steeds vrij op". Na de hervatting tapte DVC uit een ander vaatje.en ging fel in de aanval, Ben Leeflang weer: „Toch bleven de counters van die lui levensgevaarlijk". Hal verwege de tweede helft ver kleinde Ray Ludwïg de achter stand (1-2), maar blesseerde zichzelf daarbij en werd ver vangen' door Hans Vink. Verder kwam de zwart-witte brigade niet Het eerste kwartier zag het er zeker niet naar uit dat DSO met zo'n grote overwinning naar huis zou terugkeren, te meer daar HBSS flink aanval lend van start ging en keeper- Nico Heesterman reeds, in de tweede minuut attent móest uit lopen om een snelle rush van Martin Meyer te onderschep pen. De vijftiende minuut echter bete kende de „ommekeer" in het Spel van HBSS. Juist op het moment dat HBSS het initiatief had, speelde Cees Wïjksbroek ver buiten het strafschopgebied staand de bal volkomen onno dig terug op doelman Cees Ver dam zonder dat hij in de gaten had dat Engel Akkerman rich ook nog in het strafschopgebied bevond, Akkerman accepteerde dit cadeautje dankbaar en le pelde de bal keurig over het hoofd van de uitlopende Cees Verdam heen:0—1. HBSS liet zich door deze tegen slag echter niet van de wijs brengen en nog geen minuut later bood Leen .Rademaker een goede kans aan Martin Meyer doch diens schot werd uitstekend door de Zoetermeer- se doelman gekeerd. Toch was het DSO dat telkens wat eerder bij de bal was en duidelijk in de gaten had dat HBSS maar moeilijk over de tegenslag heen kon komen. HBSS probeerde wel de aanval te zoeken doch echt gevaar kwam er niet uit, vooral omdat nogal Zoutelande Zwaluwen Het zich zaterdag lelijk in de boot nemen door Meeuwen. Door twee doelpunten, die pas laat in de tweede helft werden ges coord, werd de brigade van Frans de Kruis puntloos naar huis gestuurd. Dat betekent dat Zwaluwen haar koppositie in de tweede klasse B is kwijtgeraakt aan Barend- recht. dat nu één punt op de vogels voorstaat Het zal ko mende zaterdag trouwens moei lijk worden om de machtsstrijd in de top van 2B bij te houden, omdat men dan in Zeeland te gen het pittige*^Arnemuiden moet aantreden. Frans de Kruis over het verlies: „We hebben de pot zonder meer uit handen gegeven. Vooral op het middenveld hadden we de strijd volledig in handen en daarom is het onbegrijpelijk dat we daarvan niet geprofi teerd hebben. We wisten kan sen te creëren, maar het verder afmaken lukte niet". Zwaluwen startte met een sterke wind in de rug en demonstreer de de gehele eerste periode een licht overwicht. Men dicteerde het spél met als gevolg kansen voor Cock de Jong, Joop Brus- sé en Maarten Keizerswaard. Zwaluwen kon echter geen goals maken. De tweede helft met John van Rees voor Cock de Jong moest Zwaluwen meer van een behoudend concept uitgaand, omdat Meeuwen het windvoor- deel via de lange pass trachte uit te buiten. Desondanks hield Zwaluwen het middenveld in bezit. Voor beide doelen kwamen ei1 regelmatig schermutselingen voor. Joop Brussé brak goed door met een gevaailijk schot dat echter geen treffer werd. Aan de andere kant moesten Werner Vermeer en Aad Boers ingrijpen bij snij dende counters van de Zeeu wen. Het eerste doelpunt kwam na een klein half uur. Een misverstand bij Zwaluwen leidde tot 1-0. Frans de Kruis; J>e Meeuwen- spits had eerst een grove over treding tegen Werner Vermeer begaan en boorde daarna Aad Boers de grond in. Iedereen dacht dat er een vrije schop genomen moest worden. De scheidsrechter floot niet en daar profiteerde Meeuwen van". Zwaluwen ging na die treffer ui teraard in "de aanval en moest risico's nemen. De blokkade voor het Meeuwen-doel was echter niet meer op te heffen. De ruimte die toen voor Meeu wen ontstond! gaf de Zeeuwen zelfs de gelegenheid om tot 2-0 uit te lopen via een kopbal van Daaf Francke. te veel over rechts werd ge speeld en Wim van Est vele malen tevergeefs, volkomen vrijstaand, om de bal vroeg. Slechts één reële scoringskans nog voo^ de rust kreeg HBSS toen Thijs Rademaker uit een vrije trap de bal naar Martin Meyer schoof, wiens schot ech ter door laatste man Jaap Ha- goort van de doellijn werd ge trapt Ook nu weer'volkomen onver wacht wist DSO de stand op 0—2 te brengen. Een snelle counter bracht de bal op rechts bij Hans Oudshoorn, deze loste uit een ongevaarlijke situatie een schot op doel, .waar Cees Verdam normaal geen enkele moeite mee gehad zou hebben, doch nu schampte dit schot het scheenbeen van Thijs Radema ker, waardoor de bal onver wacht de andere kant opging en de Schiedamse doelman vol komen kansloos liet. Een wat gelukkig doelpunt: 0—2. Na rust ging zelfs verdediger Henk Scharloo zich meer en meer met de aanval bemoeien en wist met rijn akties nogal eens gevaar in de Zoetermeerse veste te stichten, Deze aanvals-. drift speelde DSO echter volko men in de kaart en de Zoeter- meerders kanden zich dan ook volkomen op de verdediging be palen om af en toe met snelle counters het doet van Cees Ver dam op te zoeken. Zo'n situatie leverde het derde doelpunt van DSO op. Ronald de Vries was met een snelle uitval tot de rechter cor- nervlag doorgedrongen, zette Thijs Rademaker op het ver keerde been bm vervolgens de bal naar de meegekomen Dirk Huurman toe te schuiven die volkomen vrijstaand de bal in de touwen schoot, wat 0—3 be tekende. DSO-trainer Van Tricht durfde nu wat meer risico's te nemen en wisselde de 34-jarige mid denvoor Engel Akkerman voor de jeugdige Fred van de Wees. Nog maar nauwelijks in het veld was het juist deze speler die HBSS voor de vierde maal de bal uit het net liet halen. Een verre dieptepass op wederom Ronald de Vries lokte ook Cees - Verdam uit rijn doel die echter veel te ver moest lopen om eerder bij de bal te rijn dan Ronald de Vries. Ronald over zag deze „verkeerde timing" 1 van de Schiedamse goalie uit stekend, lobde de bal over Cees Verdam heen naar "de toestor mende Fred van de Wees die vervolgens de bal oerhard inde touwen knalde. Hierna legde HBSS wel het hoofd in de schoot en als het vizier van wederom Fred van de Wees, Hans Oudshoom en Ro nald de Vries beter gericht was geweest dan had HBSS met een nog veel grotere nederlaag ge noegen moeten nemen. Het eindsignaal van scheidsrech ter van Dam uit schoonhoven, die overigens een goede partij had gefloten, bracht dus een 4—0 overwinning op voor DSO en betekende voor HBSS de tweede nederlaag op eigen veld in deze competitie. Vlaardingen Vlaardingen zak te steeds verder weg in het moeras. Hef Dordtse Oranje Wit fungeerde op de Vlaar- dingse grasmat als uitsmijter en wierp de groenwitteo ver achteruit door met maar liefst 8-0 de equipe van Gerard Gaanderse aan de kant te zet ten. De bloedarmoede is groot bij Vlaardingen. Zonder allure walste Oranje Wit over de thuisclub heen, die naar zich zelf liep te zoeken. Trainer Gerard Gaanderse zal nu orde op zakenmoeten stellen. „Door schorsingen en blessures is het geen sinecure om alterna tieven aan te dragen", zo uitte de teleurgestelde oefenmeester zich. „Jongens met karakter zoeken we", zo vertelde voorzit ter Cor van der Berg. Ditmaal probeerde Gerard Gaan derse het met een nieuw mid denveld (Frans Plomp en Han van Leeuwen). Ook dit was geen oplossing, omdat de hele ploeg in de malaise deelde. Oranje Wit speelde consequent en was rap ih de acties. Had in centrum-spits (1.90 meter) Groe- nenberg het grote gevaar en met vier treffers had hij een groot aandeel in de winst. Door defensieve blunders stond Vlaardingen binnen een half uur met 0-3 achter. Het werd zelfs voor de thee nog 0-4. De opleving na rust van de groen- witten was van korte duur. Sjaak van der Berg was nog zo ongelukkig door in eigen doel te schieten (0-5). Oranje Wit kon daarna eenvoudig naar 0-8 lo nen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4