Voor BM TOG geen jubileumcadeau Vlaardingen houdt ELKV op afstand „Maassluis" mist sporthal Har ga onverwachts onderuit üugsSag voor VZC-jeugd MAANDAG 10 NOVEMBER 1075 De Korenbeurs nog niet helemaal veilig DE KORENBEURS RADIO MOLENAAR Onderlinge wedstrijden WIK Schiedam: geen De Vriendschap promotie Van onze sportredactie Schiedam - Ondanks de 9—overwinning van De Korenbeurs op Scyl- la, is het behoud in de ereklasse nog steeds niet veilig gesteld. De Schie dammers hebben nu wel afstand genomen van HIA-Panels, maar met de bij voorbaat verloren i wedstrijd tegen lands kampioen Tempo Team in het vooruitzicht, kan de iaatste wedstrijd nog van belang zijn. Die laatste wedstrijd wordt pas over twee we ken gespeeld, want ko mend weekend wordt er niet gespeeld. Hetgeen voor NO AD betekent dat het dubbele kam pioenschap nog even op zich Iaat wachten. Door de 3—7 zege in Hilver sum bij Jaski-Quick van het eerste team en de 6—4 zege van het tweede op Docos 2, heb- X ben beide teams uit de resterende twee wed strijden nog slechts één punt nodig om te pro- - moveren. Peter v.d. Broek ...ongeslagen... Bowling Maassluis TOG daaren tegen verspeelde de promotie kansen. Vrij onverwacht werd thuis met i6 verloren van Phoenix 3, hetgeen een bittere pil betekende. De kans om het jubileum met een kampioen schap te bekronen ging daar door definitief verloren. Radio Molenaar, als laatste standaard- team in het Waterweggebied tenslotte, kan bijna niets meer gebeuren. Met 3—7 werd Van De Korenbeurs 3 gewonnen. Het betekende voor de Vlaar dingers zo goed als zeker het behoud in de landelijke afde ling, terwijl de Schiedammers daaruit degradeerden. Het onderaanstaande Scylla was geen partij voor De Koren beurs. De Schiedammers liepen met 9—1 over hun Leidse oppo nenten heen, die daardoor uit de ereklasse degradeerden. Hans Lingen en Peter van de Broek bleven ongeslagen. Pas toen De Korenbeurs al een 4—0 voorsprong had genomen, moest Hans van de Broek een punt afstaan. Heel gemakkelijk liep De Korenbeurs toen naar de 9—1 eindstand weg. Dat er" toch nog Yijf partijen in drie games verspeeld werden, was Het tweede team heeft de over- meer een gebrek aan inspiratie stap naar de promotie hoofd- van Schiedamse zijde dan van klasse nu binnen bereik. Met enig Leïds verzet 8—2 werd Wibats 2 aan de zege- De Korenbeurs heeft met nog kar gebonden, zodat de voor twee wedstrijden te spelen nu sprong op het op de tweede drie punten voorsprong op HIA-Panels, dat op de voorlaat ste plaats staat Een plaats die spelen van beslissingswedstrij den betekent Na het al bij voorbaat vaststaande verlies bij Tempo Team is het dus maar de vraag wat HIA-Panels in die voorlaatste wedstrijd doet. Dat zou bij Scylla wel eens winst op kunnen leveren. In dat geval moet De Korenbeurs in de laat ste wedstrijd tegen datzelfde HIA-Panels tenminste gelijk spelen om zeker van behoud te rijn. plaats staande Wilno nu drie Radio Molenaar liep -vlot weg punten bedraagt. Over twee we ken kan bij Elan de vlag in top. Radio Molenaar bezegelde in de promotie overgangsklasse defi nitief het lot van De Koren beurs 3. De sterkste opstelling kon op de zaterdagen niet be reikt worden, zodat de terug keer uit de landelijke afdeling bij voorbaat vast stond. Radio Molenaar is door de 3-7 over- KAMPIOENEN winning nu wel zeker van handhaving. Theoretisch zou- NOAD kan zaterdag 22 november den de Vlaardingers nog een feest gaan vieren. Zowel het puntje nodig hebben, er van eerste als het tweede kunnen in uitgaande dat de andere degra- De Korenbeurs kampioen wor- datiekandidaat alles zou win- den. Beide teams hebben met nen. nog twee wedstrijden te spelen naar 60, alvorens De Koren beurs pas tegenscoorde. Via 1—7 mocht De Korenbeurs de laatste twee punten noteren. Voor Radio Molenaar scoorden René van Rijk en Hielke Bmgts éénmaal. Hans Jaap Oppen- heïm won twee partijen, en ook het dubbel was voor de Vlaar dingers. De Schiedamse punten kwamen van Elomsteeg (2x) en Van Funten. met 64 van het op de tweede plaats staande Docos. zodat ook hier het kampioenschap nog slechts een kwestie van tijd is. nu vier punten, zodat een ge lijkspel al voldoende zou zijn. NOAD 1 kwam met een 7—3 overwinning op Jaski-Quick te- - rug uit Hilversum. Tot en met het dubbel kon Jaski-Quick nog BOWLING bijblijven (2—2), maar daarna -**1 accitttc liepen De Vaal, Van Wijk en RlAAooLU-la Clarijs weg naar een regelmati- m_ ge overwinning. Fred Clarijs j Maassluis verspeelde door de 64 nederlaag in eigen zorgde voor een hattrick, ter wijl Peter van Wijk en Dick de Vaal ieder twee keer scoorden. Met tweemaal 21—19 moesten De Vaal en Clarijs het dubbel aan de thuisclub laten. Dat NOAD het kampioenschap praktisch al in de knip heeft zitten, kwam doordat Avanti zo vriendelijk was van Victory'55 te verliezen. De NOAD reserves wonnen huis tegen Phoenix 3 de laatste promotiekans. Bij de Delftena ren was Roel Spema Weiland met driemaal winst een te groot struikelblok. Het was een gelijkopgaande wedstrijd, waarin BM TOG tot 4—5 wist bij te blijven. Wim van der Poort en Frans Capellen won nen ieder eenmaal, terwijl aan voerder Nico Capellen twee maal zegevierde, Van onze sportredactie Vlaardingen Het was een korfbal weekend waarin voor de IVaterwegclubs een aantal lichtpunten te signaleren waren. Alleen Spirit had pech omdat de wedstrijd na een half uur werd gestaakt (bij een stand van 2-0 In het voordeel van Kwiek) wegens een blessure van de arbiter. Oranje Nassau maakte de fout van de vorige week "volledig goed om streekgenoot Valto met lege handen naar huis te sturen. Oranje Nassau leek ge handicapt, want men speelde met tweeJinvallers; voor Alex Braad (schorsing) en Ton Slui mer (enkelblessure). De Nas- tegen de verhouding in, de voorsprong tot 2-4, maar Oran je Nassau vocht zich langszij. Via treffers van invaller Jan Nelissen en Mart Romers werd het 4-4. In de spannende slotfa se zorgde Sjanie van Zelm voor de ontknoping, want kort voor tijd lekende zij voor de vijfde Nassau-treffer die de winst opleverde: 5-4. met vlotte combinaties bouwde het sterke Valto een 0-3 voor sprong op. Het tegendoelpunt van Wil van der Windt was de kentering in deze wedstrijd. Het Maassluis zorgde invaller Peter Brandwijk voor 2-3. stellen met een puntenöeling: 44. Had men in de slotfase wel harde wedstrijd. Beide teams probeerden voordeel te behalen uit de zwakheden van de scheidsrechter, hetgeen niet bevorderlijk was voor de schoonheid van het spel. Vlaar dingen nam een 2-0 voorsprong en bouwde die uit raar een 54 ruststand. volle rugt probeerde ELKV van al les om de achterstand te ver kleinen, maar steeds slaagden de Vlaardingers erin om op tijd te scoren. Bij een stand van 8-6 miste ELKV een strafworp, waardoor Vlaardingen die stand kon consolideren tot aan het eindsignaal. sprong zette: 1-2. ODO kwam weer op gelijke hoogte, maar vlak voor rust schoot Cock v.d. Poel SSC Harga weer op een voorsprong. Toen na de pauze diezelfde speler de voorsprong uitbouwde naar 2-4, leek SSC Eerst had aanvoerder Hans Ber- 'een voorsprong door Dick v.d. Hoeven die een toegekende strafworp benutte: 4-5. Nog één keer kwam De Kapellen op ge lijke hoogte, maar daarna was het al ODI wat de klok sloeg. Harga" op een overwinning af te gaan. ODO dacht hier anders over, want vijf minuten voor het einde had het de achter stand omgezet in een 5-4 voor sprong. SSC Harga kreeg hier na nog enkele kansen om een man succes met een afstands schot en toen Els van 't Hoff 3 minuten later 5-7 liet noteren uit een strafworp was er geen vuiltje meer aan de lucht voor ODI. Een dik verdiende over winning dus. sau-ploeg startte moeizaam en Na rust vergrootte Valto, geheel tegen Tempo Iets meer geluk Scoreverloop: 1-0 (Jan van Hete- ren), 2-0 (Èvert van Boven), 2-1, 3-1 (Wim Blokland), 4-1 {Rien gehad, dan waren beide punten in Maassluis gebleven, In een gelijkopgaande strijd gaven beide teams elkaar weinig toe. Men streed om elke bal en beide teams maakten evenveel fouten. Bij de rust slechts een 1-1 stand, waarvan de Maas- sluise treffer op naam van Si mon de Bes gezet moest wor den. Vooral de koude wind, dwars over het veld, was de Harga oorzaak van deze lage stand. Na rust nam Tempo tweemaal SSC Harga heeft de tweede ach- een voorsprong, maar eveu zo tereen volgende nederlaag gele gelijkspel te halen, maar de ODI heeft afgelopen woensdag twee zekere strafworp en die zij avond ook nog een prachtige hadden moeten hebben, werden 54 overwinning behaald in de door de scheidsrechter niet toe- microwedstrijd tegen Weidevo- gekend, zodat SSC Harga met gels uit Bleiswijk. een illusie minder naar huis Succes heeft wederom een over- terug ging. Roozendaal), 4-2„ 4-3, 5-3 (Jan ODI heeft de twee winstpunten van Heter en) rust 54, 6-4 (Wim Blokland), Vlg mist strafworp", 6-5, 7-5 (Rien Roozendaal), 8-5 (Evert van Boven), 6-6, ELKV mist een strafworp. vele malen kwam Maassluis langszij. Eerst hervond Henny Nïeman zijn zelfvertrouwen op de stip (2-3) en in de volgende aanval trof Jaap Poldervaart de roos: 3-3, Door een treffer van Mieke Morv- tizaan nam Maassluis een 4-3 voorsprong, maar een fel ver werend Tempo zag kans om langszij te komen: 44. Hierna vielen beide teams zeer gejaagd aan, maar zagen geen kans meer om te scoren. Zelfvertrouwen Vlaardingen heeft zijn zelfver den. Nu werd verloren van het in de onderste regionen verke- uit Capelle a/d IJssel mee naar huis genomen door een 5-7 overwinning op De Kapellen. Het is een zeer sportieve wed strijd geworden met drie ver schillende gezichten. De eerste 15 minuten werd GDI totaal overklast Hierna tot aan de rust waren de twee ploegen gelijkwaardig aan elkaar en in de 2e helft heeft ODI een over wicht gehad. Dit geeft duide lijk aan dat de conditie van de Schiedammers beter was. rende ODO uit Dordrecht. SSC De wedstrijd werd goed geleid hoof# fllt l'Q-lioc ton llnl. J._.lJL.J. TT Harga heeft dit verlies ten vol le aan zichzelf te wijten. Van de vele kansen die het kreeg om tot doelpunten te komen, werden er slechts vier ge maakt Over het geheel van de wedstrijd gezien, had een ge lijkspel de verhouding beter weergegeven, SSC Karga heeft de gehele wedstrijd een Hcht veldoverwicht gehad, maar kon moeilijk tot scoren komen. Beide ploegen bezondigden zich aan slecht plaatsen, wat door scheidsrechter de Heus. Beide ploegen waren zeer tevre den over zijn beslissingen. Bin nen een kwartier keek ODI al tegen een 24) achterstand aan. Hierna kwam ODI dichter bij door een afstandsschot van winning behaald op Unicum uit Rotterdam: 5-2. Het is een slechte wedstrijd geworden waarin geen van beide partijen kon laten zien wat het waard was. Zowel aan Succes- als aan unicumzijde was het plaatsen slecht Het is in ieder geval een wedstrijd om gauw te vergeten. Succes had a! in het begin een grote voorsprong kunnen ne men als het de kans die het kreeg beter benut had. Voeg hierbij dat de zeer zwak leiden de scheidsrechter v.d. Kuyp twee zekere doelpunten afkeur de omdat hij er te ver vanaf stond en zodoende niet kon beoordelen wat er gebeurde. Succes kwam op een 2-0 voor sprong door Koen v.d. Schalk, die eerst een strafworp en even later een doorloper benutte. Dit werd tevens de ruststand. 0 Over twee weken gaat Martinit in trainingskamp in Zeist 0 "Een weekeind vol afwisseling", aldus trai ner Joop Schop", waarin wij ook nog een wedstrijd zullen spelen of zondag middag naar huis komen als wij moeten bekeren" 0 FC Vlaardingen '74 gaat thans definitief in hoger beroep tegen de schorsing van Wim Berckenkamp 0 Voor degenen die erevoor zitter Piet van Dijk van Excelsior M. al een tijdje missen, hij verblijft in En geland 0 Edward de Wit van hockeyclub Asvion is geslaagd voor het oefen- meester A-diploma Mary Plomp, de nieuwe wed strijdsecretaris van TSB, vindt het een kwalijke zaak dat TSB door het vele af schrijven al een elftal heeft moeten terugtrekken 0 De Schiedamse Sportraad gaat via een informele bij eenkomst trachten de wen sen en verlangens van de sportverenigingen aan te horen 0 De KNVB heeft besloten om de nrs. 1 en 2 de hoofdklassen volgend seizoen te laten deelnemen aan de bekerwedstrijden betaald voetbal 0 Voorzit ter Piet Reygersberg van CION schrijft: "Op de plannen van de gemeente Vlaardingen t.a.v. CION in "Broekpolder" kunnen wij nog geen antwoord geven. De plannen zijn nog te vaag en daarom voelt CION zich verplicht om op korte termijn plannen voor uitbreiding van het clubge bouw aan het DB van de VRSR kenbaar, te maken" O Die plannen zijn uitbrei ding van de cantine, twee kleedkamers en een be stuurskamer 0 Hans Eng- bersen die bij SVV door de mand viel gaat nu spelen voor het Zwitserse Lausan ne 0 Het bestuur van DVO'32 betuigt zijn in- stemming met het protest dat Fokke Remmers heeft ingediend met betrekking tot de TV-reportage op za terdag 22 november van Nederland en Italië 0 Dat- zelfde DVO'32 vraagt zijn dames om woensdag de be kers op te komen poetsen in het clubgebouw 0 Het districtsbestuur van de Kon. Ned. Biljartbond (Schiedam) wil zitting heb ben in de sportraden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis 0 Omdat de korfbalvereniging CKC Maas sluis pas per 1 december in sporthal Olympia mag gaan trainen van de Maasslulse Sportraad, moest het totaal onvoorbereid aan bet zaalgebeuren begin nen. Dit heeft ze duidelijk opgespeeld. Want oppo* nent Kwiek had reeds in de hal gespeeld cn trainde er reeds een maand in. Maassluis had zeker drie kwart van de wedstrijd nodig cm te wennen aan de zaal en toen men dat was, kon het de achterstand met de beste wil van de wereld niet meer overbrug- gen. Maassluis begon goed en opende eindsignaal de Rotterdamse de score, maar daarna twain formatie. Het zegevierde reet Kwiek en profiteerde volledig im over Maassluis, dat, wan- van de ongetraindheid van neer het reeds een aantal keren Maassluis. En bouwde met de in de sporthal had kunnen trai- rust een 9-2 voorsprong op. Na nen, nooit zo'n grote nederlaag rust was eerst Kwiek nog aan liad kunnen tijden, het woord, maar allengs trok Maassluis het initiatief naar Doelpunten: Mieke Montizaan, zich toe. Toen de Kwïek-veste Rob Koevoet (3), Henny Nie* begon te wankelen redde het man (3) en René de Vries. Vlaardingen In de turnzaal van de Palmschool is de gymnastiekvereniging WIK vrijdagavond gestart met onderlinge wedstrijden waaruit voor de kern groepen de clubkampioen van het jaar tevoorschijn zal komen. Er wordt gekampt in lesgroepen, telkens om goud - zilver en brons. Vanavond zijn de meisjes die les sen in de turnzaal van de Clau dius Civilislaan aan de beurt. De jongensgroepen op 11 no vember in de turnzaal Wiele waalstraat en in de zaal aan de Reiger la an, wederom meisjes- groepen op vrijdag 14 novem ber. Van^f zaterdag J5 novem ber komen de keur groepen aan bod. 's Middags vanaf 15.00 uur Bij de districts sprmgwedstrijden de selecties B.V. en D. meisjes voor groepen veroverde WIK NKGB steeds meer meetellen gezien de geleverde prestaties bij districtswedstrijden. De mo gelijkheid om ook landelijk meer naar buiten te komen is geschapen nu Peter Verhoeven en Peter Thijsen zijn opgeno men in de keurploeg van deze NKGB. in de zaal aan de Spiegelstraat. De A-selectie en de dames kam pen die zelfde avond in de Wie lewaalstraat, aanvang 19.30 uur. De selectie jongens t/m 12 en t/m 15 jaar besluiten de reeks op donderdag 18 december in de turnzaal aan de Delftseveer- weg. WIK gaat gaat in de drie eerste prijzen en pakte te vens nog brons. Tijdens de vo rige week in 'de Rotterdamse Alexandria-sporthal gehouden sprmgwedstrijden voor bij het distriet Rotterdam aangesloten verenigingen, pakte dit Vlaar- dingse WIK maar even drie eer ste prijzen weg en werd in een ander onderdeel derde. Van onze sporfredaktle Vlaardingen De jeugd van de Vlaardingse Zwem Club - 46 in totaal en onder de 11 jaar - was in het kader van de ciubkampioenschappen in het Holybad aangewezen op de rugslag. De oudere jeugd komt komende vrijdagavond in het Kolpabad aan de beurt. De voornaamste uitslagen waren: 100 reeter rugslag voor meisjes Meisjes I964/X965.- 1. Karin Bou- 1966 en jonger: 1. Ge-a Ydo ma 1.28.9, 2. Corrie van der 1.49.6, 2. Mariet Schaar 2.14.6, Ende 1.29.9, 3. Paulien Benne 3. Astrid van der Burg 2.15.7 1.43.5 Idem jongens: 1. Pieter Idem jongens: I. Robbie Claas Kop 1.30.5, 2. Jan Reyers 1.30.7, 1.45.8, 2. Eric Zwanenburg 1.49, 3, peu.r Helderop 1.33.5. 3. André van der Voorden 1.56, Dick v.d. Hoeven. Toen was De Na de pauze kwam Unicum dieh- Kapellen weer aan de beurt: 3-1. Nog in dezelfde minuut bracht Hans Betman uit een doorloper ODI weer dichterbij: 3-2. Vlak voor de rust liep De Kapellen zelfs uit naar 4-2 De gelijkmaker via Mart Romers voor Oranje Nassau. trouwen weer terug en won re- SSC Harga nam de leiding door gelmatig een voorsprong op- 1 bouwend van ELKV. Geen en kele maal is Vlaardingen echt in gevaar geweest in deze, toch veel balverlies met zich mee- Na de thee een heel ander ODI bracht. dat met goed combinatiespel zijn tegenstander onder dmk zette. Dit resulteerde, in twee Bert Karstel die een strafworp doelpunten van Cees Passchier. benutte. Via de gelijkmaker Eerste scoorde hij uit een vrije was het nu Karei v.d. Linden bal en daama schoot' hij van die de Schiedammers op voor- onder de korf raak. ODI nam terbij en de spanning kwam terug. Het was goed dat Chris Niehot met een doorloper de voorsprong vergrootte naar 3-1. Het werd 4-1 door Peter v.d. Zouwen uit een strafworp. Uni cum kon toen weer tegensco- ren: 4-2. Na een gemiste straf worp van Succes schoot Dick Bedeauh de eindstand van ver op 5-2. Het was wel een nuttige overwinning voor Succes want het staat nu op de tweede plaats van de ranglijst Van onze sportredaktie Schiedam Het eerste tiental van de damclub Schiedam is promotie ontgaan omdat het eerst door De Lier met 13-7 werd terug gewezen en vrijdagavond niet bij machte was om de reser ves van EDG een halt toe te roepen. De'Schie damse dammers hadden overigens aan een ge lijkspel voldoende tegen EDO, mits daarna van DOS zou worden gewon nen om zijn promotie kansen op te schroeven. Daar is dit seizoen weer weinig van terecht geko men. Van onze sportredaktie Vlaardingen 1- Met veer tien man waren de, vis sers van,de Vlaardingse hengelaarsvereniging „De Vriendschap" pre sent in de marinehaven van Hellevoetsluis v0?r de tweede winterserie. Ondanks de kou waren de vangsten redelijk. Resultaten: C. Vink 3325 gram, J. Broere 2530 gram, H. van Neck 2120 gram, J. de Ligt 1709 gram, C. Remijnse 1600 gram, M. Termijn 1310 gram, F. Koudstaal 1080 gram, K. Hoogwerf 1040 gram, B. Hoek 1025 gram, B. Penning 885 gram, T. de Goede 780 gram en L. Schepen 735 gram vis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8