SCHIEDAMSCHE COURANT Plannen voor recreatiegebied Korter werken bij Schiecarton Rood Defensiedijk: eigen nitiatief van provincie Gemeente koopt panden in Mariastraat Ik neem de proef V J mm 1 Vlaardingen wil werkgroep lokale omroep 'Vf'%Gs m Na val van trap overleden x3fli Auto leeggeplunderd Kinder postzegels: ze zijn er weer.... SÉ Demonstratie tegen duurder autorijden Schiedammers bekennen inbraken V Woensdag 12 november 1975ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 100ste jaargang no. 25448- 4 pagina's Broersves! 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klarhlendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hoek van Holland - Er wor den thans_in Hoek van Hol land ambitieuze plannen ontwikkeld voor de aanleg van een groot recreatiege bied ten noorden van de Kaap weg en langs de Dirk van den Burgweg. Voor de ze gronden is een „vlekken- plan" ontwikkeld, dat begin deze week in de deel raads commissie voor ruimtelijke ordening werd goedgekeurd, Het bestaande recreatieoord Initiatiefnemer van de ont- in De Hoek moet voor een wikkeling van de recreatie- plannen is Chr. de Wilde, verbonden aan de Dienst Stadsontwikkeling van de gemeente Rotterdam. Na het fiat van de deelraads commissie kunnen de plan nen nu worden voorgelegd aan het gemeentebestuur in Rotterdam. deel wijken voor de nieuwe plannen. Maximaal 200 huisjes zuilen worden gesa neerd. Dit gedeelte, op de vroegere gronden van Bee kenkamp en Leerdam, is vooral voor passieve recrea tie bestemd. De voormalige gronden van Tukker en Van Antwerpen komen volgens de heer De Wilde en de commissieleden in aanmerking om voor rui tersport te worden bestemd. Dit gebied moet professio neel worden uitgerust, met meerdere maneges en een gereserveerd stuk grond voor de kleindiersport. Parallel aan de Dirk van den Burgweg zijn twee rugby- velden gedacht, vooral de laatste jaren is de belang stelling voor deze sport in Hoek van Holland enorm toegenomen. Een van de velden moet tevens dienst doen als voetbalterrein voor de bewoners van het recrea tieoord. Dit stuk grond aan de Dirk van den Burgweg had de provinciale overheid liever voor passieve recreatie be stemd gezien. Men zag af van deze plannen toen de Hoek kon aantonen dat al lerlei vormen van sport- beoefeningen de laatste tijd een enorme vlucht hebben genomen. Schiedam Voor ruim veertig werknemers van het Schiedam- se verpakkingsbedrijf Schie carton is een aanvraag inge diend voor werktijdverkorting. De afdeling van het bedrijf aan de Burgemeester Honnerlage G re tel aan die sigarendozen fa briceert zal waarschijnlijk met ingang van volgende week voorlopig tot aan bet einde van het jaar één of twee dagen in de week korter gaan werken, „De reden is dat wij minder op- drachten krijgen. Het is in ons bedrijf te merken dat d,e pro- IÉ duktïe in de Nederlandse siga- Égl renindustrie sterk terugloopt, vooral in de export", zo legt de Hp direktie van het papier- en kar- ||1 tonconcem Kappa uit f|| Schiecarton, met in totaal 270 werknemers, is vorige zomer 111 door dit bedrijf in. het Gro- |1| ningse plaatsje Haren overge- B nomen toen bekend werd dat ||§j de Amerikaanse directie Schie carton ging sluiten. De laatste vijf jaar had het een verlies ScniecartOfl aan de Hon- geieden van zo'n dertien mil- n er lage Gretelasn: werktijd- ,joen. s - 4. verkorting.-' zijn w met bang voor de toe-' komsf', meent H. J. Rijnveld lid vaii «iet bestuur bij Kappa.' „Deze recessie konden we bij de overname niet voorzien. Toch Vlaardingen Er moet in Vlaardingen een werkgroep worden opgericht, die zich bezig gaat houden met de eventueel op te richten Vlaardingse Lokale Omroep (VLO). Rood Vlaardingen, een plaatselijk opinieblaadje waarin veel PSP'ers zijn vertegen woordigd, wil dat politieke partijen, organisaties en personen die belang stellen in de VLO met elkaar om de tafel gaan zitten. Rotterdam In het Dijkzigtzie- kenhuis is de 70-jarige me vrouw J. Borst-Hoekveen uit Schiedam overleden. Zij was 29 oktober met hoofdletsel en in bewusteloze toestand in het ziekenhuis opgenomen, nadat zij in het metrostation Sünge van de trap was gevallen. Schiedam Aan de Talmalaan in de wijk Nieuwland is uit een geparkeerde auto voor 1300 gul den aan geluidsapparatuur en kleding gestolen. De dader ver nielde voor deze diefstal het rechtertochtraampje. De eige naar, de 22-jarige P.v.O. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een cassettere corder, boxen, een draagbare radio, vijftien cassettebandjes, een fototoestel en twee leren jasjes. De Vlaardingse PSP hecht zoveel waarde aan de VLO dat alvast een aanvang is gemaakt met de studie van de materie. Rood Vlaardingen wil de krachten bundelen, in plaats van de zaak verspreid te bestuderen. „Ver lies aan tijd, geld en energie zijn als dat niet gebeurt onver mijdelijk", staat in het pas ver schenen nummer van RV. „Nu er nog niet tot kabelleggerij is besloten, lijkt het wellicht enigszins voorbarig. Laten we echter bedenken dat de grote concerns al bezig zijn zich met grote groepen hooggekwalifi ceerde mensen voor te berei den, met de bedoeling de kabels in de vingers te krijgen", aldus Rood Vlaardmgen. In Schiedam wordt al langer ge dacht aan een lokale omroep. Samenwerking met d.e werk groep dat ziet Rood Vlaardin gen niet zitten, „omdat een be strijken van een groter gebied betekent dat de geboden infor matie weer verder van de men sen afstaat," Een gezamenlijk optrekken zou wel noodzakelijk kunnen zijn om te voorkomen dat er in de twee steden hele maal niets van de grond komt, vindt Rood Vlaardingen. De lokale omroep moet worden gebruikt om op plaatselijk ni veau informatie te geven over wat mensen in hun dïrekte woon-, werk- en leefomgeving aangaat, vindt de redactie van het blad. Het moet zo worden gebracht, dat „de democratise ring van de samenleving ermee gebaat is." Rood Vlaardingen wil de beheers vorm van de VLO uiterst kri tisch bekijken. De VLO moet, zo staat in het extra dikke blaadje, „geen pseudo-informa- tie en TROS-serige ongein brengen." Twee burgemeesters (boven Arie Lems van Schie dam en onder Wim Kieboom van Vlaardingen) die gisteren in hun woonplaats als eersten de kinderpost zegels kochten. Kinderpostzegels, Ze zijn er weer. Sinds gisteren zit ten in vrijwel elk post kantoor of het nu in Vlaardingen, Schiedam, Maassluis of Maasland is weer enkele dames bij hun kraampjes waar de ze postzegels-va or-het- goede-doel kunnen wor den gekocht. Gistermorgen, waren de burgervaders uit de om geving allen steevast aan wezig om in hun plaats officieel de eerste zegels (en kaarten) te kopen. En als het kon waren ook de echtgenotes aanwezig bij deze kleine „ceremonie pro to cola ire". Het wachten is nu nog op de rest van de bevolking uit het gebied Nieuwe Waterweg-noord. Op de kinderpostzegels van dit jaar zijn gevelstenen met kinderen afgebeeld. Op de kaarten staan repro ducties van wandkleden en van etsen van Rem brandt. Verder zijn er molen- en knipselkaar- ten. De opbrengst is be stemd - voor dove of slechthorende, lichame lijk of geestelijk gehandi capte kinderen. De „kraampjes" in de post kantoren zijn open tot en met vrijdag. i .£V Uv&mk< Vlaardingen/Den Haa? De enige plicht die de provincie heeft in het kader van de defensie- dijken is het betalen van een kwart van de kosten. De aanleg zelf gebeurt op eigen initia tief van het provinciaal bestuur. Daarna valt de ze zaak onder de Wet Bescherming Water staatswerken in Oorlog stijd (BWO) en is het rijk verplicht om de rest van de kosten (75 pro cent) bij te passen. De provincie kan boven dien haar deel verhalen op de betrokken water schappen. Dit is gebleken tijdens een verga dering van de provinciale ad viescommissie voor financiën en waterschapszaken. Op deze bijeenkomst werd een brief van minister Westerterp (verkeer en waterstaat) besproken, waarin de bewindsman reageerde op een motie van de provinciale staten. In deze motie zegt de provincie in de huidige moeilijke finan ciële situatie niet in staat te zijn te voldoen aan de verplichtin gen met betrekking tot de aan leg van de defensiedijken. Deze dijken hebben tot doel de provincie Zuid-Holland in vak ken te verdelen zodat bij een overstroming niet direct het ge hele gebied onder water komt te staan. Een van deze dijken loopt bijvoorbeeld deels langs de Vlaardinger Vaart De plannen voor de aanleg date ren al van 1953 (watersnoo dramp), Ondanks het feit dat het eerste definitieve plan al in 1962 klaar was, liet de uitvoe ring lang op zich wachten om dat men het een nogal dure zaak vond. Pas in 1970 zegde het rijk een steun van 75 pro cent toe voor een - overigens zeer vereenvoudigd - plan. Op deze toezegging wil de minis ter niet meer terugkomen om dat hij vreest dat als hij Zuid- Holland meer geeft ook de an dere provincies zullen komen, Daarnaast vindt de bewinds man dat het werk toch moet worden uitgevoerd. Bij de provincie heeft men wel oog voor de grote verantwoor delijkheid, maar men zegt - fi nancieel gezien - geen ijzer met handen te kunnen breken. Zo is nu de gedachte opgekomen om de procedure letterlijk en figuurlijk op „een zacht pitje" te zetten. In de komende twee jaar zou men dan bijvoorbeeld alleen geld moeten uitgeven voor die zaken die passen in door rijk of gemeente uit te voeren andere werken. Een schatting leert dat dat de pro vincie per jaar ongeveer 125.000 gulden zou gaan kosten. s 5? Een deel van de defensie- dijk bij de Vlaardinger Vaart. Binnenkort nog voor de begro tingsbehandeling bij de provin cie - zal de provinciale water staat over dit onderwerp een nota uitgeven, waarin alle kan ten van dc aanleg van de de fensiedijken worden belicht. Pas dan zal de provincie defi nitief beslissen welk beleid zal worden gevoerd. Een en ander zal ook pas geschieden na over leg met minister Westerterp. Schiedam/Rotterdam Za terdag wordt op initiatief van de Schiedammer en ex- CPN-raadsiïd Tj. op 't Ende een demonstratie gehouden tegen het nog duurder auto rijden. Omstreeks half drie kunnen de demonstrerende automobilisten zich op de Rotterdamse Veemarkt, Ge neraal v.d. Heijdenstraat, melden voor de protest- tocht. Op 't Ende heeft het actieco mité „Tegen nog duurder autorijden" opgericht Dit comité verzet zich onder meer tegen de verhoging van de motorrijtuigenbelas ting, de invoer van een par keerbelasting en een invoe ren geluidsbelasting. Schiedam De gemeente koopt binnenkort een groot aantal panden in de Mariastraat in de westwijk. Het zijn totaal 58 wo ningen waarvan de kwaliteit over het algemeen matig tot slecht is. De gemeente is al jaren bezig met het verwerven van huizen in de Mariastraat en omgeving. Dit met het oog op toekomstige re habilitatie van de wijk. De overeengekomen koopprijs met de huidige eigenaar noemt de gemeente redelijk- Voorlopig zullen de woningen noch worden gerenoveerd noch worden gesloopt Wel zullen de; huizen zodanig worden verbe terd dat dc instandhouding voor de tijd van tien jaar zal worden gegarandeerd. De tech nische gebreken worden enigs zins verholpen. Het aanbrengen van (nieuwe) voorzieningen voor de bewo ners vergt een bedrag van 10.000 gulden per woning. Dat betekent dat de gemeente ruim: een half miljoen gulden kwijt is voor deze (tijdelijke?) ver be- termgen. Overigens zal men van het rijk subsidie ontvangen, waar schijnlijk 56% van de koopsom. Een gedeelte zal ook in de huur worden doorberekend. Naaldwijk De Naaldwijkse po litie heeft in samenwertiing met de 's-Gravenzands« rijk spolitie twee Schiedammers (19 en 28 jaar oud) aangehouden, die hebben bekend in Naald wijk en andere Westlandse ge meenten dertien inbraken te hebben gepleegd. Dc inbraken zijn begin dit jaar gepleegd en de afgelopen twee maanden. De buit varieerde van bijna niets tot 4.000 gulden- Beide mannen zijn vorige week aangehouden. De oudste is van daag voorgeleid. De ander is voorlopig weer op vrije voeten gesteld ff Dit niei Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie mei het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef too in combinatie met' Rotterdamsch Nieuwsblad Naam; Adres: Woonpl.; Tel.: Deze bon in open envelopzonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 634, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1