voor Schieten Schoenen voor Ben Könemann Tafeltennis loense „Schiedam' stijgt Bertus snelste Fortunees liiiiiiiilMtiiiii HSV brons in recreatief zwemtoernooi Jan Frazer herkiesbaar WIJNHORST WINNAAR.' O De voetballers van Satel liet worden verzocht zich op maandagavond stips aan de trainingstijd te houden, op dat de dames het uurtje trainen eerder ten volle, kunne benutten 9 VVK seint dat de plannen voor een trainingsveld nog steéds erg vaag zijn De zelfde club vraagt zich wat er met het toekomstige Bijdorp- complex gaat. gebeuren 0 Bij badmintonclub Refoba heeft Nalds Pattiapon het secretariaatschap van Jos Voorthuis overgenomen Q Het eerste team van de Viaardingse Dam Vereni ging is gedegradeerd 9 Het Schiedamse Noad en dan hebben we over tafeltennis staat op punt te promove ren 9 Het wordt dan waar schijnlijk zaterdag 22 no vember een dubbel feest, omdat ook de reserves bo venaan staan O Cees Zwam bom, de spits van FC Vlaaringen *74, trouwde vo rige week vrijdag met Jan- ne van den Meïracker 9 Twee dagen later werd hij er, halverwege tegen Vites se, uit gehaald 9 Het Dage lijks Bestuur van de Maas- sluïse Sportraad bezoekt vandaag sporthallen in het oosten van ons land 9 Om tot een inzicht voor de tweede Maassluise hal te komen 9 Excelsior M. zit in tract hebben we een uur bij Guus Brox zitten wachten tot Theuns kwam opdraven, toen kwam er ineens een telefoontje met de mededeling dat ie méér 1 wilde hebben". r)nnf Voor SW hoefde het toen al niet meer. De Vries: „Dat duidt niét Hans Soeters 1 op het juiste karakter. Nee, een speler met die mentaliteit wil len we er niet bij hebben". Maarten Ëlsing: „Met Theuns praten we niet meer".-. Bijft het feit dat SW in een Q sombere positie is gemanoeu- "B irt vreerd. Versterking op korte I fl termijn lijkt de enige oplossing. JL Eising daarover: „Dat is ook zo, maar waar haal je zo'ri speler een—twee—drie vandaan? „Cor Q de Vries: „Hun eisen zijn vaak -m«m -m zo absurd hoog".., H J B Nochthans zoekt SW „rustig" JB» verder. Na Cor Jacobs (toen nog FC Putte), Hans Engbersen (SK BeverenWaas), Hob SW tóch nog een niet al te ongunstig in de markt liggende middenvelder, én een spits aan als Feyenoorder Rob Theuns te trekken. „Maar", zegt Maar- rustig aan de stadionclub ver- ten Eising somber, „wéér haal bonden blijft en daar wat SW je in vredesnaam zo'n vent van- betreft mag blijven zitten ook. daan..?" de hoek waarin de slagen hard aankomen 9 En dat gaat trainer Joop Schop nog steeds aan zijn hart 9 „Heb ik daarvoor de Maassluizers naar de top van het zater dagvoetbal gehaald", rede neert hij O VFC houdt vol gend jaar Pasen een inter nationaal jeugdtoemooi 9 De watersportvereniging „De Fuut" uit Vlaardingen mag een vertegenwoordiger sturen naar de vergaderin gen van die sectie Backo Pavlovic...géén versterking. Van onze sportredactie Vlaardingen Op de najaarsver gadering van de tennisafdeling van de ROVS stelt voorzitter Jan Frazer zich herkiesbaar. Door het vertrek, van mevrouw Bruins is de post van secretaris onbezet, bovendien meent het tennisbestuur -dat aanvulling van-het bestuur tot zeven leden - gewenst is.Het bestuur heeft inmiddels kandidaten bereid gevonden de open plekken op .te- vullen door mevrouw J. Al- bers en A. Saers, alleen zullen de leden er op de vergadering van dinsdag 18 november mee accoord moeten gaan. De bij eenkomst in de hobbyruimte van sportpark „Vijfsluizen" be gint om 20 uur. Van onze sportredactie Vlaardingen De sportbo- kaal van sportschool Hoogendijk komt dit jaar in het bezit van de 21-jarige John Eerden burg. De Vlaardinger, die pas twee jaar met judo bezig is, behaalde dit jaar de zwarte band en in het lichtgewicht haalde hij tevens de clubtitel. De judokampioenschappen van Tino Hoogendijk kenmerkten zich door een grote deelname, namelijk 150. De winnaars wa- ran: t/m 23 kg: 1. fheodor Pauw, 2. Robert Hoevenaars, 3. Jurgen Pessy; t/m 26 kg: 1. Patrick de Groot, 2. Jeroen Harteveld, 3. Mathijs Hoek; t/m. 29 kg. groep 1: l.Konny' Veldkamp, 2. "Wïleo. v.d. -Holst, 3. Ronny Zaal; t/m 29 kg. groep 2: 1. Patrick de Kaas, 2. Max Raket, 3. Han Goei; t/ro 32 kg. groep 1: 1. Peter. Dekker, 2. Wijnand Schouten, 3. Jasper Luiten; t/m ,32 kg. groep 2:1. Simon v.d. Burg,. 2.. Edwin den Toom, 3. Donald Klèywegt; t/m 36 kg: 1. EduardLudwig, 2. Eric de Haart, 3; Mark Weststrate;- t/m 40 kg. gtoep 1: 1. Frank Keere- weer, 2. Marco Ruiter, 3. Hans Groenendaal; t/m 40 kg. groep 2: l. Rudie Ham, 2, Jan Paul Kleywegt, 3. Bram Dekker; t/m 45 kg: 1. Wim Bergwerf, 2. Nico Gerritsen, 3- René Hassfeld; t/m 50 kg: 1. Martin v.d. Vaart, 2. Hans Ru waart, 3. Maarten Stuyfsant; t/m 55 kg: 1. Ron Ploeg, 2. Nick v. Hofwegen, 3. Robert v.d. Tas;t/m 65 kg: 1. Peter Harlaar, 2. Hans Klaucke, 3.. Frans Kiüiari;. t/m 75 kg: 1. Christo v. Gennep, 2.- Guilio Tomaëllo, 3. Gerard Blouw; Meisjes groep 1: 1. Luciënne v.d. Bos, 2. Andrea Brans, 3. 'Jannelies Poelstra; Meisjes groep 2: 1. Patricia v, Dorpel, 2. Ingrid v. Amen, 3. Anjo Mo- ree; meisjes groep 3: 1. Chita Gross, 2. Nicole den Toom, 3. Monique v.d.Bogert; meisjes groep 4: 1. DaniëUa Tomaello, 2. Linda Hoogendijk, 3. Olga Drooger; dames groep 1:1. Inés v.d. Voort, 2. Lidie Ruigrok, 3. Ria But; dames groep 2: 1. Ma ria Bud el, 2. Francien de Ko ning, 3. Ans Harteveld; heren t/m 70 kg; 1. John v. Eerden- burg, 2. Hennie v.d. Heuvel, 3. Christo v. Gennep; heren t/m 80 kg: 1, Cees de Man, 2. Sjaak v.d. Meer, 3. Ton Vley. Van onze sportredactie Den Haag Op de ?.g. Haagse Kilometer deed de Viaardingse Zwem Club een geslaagde poging om drie incourante kringrecords te verbeteren. Daar naast sprak, voor wat betreft de dames, de tweede plaats achter VZC/Ritmeester tot de verbeelding, evenals het brons van de heren achter Zian/V en Het Y. Absoluut hoogtepunt was ongetwijfeld het nationaal record van Enith Brigitha op de 200 vrij, waarop zijn 2.01,4 klokte en drie weken terug nog op 2.02 uitkwam. Vlaardingen Voor de Stigterbe- ker-serie werden de leden van 't Westen langs het Spui gecon fronteerd- met winterweertje, met als gevolg koude handen en voeten.. Voor enkele, deelne mers zeer goedevangsten en voor de rest redelijke, maakte evenwel veel goed. Het was vooral de zware blankvoorn dié de vissers handen vol werk be: zorgde. Dagwinnaar met 5975 gram vis was M. Wijnhorst; 2. S. van Ree, 5720. gram;'3. D. Tempe laar, 5635 gram; 4. D. Berveling, 3650'gram; 5, G. Wijnhorst, 3525 gram; 6. F. Tempelaar, 3235 gram; 7. D. Boomsma, 2360 gram; 8. W. Struijs, 1975 gram; S. G. Boomsma, 1815 gram; IQ. J. Hartog, 11 C. Schoenmaker, 1250 gram vis. M. de Goede was dé pechvogel van de dag nu hij geen enkel visje kon verschal ken.' John van Weerdenburg de nieuwe winnaar,... Bertus Stigter van de negen Schiedam Met een overwin ning op het Rotterdamse Con- stant-3 heeft het tweede tiental van damclub Schiedam zijn ne telige positie op de ranglijst van de RDB een wat beter aanzien gegeven. Het Oosten-3 heeft zich teruggetrokken en is hierdoor automatisch gedegra deerd. Theoretisch bestaat ech- ter de mogelijkheid, dat drie clubs degraderen, zodat de zege op Const ant-3 een hele oplucht- ig voor Schiedam-2 is. Omdat de Rotterdammers slechts met negen man waren opgeko men, kreeg Wim de Rond reeds na een uur spelen reglementair twee punten. De voorsprong werd spoedig tot 6-0 uitgebreid, door. overwinningen van Ron nie Heusdens, die dam haalde, en John Sla, wiens tegenstan der een combinatie uitvoerde, die niet correct bleek. Na de remise van Bert Utens. liep de voorsprong iets terug, doordat Tom Tilman zich-met een com binatie via damgeven Het verr- rassen. Bit werd weliswaar weer goedgemaakt door Bert Lassoy, die earst schijfwinst en later damdoorbraak verkreeg, maar daarna zagen Bart Quist en Ben Bastiaanse enkele sim pele dreigingen over het hoofd en moesten de punten afstaan, 9-7.. Ger tegelaar speelde goed en kwam uiteindelijk tot een'voor delig eindspelletje. Op een be paald moment ontstond nogal wat deining aan zijn bord, toen hij niet meer verder speelde en zijn klok rustig liet voortlikken. Terecht wilde hij eerst het re sultaat van Floor Pauw af wachten. Pas toen deze de hevi ge tijdnood had overleefd, kwam Ger remise overeen met zijn inmiddels woedend gewor den tegenstander. De laatste partij, die van Floor Pauw dus, staat gewonnen en zal wel wor den opgegeven door de Rotter dammers, waarmee dan de eindstand op 12-8 zal komen. Gedetailleerde uitslag: SCHIE DAM 2-CONSTANT 3 10-8. Wim de Ron-B. Ockeloen 2-0, Floor Pauw-H. Zoonen afg, Ger Togelaar-L- Wolthuis 1-1. John Sla-A., v. Iperen 2-0, Ron nie Heusdens-R. de Loome 2-0, Tom Tilman-H. Baksoellah 0-2, Ben Bastiaanse-H. Damman 0-2, Bert Lassoy-C. Willeboord- se 2-0, Bart Quist-R. Stoopman 0-2, Bert Utens-G. de Ridder Van onse sportredactie Maasland Twee schutters schoten tijdens de „onderlinge" van Schietvereniging Maasland bij het korps de maximum score, 'nJ. J. van der Lely en A. Wan Staaldui nen. De volledige uitslag- resp, korps en vrije baan,- Juidt: H- van Woerden 46-30; W. van Roon 43-29; A. Pellikaaö" 42-30; J. Kleywegt 48—28; A. Korpel 49-30; M. P. Hanemaaijer 49—29; S. Hanemaaijer 44-23; B. A. Plugge 47-29; D. v.d. Lely 49-7T; PI. Poot 43—30; 3. v.d. Marei 38-27; N. Poot 44—27; N. Haring 37—27; L. van Berkel 43—29; J. v.d. Lely «1-30; J, van Zwienen 43-28; M. P. Graveland 44-30; M. van Staal duinen 49-30; Fr. van Staalduinen 47-30; A. van Staalduinen 50; P. Boekeslijn 39—29; A. E. Poot - 28; 3ac. Rasens - 29; P- Kalkman 43-29; T. W. den Breejen 44-25; H. J. Korpel «1-30; J. W. Gmenewcgen 42-29; A. Voogt 37-25; D. v.d. .Marei 45-28; A. J. v.d. Pol 44: Fr. Krul 44; P. v.d. Pol 44-29; 3. Hanemaaijer 46-30; G. Dekker 47-30; W. Kohier 43-27; A. van Buuren 46-28; A. Moerman 46-30 en W_ A. Stolk 43-26. Van onze sportredactie Vlaardingen De Rot terdamse Zuiderpar- kloop van AVR was voor de atleten van Fortuna het begin van de onderlinge cross-competitie. In totaal namen negen atleten van de Viaar dingse club aan dit jaarlijkse, door bet Rotterdamsch Nieuwsblad gespon sorde, evenement deel. De eerste Fortu nees was Bertus Stig ter die de acht kilo meter aflegde in 27.21. Zijn voorsprong op junior Robert van Zanten bedroeg slechts zes seconden. Jan van der Heiden liet als derde Fortunees de klok ken stilstaan op 28.38, terwijl de tijd van Bram de Jong 23.50 was. En die van Aad van der Water 28.51. Voorts noteerde John van Gils 29.45, Huib Boeren 30,14, Ton van Gils 31.30 en Kees Wes terhaf 32.55. De jeugd liep vier kilome- ter en daarvan waren de Viaardingse resultaten: Kees den Hoedt 15 min-, Mar Schotel 17.20 en Guus Hak 17.21. Bij de meisjes realiseerde Willy Don over acht kilome- ter 36,57. - v - In een internationale milï- taire cross reikte Walter van Rossom naar een vijfde plek.De "Vlaardin- ger, die sinds kort üd is van de ROVS, draaide tot aan de viereneenhalve ki lometer bijzonder soepel, maar na een lichte inzin king verloor hij snel aan sluiting. de doordeweekse trainingen tweemaal volledig geeft." Ben Könemann stond vroeger bij Martinit als keeper genoteerd, maar verkoos later het voet ballen. Gisteravond kreeg hij in tegenwoordigheid van Frans van Rijsbergen het paar voet balschoenen voor de training in „Thurlede" aangeboden. Joop Schop (links) be wondert met Ben 'Köne mann (rechts) de nieuwe schoenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4