1 WÊÊÊÊ _JL« ©TIPS Excelsior M gretig naast Huizen: 1—1 1 $mÊÈ*W$ DVO'32 kan voorsprong niet aan Zwaluwen luidt herstel in bij Arnemuiden Leo Halkes: Karakter getoond Pavlovic: toch contract bij SVV In memoriam Cock Blommestijn MAANDAG 17 NOVEMBER 1975 ^^^S¥r\ v j-ï-sill Met drie wissels fysiek sterker v VOORSPRONG burgerlijke stand 3 SVV buit Veendamse twijfel uit: 2-0 Jos Zoetmulder ziet zijn schot gestuit, evenals de paal de Veendammers te hulp kwam bij zijn spetter. Bij Schiedam filosofeert men woensdag over de structuur van de club en de opvolging van voorzitter Van der Touw 9 Alles on der de noemer hearing, van af 20 uur 9 Van Asvion komt de „noodkreet" dat circa 20 procent van de le den nog niet hun financiële verplichtingen heeft vol daan. 9 Dank zij een extra rijksbijdrage aan de ge meente Vlaardingen, ter sti mulering van nieuw bouw plannen om de werkeloos heid te bestrijden, is de kans groot dat de nieuwe kantine van de korfballers van Vlaardingen sneller klaar kan zijn 9 De Rotter damse tafeltenniskampioen- schappen spelen zich op 10 en 11 januari *76 in de Maas- sluise Olympïahal af 9 De organisatie is in handen van BM TOG 9 Het grote herfstfeest bij het Maasslui- se Evergreen, zaterdag 12111 bestaat uit vallende blade ren in allerlei kleuren, wijn, uitstekende kazen en heer lijke paté 9 Voor de senio ren van Excelsior M. draait vrijdagavond 28/11 de „Ka nonnen van Navarone" 9 Prijs een riks 9 Hij de zelfde club neemt Arie de i-TH Fit, oud voetballer van DHC, de training zolang over van geblesseerde Koos Vink 9 Myranda van Zelm, handbalster van De Hol- landiaan, wil (weer) graag starten met een jeugdgroep voor Jazz-gymnastiek 9 Woensdagavond oefenen de dames en. heren van De Hollandiaan in De Enk te gen Rotterdamse selecties (202$ uur) 9 Vlaardingen Zwaluwen lijkt de inzinking overwonnen te hebben. Na een indrukwekkende start zakten de vogels de laatste weken terug, maar zaterdag in en tegen Arnemuiden werd een verdienst elijk gelijkspel bewerkstelligd. Zwaluwen heeft nu nog twee punten achterstand op de leider, maar speelde ook een wedstrijd minder. Schiedam Hem kwam de eer toe. Jos Zoetmulder, - doorweekt, de blonde haren piekerig langs zijn klet snatte gezicht," poetste de regendruppels van zijn brilleglazen. SW's middenvelder, die door een werk kring met ongeregelde werktijden nimmer een vaste plek in SW's eerste kon claimen, deukte gisteren met één formidabele knal het Veendamse zelfver trouwen. Een ouderwetse „spetter", van ruim veertig meter zó hard te gen de onderkant kruising, dat Veen dam van de ene op de andere seconde boordevol twij fels kwam te zitten. Maar die ene knal deed méér dan het ondermijnen van het Veendam se zelfvertrouwen SVV dürfde plotselinge. Van onze sportredactie Maassluis De zwakke verrichtingen tegen Heerjansdam en IJssel- meervogels, plus het daaruitvolgende aansluiten bij de staart- groep in IB, schreeuwde om maatregelen, die Excelsior een impuls moesten geven om terug te keren van de weg die naar de tweede klasse leidt Gaf enerzijds het minder verdedigende concept van Teun Groeneveld voor Excelsior aanpassingsproble men, aan de andere kant moest worden vastgesteld dat het gemis aan fysieke kracht vooral in de voorhoede één van de redenen was voor de vaak matige prestaties van de Maassluise formatie. De opstelling uit de hoed van Teun Groeneveld kwam tege moet aan de roep om meer pit en fysieke kracht Ten koste van Alex Broekhart, Herman Esajas en Es Euser waren Frans de Munnik, Peter van der Burg en Jan van Dijk nu van „stal" gehaald. Met een versterkt middenveld en een 3-mans aanval wilde Teun Groeneveld Huizen amateur landskampioen in 1973 be strijden. „De opzet was een punt te pakken" verduidelijkte Teun Groeneveld, „Op winst spelen tegen een ploeg die als derde staat gerangschikt is ge woon te riskant". Het werd een puntendeling en daarmee bereikte Excelsior zijn doel. Trieste bijzaak voor de Maassluizers is het feit dat de concurrentie óók punten verza melde, Kozakken Boys en NSW veroverden beiden de volle winst en dat impliceert dat Excelsior nog steeds op een gedeelte vóórlaatste plaats staat Op het spekgladde veld kreeg Excelsior met een technisch sterkere tegenstander te ma ken. Aan de bal en in de combi natie was Huizen de meerdere, maar door de gretigheid van Excelsior bleef het een wed strijd waarin van alles mogelijk was. De beste lansen waren vóór rust voor Huizen, dat echter bij het afmaken nogal liep te „schutte ren". Maar ook dient gezegd te worden dat de Excelsior-verde diging goed ingreep. Gerrit Geurtsen speelde een beste par tij. Zowel vóór als na de pauze verdedigde hij rijn doel be kwaam. Daarbij bleek de terug keer van Jan van Dijk (na rijn beenbreuk van vorig jaar) meer rust te brengen in de achterste linie. Na een wat moeilijk begin kreeg de blonde verdediger er toch steeds meer vat op en lijkt nu weer verzekerd van zijn „stekkie" in het Exeelsiorteam. Voor Excelsior waren er slechts twee mogelijkheden vóór rust om tot scoren te komen. In de zesde minuut brak Eric Schef- fers alleen door maar stuitte op keeper Bert Visser. Twee minuten vóór de thee leek een scherpe voorzet van Jan Hui zing via Peter van der Burg succes te hebben. De bal ging net naast De mogelijkheden voor Huizen waren groter. Van Meetelen schoot een keer vrij voor doel over, terwijl Meyers alleen door een „professionele" overtreding van Jan van Dijk van scoren kon worden afgehouden. Pech had Huizen toen scheidsrechter Thomasse in de 35e minuut een doelpunt wegens buitenspel afkeurde. Direct na rust sloeg Huizen kei hard toe. Een verre (van rich ting veranderde) trap van voorstopper Jacob van Leeu wen was Gerrit Geurtsen al in de 2e minuut te veel: 0—1. Het leek erg moeilijk te worden voor de Maasluizers. Teun Groeneveld: „We hadden in zoverre gelnk dat Halzen haar speeltrant van de eerste helft liet varen. Vóór rust zocht men veel de een-twee combinatie, die veel gevaar bij ons stichtte, na rust werkte men meer met de lange pass. Daar wisten de Excelsiorspelers meer raad mee". Een afzwaaiende corner van Frans de Munnik na een kwar tier bracht opluchting bij de Maassluizers. Ed Euser inge vallen voor de aan de lies ge blesseerde Hans Plaatzer schoof de bal naar captain Arie van der Sar, die de bal direct in het doel tikte: 1—1. De strijd werd daarna pittiger omdat Huizen méér wilde (twee wissels) en Excelsior vocht voor het ene pont. Uite raard ging dat ten koste van de kwaliteit Ondanks de druk van Huizen hield Excelsior het op een knappe pnntendeling: 1-1. door Hans Soeters schoten vanuit de tweede lijn, tegen de grens van het toelaatbare ingezette tac kles, kortom: SW veranderde van de ene op de andere mi- nuut van een wel „aardig" voet ballend ploegje in spelers die de wil "konden opbrengen el- kaars fouten te corrigeren. Ineens^zette SW tegenover el ke mislukte poging twee nieuwe acties. Het resulteerde in een dikverdiende 2—0 zege. Veendam, waarvan trainer Jan Oldejans later 20u beweren, dat dit duel zo mogelijk nóg slech ter was geweest, dan tegen Heerenveen („En dót was slecht"), haalde uiteindelijk on herkenbaar de eindstreep. Zo knap spelend, als de ploeg zich door het eerste kwartier had getikt, zo chaotisch draafde bij in de tweede helft in de door SW opgezette val. „Ze hadden het niet meer", gniffelde Leo Halkes later, „telkens als Wim Mulder in het gat dook, was er geen speler in de buurt om hem af te stoppen. Bart Kreft wat een klasse had die vanmiddag lokte telkens weer die back weg. Die begreep er op het laatst niets meer van". Dat het ogenschijnlijk zo simpele spelletje van weglokken en diepgaan kon slagen, had, zo meende Oldejans, heel andere oorzaken. „We stonden hoog in de periode, dus moesten we winnen om mee te blijven doen". Vandaar die ruimte. „Maar", zo bood Halkes tegen spel, „wij bungelen onderaan, dus ook wij moesten winnen. Om aansluiting te behouden. Wordt die kloof te groot, dan kan je als trainer praten wat je wilt, dan zeggen de spelerS to ch: alles mooi en aardig trainer, maar kijk eens naar de ran glijst". Dat SW pas in de tweede helft gebruik maakte van die onge kende ruimte, had als belang rijkste oorzaak het goed ge groepeerde spel van Veendam. En net toen Veendam van plan leek het alzo verkregen over wicht wat nadrukkelijker via spits Oldenburger te gaan stu wen, spatte boven doelman Krol de inzet van Jos Zoetmul der in de kruising. De bal ca ramboleerde via de grond weer meters hoog in de lucht was dan ook geen treffer maar miste zrin uitwerking niet Schiedam Backo Pavlovic blijft toch bij SVV. De 28-jari- ge middenvelder van de Joego slavische eerste divisieclub Buducnoct uit Titograd kreeg aanvankelijk te horen dat SW niet op zijn eisen zou ingaan. Secretaris Cor de Vries: „Pas vrijdag heb ik zelf de beslis sing genomen om Pavlovic als nog te contracteren. Onver wacht, want zelfs het bestuur dat op dat moment in Zeist was wist hier niets van. Later op de avond heb ik m'n medebestuursleden hiervan op de hoogte gebracht". De reden van SVV's ommezwaai is het resultaat van een uren lange bespreking tussen Cor de Vries en Pavlovic. „Toen is gebleken dat wij als club ei genlijk geen centje risico lo pen. Pavlovic wil nog een paar jaar full prof gaan spelen en zoekt eigenlijk alleen maar een springplank. Financieel bete kent dat voor ons een aantrek kelijke zaak, want als ie het goed doet en hij kan voor, bij voorbeeld, 25.000 gulden naar Backo Pavlovic (derde vanuit de dug out. België verkocht worden, dan is dat ook voor SVV nog een leuke zaak. Ons kost Pavlovic noe minder dan de helft". Dat trainer Leo Halkes eerder al liet weten de Joegoslaaf graag aan zijn selectie toe te voegen, van links) volgde gisteren de wedstrijd tegen Veendam speelde ïn de onverwachte be slissing een belangrijke rol. De Vries: „Uit alles is gebleken dat Pavlovic een goede voet baller is en, na het gesprek van vrijdag, durfde ik het aan om hem toch te nemen". Overigens gaat het nog zeker twee weken duren alvorens Pavlovic in competitiewedstrijden mag uitkomen. Wel wordt gezocht naar de mogelijkheid om hem in de komende weken wat wed strijdritme te laten opdoen. Ineens tackelde SVV zonodig nog feller. En toen Zoetmulder an dermaal keihard inkogelde be sefte Veendam dat het on danks andersluidende opdrach ten wel in de verdediging moest, Veendam, boordevol twijfels, wilde echter niet blij ven hangen. Weg was dan ook het evenwicht tussen aanval en verdediging, waardoor óf aan vallend onvoldoende man kracht ter plekke was, óf de defensie niet tijdig op volle sterkte het noodzakelijke tegen wicht kon bieden. Veendam werd verteerd door twijfels. En SW? De Schiedammers de den het enige wat onder de gegeven omstandigheden juist was: nóg meer pressie op het doel van Veendam. Maar toen ook bleek dat SW defensief durfde te vertrouwen op het ïn ere herstelde duo Meerhof- Steenbergen, maar liet óók zien, dat het de lef had om diep te gaan. Zoals op links Corrie Huigen, die in zijn tweede duel in SW's hoofdmacht, aantoon de waaraan het SW in de laat ste wedstrijden had ontbroken: een snelle vleugelspeler. Er. SW „prikte" maar door. Vaak via de in het gat duikende Wim Mulder, maar ook door gebruik te maken van de zwer vende Bart Kreft en de opval lend offensieve Jos Zoetmulder. En vanaf dat moment had Leo Halkes het volste recht om aan te voeren dat Veendam „ner gens" meer was. En zo manoeuvreerde SW zich steeds veelvuldiger in doelrijpe situaties. Jos Zoetmulder knal de vol op de vuisten van Krol, waarna Wim Mulder de Veen- dam-goalie wel verschalkte, maar de lat trof. Het Schiedam- se „voorspel" duurde tot de 68e minuut. In die minuut werd Veendam we derom door Bart Kreft wegge lokt Nog werd de inzet van Jos Zoetmulder tot tweemaal toe uit het doel gewerkt, waarna Bart Kreft die opnieuw zijn belagers had afgeschud van dichtbij uithaalde: 1—0. En negen minuten later kwam SW zelfs op 2—0. Opnieuw trok de eerst zo statische Schie- damse aanval de Veendamse defensie uiteen. Weer maakte Wim Mulder dankbaar gebruik van de hierdoor ontstane ruim te, waarna Danny Molendijk de inzet naar de goede hoek ver lengde- 2—0. Een knappe kopbal van Fred Meerhof en een schot tegen de lat van Hans Campen onder streepten hierna dat het laatste restje Veendams verweer was weggesmolten. Vandaar een op getogen Leo Halkes. „Wat een pot, hè; klasse toch? We hebben er keihard voor gewerkt Ka rakter hebben we getoond. Daarom heb ik ook spelers op gesteld, die het ondanks de te leurstellingen nog steeds zien zitten. En wat speelden we fijn hè..." Van onze sportredactie Vlaardingen DVO'32—FC Maluku kenmerkte zich als een echte "thriller", omdat de zwartwitten na een verdiende 24) voorsprong bij de nist aan het einde van de rit genoegen moesten met een 4-4 gelijkspel. Daarom was de desillusie bij de Vlaardingers, die vooral defensief van "missers" leefden, erg groot. „Als je daar in Arnemuiden een punt weghaalt, ben je een spek- koper", meende een tevreden trainer Frans de Kruis na afloop van de op 0-0 uitge draaide strijd. „Het is daar al tijd moeilijk voetballen. Het herstel van Zwaluwen is nn ingezet", voorspelde De Kruis. De 0-0 uitslag was een juist beeld van de wedstrijd. De partijen waren eikaars gelijke, waaruit ook wisselende kansen ontston den. De tactiek die De Kruis zijn mannen had opgelegd, bleek voor Arnemuiden niet te doorbreken. „Het accent op het middenveld leggen, en vooral het uitschakelen van de gevaar lijke Joost de Ridder", aldus De Kruis. Die laatste taak was voor Cees Broos, die de ex-in- tematicnal volledig aan banden wist te leggen. Waarmee Arne muiden sterk, aan kracht in boette, want het spelpatroon is helemaal op de kracht en de lengte van De Ridder afge stemd. Niettemin kwamen Ridder en zijn maten wel tot enkele schoten, maar Aad Boers het zich daar door niet verrassen. Zwaluwen, dat Hugo Sluimer na zijn arm breuk weer in de gelederen had, hield ook in de tweede helft vanaf het middenveld de thuisclub onder controle. De pressie van De Ridder c.s. was nu wel wat groter, maar het klikte goed in de Vlaardingse defensie. Zwaluwen wist zich ook enkele kansen te scheppen, maar Joop Brussé kon daar niet van profiteren. Ondanks de heviger wordende druk van Arnemuiden, leek Zwaluwen een kwartier voor tijd zelfs de volle winst te gaan pakken. Na een voorzet van Brussé kwam Leen Pijpers vrij voor doel, maar de Zeeuwse doelman wist de Vlaardingse topschutter van succes af te houden. Trainer De Kruis („We hebben nu in uitwedstrijden al veel meer punten gehaald dan vorig jaar in een heel seizoen") wis selde in bet laatste kwartier nog tweemaal. Werner van der Meer en Hugo Sluimer waren in de sportieve strijd, goed ge leid door scheidsrechter Brands, licht geblesseerd ge raakt. Zij werden resp. vervan gen door Martin van der Koo en Cock de Jong. Van invloed op de stand was dat echter niet, het bleef 0-0. „Waarmee we ons uitgangspunt bereik ten", aldus De Kruis. Schiedam Bij de ta feltennisvereniging NOAD laat met het overlijden Cock Blommestijn een gro te leegte achter. De 45-jarige vooratter, die vorig jaar nog Aad Marijnen opvolg de, stimuleerde de Schiedamse club zo danig, dat het een ple zier was lid ervan te zijn. Mets ging zijn aandacht voorbij. Vaak waren zijn in zichten juist, wanneer het erop aan kwam problemen, ook ai had hij zijn eigen stijl, tot een oplossing te bren gen. Toch zal NOAD straks verder moeten, maar za! dat, hoe moeilijk ook, probe ren in zijn geest doen. Het eerste Icwartier was overigens volledig voor het thuisfront en dan voornamelijk via Peter Bergman en Jan de Wever die m de elfde minuut DVÖ '32 al op een voorsprong zette: 1-0 En na een halfuur was het zelfs al 2-0 toen Peter Bergman de Ca- pel se verdediger zodanig in het nauw bracht, dat hij de bal over de eigen doellijn plaatste. Daarna had Jan de Wever nog pech met een schot tegen het houtwerk, terwijl Pim Raven- stem zijn kogel het zijnet zag halen. Maar na rust was DVO'32 super snel aangeslagen. Al binnen vier minuten toen de Vlaardin- gm al op een deling (2-2) zaten. In de eerste minuut verdween een vnje trap via de vuisten van doelman Cees Zegers in de uiterste bovenhoek (1-2) en vlak daarna profiteerde Maluku vo lop van een misverstand bij de Vlaardingers: 2-2. Hoewel het spelpeil zakte, kwam DVO'32 via Ravenstein aan 3-2, snel overzag FC Maluku de si tuatie en scoorde 3-3, alvorens Zegeri van der Struys voor 4-3 zorgde. Maar een "misser" van de eerste orde gaf aanleiding tot de uiteindelijke deling: 4-4. Burgerlijke stand Vlaardingen GEHUWD: Wilhelmus Wouden berg, 24 jr en Marijke Slied- recht, 18 jr; Arie van den Bo- gerd, 23 jr en Johanna Clara Alida Vlugman, 22 jr; Aaldert Jonkers, 23 jr en Suzanna Fre- drika van Pelt, 23 jr; Jacob de Raat, 28 jr en Gijsberdina Leo- nie Buysrogge, 20 jr; Jouke Jo- han van der Weerden, 29 jr en Zlatka Tomova Canova, 22 jr. GEBOREN: Esther Edith Johan na, d.v. A Daams en P, C. F. Bminius, Veerplein 89; Natha lie, dLv. C. B. de Lange en C. H. Witte, van Hogerdorplaan 159b; Ciske, d.v. W. Goris en A J. Hollebeek, Oosterdwars straat 21. Burgerlijke stand Vlaardingen GEHUWD: Ronald Pieter Gillis Hollebrands, 23 jr en Petronella Dijkshoorn, 23 jr; Cornelia Jo hannes van der Sm an, 23 jr en Simone Vellekoop 23 jr; Willem Cornell's Leendert Rietdijk, 21 jr en Elisabeth Johanna Bos man, 19; Joseph Waltems Adrianus Laurense, 25 jr en Cornelia Petronella Christina Maria van Eekelen, 27 jr; Ri chard Wentholt, 27. jr en Phil- lippina Huiberdina Verkade, 27 jr; Abraham van Gilst, 22 jr en Annechien Jantje van der Wou- de, 20 jr. GEBOREN: Jan, z.v. A van der Hoek en S. Maarseveen, VI: Wagnerstraat 20 C; Richard, z.v. J. Verburgh en M. C de Jong Beekhui j sen. Vb van der Werffstnsat 110; Tamara, d.v. J. Klos en W. W. Voss, Prof. Rub gersstraat 127; Marjoleine Francisco, dv. J. S. Hesp en I, van Duiken, Maassluis, Burg. Zaneveldstr. 183; Luuk, z:v, J. van Heteren en A W. Koster, Coppelstockstraat 11; Chan tal, d.v. W. Drop en H. A Wèitering, Prof. Teldersstr. 171; Marco Willem, z.v. J. van Baaien en C. Ouwehand, Rozenburg, Stierm- lanlaan 59: Marikka Rosalia, d.v. F. J. Petray en Hl W. de Keijzer» VI: Aalscholver laan 740; Kalinka Xandra Maria, dv. C. F. Delsine en J. M. de Groot, Roemer Vis se herstraat 256. OVERLEDEN: Johannes Poot, 67 jr, echtg. v. L. Toet, Geranium straat 23; Jannetje Jacoba vaa der Veer, 58 jr. echt v. J. F Tom, VL Prins Hendriklaan 59 Hendrika Johanna Eliza bet) Koster, 71 jr. echtg. v. H. deT BoogertVl: Mamixlaan 231,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3