Vage toekomstplannen Minimaal tekort en goede. werksfeer Rotterdammers aangehouden na winkeldiefstal Oktofoer-verkeer: Dronken langs politiebureau Wijnfeest voor 65+ Gemengde Huwelijken gespreks onderwerp Premiere van Sof-O-Klets Nog veertien nota's op komst Tientallen wakker door alarmgeloei minder ongelukken Herkansing Pas 65 Marionetten en huisvrouwen BELEIDS NOTA HANS VAN DER WILK: De mooiste tuin van Vlaardingen GEWOND Jaarverslag Noletziekenhuis: Weer meer Vlaardingers 4 Automobilist (77) botst DIEFSTALLEN Feestverlichting vernield burgerlijke stand Open brief over gymnasium DINSDAG 18 NOVEMBER 1975 3 Vlaardingen De bejaarden, die verleden week niet in de gele genheid waren de Pas 65 af te halen, krijgen alsnog daarvoor de kans. In de periodes tot en met 21 en van 24 tot en met 28 november kunnen zij tussen 9,30 en 11.30 uur terecht in het administratiegebouw van het Toeleveringsbedrijf, Hoflaan 74, Vlaardingen. Voor de Pas 65 wordt eenmalig een bedrag van f 6,50 in reke ning gebracht. Dit bedrag moet bij het afhalen van de pas con tant worden betaald. Pasfoto's worden ter plekke vervaardigd. De Pas 65 wordt alleen uitge reikt op vertoon van de oproep kaart. Hoek van Holland In Hoek van Holland wordt morgen een wijnfeest voor bejaarden ge vierd. Het feest staat open voor alle Hoekse bejaarden en zal plaats vinden ,in gebouw De Harmonie. Ook' 55-plussers zijn van harte welkom. Medewerking wordt verleend door het zangkoor en er zijn verschillende verrassingen. Toegangskaarten a 2,50 zijn verkrijgbaar bij het Diensten centrum, Vlaardingen Het marionetten theater Bert Brugman treedt donderdag 20 november om 8 uur op in gebouw Triangel aan de Fransenstraat 14. Op uitno diging van de Vlaardingse afde ling van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen brengt dit poppentheater ,Die lustige Witwe' van Franz Léhar. De entreeprijs bedraagt 2 gul den. Kaarten zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: Tho mas Kempisstraat ?Q, tel. 340874 en Dillenburgsingel S3, tel. 346825. Vlaardingen De oecumenische Werkgroep Ambacht (Sabber- spolder houdt morgen een ge- spreksavond over het thema Gemengde Huwelijken. De avond begint om 8 uur en vindt plaats in de aula van de Groen van Prinsterer scholengemeen schap aan de Rode Kruislaan in Vlaardingen. De werkgroep, die uitgaat van de Heilige Geestkerk, de Bethei- en Immanuelkerk en de Eras- muskerk, verwacht gezien de actualiteit en het belang van het ondferwerp een groot aantal belangstellenden. Schiedamse Zoldertheater in de Teerstoof had dit weekeinde de première van de Amsterdamse kieinkunstgroep Sof-O- Klets. Naam van het programma: „Uit ben je". Uit waren in dit geval de aanwezigen in het uitverkochte theater, die een amusant en met vaart gebrachte voorstelling kregen voorgeschoteld. De vijf Sof-O-Kletsers zitten allen nog op de Amsterdamse kweekschool. In 1973 wonnen zij met hun zorgeloze humor het Delftse cabaretconcours Cameretten en bovendien sleepte Frans van Vuuren die het leeuwedee! van het gesprokene voor zijn rekening neemt in dat jaar de theaterpersoonlijkheidsprijs m de wacht. Schiedam De basis van het beleid. Zo wil wethouder Hans van der Wilk zijn beleidsnota zien over Com municatie, wijkaangelegenheden en jeugdzaken. De deze week gepubliceerde beleidslijnen zijn volgens hem een eerste stap. Niet meer dan dat. Dat blijkt dan ook uit het gegeven dat liefst veertien min of meer belangrijke onderdelen (voorbeeld: wijkacco- voorlichting nu eindelijk eens wordt uitgebreid, zoals bijvoor beeld in Vlaardingen. Wel blijkt uit de beleidsnota dat men op het stadskantoor met de ge. dachte speelt om voor de inter ne voorlichting een bedrijfs- of personeelsperiodiek uit te ge- Hans van dar Wilk: binnen anderhalf jaar nog veertien nota's modaties) een wel erg summiere aandacht krijgen. Doorlichting aan buitenland- se werknemers zal ook worden aangepakt. Bepaalde gemeente- besluiten zouden moeten wor den vertaald, want de taalbar rière blijkt vaak het gróótste probleem. Daarvoor zouden dan ook volgens de nota medi sche verzorgers moeten worden ingeschakeld die de taal van de buitenlanders spreken en hun kuituur kennen. Het inschake len van beëdigde tolken in me dische centra en ziekenhuizen kan een oplossing 2ijn. Behalve de voorlichting, moet ook de huisvesting van de buitenlandse werknemers worden verbeterd. Het huisvestingbeleid voor deze groep moet soepeler worden. Ook voor het jeugdwelzijn wil Hans van der Wilk eerst inven tariseren welke manko's en welke wensen er zijn, daarna zal een totaalplan worden opge steld. Eind volgend jaar zal ook worden bekeken hoe de subsi dieregeling bij de jeugdorgani saties draait Bij het hoofdstuk jeugdzaken vindt Hans van der Wilk tevens dat er in elke wijk een peuter speelzaal en mogelijk ook een overblijfgelegenheid moet ko men. In Zuid, Oost en het cen trum wil de wethouder aanvul lende vakentie-aktiviteiten om dat de kinderen uit deze buur ten weinig worden gezien op de jaarlijkse activiteit Jeugdland in de Margriethal. Van der Wilk wijst eventueel keren naar een nota die de komende jaren nog zal ver schijnen. Veertien nota's die volgens zijn zeggen binnen an derhalf jaar op tafel liggen. Voor de rest is zijn nota erg vaag, ondanks deze toezeggingen. Het excuus dat Hans van der Wilk hiervoor aandraagt is het feit dat er bij zijn komst nau welijks een gespecialiseerd ambtelijk apparaat aanwezig was en de medewerkers die pas zijn aangetrokken nu nog in hun inwerkperiode zijn. Boven dien beheert deze nieuwe wet houderspos t een aantal dwars verbanden, zodat Van der WiUc niet alleen het woord heeft. „Toch kan niet gezegd worden dat hier het standpunt van de gemeente niet uitblijkt Sommi gen dingen zijn wel erg ruim, maar toch kan je zien welke kant ik op wil. Als er gezegd wordt dat het vaag is laat men dan maar eens zeggen hoe ik duidelijker kan zijn en geef dan behoefte aan is. Ook zou er een systematische probleeminventa- nsatis moeten komen. daar ook de middelen voor; In de commissie voor wijkaange- meent Hans van der Wilk bij de legenheden is men al bezig met Vlaardingen Tuin- en balkon- bezitters in Vlaardingen wor den op 20 november uit de droom geholpen. Op die dag maakt het bestuur van de afde ling Tuinbouw en Pantkunde bekend wie de mooiste tuin of het fraaiste balkongroen heeft. In zaal Harmonie aan de Schie damse Weg worden om 20 uur de deelnemers aan de wedstrijd verwacht. Naast de prijsuitrei king kunnen de aanwezigen ook rekenen op een plantenver* loting en een diavertoning. De 47-jarige voetganger J. de G, is met verwondingen aan hoofd en linkerbeen in het Holy Zie kenhuis opgenomen na een aanrijding op de Kethelweg, De man stapte onverhoeds de rij baan op en werd aangereden door de Vlaardingse bromfiet ser R, Gardeslan. De laatste kwam met de schrik vrij. Schiedam Het exploitatie-tekort van het Noletziekenhuis in 1974 is vrijwel nihil. Uit het onlangs verschenen jaarverslag blijkt dat er ruim 31.000 gulden bijgepast moet worden. Welmoesten enkele tariefsverhogingen worden toegepast om het tekort niet te groot te laten worden. Het jaar daarvoor sloot de begroting met een nadelige marge van bijna 200.000 gulden. In 1973 werden bijna evenveel presentatie van de nota. Een duidelijke anaiyse van de wijkproblemen wordt in deze nota nog niet gegeven. Grof wordt geschetst dat de oude wijken te kampen, hebben met de stadsvernieuwingproblema- tiek, magere groen- en speel- voorzieningen en een concen tratie van buitenlandse werkne mers. Voor het centrum, dat overigens tot groot verdriet van Van der Wilk nog steeds geen de subsidiëring van van de wijk- en bewonersverenigingen. Deze verenigingen worden g accep eerd als gesprekspart ner ui de bevolking. Da is ook de reden dat deze groepen me de KSCA de eerste stoot moe ten geven voor het wijkberaad. In een later stadium moet vol gens Van der Wilk ook bij voor- De bibliotheken vallen ook onder beeld de maatschappelijke en het beleid van Van der Wilk. Zij medische dienstverlening erbij zuilen meer en meer in de wij worden betrokken bewonersvereniging heeft, lig- Over het hoofdstuk communiea- gen de problemen in de ontvol king. Over de accommodaties voor de sociaal-culturele arbeid in de wijken zegt de wethouder nog niets. Hij wil zich niet wagen aan „natte vingerwerk". Eerst moet onderzocht worden waar tie blijft de beleidsnota ook nog vaag. De werkcommissie com municatie moet eerst, eind ja nuari, met een interimnota op tafel komen. Dan zal het waar schijnlijk duidelijk worden of er een zogenaamd communica tiecentrum komt of de afdeling ken worden geworteld en meer de funktie krijgen van een do cumentatiecentrum. Tevens zal worden bekeken of het hier voor niet beter is om audio-vi sueel materiaal aan te schaffen. Het nieuwe gemeente-archief aan de Korte Haven zal even eens een meer aktiverende taak krijgen. Vlaardingen Het aantal Vlaar dingers is in oktober weer toe genomen. In oktober groeide de bevolking met 32 personen tot 78.353. Er vestigden zich in die maand 60 gezinnen in Gaardin gen (totaal 351 personen). Ver der vertrokken er 69 gezinnen (totaal 354 personen). In deze maand werden 77 kinderen ge boren; 42 personen overleden. Op het stadhuis werden 47 hu welijken gesloten. GROTE VEILING TE SCHIEDAM Opt donderdagavond 20 november a.s. aanvang 19.00 uur zal In: Gebouw "Arcade", Lange Haven 71 erkend veilinghoudersbedrljf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. garechtsdeurwaarder G. J. £s te Rotterdam een partij goederen publiek contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe antieke hanglampen 0 6- en 12-dellge cassettes 0 zil veren serviezen 0 platenspelers 0 oude lampen 0 commo des w.o. worteln. en eiken 0 stereo apparatuur 0 cassette recorders 0 Bretonse klokken 0 draagbare radio's 0 wandornamenten 0 dekenkisten 9 lade- «n hoekkaslen bijzet- en telefoontafeltjes 0 gouden sieraden w.o. dameS en heranhorloges 0 perzJsche kleden en lopers 0 gebruikte kleuren tv.'» en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder •/olie garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.00 uur. Voor handelaren en partikulieren beslaat de gelegenheid tot net inbrengen van goederen tot 17.30 uur, patiënten in het ziekenhuis op genomen dan in 1974 (5480 te gen 5508), ondanks verbouwin gen. Driekwart van hen kwam uit Schiedam en ongeveer vijf tien procent uit Vlaardingen. Opvallend is dat het oorspronke lijk rooms-katholieke zieken-f' huis nog steeds een kern van katholieke patiënten kent: bijna vijftig procent. De meeste men sen waren aangesloten bij het ziekenfonds (tachtig procent). Het aantai beschikbare bedden was in 1974 277 met een bezet tingspercentage van 90.9 pro cent. De polikliniek telde 55.993 bezoekers. Ongeveer 4800 per sonen deden een beroep op Eerste Hulp. Maar - aldus het jaarverslag van bestuur en di rectie: "Niet voor iedere Schie dammer is duidelijk dat deze dienst strikt genomen bedoeld is voor het opvangen van onge vallen wanneer de huisarts niet bereikbaar is". Het ziekteverzuim in het Nolet bleef onder bet landelijk ge middelde. Niettemin zal men dit jaar een nauwkeurige ana lyse hiervan maken. Vrij laag is het verlooppercentage van gediplomeerde verpleegkundi gen (ongeveer zeventien pro cent) en leerling-verpleegkun digen (ongeveer zevenentwin tig procent). De laatste tijd is er nogal wat kritiek op de be geleiding van leerlingen in zie kenhuizen, maar volgens het jaarverslag: het Noletzieken huis is qua werksfeer zeer goed te noemen. Schiedam Met een zware hersenschudding is de 27-jarige bromfietser G. G, in het Noletziekenhuis opgenomen, nadat hij op de hoek van de Burgemeester Van Haarenlaan en de Parkwe g tegen een auto was aangereden. Die auto werd bestuurd door de 77-jarige Schiedammer H. H. R., die komend van de BVH-laan rechtsaf sloeg zonder op het achterop komende wïelrijdersverkeer te letten. Schiedam De te lefonist van het Schiedamse hoofdbureau van politie heeft in de nacht van zondag op maandag tien tallen telefoontjes gekregen van om wonenden van winkelcentrum De Ketel in Groe- noord. Alle klagers waren in hun slaap ge stoord door het aanhoudende ge loei van het alarmsysteem van de sigaren zaak op het win- keicomplex. De eigenaar van Ie sigarenzaak wc *d door de politie opgetrommeld en deze schakelde het alarm enige tijd later uit. Oor zaak. storing. Schiedam Een portefeuille met 2500 gulden is gestolen uit een personenauto, die stond geparkeerd in een zij straatje van de Buitenhaven- weg, achter café 't Sterretje. De eigenaar, de'Vlaardingse bedrijfsleider J. P. G„ heeft bij de politie aangifte ge daan van de diefstal. In zwembad Zuid in Schiedam is een paar laarzen gestolen. Eigenaresse I. B.-S. (21) moest barrevoets het zwem bad verlaten. Schiedam Dankzij een telefoontje van een bewoonster van de Lange Kerkstraat hebben politieagenten twee gastarbei ders kunnen arresteren, die bezig waren met het vernielen van de feestverlichting op de hoek van de Lange Kerkstraat en het Broers veld. De twee mannen, respectievelijk 41 en 42 jaar, hebben de schade direct betaald. De schade was op 250 getaxeerd. Schiedam De politie heeft in oktober te maken gehad met 139 verkeersongevallen, In totaal werden 8 mensen hij die ongelukken zwaar gewond en 27 licht. Er vielen geen doden. In oktober van het vorig jaar werd de politie nog inge schakeld bij 187 verkeersin- cidenten. Toen werden 9 mensen zwaar gewond en 27 personen werden licht ge wond. Ook in die maand overleed niemand ten gevol ge van een ongeluk. Maar 5 voertuigen kwamen er zonder schade af. 22 ver voersmiddelen werden zwaar beschadigd. 112 voer tuigen b'epen lichte schade op. Voor oktober 1974 zijn de cijfers respectievelijk: 5, 31 en 153. De belangrijkste oorzaken (tussen haakjes staan de cij fers van oktober vorig jaar) zijn nog steeds: geen voor rang verlenen in 34 gevallen (50); te dicht volgen, geen afstand bewaren in 16 geval len (17); onoplettendheid in 15 gevallen (14); en onvoor zichtig achteruit rijden in 10 gevallen (11). Evenals in oktober '74 werden twee mensen aangereden op voetgangersoversteekplaat sen (vops). Zij werden licht gewond. Schiedam Een dronken kantoor bediende, die op een laat uur in het weekeinde uitgerekend langs het Schiedamse politiebureau in de Lange Nieuw- straat fietste, heeft zijn roes moeten uitslapen in dat bureau. Toevallig toen hij langs het gebouw reed kwam een phtieman naar buiten, die de fietser wenkte. Kort daarna be vestigde het blaaspijpje dat de fietser, de 27-jari- ge A. L., al enkele tientallen glazen bier had achter over geslagen. Te gen de man is proces-verbaal opgemaakt. jer.ing Schiedam De politie heeft de 18-jarige Rotterdamse isoleer der J. van de L. gearresteerd, nadat deze In C A op heter- de jongen zich ook in Rotter dam al ettelijke malen had schuldig gemaakt aan winkel diefstal. daad was betrapt op diefstal Een andere Rotterdammer, de 17- var. een nappa-jasje. Toen agenten de jongen fouilleer den, bleek dat deze nog meer gestolen voorwerpen bij zich had. Vóór zijn bezoek aan C A had de jongen uit een zaak in elektrische artikelen op de Hoogstraat een elektrische bli kopener gestolen en uit een drogisterij ook op de Hoog- straat had hij een bruine boodschappentas meegenomen. Bij verhoor bleek bovendien dat jarige I. E. R. zonder beroep, is eveneens aangehouden, om dat hij uit de herenmodezaak Dandy op de Hoogstraat In Schiedam twee pantalons, zon der daarvoor te betalen, wilde meenemen. Twee verkopers grepen de Rotterdammer in de kraag en waarschuwden de po litie. Nadat op het bureau pro ces-verbaal tegen hem was op gemaakt, mocht de jongen heengaan. Vlaardingen GEBOREN: Mark, z.v. H. van Goor en G. Hemmes, Bonnweg 167; Astrid Leone, d.v. W. A. Verheij en E. W. Twigt, Jan de Rooijstr. 9; Lizzy Joey, d.v. L. A. D. Kramer en M. A. Soete- man, Piet Hewstr. 18. OVERLEDEN: Johannes War- naar, 86 jr, wednr. v. A. van Veen: Puns Hendrikstr. 55; Hendrika van Zuidam, 72 jr, echlg. v. C. van Eijsden, Gera- mumstr. 29; Comelis Theodo res Biommestijn, 45 jr, echtg. v. W. Zaal, Willem Frederik- straat 37; Lientje Koppenaal, B9 jr, wed. v. H. Klos, Willem de Zwijgerlaan 270; Gerrit Assen berg, 70 jr, echtg. v. M, Bal: Joh, Westerweel straat 39; Fran- ciscus Bruil, 69 jr, echtg. v. A, M. Dumoulin, van Aerssenstr, 30a; Machgeltje Leenman, 83 jr, wed. v. D. Ketting, Holysingel 4: Pi eter O versluizen, 71 jr, echtg. v, F. K. Sjoukes, Willem de Zwijgerlaan 292, Hier volgt de letterlijke tekst van de brief van de ouder com missie van het Stedelijk Gym nasium aan het college van B en W over de eventuele fusie met de Rijksscholengemeen schap in Schiedam. De oudercommissie van het Ste delijk Gymnasium in Schie dam, in spoedvergadering bij een, wil gaama reageren op de heden ontvangen uitnodiging voor een bijeenkomst op 20 no vember a.s., zoals is vastgesteld m een gesprek op 12 november j.l. tussen de wethouder van onderwijs, de rijksinspecteur AVO en de reetoresvan beide betrokken scholen, 1. De oudercommissie zal gaarne op de hoogte gesteld worden van wie het initiatief voor deze bespreking uitgaat. 2, Indien het onder punt 1 ge noemd initiatief van het college is uitgegaan kan dan het colle ge, indien de fusie wordt afge wezen, garanderen dat het haar volledige medewerking zal ge ven aan het onverkort voortbe staan van het gymnasium. 3. De oudercommissie gaat er van uit dat van de zijde van het ministerie een deskundig toe hoorder aanwezig zal zijn en zal graag naam en functie van deze deskundige vernemen. 4. De oudercommissie acht het noodzakelijk dat er naast de voorzitter een aparte notulist wordt aangewezen, dat van alle besprekingen notulen worden gemaakt en dat de concept-no- tulenonder meer rechtstreeks aan het secretariaat van de ou- dercommissie zullen worden ge zonden. 5. De oudercommissie stelt voorts dat bij de bespreking met de leerlingen een lid van de ouder commissie aanwezig dient te zijn. 6. Indien u niet in staat zou rijn, uiterlijk woensdag a.s. uw ant woord in ons bezit te stellen, verzoeken wij u dringend de bespreking uit te stellen. Oudercommissie Stedelijk Gymnasium, Schiedam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3