SCHIEDAIISCHE COURANT f Aktiegroep voor kerk teleurgesteld B.uzi e om geheim stuk f Ik neem de proef V J -vlv-'-ï - Bewoners R. Holstraat willen verkeers drempels „Beleid .or huisvesting jongeren onduidelijk 55.000 gulden schade door sigaret Gekibbel over status symbool Oppositie verwijt wethouder achterhouden van informatie Geheimzinnigheid rond „niet geschreven^ brief JAC wil snel antwoord op tweede open brief aan gemeente 'f "7p M' 'Jj Politiek in Maassluis een mistig bedrijf' J AUTOBEDRIJF ERTAN V erkeerslicht en gestolen SG had fotokopie Donderdag 20 november 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25454 —4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendrenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De hele slaapkamer van het pand Van Maanen- straat 116 is uitgebrand, nadat het zesjarig zoontje van de daar wonende familie H. een brandende sigaret op zijn bed had gegooid. Omdat 'ie hem niet lekker vond smaken. De brandweer heeft de vlammen met twee nevel stralen kunnen blussen. Totale schade: 55.000 gulden. Hoe het gebeurde: het jongetje kwam uit school, stond bij zijn huis aangekomen voor een dichte deur omdat moeder niet thuis was, en klom door een niet gesloten raam naar binnen. Daardoor vïel zijn oog op een nabijliggend pakje siga retten en een doosje lucifers. Hij ging daarmee naar de slaapkamer en stak op zijn ma nier de sigaret op. De smaak viel tegen... Schiedam De gemeente Schie dam is van plan een nieuwe auto te kopen voor representa tieve doeleinden. Hoewel de ©ade af te danken Mercedes in zes jaar slechts 50,600 kilome ter op de teller heeft staan, vindt men dat er een nieuwe moet komen. Tot zover zijn de leden van het college het met elkaar eens. De grote ham- - vraag islccbter, wat voor auto? Na urenlang beraad is men er nog steeds niet uit en deze week Week ook de commissie financiën sterk verdeeld. Eén van de collegeleden Chris Zijdeveld wil af van hel sta tussymbool. Hij wil een ordinai re bus om ook eens met een aantal commissieleden op pad tê£gaan. Reinier Schee res wil een auto onder de 20 mille om dat hij de portefeuille van fina- dën heeft Burgemeester Lems en de wethouders Visbeen, Col- lé en Van der Wilk houden het op een Ford Granada van 28 mille. Want wat als de koningin op be zoek komt? Die kan je moeilijk in een busje stoppen, vinden zij. Maar de commissie heeft intus sen bedacht dat er dan wel een auto met chauffeur in gepaste stijl kan worden gehuurd. Deze oplossing werd echter niet ge- kozea Het advies aan het colle ge: zoek een auto, maar dan wel onder de 20 mille. Of een goede middenklasser ook geen statussymbool aan het worden Maassluis „Burgemeester en wethou ders van Maassluis hebben duidelijk verruimd om op de juiste manier subsidie-aanvragen in te dienen bij het rijk", vindt de aktiegroep „Laat staan die kerk". De groep heeft rich in gezet voor het behoud van de HII Petrus en Pauluskerk aan de Zuid- vliet Het schuurkerkje lijkt nu defe- nitief verloren. „Waarom", zo vraagt de aktie groep zich af, „wel het kerkje kopen maar niet dxrekt alles op alles zetten voor de benodigde subsidie-aanvragen". De groep Annemieke van der Houwen, Jos van der Zee, en Robert Punt vindt het eigenaardig hoe de gemeente heeft gehan- Annemieke van der Hou wen is teleurgesteld. De HH Paul us en Petruskerk achter haar valt ten prooi aan de slopershamer ADVERTENTIE] voor betrouwbare occasion* v. Deventerslraat 17 Schiedam fel. 26.53.25 Koopavond geopend deld. „Waarom weten zij wel feilloos de juiste procedure en wordt de grootst mogelijke spoed gebruikt als het gaat om geld te krijgen voor de bouw van het stadskantoor uit dezelf de werkloosheidspot", vindt de groep. Voor de teleurgestelde aktievoer- ders staat het vast dat politiek in Maassluis een mistig bedrijf is. Vertegenwoordigers van „Laat staan die kerk", zijn zelf naar het ministerie van CRM geweest. In Den Haag is de actiegroep gebleken, zijn voor standers genoeg voor het geven van een nieuwe zinvolle be stemming aan de kerk. „Maar wat wil je; als je geen subsidie aanvraagt, komt CRM het echt niet brengen", aldus de boze aktivisten. Het Maassluise college heeft nooit een voorstel voor een verbou- weingsplan en een idee voor de bestemming bij CRM op tafel gelegd", geloven de strijders voor het behoud van het schuurkerkje. Vlaardingen Uit een werkkeet aan de Miassluisedijk is de afgelopen dagen een bediening spaneel voor een verkeerslicb- teninstallatie gestolen. Het pa neel vertegenwoordigt een waarde van 6000. In de nacht van maandag of dins dag is er ingebroken in het Shell servicestation aan de mr. L. A. Kesperweg. De buit be stond uit een aantal pakjes si garetten. Een verhitte discussie gisteravond in het Stadskantoor over het achterhouden van inïormatie aan de commissie ruimtelijke ordening. - na in een regelrechte politieke („Als u blijft ontkennen is dit schermutseling, Wethouder Zij- de zwartste dag van uw wet- develd maakte zich steeds bo- houdersloopbaan") ging de so- zer op de opposanten. Hij bleef cialistische wethouder niet - echter- hardnekkig en weigerde - door de knieën. een rechtstreeks antwoord te Dit ondanks het feit dat de twee geven of het advies van de ambtenaren er bij het college ambtenaren er nu was en waar om dit dan niet aan de commis sie was verzonden. tussen Verhulsdonk (WD) en Roman (CDA) enerzijds en de wethouder anderszijds. Rosman (CDA) „Het leek we! alsof ik een klap op m'n hoofd kreeg, toen ik het artikel las. Ik vind het erg vreemd dat dit advies niet is toegezonden, terwijl dit essentieel kan zijn voor mijn besluitvorming." over een „gecastreerd rapport" had: „Het is een minachtende Zijdeveld: „Het stuk is op de handeling tegenover de com missie om belangrijke financië le toestanden achter te houden. De belofte om informatie te geven aan niet in het college zittende partijen is niet gestand gebruikelijke manier opge- De gesprekken ontaardden daar- hierover om gegevens ge vraagd. Dit stuk is voor ver antwoording van b. en w., ver der wil ik niet ingaan op de werkwijze." Ook voor de laat ste aanval van Verhulsdonk Schiedam De VVD en ontstond een vinnige discussie Liberaal Verhulsdonk, die het ZWARTE DAG het CDAhebben gister avond woedend gerea geerd op bet feit dat het gemeentebestuur be langrijke informaties aan de leden van de commissie ruimtelijke ordening onthoudt. De beide oppositiepartijen reageerden hiermee op een artikel in onze krant gisteren. Hierin werd gezegd dat twee to pambtenaren een ge heim advies aan het col lege hebben uitgebracht over een mogelijke bouwstop in Schiedam- nooid. Zij ontraden dit ten sterkste. Wethouder Chris Zijdeveld (Pv dA) wilce in eerste instantie niet op deze zaak ingaan. Hij hield zich schuil achter de be weegreden, dat het rapport over het noorden langs de ge bruikelijke weg was samenge steld. Of er een advies van de ambtenaren - De Block van gemeentewerken en Van der Bout van financiën - bestond, wilde hij mei zeggen. Zelfs ging hij zover dat hij beweerde dat de commissieleden even veel informatie hadden gekre gen als het college. op hebben aangedrongen dat de genoemde consequenties van de bouwstop (financieel deba cle, ernstige gevolgen voor het voorzieningenpeil, met name re novatie) zo snel mogelijk moes ten worden gerapporteerd aan de commissie. steid. We hebben ambtenaren Over de noordelijk problematiek zal volgende maand verder worden gepraat Een boze wet houder na de nog geen uur durende discussie: „We zullen het voorlopig maar hierbij la ten." Schiedam „Men moet mij niet voor leugenaar zetten". Met deze woorden heeft een zeer verontwaardigde Loet Stouthandel gerea geerd op opmerkingen van het dagelijks bestuur van de culturele stichting Schiedamse Gemeenschap (SG). Zoals gisteren in onze krant stond, heeft de stichtingsraad van de SG maandagavond in een angstvallig besloten gehou den deel van de verdere open bare vergadering gesproken over een brief van de heer M. Dekkers. Deze is secretaris van de afdeling zang van de SG, waar Stouthandel voorzitter van is. Wat in de brief staat, is onbe kend. Toen wij leden van de stichtingsraad vroegen naar de inhoud, reageerden zij panieke rig en terughoudend. Aleen wil- //Dit n i om- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratrs op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: naar 000 0p€n w,vetoP- zonder postzegel sturen Antwoordnummer 334, Rotterdam. Vlaardingen Een groot deel van de bewoners van de Richard Holstraat heeft een brief gestuurd aan het college van B en W, waarin geëist wordt dat hun straat veiliger wordt gemaakt De brief is ondertekend door 113 bewoners; de actie zelf werd gehouden op initiatief van de Bond van Huurders en Woningzoe kenden. De bewoners van de Richard Holstraat menen dat de gemeente hun woongebied niet alleen veiliger, maar ook leefbaarder kan maken ais drie eisen worden gerealiseerd. Ten eerste zouden er verkeersdrempels moeten komen zodat het verkeer dat nu nog met vrije hoge snelheden door de straat raaste voorzichtiger zal gaan rijden. Verder willen de bewoners dat er verkeersborden waarop een adviessnelheid van 30 kilometer per uur wordt aanbevolen. De derde eis van de Richard Holstraat gaat uit naar het pleintje. Dit zou moeten worden veranderd in een veilig speelplein met groenvoorziening voor de kleinere kinderen. Een afschrift van de brief is ook gestuurd naar de leden van de Vlaardingse gemeente raad. De Richard Holstraat: drempels, veiliger en leefbaarder de men wel kwijt, dat in de brief „ontactisch en onvriende lijk" wordt gesproken over be paalde vertegenwoordigers van de SG. Stouthandel was het daarom niet eens met de inhoud van de brief en heeft als voorzitter van de afdeling zang de brief ingetrokken. Enkele dagen voor de vergadering had hij de brief weer in zijn bezit. Gebleken is echter, dat de SG een fotokopie ervan had gemaakt en zo kon op de vergadering toch worden gepraat over de brief, die als niet geschreven diende te wor den beschouwd. Loet Stouthandel is daar woe dend om geworden en liet d^t zéér tegen de wens van het dagelijks bestuur van de SG in duidelijk bhjkon op de ver gadering. Hij werd, omdat hij geen lid is van de stichtings raad. door voorzitter Warner Meinen fel afgehamerd. Toen hij toch doorsprak, werd de vergadering geschorst en kort daarna vergaderde men beslo ten verder. „Ik ben niet op een rel uil, maar ik ben bijzonder kwaad dat het dagelijks bestuur nu toch over die brief wilde praten", zei Stouthandel ons. „Het dagelijks bestuur had namelijk beloofd, dat ook zij de bnef als niet geschreven zouden beschou wen Ik heb daarvan zelfs een schriftelijke bevestiging". Tijdens een speciale persconfe rentie, direct na de vergade ring, zei het dagelijks bestuur er met van op de hoogte te zijn geweest, hoe Stouthandel over de brief dacht „Dat is niet waar", reageerde Stouthandel gisteren. „Door dat te zeggen, maken zij mij voor leugenaar uit. Nogmats, ik ben niet op een rel uit, maar men moet wel open kaart spelen". Vlaardingen Het is niet zo best gesteld met de huisvesting van jonge ren die in Vlaardingen zelfstandig willen wo nen. Er is geen duidelijk beleid van de gemeente. Goede initiatieven blij ven uit. Dat is de me ning van de werkgroep jongeren huisvesting van het Jongeren Ad vies Centrum (JAC). De werkgroep heeft daarom een open brief verstuurd naar bur gemeester en wethouders plus de gemeenteraad. Het is al een tweede brief over deze materie. De eerste Is tot op heden nog steeds niet beantwoord, die brief dateert van begin augus tus. „Wij verzoeken u dringend kenbaar te maken welk beleid inzake jongerenhuisvesting wordt gehanteerd", suat lu de open brier. De werkgroep wil ook weten welke wijzigingen er in de toekomst te verwach ten zijn. Het JAC wil op zeer korte termijn duidelijkheid. hf De werkgroep van het JAC heeft bij de hulpverlening aan jonge ren gemerkt, dat over de huis vesting verschillend wordt ge dacht De regeling van nu wordt door het gemeentelijk bureau voor huisvesting anders dan door wethouder Rien Bo venberg gehanteerd, Het ver schil van interpretatie komt de duidelijkheid zeker niet ten goede. Het JAC geeft in de brief een aantal voorbeelden uit de prak tijk. Een 18-jarige jongen, die bij het gemeentelijk bureau een aanvraag indient voor zelfstan dige huisvesting, wordt wel op de lijst voor het spreekuur van Rien Bovenberg gezet. Hij krijgt echter geen inschrijffor mulieren. Een ander geval: Een jongen krijgt via het JAC in schrijfformulieren. Hij stuurt ze op naar het woningbureau. Ambtenaren dóir zeggen de formulieren nooit te hebben ontvangen. Het handelen van het gemeente lijk bureau stelt de werkgroep van het JAC ter discussie. In de brief staat dat een ambte naar van de buitendienst bij de sociale dienst informatie over een 19-jarige jongen heeft inge wonnen. Bij zijn voogd en bij mensen waar hij enige maan den had ingewoond heeft deze ambtenaar, volgens het JAC, ook de nodige informatie trach ten in te winnen. Het JAC vraagt zich dan ook af: „Waar aan ontleent het bureau het recht andere dan de vastgestel de informatie in te winnen. En deze van invloed te laten zijn op hel al dan niet ingaan op een verzoek voor woonruimte". Hei JAC geeft nog een recent voorbeeld. Rien Bovenberg, de PPR-wethouder, zou vier jonge ren toegezegd hebben dat zij tijdelijk hun intrek zouden kun nen nemen in een moeilijk te verhuren pand aan de Stations straat Het JAC zou dat pand moeten huren en dan weer ver huren aan een of meerdere jon geren. Een soortgelijk voorstel zou ook aan andere stichtingen in Vlaardingen zijn gedaan. Al met al komt dit de duidelijk heid in het beleid niet ten goe de.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1