Amfc tenaren op zoek naar pata "tzakken DE MAFFIA ONTMASKERD Vogel minnaars bijeen in Schiedam ORGEL,CARILLON, TONEEL El ZANG Voorzitter deelraad valt uit tegen Rotterdam Maasland ontvangt Sint Laatste concert in Vïsserijmnsenm WELFARE- CURSUS Nieuwe aanwinsten Visserij - museum Maassluis' spreekrecht definitief Nieuwe inspraak-man Noorwegen in boerderij Kamiel d'Hooghe op 't orgel in Vlaardingen Pauzedienst in Schiedam Voorstelling Harpe Davids en Groeton Lunch la Couperin Gezlnsdienst Broadbenf aan Passage-orgel DONDERDAG 20 NOVEMBER 1975 3 Schiedam De gemeente lijke vervoer-, relni- gings-, Ontsmettings- en Marktdienst (VROM) gaat kijken bij welke uitlopers van het stads centrum behoefte is aan papierbakken. In totaal zijn er in Schiedam 270 van dergelijke bakken. Het blijkt echter dat er een te gTote concentra tie is in de drukke win kelstraten van het cen trum. „Goedwillende mensen die in de Hoogstraat een zak patat heb ben gekocht en dat bijvoor beeld bij de Kippenbrug op hebben kunnen het papieren zakje niet netjes in een bak deponeren", wist het PvdA- raadslid Arie van Lcenen op de laatste commissie-vergadering van de VROM te vertellen. Direkteur E. T. Kraan meende hierop dat het plaatsen van de bakken geen probleem is, ech ter wel het tijdrovende legen. Over dit metalen zorgenkindje van de reinigingsambtenaren is de direkteur ook niet zo tevre den. Bij de dienst aan de Buitenhaven weg denkt men er dan ook over Om over te gaan op polyester papierbakken. „Dit model no digt onder meer uit om er door de grote opening grof vuil in te gooien en er allerlei dingen, bijvoorbeeld stickers op te- plakken". Toch wil direkteur Kraan best gaan kijken waar zoals de CDA-er De Koning zei veel patatzakken op straat liggen. door J. A. Frenkel Schiedam Het zal voorlopig wel het noodlot van alle films zijn, die zich na het succes met „De Peetvader" toeleggen op het lucratief gebleken Maffia thema, dat ze prompt met die film en zijn vervolg worden vergeleken. Daar is geen ontko men aan, ook niet in het geval van „The Valachi Papers", die nu in PASSAGE als „Cosa No stra" draalt Toch Is er een wezenlijk verschil tussen beide films. Want al zijn er in „De Peetvader" aanknopingspunten met de werkelijkheid, deze nieuwe film van Bond-regis- seur Terence Young preten deert zich geheel aan de feiten te houden. Joe Valachi was een beruchte Amerikaanse gangster en lid van de Cosa Nostra; in 1923 onderging hij zijn eerste gevan genisstraf en daarna was de cel zijn geregelde onderkomen. In 1962 kreeg hij levenslang, maar datzelfde jaar werd hij de sleu telfiguur in een onderzoek van de federale recherche naar de organisatievorm van de Ameri kaanse Maffia. Hij werd in con tact gebracht met zijn vroegere baas, Vito Genovese, die vanuit zijn luxueuze cel in dezelfde gevangenis (waar negentig ge vangenen lid van de Maffia wa ren. zijn misdadige praktij ken voortzette. De film toont in een niet altijd glasheldere afwisseling van beelden uit heden en verleden, hoe door Valachi's onthullingen het criminele broeinest wordt opengelegd. Vooral in de flash backs gaat het daarbij hard toe, ofschoon de schokeffecten uit „De Peetvader" ontbreken. Maar het blijft wel steeds boeien, dank zij ook het spel van Charles Bronson als Vala chi en van Lino Ventura als Genovese. Charles Bronson als Joe Valachi terwijl hü een niedege- vangene het mes dreigend op de keel „et in Terenee prolongeert, in de jeugdmati- Youngs Maffia-film „The Valachi Papers" (in PASSAGE), nees „Winnetou keert terug". V] aardingen Na een basiscur sus van twaalf lessen, die onder leiding stond van de district sleidster, mej. Hanrath, is in het Rode Krulsgebouw aan de Em mas traat een legitimatiebewijs uitgereikt aan 29 nieuwe Welfa re-vrijwilligsters, namelijk drie dames uit De Lier, vijf uit Hoek van Holland, twee uit Maas land, twee uit Maassluis, drie uit Monster en veertien uit Vlaardingen. Na een korte inleiding door de penningmeester van de afdeling Vlaardingen van het Neder landse Rode Kruis, ontvingen de dames hun insigne uit han den van de leidsters van de Welfare-afdelingen uit genoem de plaatsen. Zij zullen patiënten gaan bezoeken, thuis of in een tehuis en trachten hen met zin volle bezigheid wat afleiding te - bezorgen. Een serie dia's gaf een goede indruk van de vele handwerk en handenarbeidtechnieken, al lerlei materialen en hulpmidde len, die de nieuwe vrijwillig sters op de cursus hebben leren gebruiken en toepassen. i'm Het model van de VI 217. De Maria Adriana. Vlaardingen Het jaar 1975 blijkt een goed jaar te zijn voor het Visserij- museum. De museum- verzameling werd dit jaar met 52 voorwerpen uitgebreid, waarvan 74 schenkingen, 6 aanko pen en Z bruiklenen. De bibliotheek en doku- mentatiecollecties wer den verrijkt met 579 aanwinsten. Enkele nieuwe dingen zijn een vermelding wel waard. Zo bezit het museum nu: een model van de stoomlogger Maria Adria na"; een model van een red- Een {in werkelijkheid ge kleurde) tekening van een Scheveningse visventer uit het begin van de vorige eeuw (plm. 1827). dingsboot van de zeillogger „Vlaardings Bloei"; een zoge naamde Haringkroon; een schilderij, de Vlaardingse Vis ser van Willem Brinkman; drie schilderijen van J. Brobbel; verschillende stukken scheep suitrusting en vistuig; een schil derij van A. Schilder; een litho grafie van C. P. Burggraaf; een album met 43 foto's ever een visreis en 29 foto's van haringvangst De film die maandelijks drie maal per week wordt vertoond en een onderdeel is van de film „Dnjfnetvissenj 1922" van Po lygoon Haarlem, is voor de maand december „Beugvissenj 1922". De rest van deze maand draait de film Haringvisserij met als voorfilm Prins Claus bezoekt het hospitaalkerkschip De Hoop. De voorfilm in de cember heet Het Echogram. De films worden vertoond op zon dag-, woensdag- en zaterdag middag en beginnen om 15,30 uur. 1 Een haringkroon. Hoek van Holland Deel- raadsvoorzitter L. van der Houwen is vorige week fel uitgevallen te gen het gemeentebe stuur van Rotterdam. Hij stelde dat niet de industrie, maar het ge meentebestuur zelf schuldig is van de stof- Maasland Op uitnodiging van de Maaslandse Wapenzegelwinkeliers doet Sint Nicolaas zater dag zijn intrede in Maasland. Om 2 uur vertrekt de goedheüigman met zijn gezelschap per koets vanaf de Magneet naar het gemeentehuis, waar hij door burgemeester Van den Brink verwel komd wordt. Voorafgaande door de muziek van de Boerenkapel wordt vervolgens een rondrit door het dorp gemaakt overlast in Hoek van Holland. .Wanneer regelmatig de grens van 80 microgram stof wordt overschreden, dan komt dat doordat de Maasvlakte nog steeds niet beplant en ingezaaid is. Het tand heeft vri.i spel en komt bij storm over Hoek van Holland. Rotterdam Iaat ons ge woon stikken in bet stof". Van der Houwen begon zijn betoog tijdens de discussie over de eventuele vestiging van de ert- knikkerfabriek van Kruwal op de Maasvlakte. Volgens Van der Houwen is dat bedrijf gewoon een economische nood zaak. „Ik voel me be zwaard dat ik tegen die vestiging milieutech nisch niet mogelijk is maar omdat Botterdam zelf door taksheid die vestiging heeft uitgeslo ten". Maassluis De kans is groot dat het spreekrecht voor burgers in Maassluis binnenkort definitief v/ordt. Vanavond om half acht vergadert hierover de Commis sie algemene zaken in de confe rentiekamer van de gemeente secretarie aan de Gfivert van Wijnkade. Op dit moment geldt het spreekrecht nog als proef. Vlaardingen De heer W, van Pelt is per 1 januari 1976 op zijn verzoek benoemd tot amb tenaar voor de inspraak bij de gemeente Vlaardingen- Op dit moment is hij werkzaam op de afdeling juridische en kabinets zaken van de gemeentesecreta rie. Wim van Pelt neemt de plaats in van Dick Greve die binnenkort manager van een uitzendbureau in Groningen wordt Schiedam De plaatselijke afdeling van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers houdt van 21 tot en met 23 november haar jaarlijkse tentoonstelling, vooraf gegaan door kwaliteitskeuringen voor de hiervoor in te zenden vogels van diverse pluimage. De tentoonstelling wordt ingericht in de bovenzalen van gebouw Arcade aan de Lange Haven te Schie dam en is voor het publiek gratis toegankelijk. Aan de keuring(wedstrijd) nemen 348 vogels deel, in te delen in drie klassen. In klasse A. de dit jaar door de leden gefokte vogels; in klasse B., vorig' jaar geboren en in klasse C. waarin door de leden elders gekochte vogels uitkomen. De kleur- en postuurkanaries nemen de belangrijkste plaats in onder de inzendingen. Er komen er liefst 277, ook weer onderverdeeld in diverse klassen naar soort en kleur. De afdeling Schiedam staat in binnen- en buitenland bekend om de omvang van het assortiment kanaries wat de leder, op hun show aan het publiek presente ren. Vrijwel alle voorkomende kleurslagen en varië teiten hiervan zijn ook nu weer te bewonderen. De afdeling tropische vogels, waaronder zaad- en insec ten en fruitetende soorten gaat zo'n 70 vogels bevat ten. Hieronder zijn er van een exotische schoonheid met door de leden gefokte exemplaren. Buiten de wedstrijd om is een honderdtal kleurkanaries aanwe zig ondergebracht in een z.g. „Koopklasse". Wie een zangertje of fokpopje wil aanschaffen kan hieruit een keuze maken en na de koop direct mee naar huis nemen. Voordeel om direct van een fokker te kopen is dat kwaliteit en gezondheid verzekerd is. De kopers krijgen bovendien file gewenste voorlichting teneinde van de nieuwe huisgenoot een optimaal plezier te kunnen beleven. De openstelling van de show is voor het publiek: morgenavond 21 november vanaf 20 uur; zaterdag vanaf 10 uur en zondag zelfde tijd echter tot in do vooravond. Wie alle vogels wil herkennen kan katalogus kopen waarin tevens de kampioenen van het jaar en de overige prijswinnaars vermeld worden. Vlaardingen Een luit-recital van de Japanse luitspeler Toyokiko Satoh is het laatste concert in de zondagmiddagserie van het Vissen jmiiseum. Het concert op zondag 23 november begint om 1430 uur. Deze als proef bedoelde serie con- De luitist, die reeds eerder in het certen mag wel als bijzonder museum een concert gaf, woont geslaagd worden gekwalifi- ceerd- De concerten konden zich steeds verheugen in een ruime belangstelling en de sfeer was van dien aard, dat zowel van de kant van de musici als van de kant van de toehoorders op een herhaling is aangedron gen. reeds geruime tijd in Nederland en is als hoofdleraar aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag werkzaam. Zijn pro gramma voor zondag vermeldt drie Renaissancistische en twee Barokke werken. Deze werken stammen uit de zeventiende en begin achttiende eeuw. Vlaardingen Simon de Waard laat vanavond in de Nlvon boerderij De Hooghkamer films en dia's zien over Noorwegen. De kampeerboerderij ligt aan de Van Baerlestraat 252 in Vlaar dingen. Het begint die avond om acht uur, toegang IJjO gul den, kinderen betalen 1 gulden. Kaarten zijn bij de Nivon-Wijk- hoofden en bij de boerderij ver krijgbaar. Vlaardingen Kamiel d'Hoog he speelt morgenavond van acht uur tot half negen op het orgel van de Grote Kerk in Vlaardingen. Dit concert wordt gehouden in het kader van een serie die het afgelo pen seizoen zijn gehouden. Kamiel d'Hooghe studeerde aan het Lemmens-instituut, waar na hij verder ging aan het Koninklijk Vlaams Muziek conservatorium m Antwer pen. De H. Cohen-foundation heeft hem enige jaren geleden onderscheiden met de Bach- medaille. Kamiel d'Hooghe heeft al vele concertreizen in Europa, Amerika en Japan op zijn naam staan. Op dit moment is hij directeur van het Koninklijk Muziek conservatorium in Brussel (Nederlandse afdeling) en le raar orgel aan het Lemmens- instituut. Verder geeft hij les aan het conservatorium in Maastricht Het programma van morgen avond bevat onder meer wer ken van Bach, Beethoven en Fetis. Het geheel is georgani seerd door de Culturele Raad Vlaardingen in samenwerking met de Kerkvoogdij van de hervormde gemeente. Het vol gende concert vindt plaats op vrijdag 6 januari 1976. Orga nist is dan Koos Bons. Schiedam Organist J. P. Bek kers houdt morgen om half één een kort concert op het orgel van de Grote Kerk in Schiedam. Aansluitend volgt een pauzedienst waarin pas tor N. Landsman uit Rotter dam zal voorgaan. Bekkers speelt werken van J. S. Bach en van Hendrik Ar.driessen, Schiedam Zowel de christelij ke muziekvereniging Harpe Davids als de toneelvereni ging Groeton treden morgen op in het Passage-theater. Het jaarlijkse concert voor do nateurs en begunstigers van de muzikanten, tamboers en majorettes staat onder alge mene leiding van dirigent A. L. Glotzbach. Na de pauze voeren leden van de vereniging Groeton het to neelstuk „Mooi zitten een man een man, een hond een hond" op. Deze klucht is speciaal voor de ze avond geschreven door Ed Verkade en Chris Bezooyen. De aanvang is 19.45 uur. Toe gans kaarten kosten een rijks daalder. Vlaardingen Aad Zoutendijk, organist van de Grote Kerk in Vlaardingen houdt morgen van kwart voor één tot kwart over één een lunchconcert Schiedam De bruiloft te Ka- na wordt tijdens de gerins- dienst die zondag 23 novem ber in de Magnolia Dei kerk wordt gehouden het onder werp van de prediking. Deze dienst zal worden geleid door ds. C, van Zuylen. Muzi kale medewerking verlenen de Yo ung joy singers. De aanvang is 's middags om vijf uur aan de Albardastraat 65. Schiedam De Engelse orga nist Ernest Broadbent, van de ballroom in Blackpool, speelt zondag 23 november op het gerestaureerde orgel van het Passage-theater in Schiedam. Toegangskaarten rijn J 3,50 verkrijgbaar aan de kassa, van 's morgens half elf af.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3