SCHIEDAMSCHE COURANT „SCHIEDAM MEER LEEFBAAR MAKEN" Tweehonderd extra betalers voor hondenbelasting Fusiegesprek onbevredigend Ik neem de pree Voor het eerst Geen apart stuk Centrum wil peuterspeelzaal Vogeltentoonstelling vanavond open wm Weer eerste paal in Hoïy-Noord Wijnstok (CDA): Begrotings krant onzorgvuldig Slechte Iv- ontvangst niet te vermijden Wethouder Zijdevelds beleid gericht op één doei: Ander gelukkig nieuwjaar in Vlaardingen Hondenbezitters bang voor meteropnemers KETHEL Feest zonder vuurwerk Oudercommissie Stedelijk Gymnasium Schilderijen gestolen Vrijdag 21 november 1975. ONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang no. 2545510 PAGINA'S Broersvest 3 - lelefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Opnieuw is er in Holy-Noord een eer ste paal de grond inge gaan. Dit keer gebeurde dat vanmiddag rond half vier voor een complex van. negentien woningen. Deze woningen worden in het kader van de be vordering van het eigen woningbezit gebouwd in- opdracht van de Vereni ging tot verbetering der volkshuisvesting „Patri- monium's woningen". De bouw zal worden uitge voerd in de Vlaardingse Esdoomdreef. De officie- Ie paal werd "do or de se cretaris/penningmeester van de vereniging, de heer M. Don, de grond ingedreven. Schiedam De 26e clubtentoonstelling van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers afdeling Schiedam gaat vanavond om 8 uur open in gebouw Arcade aan de Lange Haven, De samenwerking voor de Dahlia Expo 700 in september tussen op de plaatselijke natuurgcrichte verenigingen zet zich voort. Leden van de Dahliavereniging „Schiedam" en bloemschiksiers van de KMTP namen op zich de tentoonstelling een fleurig aanzien te geven. De bijna vierhonderd vogels verblijven nu tijdelijk in een soort bloementuinen. Middelpunt hiervan is de grote vluchtvolière waarin kléine sierhoenders zijn ondergebracht omgeven door bloemwerken groen en vaste bloeiende planten. Overal zijn toefen met bloemen aangebracht waarvoor rozen, chrysanten en anturiums benut rijn. Natuurlijk rijn er kleurstof en vetstof kanaries die met hun fraaie bevedering ritten te pronken en de bezoekers af en toe verrassen met hun liefelijke zang. Opvallend groot is de sortering kuifvorm- en postuurkanaries, waaronder de kostbare Lizard waarvan de rugtekening inder daad veel weg heeft van een hagedis waaraan rijn naam ontleend is. Ook op het gebied van de tropische vogels valt er veel te De vogeltentoonstelling in Arcade: vanavond gaan de poorten open. bewonderen. Diverse soorten prachtvinken maar ook de fraaie Gouldsaxnedine in drie soorten doet in kleurenpracht niet voor de bloemen onder. De toegang tot de tentoonstelling is gratis. In een koopklasse zijn meer dan honderd vogels voor iedereen te koop. Ook morgen en zondag bestaat de gelegenheid om deze vogel-en-bloemens- how rustig te gaan bekijken. 0 TROS maakt special over Moerman (pagina 3); 0 Kabelteevee In Scnieoam (pagina 3); 0 Wethouder Chris Zijde veld en z'n beleid (pagina 0 Restaurant De Relgerhof sluit (pagina 7); 0 SW en VlasrdFngen voet ballen tegen top eerste di visie (pagina 9). Schiedam Het simpele Nederlandse woordje 'stuk' blijkt in de discus sie en de daarop volgen de rel rond de discussie nota over de eventuele verdere bebouwing van Schiedam-noord zeer be langrijk te rijn gewor den. Velen hebben namelijk be grepen dat enkele to- pambtenaren naast de bestaande nota een apar te adviesnota hebben op gesteld. Een apart stuk dus. Het 'stuk' waar nu juist de ruzie om begonnen is, is echter een 'stukje van de originele discussienota'. .Ditrapport was in eerste instantie voorzien van een aantal kanttekenin gen van enkele topambte naren. Het college van b. en w. heeft dit later 'gekuisd' naar buiten gebracht, hetgeen voor oppositielei der Verhuisd o nk (WD) reden was om deze versie 'een gecastreerd rapport' te noemen. Vlaar dingen CDA-voorman Jelle Wijnstok heeft rich in de laatste vergadering van de com missie algemene zaken nogal negatief uitgelaten over het door de gemeente verspreide begrotingskrantje. Hij heeft zich geërgerd aan de term „op positie", welke in het krantje is gebruikt en die naar zijn me ning wat Tweede Kamer-achtig is overgekomen. Dat is een ver keerde voorstelling van zaken, meende de fractievoorzitter. Daarnaast noemde hij het nalatig en onzorgvuldig, dat de fractie voorzitters gevraagd was hun beleidsuitgangspunten te for muleren en dat deze niet waren geplaatst wegens ruimtegebrek. Hoek van Holland De slechte tv-ontvangst van de zender Bel gië via het centrale antennesys teem van de woningbouwver eniging „Botterdam aan Zee in Hoek van Holland" is niet toe te schrijven aan het systeem, maar aan het frequentiebereik van de zender. Dit beantwoordt het dagelijks bestuur van de Hoekse deelraad op vragen van de heren F. Moor en J. van Belkom (beiden PvdA). Geble ken is dat de zender Belgie Vlaams onder bepaalde weers omstandigheden wordt bein- vloed door Nederland 2 maar ook door de Britse zender BBC l. Volgens het antwoord zou de wo ningbouwvereniging alles in het werk hebben gesteld om de klachten te verhelpen. Zo zijn er proeven genomen met twee lingantennes en koppeling van systemen door middel van grondkabels. De resultaten wa ren steeds onvoldoende*. 1 Schiedam De stad moet de komende jaren een heter leefmilieu krijgen. Maatregelen als het terugdringen van de auto zijn daartoe onvermijdelijk. Woonverbe- tering zal grootser worden aangepakt en de natuur moet zoveel mogelijk worden behouden of uitge breid. Wethouder Chris Zijdeveld (ruimtelijke orde ning) zegt dit in zijn beleidsnota voor 1976. Om zijn plannen met Schiedam te kunnen verwezenlijken zal het oude structuurplan uit 1968 een drastische wijzi ging moeten ondergaan. Zijdeveld prefereert een wijziging boven het opstellen van een nieuwe nota. Vervanging zou teveel tijd en geld kosten. De wethouder wil zo snel mogelijk beginnen om zijn beleid in de praktijk te brengen. „De door braak voor verbetering van de woonomgeving is eigenlijk in het najaar van 1973 gekomen", aldus Zijdeveld die op de toen ingeslagen weg wil doorgaan. Voor het eerst deze winter was het gisteren weer echt hoog water in het gebied Nieuwe Waterweg Noord. Alle in grediënten waren aanwezig: een fikse bries, uit de juiste westefijke hoek en het winterjaargetijde. „Nog niet alarmerend". meldde de politie, maar toch stonden op het Schiedamse Hooft al weer zeven au to's tot aan de assen in het water. En in Vlaardingen stond al de Oosthavenkade deels blank. Nog niet alarmerend, maar wel weer een reden op onze hoede te zijn. Vlaardingen Het college van b. en w. van Vlaardingen wil af van de nieuwjaarsreceptie op nieuwjaarsochtend. Burgemees ter "Wim Kieboorn zei dit tijdens de laatste vergadering van de commissie algemene zaken. Het college wil in plaats daarvan een minder formele receptie op de avond van 1 januari, waar alle raadsleden met echtgeno ten en echtgenotes worden ver wacht en waarvoor ook een groot aantal burgers ondermeer uit het verenigingsleven zal worden uitgenodigd. Vlaardingen Tweehon derd aanmeldingen van hondenbezitters meer dan normaal in Vlaar dingen: de angst voor de meteropnemer, annex hondenbelastingcoptro- leur, 'zit er goed in. Na de publicaties over deze, met bijna driehonderd gulden per jaar gehono reerde, extra taak voor de GEB-ambtenaren, heeft het aanmeldingen geregend op de gemeen tesecretarie. Deze zaak kwam aan het licht, toen PvdA-raadslid Henk Krabben hierover vragen stel de in de laatste raadsvergade ring. Wethouder IJsbrand van de Velden vertelde in zijn ant woord, dat de meteropnemers over een apart legitimatiebe wijs beschikken voor hun, door Henk Krabben als verradersar- beid omschreven taak. Later is gebleken, dat deze pasjes alleen werden getoond wanneer hierom gevraagd werd. Daar niemand van deze taak op de hoogte was, zal dat wel nie^jajn voorgekomen. Een van de amb tenaren schijnt een pasje te hebben, dat gedateerd is: 12 november 1975, De raadsverga dering waarin een en ander ter sprake kwam, vond plaats op woensdag 5 november. Dit controlesysteem met GEB- ambtenaren werkt al geduren de vijftien jaar. De directe chef van de meteropnemers is eerst sinds 1972 van deze geheime taak van rijn ambtenaren op de hoogte. De meteropnemers zijn overigens zelf het slachtoffer geworden van het bekend wor den van hun extra taak; op straat worden rij nu regelmatig beschimpt „Hoed u voor de meteropnemer", is een nieuwe, veel gehoorde kreet Vlaardingen De bewoners van het centrum van Vlaardingen willen evenals de andere wijken een peuterspeelzaal. Om dit te bereiken houden de bewoners een vergadering in bet Buurtcen trum De Haven, Weeshuisplein 18. De vergade ring vindt plaats op 3 december en begint om 20.00 uur. Mensen die verhinderd zijn, kunnen even naar nummer 344539 bellen, zodat zij hunnen worden geregistreerd als belanghebben den. In het centrum is weinig speelgelegenheid voor de peuters. Er is druk verkeer in de nauwe straten, er is weinig groen en er zijn eigenlijk alleen speelplaatsen voor ouderen. Een ander nadeel is dat de peuterspeelzalen in andere wijken worden belast met peuters uit het centrum, terwijl die speelzalen vaak al een wachtlijst hebben. Belangrijk is tevens het feit, dat door het ontbreken van een speelzaal in het centrum, de peuters allerlei contact mogelijkhe den missen. Er moet een speelzaal voor peuters -■ in het centrum komen, vinden de centrumbewo ners. Voor de automobilist wordt bet straks onaantrekkelijk ora in Schiedam rond te rijden. Zijde veld: „Sommige mensen den ken dat ik een autohater ben, maar dat is bel ist niet waar. Je moet de auto functioneler gaan gebruiken. Op bet ogen blik neemt de wagen een veel te grote ruimte in". Hij belooft een actief parkeerbe leid te voeren en prioriteiten te geven aan het openbaar ver voer en uiteraard de voetgan ger en fietser. Het industriever- keer zal zoveel mogelijk uit de oude wijken worden geweerd. Ook de stadsvernieuwing neemt uiteraard een belangrijke plaats in. Wat betreft de her bouw van de binnenstad is hij vaag. Wel hoopt hij dat de bege leidingscommissie Empeo (de maatschappij waar Schiedam een voorlopig bouwcontract mee heeft) zo snel mogelijk ad viezen geeft De projectorgani satie die rich bezighoudt met rehabilitatie van de Slachthuis- buurt wordt uitgebouwd tot een groep die de hele stad tot werk terrein krijgt Wethouder Zijdeveld kon. giste ren tevens aankondigen dat binnen korte tijd de eerste pa len voor bet winkelcentrum Ketbel worden geslagen. In de eerste fase worden winkels met daarboven woningen ge bouwd. Hoewel de provincie nog geen goedkeuring heeft ge geven aan het gehele plan, ver wacht de wethouder dat een gedeelte al mag worden ge bouwd. Zie voor de beleidsnota verder pagina 5. Schiedams burgervader Arie Lems heeft gisteravond op de Koemarkt in Schiedam de feestverlichting ontstoken, die de winkeliersvereniging City-Centrum aan Schiedam cadeau heeft gedaan. Daarmee is de stad niet alleen de Sinterklaastijd ingegaan, maar bovendien heeft City-Centrum de bevolking nog eens willen herinneren aan het 700-jarig bestaan van de stad. Het vuurwerk kon door de vrind niet doorgaan. Brandgevaar, oordeeide de brandweer. Overigens zijn de winkeliers van de Broersvest boos op gemeentewerken, omdat juist in deze feestelijke tijd de Broersvest voor een deel is opgebroken. De winkeliers zeggen, dat dit enorm in de verkoop scheelt. Er worden telefoonkabels gelegd voor de nieuwe centrale. „Het is ronduit belachelijk", aidus één van de winkeliers. „Dat had best in januari kunnen gebeuren". Schiedam Er is een impasse ontstaan In de bespre kingen over een mogelijke fusie van het stedelijk Gymnasium en de Rijksscholengemeenschap. Het gesprek dat alle betrokkenen gisteren voerden met onderwijsinspekteur J. de Lange heeft weinig opge leverd. Wel heeft het college van b. en w. volgens de ondercommissie uiterst onbevredigenden ant woorden gegeven op enkele vragen die zijn gesteld. Mevrouw M. Sneepdc Bruljne, secretaris van de oudercom- missie, vertelde ons gisteren Vlaardingen Uit een woning aan de Parkweg rijn in de nacht van woensdag of donder dag enkele schilderijen gesto len. De politie tast nog in het duister over de waarde van de kunstvoorwerpen, maar niet wordt uitgesloten dat deze aan zienlijk is. uiteiaen^rcv^ Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om- geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be* I zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws- I blad. Siuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel,: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam. dat er over een volgende stap nog uitvoerig zal worden ge- sproken. Zij noemde de bijeen komst teleurstellend. „Wc heb ben het verhaal van de inspek- teiir aangehoord. We zullen ons de komende weken hierover beraden." Zij kon niet zeggen of er nog een tweede gesprek zou plaats vin den tussen alle betrokkenen. Zoals onze krant al eerder schreef, is mr, A. "57. LuUdnga (chef afdeling Rijks Voortgezet Onderwijs) van mening dat al leen een fusie door kan gaan als iedereen het met een positie ve beslissing eens is. Een woordvoerder van het minis terie heeft verklaard dat deze stelling wordt onderschreven door staatssecretaris De Jong. Men zou zelfs kunnen weigeren een tweede gesprek te voeren opdat de mogelijkheid tot fusie nu al zou worden afgekapt De oudercommissie heeft intus sen gezegd dat de antwoorden van het college op enkele vra gen over het gymnasium nogal teleurstellend zijn. Het college weigert vooralsnog medewerk ing te geven aan het voortbe staan van de school, ook al zou de fusie worden afgewezen. „Onze besluitvorming zal pas plaats vinden na kennismaking van alle gegevens." Ook wijst men af, dat een lid van de oud er commissie het overleg met de leerlingen bij zou moe- ten wonen. Volgens het college is de reden hiervoor, dat de commissie Vor ming en Recreatie (waar onder wijs onder valt) bepaalde regels heelt vastgesteld. Het initiatief tct de gesprekken is namelijk op verzoek van deze commissie, aldus het college. Enkele leden hiervan ontkennen dit echter. Leerlingen van het gymnasium hebben inmiddels een protest mars aangekondigd. Op zater dag 29 november lopen zij van de school naar het oude raad huisje, alwaar burgemeester Lems de handtekeningen in ontvangst zal nemen, die deze we*»k rijn verzameld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1