SCHIEDAMSCHE COURANT Bovenberg betreurt brief JAC NIEUW DISCUSSIESTUK OYER WUKBERAAD Ik neem de proef V „Houding CRM voor kerkje 99 f HONGER Veel schade na brand op woonboot Asher zingt voor zieken De Sint is er weer Maassluise wethouder beschuldigt ministerie Ongeluk bij Windmill Davidse krijgt groenprijs armband gestolen Oost, west en zuid gaan vanavond praten Turk (24) gewond na vechtpartij Container in brand bij De Ploeg Aardgas duurder Gouden Proef met knipperende verkeerslichten Siiaodag 24 november 197S_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD .lOOste jaargang no. 25456_6 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtondienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Bij een be drijfsongeval op liet terrein van Windmill is zaterdag avond de 35-jarige HJ.B. uit Rotterdam ernstig aan een arm gewond geraaktMet grote spoed moest de man In het Holy Ziekenhuis wor den opgenomen; later is hij overgebracht naar het Rot terdamse Dijkzigtziekeo- buis- Het ongeluk ontstond toen de man een trommel wilde con troleren, waarin kunstmest- korrels worden voorzien van een „coating". Hij heeft daarbij zijn rechterarm in de trommel gehouden, waar bij deze beklemd raakte tus sen het draaiende binnen werk en de buitenwand. Hij slaagde erin zelf zijn arm los te krijgen, maar wel brak de2e. Ook liep hij daar bij ernstige vleeswonden op. Vlaardingen De politie is op zoek naar een wel zeer hongeri ge inbreker die in een vries- ruimtc van een bedrijf aan de 5e Industrieweg heelt ingebro ken. De buit was in ieder geval vol doende om de eerste trek te bevredigen: twintig dozen met porties saté, hamburgers, kal koen-sticks en kroketten. De waarde bedraagt ongeveer 450 gulden. Maassluis „Het ministerie van CRM heeft nog niet eens het burgerlijk fatsoen op kunnen brengen brie ven en telegrammen van Maassluis te beantwoor den", aldus wethouder Han Hummeien (PvdA) over de houding van Den Haag in „de strijd om het behoud" van het historische schuurkerkje aan de Zuidvliet, een strijd die verloren lijkt. «Het is gewoon onbehoorlijk dat we geen antwoord hebben ge had", is de harde beschuldiging van de wethouder. Hij zegt te leurgesteld te zijn in CRM, „het is ver beneden peil". Het gemeentebestuur is destijds door een hoog CRM-ambtenaar aangemoedigd een beroep te doen op de ministeriële gelden voor het kerkje. „We konden het bij wijze van spreken de volgende dag gaan halen. Dat kon je begrijpen uit de woor den van die ambtenaar", aldus Hummeien. De CRM-man zei dit bij de opening van het ont moetingscentrum Koningshof. De provincie heeft nee gezegd tegen het raadsbesluit het kerk je aan te kopen. Burgemeester en wethouders van Maassluis hebben zich daarbij neergelegd. Misschien is nog enige actie te verwachten van gemeente- rödsfracties.' De wethouder is teleurgesteld: «Hét is een aardig ding, maar ik weet niet of/het zo bar veel historische waarde heeft". De HH Petrus en Pauluskerk ligt er triest bij, vervallen en gam mel. „Je zou ook het kerkbe stuur kunnen verwijten dat. zij het ding hebben laten rotte- n",aldus Hummeien. Zeven jaar geleden heeft het kerkbestuur met de gemeente onderhandeld. De gemeente wilde toen niet tot koop overgaan. De pijs was te hoog. Volgens Han Hummeien is er nog een mogelijkheid voor de red- dbig van het kerkje: „De aktïe- #oep „Laat staan die kerk' zöu met het. RK-kerkbestuur otn de tafel kunnen gaan ritten obi over een bestemming te praten. Misschien dat er ook bbrgers rijn die geld willen ge ven"- pe vraag blijft dan echter Vat de bestemming van het schuurkerkje zou moeten wor den en wie het zal exploiteren ïh de komende jaren: Schiedam Bij een felle uitslaande brand is zaterdagnacht de woonboot van de familie J. Clemens aan de Willemskade voor een groot deel vernietigd. De schade wordt geraamd op ongeveer zestigduizend gulden. De bewoners waren zaterdag avond op bezoek in Nootdorp. Vermoedelijk is er tijdens hun afwezigheid kortsluiting ont staan in de koelkast Surveillerende agenten ontdekten rond half twaalf dat ér rook uit de keuken van de woonboot kwam. Zij waarschuwden de brandweer, waarna deze met drie wagens uitrukte. Door de grote rookontwikkeling moest gebruik worden gemaakt van persluchtmaskers. De brandweer kon niet voorko men dat de keuken uitbrandde; ook van de hal en de gang bleef niet veel meer over. Verder in de woonboot ontstond nogal veel roet- en hitteschade. Vlaardingen Het hoofd van de plantsoenen dienst de heer G. J. Da vidse, heeft de Heusden- sprijs gekregen. De Vlaardingse ambténaar kreeg de wisselprijs die dit jaar voor het eerst werd uitgereikt vanwege zijn verdienste op Het Groengebied. De prijs komt van de KNMTP. Davidse. zo vindt de jury heeft rich verdienstelijk gemaakt door het stimuleren van - onder andere het Licke- baertbos en de geveltuin- tjes in de Vettenoordse- polder. De prijs is inge steld op initiatief van oud-burgemeester Heus- dens. #VIaardingse zieken en bejaarden hebben zaterdag kennis Jouwen maken met Asher, de zingende caféhouder uit Israël, Asher heeft opgetreden voor de Vlaardingse ziekenomroep (ZBOV). Asber heeft het ai eerder gezegd„Voor zieken en bejaarden wil Ik graag zingen". De luisteraars van de ZBOV hebben het kunnen horen. De ziekenomroepen hebben zaterdag reportages verzorgd van de aankomst van de kinder- en Diddenstandsvrirnd Sint Nfcolaas. De ZOS, de ziekenomroep in Schiedam, deed hetzelfde. Natuurlijk gebeurde dat een paar uur later. De hoogbejaarde weldoener kan niet overal tegelijk aankomen. Sinterklaas is nu ook weer officieel in het gebied Nieuwe Waterweg-noord aangekomen. Zaterdag liet de goedheiligman zich zo wel in Maassluis, Maar- dingen als Schiedam toe juichen door vele honder den kinderen. En natuur lijk bad de goedgevige bis schop ook weer vele tien-, tallen Zwarte Pielen mee genomen die voor de ko- De werkelijk muzikale noten werden echter gemaakt door een plaatselijke drumband, zoals in Schie dam die van Llberté en van Gusto. Bet feest werd tenslotte afgerond" met majorettes. Vlaardingen Drie nog onbe kende winkeldieven hebben in een winkel aan het Liesveld een gouden armband met een waarde van bijna gulden gesto len. De winkelier ontdekte de diefstal toen het drietal alweer de zaak uit was. De politie is verder op zoek naar een dief van een aanhangwagen die geparkeerd stond aan de Oosthavenplaats. De waarde is ongeveer 3900 gulden. Het gevaarte heeft een oranje-rode kleur en is van het merk RIba. Vlaardingen De open brief, die het Jongeren Advies Centrum (JACt aan de Vlaardingse gemeenteraad sleden heeft gestuurd, schaadt de verstandhouding tussen de "gemeentelijke commissie Huisvesting Jon geren en de JAC-werkgroep van dezelfde naam. Wethouder Rien Bovenberg zei dit afgelopen vrijdag tijdens een vergadering van de com missie Huisvesting Jongeren, een ad hoe instelling van de Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongeren. De VRJJ wil daar mee komen tot een duidelijk beleid in de huisvestingsproble matiek. De PPR-wethouder zag het waar om van de brief niet zo zitten: ,Jk dacht dat er altijd wel een goed «intact mogelijk was tus sen de gemeente en de werk groep Huisvesting Jongeren van het JAC. Als het JAC nu haar problemen naar buiten brengt, zonder er eerst over te praten in deze commissie, dan komt dat lullig over. Zo ont staat wantrouwen. Dat is geen goede basis om met deze com missie verder te gaan". De wethouder vond dat het JAC voortaan eerst in de commissie de problemen moet voorleggen. „Maar dat wil niet zeggen, dat wij iets proberen te verdoeze len", aldus Bovenberg. „Als overleg niet zou helpen, be grijp ik zo'n open brief. Maar prilt er in de toekomst eerst over en stuur dan een dergelij ke brief rond". Tijdens het gesprek over de klachtenbrief (zie voor de in houd daarvan onze krant van donderdag 20 november) bleek, dat er een communicatiefoutje is geweest Nadat Wil den Har- togh, lid van de JAC-werkgroep en tevens commissielid, iets verkeerd had begrepen, werd de brief verstuurd. Op de vergadering zei Den Har- togh; „Met de brief is nu in Schiedam De bewonersvereni gingen van de wijken Oost, Zuid en West gaan vanavond gezamenlijk een discussiestuk over het toekomstig wijkbe- raad bespreken. Het uitgewerk te plan zat op maandag 8 of dinsdag 9 december In het stadskantoor worden bespro ken met de Katholieke Stich ting voor Sociaal Culturele Ar beid (KSCA), tvaar de drie ver enigingen de afgelopen maan den zo veel maal mee overhoop hebben gelegen. Uit een gesprek dat de bewoners- verenigingen vrijdagavond heb ben gehad met wethouder Hans van der WiJk van wijkaangele- genheden hebben rij begrepen dat de "stichting het resultaat van de laatst gehouden wijken- quettes, de aanleiding tot de botsingen, niet bij de komende bespreking wil betrekken. Bewoners van West die op het enquète-förmuiier van de stich ting hadden ingevuld dat zij- geïnteresseerd rijn in het wijk- beraao, rijn donderdagavond in het centrum De Kreek van de KSCA bijeengeroepen. Buiten het gebouw deelden leden van de bewonersvereniging West als protest het gestencilde discus siestuk uit aan de ongeveer der tig bezoekers. Tijdens de bespreking in De Kreek aan de Lange Haven werd onder meer een nieuwe - vorm van wijkberaad bespro ken. De beroepskrachten van het centrum stelden voor om de Wijk in delen te splitsen. Bewo- hefs uit deze delen zouden zich verkiesbaar kunnen stellen VoOr het wijkberaad. Kortom: gebaseerd op wijkbewoners en hiet op belangengroepen. Een stuurgroep van tien wijkbewo ners die donderdagavond is ge- voimd gaat de wijkbewoners binnenkort nogmaals over het Wijkberaad voorlichten. De bestuursleden van de bewo nersverenigingen hebben dit nieuwe plan met gemengde ge voelens ontvangen. De één voelt er wel wat voor, de ander is tegen omdat er dan een te grote versplintering in de wijk zou komen. Het merendeel blijft bij het plan dat in grote trekken wordt voorgesteld in discussiestuk, dat is samengesteld met hulp van de Vereniging voor Samen levingsopbouw en Qultureel werk in Zuid/West Nederland. Deze .staat een wijkberaad voor dat is opgebouwd uit groepen in de wijk die reeds aan samen- levingsopbouw doen. Deze groep zou een opbouwwerker moeten begeleiden. Los hiervan zou er volgens het discussiestuk een stichting moeten komen die als werkgeversinstituut van de opbouwwerkers gaat fungeren.. ieder geval aangetoond, dat de commissie nog niet optimaal functioneert Ik wij dan ook geen rectificatie van de brief, vanwege fouten die in de héle commissie rijn gemaakt". //Dit nii iom^ nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws- blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis O toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Woonpl.: Deze bon in opon envelop, zonder postzegel, t naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam Een 24-jarige in Maassluis woonachtige Turk is in de nacht van zaterdag op zondag bij een vechtpartij in een café gewond geraakt. De vechtparij ontstond in Café Safer in de Hoogstraat waar op zeker moment een glas bier omviel. Over dit voorval ont stond ruzie, waarbij de Turk eerst een klap met een balk op zijn hoofd kreeg. Daarna werd hij „behandeld" in het gericht met een mes. Vol gens getuigen zou er ook nog op de man geschoten rijn, maar hij werd niet getroffen. Hevig bloedend werd de Turk het café uitgewerkt, waarna deze een cafetaria in de Nieuwstraat binnenvluchtte, De zaak is nog in onderzoek- Maassluis Nabij het bedrijf De Ploeg op bet Schanseiland Is gistermiddag een container in brand geraakt De ooraak is vermoedelijk broeiing geweest. De snel ter plaatse zijnde brand weer kon erger voorkomen door de container vol met wa ter te pompen, ook werd op last van de brandweer las-appara-, tuur, waaronder flessen met zuurstof, dat op enkele meters van de container was opgesla gen, verwijderd. Maassluis De gemeenteraad van Maassluis al moeten be slissen over een verhoging van de aardgastarieven. De verhoging voor gebruikers van minder dan zeshonderd ku bieke meter zal circa acht pro cent bedragen. Groot verbrui kers moeten rekenen op een verhoging van negentien tot 29 procent. De maatregel tot ver hoging van de tarieven houdt verband met de besluiten van de VEGIN, de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland. Schiedam Bij wijze van proef gaan de verkeers lichten in Schiedam tassen twaalf uur 's nachts en zes uur 's morgens voorlopig alleen met het oranje licht knipperen. Dit gebeurt omdat er in die perio de weinig verkeer op straat is. Alleen bij de belangrijke invals wegen blijven de lichten nor maal volgens de gemeentelijke voorlichter werken. Om de au tomobilisten er op te wijzen, dat rij in stedelijk gebied zijn gearriveerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1