Hoek van Holland slordig met kansen Wissels stimuleren BBS bedwingt leider Papendrecfat Bob Soudijn, NERVOSITEIT STERKER DAN PRECISIE oefent Ajax-C sluitstuk Trainer Van Huuksloot versterkt pas iaat het middenveld MW27 coach Holy Vuilstort plaats Ylaardingen heeft sponsor MAANDAG 24 NOVEMBER 1975 Van onze sportredactie Papendrecht "Dit-is in grote lijnen het el!tal voor het verdere verloop van de competitie", conclusie van tevreden DHS-trainer Aad van Huuksloot. Tevreden omdat zijn ploeg nolabene In Papendrecht kans zag om de gelijknamige leider te bedwingen (0-0), maar ook over het spel en de inzet, "'k Heb het verschil vanmiddag niet gezien", concludeerde de DHS-trainer na afloop terecht. Niets wees er inderdaad op dat hier de lijstaanvoerder en de staartclub aan bet werk waren. Twee gelijkwaardige ploegen, waarvan Papendrecht wel de meest gevaarlijke kansen wist te scheppen. "Toch hebben wij ook kansen gehad", waarbij Van Huuksloot vooral herinnerde aan een moment dat notabene één van zijn eigen mannen ongelukkigerwijs voorkwam dat de bal de Papendrechtse doellijn zoo passeren. "Pas In de laatste twintig minuten was het nodig een vierde man naar het midden veld te halen", stelde Van Huuksloot. Niets, maar dan ook niets kon hel verschil op de ranglijst aandui den. Geen moment kon Pa pendrecht de Schiedammers klem zetten. "We waren trou wens ook helemaal niet van plan om ons in te graven om te trachten een punt weg te slepen", legde Van Huuksloot uit "Winnen was het enige doei, daarom speelden we ook met drie spitsen". Pas na een kwartier viel het eer ste schot in de wedstrijd. Piet Roozen knalde van ver echter over, hetgeen Frans Lutjeboer even later aan de andere kant herhaalde. Pas na twintig minu ten kreeg Jos Sparla zijn eerste werk te doen, hetgeen hem ge makkelijk afging. Papendrecht bofte in die eerste fase overigens dat laatste man Wïm Hofstede niet op de bon ging. Scheidsrechter Arens uit Den Haag floot wel ontzettend veel voor onbenulligheden, maar toen de Papendrechtse aanvoerder forse overtredingen tegen resp. Nol en Piet Roozen beging, weigerde hij in te grij pen. Overigens was het strijd- beeld totaal niet onvriendelijk, en later ontstane blessures wa ren louter ongelukkige botsin gen. GEVAARLIJK Pas kort na de rust werd Papend recht voor het eerst echt ge vaarlijk. Een schot van Geo Junte bedwong Jos Sparla in tweeën, waarop Junte even la ter een veel verraderlijker schuiver losliet. Sparla ging ge strekt om er een corner van te maken. Ook toen was er voor Van Huuksloot nog steeds geen aanleiding om zijn defensie te gaan versterken. Hetgeen voor al kwam omdat die laatste lijn in de Jucbt niet te passeren was door de aanwezigheid van Jan Kerssemeijer en Jan Kerkhof. Henny Sla organiseerde rustig en trok oneffenheidjes glad, terwijl Jack Lemen te snel was voor welke Papendrecht-voor- waarts dan ook. HOUTWERK Een kwartier in de tweede helft was er verstreken, toen de steeds meer morrende aanhang van de thuisclub tot hun schrik bijna een tegentreffer zag. Na een Schiedamse corner schoot Hans Venneer in, maar temid den van de grote drukte voor de doellijn liep ook Piet Roo zen en juist hij kreeg de bal tegen het lichaam. Anderzijds was ook Papendrecht, dat hal verwege de tweede helft het initiatief meer naar zich trok, ook heel dicht bij een doel punt Een vrije trap van Junte kon Dick Sluy v.d. Herik hard inkoppen. Via de lat scheerde de bal echter over het Schie damse doel. Geen risico nam doelman Sparla op een verraderlijke schuiver van Frans Lutjeboer. Hij maak te er een corner van, "omdat ik", zo legde de betrouwbare doelman later uit, "met die draaiende bal geen risico wilde lopen". Pas toen versterkte trainer Van Huuksloot zijn middenveld. Het aandringen van Papendrecht kon echter nauwelijks gevaar lijk worden genoemd. "Helaas konden we toen niet op de counter gaan spelen", aldus de DHS-trainer. "Daar hebben we geen mensen voor. De snelheid van Jack Lemen kunnen we achter te goed gebruiken". Enkele wissels bij Papendrecht, noodzakelijk wegens blessures, bleken ook niet het door trainer Maarten de Keizer gewenste re sultaat op te leveren. De begin- stand werd ook de eindstand, waaraan gezien de verhoudin gen niet veel viel af te dingen. "Dit elftal is het zo ongeveer Papendrecht kopt het hoogst, maar DHS was met de 0-0 de morele winnaar. wel", aldus Van Huuksloot "Al moet ik straks achter weer wij zigen, omdat Lemen en Kerk hof een schorsing boven het hoofd hangt". Van onze sportredactie Maasland In het Juliana-sport- parlc te VGravenzande speel den VGravenzande en MVV*27 zaterdag een oefenduel van weinig waarde. De verjongde 's-Gravenzandse derde klasser en het de laatste weken zo succesvolle MW hadden wei nig trek in dit partijtje. Vooral de Maaslanders speelden ongemotiveerd, en wisten zich voor de rust zelfs geen enkele kans te scheppen. 's-Gravenzan- de kwam nog tot een vijftal kansen, maar die bleven onbe nut. MW, dat de vorige week gebles seerd geraakte Cees Hoogen- dam al weer in de ploeg had, moest de eer uiteindelijk toch aan de thuisclub laten. In de tweede helft zag doelman Van de Wetering door een oneffen- heidje in het veld een bal van richting veranderen, waardoor hij geslagen was: 1-0. Van onze sportredactie Schiedam Morgenavond heeft de finale plaats van de door DHS gehouden nederlaagserie. Ajax komt met het veelbelo vende C-team naar sportpark Kethel om te proberen DHS de grootste nederlaag toe te bren gen. De wedstrijd is van de woensdag naar dinsdag ver vroegd in verband met de op woensdagavond te spelen vol gende ronde van de Europacup. De komst van de Amsterdam mers moet het grote" sluitstuk gaan worden van de lange ne derlaagserie van de Schiedam se eerste klasser. Ajax weet dat het met vijf doelpunten verschil moet winnen om de fraaie Kap pa Schiekarton bokaal mee te mogen nemen. FC Vlaarumgen '74 zegevierde twee weken te rug immers met 0-4, waarmee het het leidende duo Feyenoord en SW van de troon stootte. Echt weggespeeld Is de organise rende vereniging in deze serie, die volgend jaar in verkorte vorm wordt herhaald, dus nog niet Acht keer werd verloren en tweemaal gewonnen. Eén wedstrijd werd afgelast, vorige week, toen de wedstrijd tegen VUC door het slechte weer geen doorgang kon vinden. De wedstrijd wordt ook niet meer binnen het kader van de serie gespeeld. Wel is het de bedoe ling om later toch nog een wed strijd te spelen. De wedstrijd tegen Ajax wordt ditmaal gesponsord door Café de Zon, terwijl drumband Gus to voor de muzikale opluiste ring zorgt De aftrap is om acht uur. Aalsmeer Het dnnrde tot de 20e minuut van de tweede helft Teen besloot Hennes-trainer Pïm Visser tot een drastische ingreep in zijn elftal, dat al geruime tijd tevergeefs opknokte tegen een op 1-0 staand Aalsmeer. De teleurstellende Ton Vorstenbos werd ingeruild voor de intelligent spelende Frans Bouwman. En de hard werkende, maar in stootkracht tekortschietende, Aad van de Voort ruimde het veld voor Paul Nijs. Een daarna steeds sterker wordend Hennes DVS be wees in de laatste minuut van de wedstrijd de juistheid van de wissel door via een ziedend schot van Teun Kornaat de eindstand op 1-1 te bepalen. Pim Visser was na afloop duidelijk opgelucht „Ja, natuurlijk ben ik blij met dat ene punt. We zijn toch niet weggespeeld. Het zou toch te gek zijn, als we weer onverdiend verloren hadden", merkte hij op. Inderdaad zou Hermes als het gisteren verloren had van Aalsmeer, minder gekregen hebben dan waar het recht op had. Maar het was niet zo, zoals eerder dit seizoen bijvoorbeeld tegen De Spartaan, dat de Schiedammers kans zagen hun tegenstander weg te spelen. Pim Visser „Maar wat wil je. Op den duur gaan ze wat verkrampt spelen. We krijgen steeds stomme goals tegen". Die „stomme goal" van Aalsmeer viel al vroeg in de wedstrijd. Laatste man Piet van der Burg Door Geert van Someren maakte in de vierde minuut een van zijn dit seizoen vaker voorkomende foutjes door een pass van Aalsmeer-linksbuiten Victor Wels totaal ver keerd te beoordelen. Frommelaar Martin Eyiers maakte er dankbaar gebruik van en schoot de bal met een boog over de uitlopende Harrv Sper- mon in het Schiedamse doel: 1-0. Samen met de zeer hard werkende Cok Hoogeveen groeide de duidelijk van rijn blessure herstelde doelman Spermon daarna uit tot de uitblinkers aan Schiedamse zijde. Slechts doordat hij her- haaldelijk goed ingreep liep Kermes in de romme lige eerste helft niet een nog grotere achterstand op. Het veelvuldig aanvallen van Aalsmeer gaf Ger Ruseier de gelegenheid te hewijzen dat hij als voorstopper zijn plaats waard is. Aan de andere kant bleef de Hermes-voorhoede beneden de maat, door wel hard te werken, maar niet met voldoende intelligentie te voetballen. Zo schoot linksbuiten Ties van Duppen tekort, door driftig lopend de bal veel te lang hij zich te houden, om het leer daarna meestal kwijt te raken. KRUISING In de vijfde minuut van de tweede helft ontging Hermes de gelijkmaker, die gezien het verdere verloop van de wedstrijd zelfs de winst voor de Schiedammers had kunnen betekenen. Uit een corner van Aad van de Voort kopte Ger Ruseier buiten bereik van Aalsmeer-keeper Jan Prevoo tegen de kruising. Na een harde overtreding van Aad van de Voort, vijftien minuten later, besloot Pim Visser in één keer twee man tegelijk te wisselen. Bouwman kwam voor Vorstenbos in het veld en Nijs voor Van de Voort. Frans Bouwman liet daarna zien wat hij in huis heeft: een rijk scala aan passes, die stuk voor stuk goed zijn voor gevaarlijke aanvallen. Waar om. werd hij niet eerder ingezet? Pim Visser: „Hij zal het moeten verdienen. Frans is van nature lui. Hij loopt niet Maar ja, hij kan wel een pass geven". Nadat Aalsmeer nog even had aangedrongen, was het met de „bloemenkwekers" gebeurd. Steeds sterker drong Hermes aan, maar het succes bleef voorlopig uit, door voornamelijk het oneconomi sche voetbal dat Ties van Duppen op de mat legde. KANSLOOS Scheidsrechter Lanser (opvallend doordat hij con sequent weigerde de voordeelregel toe te passen, maar overigens wel goed leidend) uit Amsterdam keek ai op zijn klokje, toen invaller Paul Nijs de kans kreeg de bal in de voeten van Teun Kornaat te spelen. Op de zijn bekende wijze joeg Kornaat vervolgens de bal loeihard langs de kansloze doelman Prevoo: 1-1. Blijft de vraag voor Pim Visser hoe hij met dit toch waarlijk niet slechte materiaal (op een enkele plaats na hetzelfde elftal dat vong jaar in de top van de hoofdklasse meedraaide) een succesrijker elftal moet maken. Staat Bouwman bijvoorbeeld volgende week thuis tegen de Zilvermeeuwen in de basisopstelling? Pim Visser: „Daar wü ik eerst nog eens een weekje over nadenken". Van onze sportredactie viaardlngen Bob Soudijn is de nieuwe coach van de honkbal club Holy. Hij volgt Piet Bouts op, die de wens te kennen heeft gegeven weer te gaan spelen. Soudijn coachte afgelopen vijf jaar Wassenaar en speelde zelfs in de intussen opgeheven club DHS. Hoek van Holland Het Open baar Lichaam Rijnmond heeft laten weten geen bezwaar te hebben tegen de vestiging van een vuilstortplaats op de land tong tussen het Calandkanaal en de Nieuwe Waterweg. Over vijf jaar moet de stortplaats echter zijn ontruimd om plaats te maken voor een recreatiege bied, aldus Rijnmond. Voorwaarde voor de tijdelijke stortplaats was dat het afval, meest puin, niet brandbaar, gif tig, onoplosbaar en stuivend mocht rijn. Omdat de landtong in het streekplan Rijnmond als recreatiegebied is aangemerkt was men wat aarzelend met het verlenen van de vergunning. Na vijf jaar moet hei afval daar om zijn afgedekt waarna het aanleggen van het recreatiege bied kan beginnen. Van onze sportredactie GDS-doelman Van Rheenen stompt mis, maar de Hoekse frontlinie kan weer niet profiteren. Den Haag De vlam bij GDS—Hoek van Holland (2—0) sloeg pas in de tweede helft goed In de pan. Want nadat de weinige toeschouwers zich in het eerste bedrijf nog mateloos hadden staan ergeren aan het chaotische, povere voetbal van weerskanten, kon men In de tweede vijfenveertig minuten in leder geval kwalitatief beter spel plus een behoorlijke dosis sensatie aanschouwen. Sensatie overigens in puur negatieve Tin. Want rond de twintigste minuut waardig" niveau zou kunnen Leo Koers (11), GDS' gevaarlijkste aanvaller, levert een voorzet af. Hans van der Ark (4) is wat angstig. van die tweede helft gebeurde er aan de Haagse Erasmusweg van alles wat erg weinig met de voetbalsport had te maken. Slachtoffer van dit alles werd GDS-spits Nico van Leeuwen, die door goed blazende leids man Stikkelorum wegens na trappen (op Rudi Muilwijk) te recht voortijdig naar de kleed kamers werd gestuurd. De Hoe- kenaren mochten de scheids rechter even later overigens wel heel erg dankbaar rijn dat men, evenals GDS, ook niet met tien man moest eindigen. Stikkelo rum toonde zich toen namelijk veel te mild toen Peter Rooney een Hagenaar botweg onderuit schopte. Toch leek het in beginsel onwaar schijnlijk dat GDS—Hoek van Holland tot een dergelijk „on- dalen. De belangen waren op papier beslist met gering, maar de spelers, en met name Hoek van Holland in de beginfase, weigerden meer te doen dan noodzakelijk was. Met GDS als de meest gevaarlijke ploeg; vooral rechtsback Hans Hooge- boom kon linkerspits Leo door Wim de Lange Koers nauwelijks afstoppen en dat leverde herhaaldelijk ge vaarlijke situaties voor het doel van captain Frans Leerdam op. Die er overigens vooralsnog zonder kleerscheuren afkwam omdat het Haagse vizier nogal wazig was ingesteld. Zo stelden onder anderen aanvoerder Nico van der Meer en Karei Jacobs teleur in kansrijke posities. GDS, dat logisch duidelijk meer was gewend aan de hobbelige grasmat dan Hoek van Hol land, had nog geen thuiswed strijd gewonnen tot nu toe en die gedachte stond nu niet be paald borg voor rustig voetbal. Bij Hoek van Holland draafde Mar Nelwan ai snel op voor geblesseerde Rien Voois. Deze wissel bracht weliswaar wél meer rust in de ploeg, aanval lend bleef het maar erg pover tjes. Al kwam GDS bij de eerste de beste Hoekse corner erg goed weg. De inzet daar uit van Ruud Muilwijk leek namelijk in eerste instantie een meter of drie naast het doel te verdwij nen, maar arbiter Stikkelorum (volgens de regels keurig naast dat doel opgesteld -„oordeel de" anders. Via rijn lichaam leek De Hoek op ft—I te komen, maar doelman Nico van Rhee- nen kon het leer nog net voor de doellijn weggraaien Nel- wan zat, evenals Van Leeuwen aan de andere kant trouwens, ook dicht bij een doelpunt, maar hij vuurde rakelings GRETIGER Na de hervatting waren de rollen in beginsel grotendeels omge^ draaid. Hoek van Holland, met Hans Gardenier in de gelede ren voor Hans Hoogeboom (Muilwijk nu rechtsback toonde zich een stuk gretiger en rukte niet ongevaarlijk op. Vooral via de rechtervleugel (VVemerKramer toonde nu wél de juiste instelling) werd Ton Buying twee keer met succes in stelling gebracht, gtaar evenzoveie keren won de ner vositeit het van de precisie. Een kopstoot van Hans den Boer, uit een trekbal van nu op links opererende Leo Boon, scheerde rakelings naast en een enorme knal van Kramer zelf spatte op de vuisten van Van Rheenen uiteen. Kortom, Hock van Hol land had in die periode best de weelde van een voorsprong kunnen hebben, maar de eerste treffer viel toch aan de andere kant Leo Koers knalde eerst keihard op de deklat, maar In de twin tigste minuut was het toch raak. Al had GDS er wél een strafschop voor nodig nadat Hans van der Ark het leer met de hand had beroerd. Nico van der 'Meer benutte vanaf elf me ter feilloos (1—0). Met nog meer enthousiasme vocht Hoek van Holland zich terug. Gardenier en weer Buying verprutsten levensgro te mogelijkheden na een blun der van Van Rheeaen. Toch kregen de volgelingen van trai ner Nol Olsthoom na ruim een half uur de genadestool. Meteen na het incident tussen Hagenaar Van Leeuwen en Muilwijk knikte captein Van der Meer een corner van Eddy Arends knap achter Leerdam (2—0). Waarmee de tegenstand van de Hoekenaren, ook al speelde men in de slotfase met een man meer, was gebroken. Viaardlngen Via één van zijn leden is de korfbalvereniging Vlaardingen erin geslaagd een sponsor aan te trekken. Het onderhoudsbedrijf Brielle BV steunt de Vlaardingse tweede klasser twee jaar lang. Dat het bestuur er mee ingenomen is. laat zich raden omdat de Vlaardingers halverwege vol gend jaar verwachten een nieu we kantine te hebben gereali seerd. Uiteraard wel met steun van de gemeente. De financiële steun wordt niet in de exploi tatie van de vereniging opge nomen. Hetgeen inhoudt dat de verhoging van de1 contributie om de begroting sluitend te krijgen, normaal doorgaat Een van de eerste zaken van Vlaardingen is de aanschaf van trainingspakken en de rest zal worden besteed aan het bouw fonds, propaganda in de nieu we woonwijk Holy-Noord en het jeugdwerk. De selectie van de korfbalvereniging VJaardin- gen heeft intussen, wat de trai ningspakken betreft, zijn keuze laten vallen op een rood/zwart trainingspak met geel opschrift. De pakken blijven het eigen dom van de vereniging en zul len ook wanneer de eerste twee teams vrij rijn, worden gedra gen bij thuiswedstrijden door-* de overige teams. - -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3