Sterk DHS houdt Ajax C iit bedwang Schiedam opent sporter edisch Advies Centrum Samenwerking met huisartsen gewenst Nieuw kring- record Marcel Blomsteel Basket Boys timis Lukardie meeste vis De Ruisvoorn 't Aivertje FC Vlaardingen wint nederlaagserie VZC-dames weer eerste in De Morgenstond Prestatieloop voor scholieren Schermers vergaderen 'WOENSDAG 26 NOVEMBER 1975 Van onze sportredactie Vlaardingen Morgenavond om 2Q.2G uur spelen de heren van de basketbalvereniging Basket Boys een thuiswedstrijd in de Vïaardingse Sporthal. Tegen stander is het zwakke B.V. Rot terdam, waarvan al een keer met ruime cijfers is gewonnen. Ook deze wedstrijd zal weinig moeilijkheden opleveren. De vraag is alleen met welk ver schil er gewonnen gaat worden, Schiedam Voor het concours in de Kerstserie bleven de leden, van de hengelvereniging DZV dicht bij huis. De hengels gin gen uit langs de Voorhaven, waar de vangst, nu niet bepaald denderend was te noemen. Een uitschieter was Chr. Lukardie die met 27Q0 gram vis nog een hele „spekkoper" was en dan ook beslag legde op de eerste plaats; 2, A. Overduin, 1500 gram; 3. J. Wehers, 1300 gram; 4. M. Vermeer, 1000 gram;\5. W. van Tienen, 900 gram; 6. John, Sijs, 700 gram; 7. en 8. S. v.d. Arend en Ramoon, beiden met 600 gram vis. Van onze sportredactie VLAARDINGEN De henge laarsvereniging De Ruisvoorn hield opnieuw een concours in de Marinehaven te Btellevoet- sluis. De deelname was niet zo groot en de vangst aan de ma tige kant. Het was trouwens ook vrij koud langs de water kant. Van de 14 kilo en 750 gram, die de zeven deelnemers vingen, bracht winnaar P. Heindi jk 4370 gram op de wal. Op de tweede plaats eindigde H. Waardenburg met 2760 gram met vlak achter zich H. Bijl met 2730 gram. De verdere volgorde was: W. Mulder sr., 2110; J. HoUenberg, 2070; J. Boer, 620 en mevrouw Boer op de laatste plaats met SO gram. Het volgen de concours wordt zondag 30 november vervist. Vertrek om 7 uur. Van onze sportredactie VLAARDINGEN Het negende concours voor de Kerstserie van de hengel aarsvereniging 't Aivertje in Hellevoetsluis, werd gewonnen door G, v.d. Velden, die daarvoor slechts 3880 gram nodig had. Daaruit blijkt reeds, dat de totale vangst zeer matig was. Op de tweede plaats eind igde J. Marijn met 3100 gram, gevolgd door: J. Verheij, 2730; H. Dumortier, 2620; L. de Blok, 2340; C. Visser, 1560; F. Groen, 1500; W. Westdijk, 1400; C. Klos, 1330; P. Dumortier, 590 gram. ■De leiding is momenteel in han- f, den van J. Marijn, die ruim 32 kg. op zijn naam heeft staan. Schiedam DHS liet gisteravond in de laatste wedstrijd van de nederlaagse-' rie tegen Ajax C zien dat het gelijke spel van afgelopen zondag tegen kop loper Papendrecht geen uitschieter was. De Schiedammers speelden voor al voor rust een sterke wedstrijd. Jam mer genoeg was het een paar uur voor de wedstrijd gaan regenen, zodat het een zeer waterige finale werd. Daar door ook waren er slechts 400 toe schouwers, die hun dapperheid echter met een aantrekkelijke partij voethal beloond zagen. DHS ïeek regelrecht op een verrassing aan te sturen, want al na drie minuten werden de jeugdige volgelingen van trainer Bob Harms op achterstand ge zet. Weliswaar door het gladde veld, dat niettemin uitstekend bespeelbaar was/maar toch ook door een gebrek aan coördinatie in de Ajax-defensie. Jan Kerkhof rukte aan de achterzijde op en liet een harde, lage voorzet los. Via laatste man Jaap Staats glibberde de bal het doel in, omdat doelman Rob ter Voort achter Staats klaar stond om te grijpen, maar nu uit positie was: 1-0. Ajax demonstreerde wel een grote dosis techniek, maar de afwerking liet voor alsnog vee! te wensen over. Doelman Jos Sparia onderbrak net op tijd een solo van de snelle Simon Tahamata, maar was bij een schot van Ad Bouw man toch geslagen. Sjaak Lemen, wiens snelheid achter weer van grote waarde was, voorkwam op de doellijn de gelijkmaker. Ajax voerde de knap opgezette aanvallen ook wat te ver door, al scheerde een harde kopstoot van Kraal maar net over de lat. TWEEDE LIJN Overigens was ook het schieten uit de tweede lijn niet bet sterkste punt van de Amsterdammers. Frans Vos deed dat na ruim een half uur beter, maar zijn schroeiende kogel werd door doel man Ter Voort nog juist over de lat getild. Ondanks de stromende regen bleef het een aantrekkelijke en vooral sportieve wedstrijd, hetgeen ook te merken was aan de fluittonen van best blazende arbiter Auke Ploeg. Op slag van rust kwam Ajax toch naast de thuisclub. De hechte Schiedamse afweer zag dat de mislukte sliding van good-old Kees van der Wind razendsnel door Ad Bouw man werd uilgebuit: 1-1. De bizarre omstandigheden ten spijt, was ook de tweede helft het aankijken vol ledig waard. Kees van der Wind was inmiddels vervangen door Hennie Pie- ron, die dit optreden aangreep om weer regelrecht vaste keus voor de hoofd macht te worden. Overigens wisselde DHS meer dan was toegestaan, want De heer J. Kraanen (rechts) over handigt aan Martin Kentie (bestuurslid FC Vlaardin gen) de Kappa Schiecarton bokaal. nadat Nol Roozen na een klein half uur Jan Kersemeijer verving, was Karei Doesburg de derde wissel voor licht-ge- blesseerde Hans Vermeer. Ajax had ondertussen Ad Bouwman vervangen voor Gerard Staats, die ook voor de beslissing zou zorgen. Na een half uur kopte hij een knappe Ajax-aanval ach ter Jos Sparia: 1-2. PRIJZEN De 4-0 overwinning van FC Vlaardingen bleek daardoor ruimschoots voldoende voor de eindoverwinning van de serie. De door Kappa Schiecarton beschik baar gestelde fraaie bokaal werd door bedrijfsleider Kraanen overhandigd aan Martin Kentie, bestuurslid van de FC Vlaardingen. Ajax bleef overigens niet met lege handen, want aanvoerder Ronald Klinkenberg mocht de door Square Fashion en Irish Leather be schikbaar gestelde sportiviteitsprijs in ontvangst nemen. De door Sporthuis Passage beschikbaar gestelde wed strijdballen waren er voor de poule winnaars Feyenoord, CW en FC Vlaardingen, alsook voor het op de laatste plaats geëindigde Schiedam. Or ganisator Ge Krommenhoek dankte tenslotte ook de sponsors en scheids rechters voor de medewerking aan de serie, die volgend jaar, zij het in korte re vorm, hethaald zal worden. Schiedam Met een opmerkelijk initiatief van Hennes DVS telt ons land per één december elf sportmedi- sche adviescentra. Schiedam is (voorlopig) de laatste in de rij, maar wel enthousiast ontvangen omdat juist de sportgeneeskunde nog stiefmoederlijk bedeeld is. Ons land telt zo'n drie miljoen georganiseerde spor ters, maar het aantal sportartsen daarvoor is op twee handen te tellen. Eigenlijk niet zo vreemd omdat sportgeneeskunde niet in het studiepakket voor huis artsen zit opgesloten. Maar ook de interesse van de huisartsen, de goede niet te na gesproken, is niet zo groot voor sportblessures. Hermes DVS prijst zich in dit verband gelukkig dat het sinds drie jaar kan beschikken over clubarts Edwin van der Voort en vanaf het begin deze voet balcompetitie over fysiothera peut Karei Koerts. Die laatste naam spreekt ongetwijfeld veel sporters tot de verbeel ding, omdat hij met zijn jaren lange ervaring in zijn instituut aan de Schiedamseweg in Schiedam Noord nog steeds een Tom Okker en bekende voetballers tot zijn patiënten mag rekenen. De werkwijze van de z.g. drie eenheid, te weten Hennes DVS, arts Edwin van der Voort en fysiotherapeut Karei Koerts, is als volgt op de spreekuren, el ke maandagavond tussen 7 en 8 uur 's avonds in het clubge bouw van Hermes DVS op „Harga" en tussen 8.30 en 9.30 uur 's avonds in het fysiothera peute ch centrum van Karei Koerts aan de Schiedamseweg, - wordt er van de sportblessures een diagnose gesteld, vervol gens een schriftelijk advies meegegeven voor de huisarts en daarna bij behandeling is de patiënt vrij bij wie hij rich wil laten behandelen. Edwin van der Voort in dit verband: „Het is wel gewenst dat er met de huisartsen een zo groot mo gelijke samenwerking gaat ko men". En Karei Koerts: „In het verleden heb ik wel eens ge tracht om de huisartsen voor de fysiotherapie te interesseren". Overigens is het wel zo dat een aantal hulsartsen de sportge neeskunde er als hobby bij doet Gewoon omdat die groep daar in geïnteresseerd is, maar van een systematische aanpak Is geen sprake. Dat maakt het niet alleen voor de topsporter, maar ook voor de trimmer die met een blessure zit, zo moei- De initiatiefnemers: v.l.n.r,: Baris, Kleinjan, Van der Voort. Koerts en Chung lijk. Want waar moet hij naar toe? Eén van Schiedams be kendste masseurs Piet Bul daarover: „Wanneer ik ontdek sure heeft, wat hij niet weet, stuur ik hem direct door naar de sportarts. Maar die woont wel in Zoetermeer". dat er een voetballer een bles- Hermes DVS is ook van plan de bestuurders van de Schiedamse verenigingen zelf voor de sport geneeskunde te gaan interesse ren, Het gebeurt te vaak dat bestuursleden ook niet de weg weten. Vooral nu sportblessu res hand over hand toenemen. Edwin van der Voort daarover: „Ik schat dat bij Hermes DVS in elk elftal één sportblessure per week ontstaat". Hoewel er geen landelijke cijfers van be staan, zijn de ziekenhuizen in de weekeinden overvol. Althans de afdeling eerste hulpen. Sportbeoefener mag In wezen een gezonde zaak rijn, de nade lige gevolgen begen er soms niet om. Van simpele enkelverstuikingen tot aan ernstige hersenschud dingen en gecompliceerde been breuken toe. In vele gevallen komt het er op neer dat bij behandeling van öe eerste hulp m een ziekenhuis de patiènt met meer behoeft terug te ko men. Zo'n tien procent blijft voor de „echte" behandeling. Door Bas van den Berg Vanaf één december kent het sportmedisch adviescentrum in Schiedam een aanlooppperiode van een jaar. Voorzitter Ger Kleinjan van Hermes DVS: „Dan gaan we weer rond de tafel zitten. Hoewel uniek voor Schiedam, nam Hermes DVS een aantal maanden terug al een medische behandelkamer in gebruik, voorzien van appa raten die een therapie geven". REGIONAAL Kleinjan: „Voorlopig richten wij ons op Schiedam, maar wan neer het slaagt kunnen wij re- gionaler gaan werken". In dit verband is bet belangrijk om te weten dat er in het Water- 9 Hermes DVS bezit ook een eigen behandelkamer weggebied verschillende fysio- therapeutïsche instituten zich al toeleggen op sportblessures. Eén ervan is de praktijkruimte van Nico Houdïjk in Vlaardin- gen-Holy, waar hij de behande ling van sportblessures als bobby er bij doet. Een ander geval is fysiotherapeut Abbas in Maassluis, die veel sporters in dat deel van het Waterweg gebied onder zijn patiënten kan rekenen. De inbreng van trainers is met die sportgeneeskunde een niet te verwaarlozen onderdeeL Juist rij kunnen er over oorde len of zij een speler wel of niet voor lange tijd kunnen missen en sturen hem dan snel naar een fysiotherapeut De tijd van een speler eruit, een andere erin, behoort tot het verleden. SPORTKEURING In Schiedam is het niet uitgeslo ten dat het sportmedisch ad viescentrum zijn medewerking kan gaan geven aan de sport keuringen in Schiedam, omdat rij met een wachtlijst van enke le maanden werken. Voor de 98 sportverenigingen in Schiedam is het thans een bezinning waard te weten dat rij de be schikking hebben over een sportmedisch adviescentrum. De elfde in ons land, maar nog veel te weinig. Van onze sportredactie Den Haag Naast het prachtige nationale re cord van Enith Brigitha op de 400 m vrije slag (4.19.4) sprak wederom de gouden plek voor de VZC-dames tot de ver beelding in de tweede af levering van de Culligan- competitie, in het Haag se bad „De Morgen stond". Marcel Blomsteel vestigde in dat snelle bad zondagmiddag een nieuw kringrecord op de 400 m vrije slag voor jongens onder de 12 jaar en bracht de tijd op 4.58.7. Ook Pim van der Werff kwam ditmaal weer sterk voor de dag op de 200 m schoolslag in 2.43.7, wat een nieuw clubrecord inhield. Diane Edelij n bleef maar 0.6 boven het kringrecord op de 200 m rugslag, terwijl Ada Pors voor de 400 m vrije slag 4.34.8 nodig had. Op die afstand was Enith Brigitha de allersterkste met haar nieuw nationaal record. De Haagse jury be loonde evenwel Ada Pors op die afstand zes seconden tekort en daarom was Irene van der Laan de aangewe zen zwemster om op die 400 m vrije slag voor de Vlaar- dingse punten te zorgen. Het leverde haar een vierde plaats op in 2.21.4. Uitslagen 200 m rugslag meisjes onder de 16: 1. Diane Edelijn 2.24.8, Ma rianne But 2.44.6, Use Verhey 2.52.3. 200 m vrije slag jongens onder de 16: 3. Oaul Gast 2.06.3, Ton- ny Ruis 2.24.4. 400 m vrije slag dames; 1. Enith Brigitha 4.19.4, 2. Ada Pors 4.34.8, Anneke van der Ende 4.53.3, Yvonne van Heyst 4.56.3. 100 m vlinderslag heren: 1. Ruud Pijper 1.00.1, 4. Rob de Gier 1.00.9, Frits Jan Edelijn 1.03.9. 100 m vrije slag m.o. 14: 4. Karin Nieuwstraten 1.06 2, Irma Voor ham 1,11, Monique Brugmans UI. 400 m vrije slag j.o. 14: 4. Peter Jonkman 4.54,9, Marcel Blom- steel 4,58.7 (kringrecord), Arjan Ydo 5.40.1. 200 m wisselslag m.o. 16: 2. Karin Nieuwstraten 2.38.7, Use Vérhey 2.48.4, Joke van Vliet 2.53.8. IG0 m rugslag j.o. 16: 4. Paul Gast 1.09.8, Pim van der Werff 1,14.1, Pim Bekkering 1.20. '200 m vlinderslag dames: 2. Dia ne Edelijn 2.31.3, Irene van der Laan 2.42.9. 400 m wisselslag heren: 3. Ruud Pijper 5.07, Rob de Gier 5.17. 100 m vlinderslag m,o. 12: 1. An neke van der Ende 1.15.9, 2. Irma Voorham 1.20.4, Irma van der Ende 1.25.7. 100 m rugslag j.o. 12: Marcel Blomsteel 1.22.1, Jan Reijes 3.26.1, Pieter Kop 1.30.0. 200 m vrije slag m,o. 16: 1. Ada Pors 2.14.2, Irene i-an der Laan 2.21.4, Karin Nieuwstraten 2.21.8. 200 m schoolslag j.o. 16: 2. Pim van der Werff 2.43.7, Peter Jonkman 3.07.5, Tonny Ruis 3.17.8, 100 m schoolslag dames; Yvonne van Heyst 1.22 9, Joke van Vliet 1.24.3, Marianne But 1.29.1. 100 m vrije slag heren: Paul Gast 57.3, Frits Jan Edelijn 59.3, John Bot 1.01.8. 100 m vlinderslag m.o. 10: Nicole Paulussen 2.01.5. 100 m vlinderslag j.o, 10: Peyer Helderop 1.47.5, Robbie Claas 1.55.2. Estafette 4 x 100 m wisselslag m.o. 16: V2C 4.48.9, Idem jon gens: VZC 4.17.2. MARCEL BLOMSTEEL weer een verbetering Van onze sportredactie Vlaardingen De commissie schoolsport van de Vlaardmgse Raad voor Sport en Recreatie houdt zaterdag 29 november een prestatieloop voor de leer lingen van het voortgezet on derwijs in Vlaardingen. Plaats var handeling is bet Oranje park vanaf 10 uur. Elk kwartier start een volgende groep deel nemers. Om 10 uur meisjes 12 en 13 jaar; om 10.15 uur jon gens 12 en 13 jaar; 10.30 uur meisjes 14 en 15 jaar; om 10.45 uur jongens 14 en 15 jaar; om 11 uur meisjes 16 jaar en ouder en om 11.15 uur jongens 16 jaar en ouder, Het parkoers in het Oranjepark moet tweemaal worden afgelegd. De totale af stand bedraagt 280Ö meter. Van onze sportredactie Vlaardingen Op de .vergade ring van de afdeling schermen van de ROVS, deze week op sportpark „Vijfsluizen" (vrij dag), zijn de bestuursleden De Jong en Hartig aftredend. Ma- ree en Leegsma stellen zich her kiesbaar, terwijl de heer Bos- loopec is aangezocht om in de commissie materiaal te komen. De vergadering telt tien punten en begint om 20.15 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5