Opbom rwerk mo e act es stimuleren" Liefdesverkenningen in „De knie van Klaart je" Geen kunst om Sint te zijn Stichting Welzijn maakt rapport Toevoeging 'woonwagenkamp' discriminerend Blokje rond^ Vogels isa Maasland „Z" in Irene DONDERDAG 27 NOVEMBER 1975 jkeen5middelen r t turm OVERHEID Ongeval op „Moermanweg" Welzijn vergadert Verkooptentoonstelling in Stedelijk Museum Stickers Klaverjasavond voor invaliden Oecumenische dienst 3 Vïaardingen Het op bouwwerk moet acties uit de bevolking stimu leren. Dat is de belang rijkste conelusie uit het rappert „Aksies, into men of stimuleren?". Het is gemaakt door Carïa Rikken en Fred Schot in opdracht van de Stichting Welzijn Vlaardïngen (SWV). „Het Is de taak van het opbouwwerk te stimule ren dat de bevolking tot actie overgaat om de door haar gewenste ver anderingen te realise ren", staat in het rap port Welk middel daarbij wordt geko zen is afhankelijk van de reac tie van de overheid. Als de overheid niet ingaat op de on tevredenheid, dan zal vaak naar hardere middelen worden gegrepen. ,Dat kan uiteinde lijk leiden tot burgelijke onge hoorzaamheid, waarbij een be roep wordt gedaan op het ge weten van de overheid en de medeburgers", aldus de opstel lers van het rapport. De stichting Welzijn praat dins dag over het rapport, dat giste ren is verschenen. Ben Dubbel dam, opbouwwerker in de Oostwijk. heeft om een stand punt van de stichting over deze zaak gevraagd. Hij wil weten wat SWV vindt van de taak, die opbouwwerkers moeten vervul len bij acties van burgers. Aan leiding hiertoe zijn de protesten geweest aan het einde van het vorige jaar in de Van Leijden Gaelstraat Door een actie van r,rT7r\rtr\r'nr\r de Bond van Huurders en Wo- BEVORDEREN ningzoekenden werd die straat geblokkeerd. Het doek vracht- Het opbouwwerk speelt een be- verkeer uit de wijk. De politie langrijke rol bij protesten van greep in, opbouwwerkers pro- de bevolking. „Actieve deel na tes teerden ertegen. Er volgde me van de bevolking bij de De actie vorig jaar in de Van Leijden Gael: opbouwwerkers moeten meehelpen. Oud-burgemeester 2ei toen dat de opbouwwerkers acties niet moeten stimuleren. kers betekent dit dat zij tot taak hebben: te bevorderen dat de wijkbewoners' zich bewust worden van de situatie waarin ze verkeren; aan te geven wat verandert moet worden; te sta ken, petities en andere legale telijk en het lichamelijk kunnen acties. Vaak wordt de actie van de wijkbewoners", gebagatelliseerd {onbdangrij- Veel hangt derhalve af van de ker afgedaan dan 'ie werkelijk is, red.) en de actiegroep wordt verdacht gemaakt" muieren dat de bevolking tot Volgens het rapport lokt de acties overgaat om de gewen ste veranderingen door te voe ren", staat in de nota een gesprek tussen opbouwwer kers, politie en burgemeester. samenlevingsopbouw staat De actie moet- dan ook door de centraal. Voor de opbouwwer- Maasland - De Maaslandse Vogel- de VQdelties 's morgens hadden vereniging houdt deze week gekeurd, haar jaarlijkse expositie. Gis- tentoonstelling is elke avond - van 7 tot 10 uur geopend en zaterdag, de sluitingsdag, van 's morgens 10 tot *s avonds half negen. Voor het eerst heeft de vogelvereniging geen entree. Dit in navolging van diverse andere verenigingen in omlig gende gemeenten. teravond heeft wethouder J. Kwakkelstein de expositie, die dit jaar - bij wijze van proef - in De Rozenhof wordt gehou den officieel geopend. Tot en met zaterdag zijn er ruim 350 vogels in vele soorten en variaties te zien. De kampioe nen van de diverse afdelingen zijn ook gisteravond bekend ge maakt, nadat de keurmeesters opbouwwerker begeleid wor den. „Wanneer de actiegroep -nadat alle legale middelen zijn uitgeput- overgaat tot burgelij ke ongehoorzaamheid en de op bouwwerker trekt zich terug, dan zal hij zijn geloofwaardig heid volledig verliezen. Bij een volgende actie zal hij dan bui ten spel worden gezet", conclu deren de opstellers. „De overheid gaat vaak niet in op ontevredenheid, die geuit wordt in de vorm van vexzoe- heid uit dat actiegroepen naar andere middelen grijpen, die vaak harder zijn. „Op deze ma nier wordt door de overheid roofbouw gepleegd op het gees- op stelling van de overheid, in grijpen door de politie funest fucest zijn. De eisen van wijk bewoners/actievoerders zullen daardoor hoger worden. „De middelen die gebruikt worden zullen meestal harder zijn", al dus „Aksies, intomen of stimu leren". Schiedam Het NIVON vertoont vanavond in gebouw Irene aan de Nieuwe-Haven de politieke thriller „Z". De film handelt over de verwikkelingen rond een politieke moord in Grieken land. Regisseur Gravas haalt in de film tegelijkertijd uit naar het Griekse kolonelsbewind, dat enkele jaren geleden ten val werd gebracht Hoofdrolspelers zijn Yves Montand en Jean- Louis Trintignant Muziek is van Mikis Theodorakis. Aan vang 20.00 uur. Vlaardingen Een zeventienja rige bromfietser heeft op de Heusdenslaan (Moermanweg) een hersenschudding opgelo pen. De jongen, J. de Jong, kreeg geen voorrang van een vrachtwagen die op de Moermanweg reed. De jongen reed met zijn brom mer in de richting van de Knot- tenbeltsingel. - Bij de botsing kwam de jongen te vallen en moest naar het Holyziekenhuis worden ge bracht, De bromfiets werd zwaar beschadigd. De vracht wagen, bestuurd door de veer tigjarige Vla ar dinger G. J. T. liep nauwelijks schade op. V] aardingen De stichting Wel zijn "Vlaardingen vergadert dinsdag in het gebouw aan de Oostha venkade 31. Op de agenda staan ondermeer de onderwerpen: huisvesting en spreiding van buitenlandse werknemers, de relatie tussen het instituut burgerraadsman en de stichting en de nota „Ak- sies, intomen of stimuleren". De vergadering begint om half acht met een vragenhalfuur. Den Haag/Schiedam Het Schiedamse Statenlid mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu (PSP) heeft samen met haar PPR-colIega drs. C. P. G. Tilanus vragen gesteld over het feit dat bewoners van woonwagenkampen op hun rijbewijs naast hun adres de toevoe ging „woonwagenkamp" hebben staan. Volgens beide statenleden gebeurt dat zonder duidelijke noodzaak en zonder wettelijke verplichting. Beiden noemen dit zeer discriminerend. De twee Statenleden willen dan ook dat er zo snel mogelijk een einde wordt gemaakt aan deze maatregel. Verder verzoeken zij Gedeputeerde Staten om in het IPO (Interpro vinciaal overleg) deze zaak aan de orde te stellen zodat ook in andere provincies deze maatregel wordt afgeschaft Schiedam In het Stedelijk Mu seum in Schiedam wordt zater dag voor de vierde maal een Sinterldaasverkooptentoonstel- ling geopend. Kunstobjecten (grafiek, keramiek, sieraden en wandkleden) zijn te koop voor prijzen, die variëren van 5 tot 350 gulden. Men kan de aan koop direct mee naar huis ne men. De Sinterklaastentoonstelling duurt tot 8 december. Op de eerste dag van de manifestatie wordt de bezoekers een con sumptie aangeboden. Het mu seum is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, maar op zondag van 12.30 tot 17 uur. Ook op donderdagavond 4 december zal het Stedelijk Museum geo pend zijn, van 19 tot 21 uur. Terwijl zaterdag in de entreezaal van het museum onder het motto „Het is geen kunst om Sint te zijn" de verkoopten toonstelling wordt gehouden, kunnen jeugdige bezoekers tus sen 10 en 17 uur kijken naar films, die in de aula worden vertoond. Zondag kunnen kinderen in het museum surprises komen ma ken, van 13 tot 15 uur. Het materiaal daarvoor (schoenen dozen, gekleurd papier, limona derietjes, enzovoorts) moeten de kinderen zelf meenemen. Aan de balie van het museum zijn voor deze middag gratis kaarten af te halen. Foxterriêrs rijn eigenlijk voor vele mensen té levendig. Hij is altijd bereid een robbertje te vechten en te dollen tot hij niet meer kan. Nietsont ziend zal hij in de kamer heen en weer draven. Kor tom: een levendig tempera ment is *m aangeboren. Met Anja, een teefje van dit ras (hoewel niet helemaal zuiver van ras dachten we;, lijkt het anders gesteld. Ze zit stilletjes in één van de hok ken in het dierentehuis in Schiedam. Groene droeve ogen kijken je aan van ach ter een grijswit gordijn van krullen. Het lijkt wel o£ ze af en toe een wenkbrauw optrekt, daarmee zeggende dat ze 't niet helemaal ver trouwt Geen geblaf, gejank, niets van dat alles. Ook een beest kent gevoelens zullen we maar denken. Ten slotte is Anja niet zomaar in Signalement Naam: Anja. Ras: foxterriër. Geslacht: teef. Kleur: zwart wit. Leeftijd: 2 jaar. Schoft- hoogte: 70 cm. Beharing: ruw, krul. het hok terecht gekomen. Ze moest het huis uit omdat één van de kinderen van het ge zin allergisch was voor hon den. Daar je uiteraard wei nig aan doen. Dan is er maar één uitweg: de hond wegdoen. Al gaat dat met verdriet gepaard. Via dit stukje hopen we echter dat Anja - ongeveer twee jaar oud - een nieuwe kans krijgt Na een paar weken zal ze on getwijfeld weer haar gewone hondeleventje opvatten. An ja zal eerst moeten wennen, maar een probleem zal ze niet worden. Het korte dikke staartje zal weer gaan kwis pelen als ze een beetje is opgebeurd. Nu zit ze wat troosteloos voor zich uit te staren. Het hondje van vorige week - het beige bastaardje - wil nog steeds graag verhuizen. Hij bleek overigens niet aan een bank op de Maasboule vard te zijn vastgebonden zoals we eerder vertelden. Opnieuw bleek dat een asiel beheerder uiterst wantrou wend moet staan tegenover iemand die een dier komt brengen. Het verhaal was doodeenvoudig niet waar. Niettemin rit het hondje er nog. Met hem trouwens nog enige andere: een zwarte poedel, een witte boxer (reu) en een grote zwarte hond - kruising van een Drentse Patrijs en een herder die nog maar een half jaar oud is. Het is een teef. 'V De dierenbescherming in Schiedam heeft weer een' nieuwe sticker laten druk ken. Als tekst is gekozen: Het begin is er-helpt ons verder. Dat slaat uiteraard op het dierentehuis dat op het ogenblik aan de Sport- laan wordt gebouwd. Deze en de andere stickers zijn verkrijgbaar bij het asiel aan de St Annazusterstraat 4 S 1,-. TeL: 26 62 66. Geo- pend van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Za terdags alleen 's ochtends en zondags gestoten. Schiedam Eric Rohmer is de man van „geen daden, maar gedachten", een regisseur die ogenschijnlijk de dialogen prio riteit verleent en aan het beeld een symbolische betekenis toe kent, waaruit zijn opvattingen over liefde, vriendschap, be geerte en moraal moeten wor- dep afgeleid. Al vele jaren is hij bezig aan zijn door hem beoog de reeks „morele vertellingen" en in PASSAGE/BIO is nu nummer vijf hieruit te zien. „Le genou de Claire", nadat in ons land alleen de twee voorafgaan de van het halve dozijn, „La Collectionneuse" en „Ma nuit door J. A. Frenkel chez Maud" in circulatie gebracht Hoofdpersoon js Jean-Ciaude Briaiy als een wat oudere man aan de vooravond van zijn standsjhuwelijk, die een soort afscheid van het privilege van de man om het meisje van rijn smaak te kiezen zoekt bij een bevriende romanschrijfster met twee tienerdochters. De één, nauwelijks zestien, wordt prompt verliefd op hem en hangt een prille femme fatale uit Maar de aspirant-bruide gom heeft meer interesse voor de mooie knie van Klaartje, sweet seventeen en al in het bezit van een vriendje, dat haar alle andere mannen doet verge ten. Het duurt lang vó<5r hij de begeerde knie even mag aanra ken, daar is dan de entourage van een onweer en wat liefdes verdriet voor nodig... Rohmers subtiele verkenning in de psychologische doolhof van erotiek en sexualiteit, van pu berteit en huwelijkstrouw, lig gen verankerd in de opzet van het verhaal. De schrijfster is namelijk bezig met een roman over een diplomaat op middel bare leeftijd. 2ij weet niet, hoe zij hieraan een logisch slot moet draaien en moedigt daar om de avances van haar gast bij haar dochters aan, in de hoop dat rij hieruit inspiratie kan putten voor haar literaire geesteskind. Een prachtige, spirituele film met Jean-Claude Briaiy bewondert de knie van Klaartje in de film van Eric Rohmer PASSAGE/BIO evenals reeds in „Ma nuit chez Maud" een sprankelende <ba- loog, die waard is apart gesa voureerd te worden. Rohmers vaste cameraman Nestor Al- mendros heeft een aandeel in de film, dat evenmin verwaar loosd mag worden. De meeste eer komt echter Eric Rohmer toe, die mensen van vlees en bloed neemt in situaties, waar ze zo vaak als marionetten wor den gemanoeuvreerd. En dat is een niet geringe verdienste. In het grote PASSAGE de spag- h eik-gangsterfilm „Piedone il Sbirro" oftewel „Zij noemden hem Platvoet", waarin Bud Spencer (zonder Terence Hill ditmaal) weinig anders te doen heeft dan tegenstanders in puin slaan, ofschoon hij de rang heeft van inspecteur van poli tie. Het speelt zich allemaal af in Napels, waar bepaalde Ita liaanse toestanden hem dwin gen tot het nemen van maatre gelen, die, voorzichtig uitge drukt, nogal ruw zijn. Het gege ven is eenvoudig: een corrupte overheid, konkelend met de on derwereld, keurt de methoden van inspecteur Platvoet af, wanneer deze een bende hande laars jrs verdovende middelen wil uitschakelen. Het blijkt moeilijk nette mensen van schurken te onderscheiden, om dat iedereen zo keurig in het pak steekt De inspecteur wint, maar vraag niet hoe.. In de jeugdmaünees „Sjors Sjimmie en de Gorilla" in PAS SAGE en „Winnetou keert te rug" in PASSAGE/BIO. Fancy fair Opnieuw organiseert een school een actie ten be hoeve van de dierenbe scherming, Die rijksscho lengemeenschap Sehra- veidant houdt vrijdag avond a.s. een fancy fair, In de school aan de Hugo de Grootstraat begint het gebeuren om ongeveer 20.00 uur. Ook artikelen van de dierenbescher ming (stickers) worden verkocht Men kan zich opgeven als lid van de Schiedamse afdeling. Schiedam In het jeugdcentrum naast de pastorie aan de Dr. Schaepmartsingel in wijk Nieuwland wordt vrijdagavond geklaverjast. De opbrengst van de kaartavond wordt gebruikt voor hulpverlening aan invali den. Men kan zich voor dit klaverjas- toemooi laten inschrijven bij de pastorie, tel. 70.66.69, en bij de heren A. Snijder, Albert Cuyp- straat 2a, tel. 26.12.06, en L. van Noordt, Vlaardingerdijk 181b, tel. 26.18.41- Ook invaliden kun nen meekaarten, zelfs als zij zonder vervoer ritten. In dat geval moeten zij zich opgeven bij de heer M. W. van der Klink, Burgemeester Knappertlaan 227, tel 26.55.16. Zij worden dan opgehaald en weer thuisge- bracht De klaverjasavond begint om acht uur. Vanaf half acht kan men zich ook aan de zaal nog opgeven. Het inschrijfgeld is twee gulden per persoon. Het is de tweede keer in dit sei zoen, dat een dergelijke klaver jasavond voor invaliden op touw wordt gezet Ook op vrij dag 14 november is al enthou siast gekaart Een derde kaart avond wordt gehouden op vrij dag 19 december. Verdere in lichtingen kan men verkrijgen bij het algemeen communica- tieadres; de heer A. Woutersen, Frans Halsplein 28a, tel 26.14.45. Schiedam In de Opstanding- kerk aan de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan wordt zon dagmorgen onii tien uur een oecumenische dienst gehouden. Er wordt gesproken over het thema van de vijfde vergade ring van de "Wereldraad van Kerken, die in Nairobi wordt gehouden: Jezus Christus be vrijdt en verenigt" De prediking wordt gehouden door pater E. J. Robben O.P. uit Nijmegen en liturg is ds. H. B. Motel, predikant van de Hemhuttergemeente in Schie dam en Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3