I i ID en Jan Post uit elkaar? WEB mag sam met de regioeh Nieuwe sectie in de VRSK Eagtes-dames gehandicapt John Heilker inspireert De Ooievaars Schiedam breekt af i jp Voorlopig om gezondheidsredenen gestopt99 Visdocumenten aan 3200 hengelaars uitgereikt WEDSTRIJDEN BESTUUR VISSEN "r - De Vriendschap De Ruisvoorn Sjaals voor HVO-jeugd Sportclubs verenigt U Geslaagden VZC WUiÜJNÖJJACr 1U LH^JMVimmn ia id 6 Wateringen KMD-trainer Jan Post zal zijn functie aan de Wateringse Noordweg voorlo pig niet kunnen uitoefenen. Volgens diverse geruchten zou de hoofdklasser, die mo menteel uiterst pover draait, de Vlaardingse oefenmeester zelf zonder pardon en met ingang van heden op non-ac tief hebben gezel Voorzitter Aad Bosman spreekt dit evenwel met klem tegen: „Je weet hoe het gaat bij een vereni ging waarbij het niet zo best gaat met de resultaten. Maar dat we Post aan de kant hebben gezet is zeker niet waar. Jeugd trainer Ernst Chavange neemt de taak van hem voorlopig tot de winterstop over omdat Post nog niet geheel is hersteld van een auto-ongeluk. Ook de afgelo pen veertien dagen heeft Cha vange al de training van de se lectie op zich genomen. De speculaties over een plotseling ont slag deden zich afgelopen dinsdag de ronde toen Post „voor een gesprek" naar de Noordweg werd geroepen. Bestuurslid Arjo van der Berg; „Ik weet er wel iets van, maar zeg het liever niet Secretaris Cor van Oud* heusden en voorzitter Aad Bosman weten er veel meer van. Of het over een ontslag van Post ging? Best mo gelijk, er is in ieder geval wel iets aan de hand." Zowel Cor van Oudheusden als voorzit ter Aad Bosman blijven echter bij de mening dat het gesprek, dat aan de Noordweg plaatsvond, zuiver en al leen over de gezondheid van Post ging. Bosman: „Post heeft nog erg. veel hoofdpijn en daarnaast een be hoorlijk blauw oog. Daarom hebben we, in overleg met hem, besloten om voorlopig Ernst Chavange als trainer voor de selectie te handhaven. En dat is werkelijk de enige reden dat Post momenteel niet traint Het heeft niets met de slechte resultaten te maken." Trainer Jan Post 2elf was erg beschei den in zijn commentaar over de affai re: „Ik ben inderdaad voorlopig om gezondheidsredenen gestopt met de training bij KMD. Ik zal eerdaags wel weer eens rustig bekijken wanneer ik weer ga beginnen". Op de vraag of er soms moeilijkheden zijn tussen hem en KMD was de oefenmeester erg kort .Daar geef ik geen commen taar op". Vlaardingen Tijdens de in gebouw Triangel druk bezochte jaarvergade ring van de Vlaardingse Hengelaars Bond zijn besluiten genomen en aan de leden plannen voorgelegd van verstrek kende betekenis. Alles gericht om de leden en verdere houders van vis vergunningen, in 1976 het hoogste redement aan hengelsportgenoe gens te kunnen bieden. Het bestuur kreeg van de verga dering het fiat over zijn beleid met betrekking tot de samen werking met hengelsportver- eniging uit de wijde omtrek van Vlaardingen. In zekere ma te bestaat zo'n samenwerking met de Delftse Hengelaars bond en de HSV De Toekomst uit Rotterdam. Het verst ls deze samenwerking met de BV Schiedam en Omstreken. Met ingang van 1976 kannen leden van S en O en de VHB terecht in door beide organisaties be- beerde viswateren. Een uitwis seling van vergunningen over en weer. De VHB sluit het boekjaar af met 105 leden meer dan het vorige seizoen. Met houders van „Sin gel en Vijververgunningen" en de leden van in de Bond geln- tregeerde leden van de afdeling hengelsport, shell meegerekend, werden dit seizoen aan 3200 hengelsportbeoefenaars de hiervoor betreffende visdocu menten verstrekt Voor de bondsleden is de contri butie van achttien tot twintig gulden per jaar verhoogd en hiermee gelijk getrokken met die van de leden van „Schie dam en Omstreken". De buitengewone leden: jeugd be neden de 16 jaar, dames en minder validen, gaan nu üen gulden betalen. Ze krijgen hier voor méér visrechten, een „gro te vergunning" en elke maand het orgaan van de Nederlandse Vereniging van Sportfederaties, Huldiging van de VHB-kampioenen dit jaar „Hengelsport", gratis in de brie venbus. De afgifte van „Singel en Vijver- vergunningen" blijft voor 1976 in dezelfde vorm gehandhaafd. In beperkte omvang is het be stuur voornemens aan houders hiervan tevens een snoekver- gunning te gaan verstrekken, ingaande 1 oktober 1976. Mocht evenwel de druk op de snoek in singels en vijvers hier door te zwaar worden, dan zal met de afgifte een of meer jaar worden overgeslagen. Overi gens is de snoekstand in alle waterpercelen waarvan VHB het visrecht heeft (met loop- recht) bijna overvloedig te noe men. Deze snoekstand heeft zich bijzonder goed ontwikkeld, evenals die van de snoekbaars in de Vlaardingse Vaart. In het totale waterareaal laat de visbe- zetting eveneens weinig te wen sen over. Waar in Vlaardingen nieuwe singels en vijvers in aanleg zijn, wordt gewacht met het uitzetten van vis op het tijdstip dat deze door de ge meente worden opgeleverd. Om hierin, maar ook elders, uit te zetten loopt bij een beroepsvis ser een bestelling van duizend kilogram vangrijpe voorn. De uitzet van achthonderd kilo gram glasaal (vijftienduizend stuks per kilogram) zal op lan ge termijn rendement geven aan de palingvisserij, door de beroepsvisser en de houders van een peurvergunning. Voor de leden en verdere vergun ninghouders die hun „stekkie" zoeken in park 't Nieuwelant, is het goed om te weten dat de gemeente in 1976 de waterpartij hiervan gaat uitdiepen tot ca 1.20 meter onder het maaiveld. Dat zal de vangkansen In be langrijke mate verhogen. Het hengelen als wedstrijdsport breidt zich met het jaar uit. De goed functionerende wedstrijd- commissie buigt zich momen teel over enkele interessante plannen. Uit de leden wil de commissie een groep ervaren wedstrijdvissers selecteren en deze gaan trainen in het vissen met levende muggeniarver. Dit aas wordt veel gebruikt bij de Nationale bengelkampioen schappen van de NVVS, waar door de VHB In 1976 een ploeg wil afvaardigen. Het vissen hiermee vraagt een bijzondere vistechniek en de geselecteerde vissers moeten deze techniek onder de knie krijgen. Ook gaat de commissie nader be kijken of het zin heeft met de vlieghengel te gaan rissen in waterpercelen die hiervoor ge schikt zijn. Dit spectaculaire hengelsportonderdeel wordt thans ook in wedstrijdverband beoefend. In de wedstrijdcommissie is er een wijziging opgetreden, nu Daan Beverling zijn functie hie rin niet langer kan vervullen. In zijn plaats is benoemd Henk van És. Als nieuw lid is toege* streden Mar de Ligt als verte genwoordiger van de Maasstui- se leden. Ook in het bestuur deden zich mutaties voor: Arie IJdo - vertrek naar elders - en' Jan Vrijmoet Jr. Andere be roepsfuncties stelden zich niet herkiesbaar. In één van deze vakatures is voorzien met de benoeming van Aad Dirks, lid van de jeugdcommissie, die dit jaar de „Guppenclub", samen met Jaap Hollenberg, van de grond kreeg. Momenteel zijn hiervan meer dan honderd jon gens en meisjes lid en de com missie verwacht dat het aantal leden in 1976 nog belangrijk zal toenemen. Vlaardingen Voor de leden van de Vlaardingse hengelaarsver eniging De Vriendschap viel de vangst in het Spui bepaalt niet tegen. Resultaten: 1. H. van Neck 3310 gram, 2. J. de Ligt 3290 gram, 3. K. Hoog werf 2655 gram, 4. C. Vink 2635 gram, 5. M. Termijn 2605 gram, 6. H, Vibkeveen 2330 gram, 7. F. Koud staal 2170 gram, 8. J. Broere 2145 gram, 9. C. Remijn- se 1330 gram, 10. L. de Tiende 980 gram. Vlaardingen Het concours dat de hengelaarsvereniging De Ruisvoorn in de Marinehaven te Hellevoetsluis hield werd gewonnen door P. Heindijk, die 5690 gram voor zich liet afwe gen. Op de tweede plaats eindigde J. Hollenberg met 2640 gram, ter wijl H. Bijl met 2550 gram als derde eindigde. Met geringe tussenverschüien volgden daar na Mulder sr., 2510; K. Schilder, 2340; J. Boer, 2130; Mulder jr., 1720 en mevrouw Boer met 680 gram. Zondag 14 december worden de deelnemers om 7 uur verwacht voor het volgende concours. Vlaardingen Het St Nicolaas- feest bij de voetbalvereniging HVO is een groot succes gewor den. Na tekenfilmpjes bracht Sint en Piet voor elke pupil van HVO een fraaie HVO-sjaal mee. Daarna was er nog een film over Tarzan. Vlaardingen Een groot deel van de Vlaardingse sportverenigingen heeft door middel van een verte genwoordiging in één van de zeven secties een inbreng in de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Het Dagelijks Bestuur van de VRSR is echter van .mening dat nog vele sport- en ontspan ningsverenigingen niet vertegenwoordigd zijn in de secties, zoals de denksporters, de biljarters, de post- duivenhouders enz. Naar aanleiding van een con- VRSR geen directe flnnanciële creet verzoek tot erkenning voordelen zal opleveren. door de VRSR van de postdui- \f£\ zijn de sportverenigingen in venhoudersverenlglng De Ade- de gelegenheid om samen met laar, heelt het Dagelijks Be stuur besloten een nieuwe sec* tie te gaan vormen, waarin on der andere De Adelaar kan zijn vertegenwoordigd. Met nadruk wil het DB stellen, dat een eventueel lidmaatschap van de Vlaardingen .Vlet minder dan 46 kleuteren van de VZC slaafden vorige week weer voor hun zwemdiploma. Te welen 25 A-di- plonw'i en ZI B certificaten. De examen commissie bestond nit de dam» Rook-De Korver, Maas—Van ÖpsUI en KN'Zil offi cial Van der Kaa. De geslaagden. J. 't Hart, P van Harten. I de Jong. M. Kievit. F. van Leeuwerden, W. van Miert. A Oliemans. M van Roon, A J Schouten, R Slimming. A D. de Snaijer, X. Struijs. M, P. SVam, W. van der Velde, R Verfmezen, J Vuijk. E de Wit. F. Supi- ac, E- Brouwer, L. van Bevorert, S Baas. M. Bouwmeester. E van der Borden, M Fssser ert P de Cruijter Bdtploma- R. A Alders, M. Alsemgeert, W Bosselaar. A- Bnnkman, R. Broek, J. Exal- tus, E Exalt us. M. A Hcuboer, S Henne- guin. R. Koster, E- F. Kloppenburg, J Kletn. L. Lachte, C Lobo. W. Salet, T. R. Schuier, M. Schunsclaar. J. T. Termijn, E. Verhoef. F. w van Vugt en M. Zevenber. vertegenwoordigers van gelijk gerichte en ander soortige sport- en ontspanningsvereni gingen van lijd tot tijd van gedachten te wisselen en het Dagelijks Bestuur te adviseren over allerhande aangelegenhe den in de sector sport en re creatie. In dit verband is het streven van het districtsbestuur Schiedam van de Koninklijke Nederland se Biljart Bond er op gericht om zitting te willen gaan nemen in de sportraden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Op het ogenblik telt de VRSH de volgende secties*, voetbal, veld- sporten, recreatie, binnensport en, overige buitensporten, wa ter- en hengelsport en zwem- sport De Vlaardingse gemeenteraad heeft in 1967 de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie ingesteld. De taak van die raad omvat onder meer: het beheren van de gemeentelijke terreinen Het dagelijks bestuur van de VRSR en banen, gebouwen en lokalen, viswater ten behoeve van de water- en ijssport. Verder het nemen van initiatieven in de sector sport en recreatie en het bevorderen van de medische sportkeuring. Verder het verstrekken van sub sidies of het op andere wijze verlenen van financiële mede werking aan verenigingen bin nen het raam van op de goed gekeurde gemeentebegroting uitgetrokken gelden. Het aan schaffen, plaatsen en beheren van speelwerktuigen op open bare pleinen, plantsoenen en parken. En het al of niet gevraagd advise ren aan de gemeenteraad en het college van B en W over de bouw en aanleg van sport- en recreatie aecomodaties en over alle andere zaken rakende de sport en recreatie in de ruimste zin, alsmede met betrekking tot voorgenomen gemeentelijke planologische maatregelen. Overigens bepaalt de gemeente raad welke terreinen, banen, gebouwen, water enz. bij de VRSR in beheer worden gege ven. :r;<^ De Maassiuise dames gehandicapt Maassluis Het damesteam van Stomerij van den Bosch Eagles was te gehandicapt om het la ger geklasseerde BV Charlois te kunnen verslaan. In de Ener giehal traden de Eagles slechts met vijf dames aan, omdat ïn- grid van der Kuil nog altijd geblesseerd is, Annemarie Plantinga ziek was en de jeugdspeelsters niet bescliik- baar waren daar zij gelijktijdig speelden. Van die vijf was dan ook nog Margriet van Oostrum niet geheel fit, al werd zij met 13 punten toch nog topscoor- ster. Daarnaast was ook coach Hans van Hoorn niet present, daar heren 1 ook al gelijktijdig speel de. Leen Boon was zijn vervan ger, en zag de Eagles zelfs nog uitlopen naar een 6-2 voor sprong in de zesde minuut Daar er niet gewisseld kon wor den, slonk de voorsprong ech ter snel weg. In de elfde minuut was Charlois al tot één punt genaderd (9-10), terwijl de rust met een kleine achterstand in ging: 17-15. In de tweede helft kwamen de Eagles er niet meer aan, vooral ook omdat rij de Rotterdamse spelmaker en topscoorster Mar- ja van der Driesse niet uit kon den schakelen. Vanwege het ri sico om door te veel p's niet met minder dan vijf speelsters verder te moeten, kon er geen man-to-man gespeeld worden. Lisette Dejalle werd daarom ook in de twaalfde minuut, toen zij haar vierde p opliep, uit de defensie noodgedwongen naar voren geschoven. Charlois had het tegen dit te gehandicapt VDBE met ai te moeilijk om op een bescheiden 32-24 aan te stu- Schiedam Deze week speelde de rolstoelhaskeibalvereni- ging De Ooievaars een thuiswedstrijd in sporthal Mar griet. Het werd een fraaie 44-8 overwinning op ISA uit Amsterdam. Het is het eerste jaar dat De Ooievaars deelnemen aan de competitie. Tegenwoordige trainer/- coach is John Heilker, terwijl de twee voorgaande jaren Jaap de Bruin de training begeleidde. Sinds John Heilker er is, is de training meer op basketbal gericht en komt ook de techniek wat meer aan bod. Dit is tijdens de wedstrijden al goed te merken. In de eerste minuten van de wedstrijd gin gen de Schiedammers furieus van start. De Amsterdammers werden met goed afstandsschie- ten en goed samenspel keer op keer uitgespeeld. Deze konden dit niet goed verkroppen en gingen daardoor onnodig veel persoonlijke fouten maken. De Ooievaars speelde een kleine zoneverdediging omdat ISA niet kon wennen aan slechte, keiharde borden in de Mar- Schiedam Ook in de laatste wed strijd in de Rotter damse hoofdklasse heeft het tweede tiental van dam club Schiedam de punten aan de te genstander moeten laten. Tegen het Rotterdamse Char- Iois-2 werd bij de stand 8-6 afgebro ken en wanneer het verlies tot 11-9 be perkt blijft, mag Schïedam-2 nog blij zijn. Al vroeg in de avond leek het een vrese lijke afgang te wor den voor de Schie dammers. Ger Te gelaar had zijn dag niet en stapelde de ene fout op de an dere en gaf op. Wim de Rond werd positioneel naar een nul geschoven. Daarnaast had Sehiedam-2 aan verschillende bor den schijfverlies of een slechte stelling opgelopen. Op dat moment ver scheen de perschef van de vereniging ten tonele, hetgeen een duidelijke ople ving ten gevolge had. Zo greep An ton Risseeuw in een zeer nadelig eind spel plotseling de winst en boekte ook John Sla een over winning. Verlies van Tom Tilman, die al met een schijf minder speel de, werd gecompen seerd door een overmachtsemdspel van Ben Bastiaan- se, die een fraaie zesklapper uitvoer de. Schiedam had op een bepaald moment zelfs op een voor sprong kunnen ko men, wanneer Jan Key de mogelijke schijf winst had ge nomen. Helaas ta xeerde hij de stand niet goed en verloor zelfs nog. Bij de stand 8-6 voor Charlois-2 werden de partijen van C. Lindeboom, Jan Breman en Ronnie Heusdens in weinig kansrijke posities afgebroken. Gedetailleerde uit slag; Charlois-2 - Schiedam-2 8-6; J. v.d. Bergh - Jan Key 2-0; A. Sheora- tan - C. Lindeboom afg., A. Kortman - Jan Breman afg., J. Heyboer - Tom Til man 2-0, C. Hooger- heide - John Sla 0-2, B. Stuik - Ger Tegelaar 2-0, J. Snijder - Ronnie Heusdens afg., B. Blinksma - Ben Bastiaanse 0-2, W. Boogaard - Wim de Rond 2-0, A. den, Boer - Anton Ris seeuw 0-2. griethal. Met rust stonden de Schiedammers dan ook al met 26-6 voor. In de tweede helft kregen De Ooievaars de opdracht van trai ner/coach John Heilker om meer door samenspel te gaan scoren. Ook dit ging erg goed. Steeds kwam er een speler vrij onder de basket, die dan vrij gemakkelijk kon scoren. De zwakke Amsterdammers kon den hier niets aan doen. Al met al werd het een verdiende 44-3 overwinning voor de Schiedam- se ploeg. Hoewel De Ooievaars nu na zes wedstrijden ongeslagen aan kop staan, denken ze voorlopig nog niet aan een kampioen schap omdat nog enkele-zware tegenstanders te wachten staan. De onderlinge sfeer is echter zodanig dat men de toekomst rooskleurig in ziet. Topscorers: Henk van Vliet 13 pnt. Jan van de Duyn 11 pnt, Peter Krcft lö pnt. Schooltafeitennis in De Koopmansbeurs Schiedam Het schooltafelten- nistoemooi voor de leerlingen van het Schiedamse voortgezet onderwijs staat maandag 22 de cember centraal in de Koop mansbeurs, vanaf 9 uur. Naast persoonlijke prijzen, zijn er ook voor de school beschikbaar. Voor de leerlingen van de vijf de en zesde klassen van het lager onderwijs is dat toernooi vastgesteld op maandag en dinsdag 29 en 30 december. Eveneens in de Koopmansbeurs aan de Schiedamse Lange Ha ven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5