O WIÊSSm HANDTEKENINGEN-AKTIE VAN KETHELLAPPERS Vragen van Bosman over Schiedam-fikn I kneem de proef ■HHHR ler onroerend Z5" EERSTE SLEUTEL IN HOLY-NOORD In September staan hier vier scholen Meeste bewoners renovatie Brand in etalage Nieuwe centrum te ontlasten Simpele voetpaden en picknickterremtjes Uit enquête Schiedam- West blijkt: Dief bekent elf inbraken Handtekeningen tegen belasting Inbraken en aanrijding De kosten zullen voor drie kwart door het rijk worden betaald. De provincie.zal daar vergadert men don derdag over tien procent betalen. De rest van de kos ten zal moeten worden bij gepast door de om en in het gebied liggende plaatsen als Vlaardingen, Schiedam, Maasland, Delft en Schi pluiden. Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan reikte vrijdag de eerste sleutel uit in Hoiy-Noord. Op de twaalfde van de twaalfde werden de eerste .twaalf, woningen van een complex van ruim honderd woningen opgeleverd. De Stichting Personeelsbouw heeft opdracht.tot de bouw van de woningen gegeven. Deze werden ont worpen door de architect L. Snijders en ge bouwd door Delf- en Schieland B.V. De huizen zijn niet.goedkoop. De duurste zijn ruim een ton, de goedkopere kosten altijd nog ruim 80.000 gulden. Aardig detail bij de plechtigheid was het tijdelijk ontbreken van de nieuwe bewoners aan wie de sleutel zou worden uitge reikt Even was er sprake van paniek bij de organisatoren, maar alles verliep vlekkeloos. Met bloemen en zoenen werd de sleutel over- handigd aan de vrouw des huizes, waarna Gas Goudriaan voorging bij een rondleiding door het huis. Drankjes daarna in Drieënhuizen. Bloemen, zoenen en de eerste sleutel. Vlaardingen:^ In broederlijke samenwerking dreven wetjmuder van onderwijs A.G. Kloots en de voorzitter van het bijzonder onderwijs J. de ligt: vrijdag de eerste paal de grond in voor het scholencomplex in Hoiy-Noord. Een gure .wind en een koude motregen maakte van het gebeuren op de Sahara van Hoiy-Noord een korte plechtigheid. De paal was nog niet de grond in of de aanwezigen spoedden zich naar het Bowlingcentrum. Daar konden de spiritualiën de winterse ervaring snel doen vergeten. Op de grote zandvlakte zal volgend jaar september een flink scholencomplex ver rezen zijn. Een openbare kleuterschool, een openbare lager school, een protestants christe lijke kleuterschool en een protestants christelij ke lagere school zuilen dan naast elkaar staan. Bovendien komt er een ruimte voor buurt- en wijkwerk en een gymnastieklokaal. Het be stuur van de Vereniging Openhaar Onderwijs gaf ook acte de présance. Vlaardingen/Schiedam Een deel van het gebied Midden-Delfland wordt recreatief „aangekleed". Dit betekent dat binnen afzienbare tijd op 24 plaatsen in het gebied eenvoudige wandelpaadjes, rustplaat sen en picknickterremtjes zullen - komen. Het aan brengen van deze recreatieve voorzieningen gebeurt in twee fasen. Kosten: 233.000 gulden. 'l.- Schiedam -Slechts tien procent van de bewoners van de twee huizenblok ken tussen de Anthony Muysstraat en de Huijs- mansstraat rijn voor re novatie van alle wonin- v gen in dat deel van Schiedam-West. De over grote meerderheid (62,4 procent) is tegen renova tie binnenshuis. Negen procent vindt, dat hier Cen daar moet worden ge renoveerd,, als de bewus te bewoners daarmee ak koord gaan. Dat heeft een enquête uitge wezen, die gehouden is door enkele bewoners en waaraan vrijwel alle bewo ners van de twee blokken hebben meegedaan De be woners hebben de uitslag van de enquête naar de ge meentelijke woningdienst in het Stadskantoor ge stuurd. Daar werkt secreta ris A. Mutsaers van het projectteam renovatie 213 woningen. Dit team bekijkt of het nodig is, dat de bouwvereniging St. Jozef in dat wijkdeel gaat ren overen Om de bewoners te horen is eind vorige week een informatie avond gehouden in zaal Arca de. Toen al spraken verreweg de meeste bewoners zich tegen algehele renovatie uit. Men vond dat veel te ingrijpend. „St Jozef kan onze klachten al ver helpen, als alleen reparaties worden verricht", was de me ning van de meesten. In de brief aan Mutsaers schrij ven de bewoners: „Uit de uit slag van de enquête kan wor den geconcludeerd, dat alleen een individuele aanpak van de ze zaak op zijn plaats is. Met andere woorden, alleen daar re novatie, waar de bewoners er mee instemmen." Ook is uit de reacties gebleken, dat er veel klachten zijn over het exterieur van woningen. Vooral reparaties aan ramen en deuren zijn gewenst Het initiatief tot het aanbrengen op korte termijn van deze een voudige recreatieve voorzienin gen komt van de, Stichting On derzoek Midden-Delfland. In het voorstel van de stichting wordt gevraagd om met de eer ste fase (zestien objecten waar van tien in de omgeving van Schiedam, Vlaardingen en Maasland) nog dit jaar of in ieder geval in het begin van 1976 te beginnen. De stichting is tot het voorstel gekomen'omdat het er voorlo pig nog niet naar uitziet dat de definitieve inrichtingsplannen voor Midden-Delfland snel door de Tweede Kamer zullen wor den behandeld. „Gezien de gro te behoefte aan recreatiemoge lijkheden in dit gebied tussen grote bevolkingscentra is het nodig dat er snel toch iets ge beurt", aldus de stichting. Voorlopig is nu het plan op een aantal plaatsen simpele „kooï- as-paadjes" voer voetgangers aan te leggen die dwars door het weiland zullen lopen. Men hoopt dat de eigenaars van de deels particuliere grond waar over deze voetpaden lopen daarvoor toestemming zullen geven. Het aanleggen van een aantal fietspaden blijkt op dit moment nog niet mogelijk. Daarnaast denkt men aan enkele rustpun ten of picknickterremtjes. Deze zouden moeten worden aange legd op enkele overhoekjes of brede bennen in Midden-Delf land. Op deze plaatsen komen dan banken en tafeltjes 'van ronde boomstammetjes en en kele planken. Verder zal het „pauzeplaatsje" worden .afge schermd met andere beplan-, ting. De plaats en vorm van de 24 objecten zijn zo gekozen dat zij volledig inpasbaar zijn in de toekomstige, maar definitieve, recreatieve voorzieningen. Het oude cen trum van Kethel: straks door een nieuwe weg bij Wouöhoek dan toch eindelijk al leen toegankelijk voor het bestem mingsverkeer? Schiedam Ruim veertig bewo ners van Kethel hebben het ge meentebestuur een handtekenin genlijst gestuurd met het verzoek het doorgaande verkeer uit de dorpskern te weren, Wethouder Zijdeveld maakte hierop bekend dat er in de plannen van de gemeente al erg veel schot rit In de raadscommissie voor ruimtelijke or dening kwam de verkeerssituatie In bet oude centrum vorige week weer aan de ordeu „Het heeft meer dan onze aan dacht", meende wethouder Chris Zijde veld, die in zijn onlangs uitgebrachte beleidsnota schrijft dat het uitgangspunt bij de wijziging van de verkeerssituatie in het dorp Kethel zal zijn het weren van het doorgaande verkeer. Het dorp zou alleen toegankelijk moeten zijn voor het bestemmingsverkeer. Verder schreef Zij develd dat het centrum als gezellig geheel zo waardevol is dat geprobeerd moet worden het te behouden. Het college van burgemeester en wethouders zal binnenkort een*uitspraak doen over de aanleg van een nieuwe weg tussen de Van Dalsumlaan en het Noordeinde. Deze ver bindingsweg bij Woudlioek zou het rustie ke centrum van het doorgaande verkeer moeten gaan ontlasten. Voor initiatiefnemer D. Schippers van de handtekeningenaktie onder de zogenaam de Kethellappers, duurt de gehele proce dure veel te lang:. „Steeds proberen ze je daar op het stadskantoor om de tuin te leiden. Er moet nu toch hoognodig eens wat gebeuren. Bij de buren op het Noord einde hebben ze pas de goot er nog afgere den. Het verkeer dendert hier maar door de straat." Een brand in een pandje aan de Hoogstraat heeft gistermorgen voor drie vier duizend gulden schade veroor zaakt. Alleen de etalage van de winkel werd gebruikt voor het aanprijzen van speelgoed. De rest stond leeg. Waarschijnlijk is de oorzaak kortsluiting. Maassluis Tal van onopge loste diefstallen in Maas sluis zijn door de aanhou ding van de 23-jarige A. de J. opgehelderd. De politie kon A. de J. dankzij de oplettendheid van de wachtman vszi de veerboot op heterdaad betrappen tij dens rijn inbraak in café „Het Veerhuis" op de Bur gemeester de Jongftkade. Na de ondervraging bleek het niet de eerste keer te zijn dat A- de J. het dievenpad op ging. Hijbekende elf andere inbra ken of pogingen daartoe op zijn geweten te hebben. Hoofdzake lijk kruimeldiefstallen, maar ook werden in een aantal geval len geldbedragen ontvreemd. De dader is in verzekerde be waring gesteld en zal aan de officier van justitie in Rotter dam worden voorgeleid. Schiedam Gemeenteraadslid Siem Rosman (CDA) heeft het college van B en W van Schiedam schrifte lijk vragen gesteld over de gang van zaken rond de film over Schiedam, die de Rotterdamse cineast Hans de Ridder aan het maken is. verlenen om Hans de Ridders film uit te zenden, waarom is dan van dat auteursrecht ge bruik gemaakt? vraagt de CDA'er zich af. Hij vraagt zich af, of de rol van de gemeente Schiedam in deze van invloed is ge weest op het besluit van de NOS om tv-uitzending van deze film uit te stellen. Rosman wil nagaan of B en W de moeite hebben geno men om uitzending van de film te bevorderen. Ook zal het college moeten ant woorden op de vraag, wie de beslissing heeft genomen om pas medewerking te verlenen als de omroepstichting daar eerst om vraagt. Rosman had graag gezien, dat het college daarover met raadsleden had gepraat in de commissies voor algemene en bestuurlijke zaken en voor communicatie. „Ik vind het vreemd dat ik uit uw krant heb moeten lezen, hoe het colle ge over de film denkt", zei Siem Rosman tegen ons. .Maar ler- ajde: heeft wethouder Van der Wilk de film eigentijk wel ge zien?" Hans van der Wilk is wethouder van ondermeer com municatie en. voorlichting en ziet de film niet zo zitten. Zo de gemeente al bevoegd is om de NOS gten toestemming te In de film van De Ridder is ge bruik gemaakt van de film „Schiedam kiest voor het wa ter", uit 1962 in opdracht van de gemeente Schiedam ge maakt door Jan Schaper. De gemeente beweert van deze film het auteursrecht te heb ben. Hans de Ridder en Jan Schaper zelf ontkennen dat Siem Rosman vraagt zich af, wie nu gelijk heeft. Voorts vril hij van het college horen, welke contacten er zijn geweest met Hans de Ridder, de NOS en Jan Schaper. •li- Vlaardingen In de Babberspolder wordt geprotes teerd tegen de onroerend goedbelasting. Er rijn in °?e ri ongeveer tweehonderd handtekeningen op- .Sohaald tegen de heffing. Morgenavond wordt, hier over een protestavond belegd in het wijkcentrum t Nieuweiant. Er zijn nogal wat bewoners in Babberspolder die de heffing, zo'u.25 gulden gemiddeld, niet Vlaardingen Uit een wo ning, aan de Leeuwerik- straat .hebben onbeken den een filmcamera mee genomen. Bij de inbraak is tevens 8000 gulden ge stolen. Dit weekeinde za gen dieven tevens kans om uit een woning aan de Oosterdwarsstraat een platenspeler mee te ne men. Uit een garage aan de Wiardi Beckmansingel werd een cassetterecor der en' een versterker ter waarde van 400 gulden gestolen. Gistermorgen zijn drie per- - sonen na een ernstige aanrijding naar het Holy- ziekenhuis gebracht Zij werden daar ter observa- tie opgenomen. Het onge luk gebeurde op de krui sing Lepelaarsingel/Dil lenburgsingel en Zwa- nensingel. De automobi list B- gaf geen vooor- rang 3an de auto van het echtpaar R. Tegenover de politie heeft B. verklaard dat hij verblind was ge weest door de zon. kunnen of willen betalen. Een handtekening zetten vindt op bouwwerker Jacques Thljssen niet genoeg. Daarom wordt er morgenavond vergaderd. Er is een plan de gemeenteraad van Vlaardingen een brief te schrijven- Ook wordt gedacht aan het indienen van bezwaar schriften. „De heffing is niet terug te draaien. Het is lande lijk ingevoerd. Maar we kunnen wel een discussie op gang bren gen", aldus de opbouwwerker. „De verhoging, die het college zeker voor het volgende jaar in petto heeft kan daardoor mis schien worden teruggedraaid", aldus Thijssen. Hij is niet zo tevreden over de belastingmaatregelen van het Vlaardingse gemeentebestuur: „Als je kijkt naar de afgelopen twee jaar, zie je dat heel wat heffingen bijna zijn verdubbeld door dit zich progressief noe mende college". Thijssen wil de buurtbewoners duidelijk ma ken waar het geld blijft Hij doet dat niet zelf, maar wil dit i aan de gemeente vragen. si- Weigeren de heffing te betalen vindt hij niet zo'n goed idee. „Er is een aantal mensen dat al heeft betaald. En je ziet het met de milieubelasting en de Kalkarheffing; er wordt niet massaal geweigerd". Dat weigeren, is volgens Jacqiies Thijssen pas mógelijk als er een hecht georganiseerd wijk- verband bestaat. De protestver gadering aan de Goudsesingel 87a begint morgenavond om acht uur. //Dit nii s uit eigen om-\\ nieuwsblad, waarin u al het nieuws i geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad, Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef tce in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: Doze bon in eper. envelop, zonder postzeoel. sturen naar. Antwoordnummer 834. Rotterdam. Maandag 15 december 1975. COURANT 100ste jaargang no. 25471- 8 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL SCHIEDAMSCHE ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - Machtendïenst 144144

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1