Schiedam moeizaam' langszij Verwarring bij Wilhelmus- DHS VFC machteloos Excelsior '20 gelukkig langs Den Hoorn Martinit met invallers naar winst JkJk\ Demos in de lift Trainer Ruytenberg: Afwachtende houding CKC ligt ons niet kw tug nitmm Henny Bras mist strafschop A MAANDAG 15 DECEMBER 1975 5 Schiedam Pas in de tweede helft werd de strijd tussen Schiedam en CKC levendig. Na een matte eerste helft scoorde CKC aJ enkele seconden na de hervat ting, waardoor Schie dam wel moest komen. CKC was toen echter de betere ploeg, maar via een fortuinlijk doelpunt kwam Schiedam toch nog langszij: 1—1. „Dit was de slechtste wed strijd tot nu toe", aldus Schiedam-trainer Hans Ruytenberg. „Het kwam goed uit dat de scheids rechter te vroeg afblies, want ik ben met dat punt meer dan tevre den". CKC, vorige week voor de beker nog sterk uithalend, kreeg daarmee te weinig. Vooral in de tweede helft lagen er mogelijk heden de voorsprong uit te breiden, Jk zat eerder op 2—0 te wachten dan op 1—1", oor deelde trainer Henk Kome- mann terecht „Na een afwach tende eerste helft trokken wij immers de wedstrijd naar ons toe". Dat uitgangspunt leek vol ledig te slagen, vooral toen de Capellenaren meteen na de rust afstand namen. CKC zag Schie dam toen komen, waardoor het zelf ruimte kreeg. Ondanks de mogelijkheden om Schiedam definitief te kloppen, leek de 1—0 toch steeds meer voldoen de voor de winst. Een gelukkig Schiedams doelpunt stond dat echter in de weg, Juist die af wachtende houding van CKC maakte het Schiedam moeilijk. „CKC leende zich niet voor ons spel", meende Ruytenberg na afloop. „Ze bleven met vijf man achter, waardoor wij geen ruimte kregen". Toch was Schiedam in die eerste helft het dichtst bij sukses. Dat was halverwege, toen Bram Scholte na een goede pass van Rob Beukers plotseling vrij voor doelman Huug Rook ver- scheen. De Schiedamse spits zag echter kans om de bal toch nog voorlangs te schieten, „Gaat die bal er in, dan moeten ze wel komen", aldus Ruyten berg daarover. „Dan hadden wij misschien in ons spel kun nen komen". Nog geen halve minuut was de tweede helft oud, of er kon weer afgetrapt worden. Een slim kopballetje van Henny van Toyl buitte Jos Houwelingen r.ineens uit om. Schiedam-doel- man Kees Sehuurhuizen kan sloos te verslaan; 0—1. Toen was het Schiedam dat moest komen en CKC moest inderdaad even terug. Henny van Hagen mikte echter rake- i'jÉ'Htf 5 En de Schiedamse vreug de. lings Over de iat, maar in de tiende minuut leek Schiedam toch naast CKC te komen. Het schot van Roy den Hartog stuit te echter af waarop Joop Krommenhoek het af zou ma ken. Met een snelle reaktie voorkwam doelman Rook net op de lijn de gelijkmaker. Ben Zevenbergen zou voor CKC een ongelukkige rol gaan spe len. Scheidsrechter M. F. SUn- genberg, die opvallend goed leidde, gaf de Capelse verdedi ger een officiële waarschuwing wegens het wegtrappen van de bal. Hetgeen gezien de situatie een te zware straf leek. Erger voor Zevenbergen èn CKC was echter de rol die hij speelde in het Schiedamse doelpunt. Een voorzet van Joop Krommen hoek leek weinig gevaar op te leveren voor CKC, ware bet niet dat de bal via de rug van de toegesnelde Zevenbergen wegsprong. Wim Schemkes, evén eerder ingevallen voor Rob Beukers (Ruytenberg; „je wil dan nog wat proberen") had toen geen moeite meer om de bal simpel lans de uit posi tie gespeelde doelman Rook te knikken; 1—1. De gelijkmaker van Wim Schemkes Rotterdam Ondanks een tame lijk hard veld is de ontmoeting TDC—SVDPW prettig verlo pen. Er werd bij vlagen zelfs zeer goed voetbal gespeeld en de toeschouwers zullen zich bij dit duel zeker niet hebben ver veeld, ook al omdat er doel punten vielen. Het eerste werd gescoord door George Kreischer, die een fout in de Rotterdamse verdediging goed afstrafte, 0—1, en dat ai na vier minuten spelen. Er leek wat te komen. Dat is niet ge beurd en dat kwam omdat TDC zeker niet bij de pakken neer bleef zitten. Het kwam goed terug en toen John Aandeweg zich van zijn vaste bewaker kon ontdoen betekende dat ook de gelijkmaker (1—1). Het spel werd er alleen maar interessan ter door. Kansen kwamen er aan beide kanten, maar kort voor de rust werd er pas een door SYDPW benut. Het mocht een vrije trap nemen. Daar be lastten zich de gebroeders Bras mee. Het slimme tikje kwam van Henny en het schitterende schot waaruit de bal in het doe! verdween kwam van de voet van Rien Bras; 1—2. Met deze voorsprong kon SVDPW aan de verdiende thee beginnen. Aanvankelijk ging na de rust de strijd gelijk op, maar TDC dat moest komen om minstens tot een puntenverdeling te geraken nam toch wel het heft in han den. SVDPW kwam een paar keer heel goed weg, maar met dat al bleef het de voorsprong in handen houden. De uitvallen waren zeker niet on gevaarlijk en zo kon het gebeu ren dat de doorgebroken Krei scher onheus tegen de vloer werd gewerkt De scheidsrech ter kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Henny Bras kreeg de taak SVDPW definitief aan de volle winst te helpen. Henny schoot echter huizenhoog over en de voor sprong bleef maar magertjes op 1—2. Toch konden de Schie dammers die voorsprong be houden en met twee winstpun ten rijker terugkeren naar Schiedam. Schiedam In een leuke wed strijd, met redelijk voetbal heeft Demos, middels een over winning van 1—0 op Hillesluis, behoorlijk afstand kunnen ne men van de onderste plaats. Demos nam vanaf de eerste mi nuten gelijk het initiatief in handen. De afwerking van de aanvallen was echter niet zo best en zo kon het gebeuren, dat Hillesluis langzaam maar zeker de aanval over kon ne men. Toen bleek hoe de verde diging met Ben van Sehijndel aan sterkte heeft gewonnen. De aanvallen werden bekwaam op gevangen en zo verliep de eer ste helft zonder doelpunten. Na de rust bleken de teams aan elkaar gewaagd. Het spel golfde over en weer, tot dat na een inzet van Gerard van Sehijndel de afgeslagen bal door Bies Meeuws opgevangen werd. Het schot dat volgde was de Rotter damse doelman te machtig en zo leidde Demos met 1—0. Van een onzer verslagge vers Den Hoorn Eenzaam stond doelman Henk de Wit van Den Hoorn de laatste tien minuten te gen de paal van zijn doel geleund en keek hoe zijn ploeggenoten de lopen 1—2 achter- d, met een alles-of- niets-offensief, trachtten te nivelleren. Het lukte echter niet. „Het was in derdaad een zwaar be vochten - overwinning", merkte trainer Aad Bierhuizen van Excel sior '20 na afloop op. „Over geluk hebben we niet te klagen gehad". In de ogen van de Den Hoorn- spelers, was vooral scheidsrech ter Stikkelorum de grote boos doener, Henny van Paassen; „Eerst keurt hij de gelijkmaker goed, terwijl die jongen die I hem inkopte Henk (de Wit, red.) j naar beneden duwde. Even la-j ter ziet hij een duidelijk hands-1 geval binnen het strafschopge- j bied van Excelsior over het hoofd. Het laatste kwartier kre gen we wel alle vrije trappen mee, maar daar maak je zoiets niet mee goed". Ook trainer Anton van Bommel was zichtbaar teleurgesteld. Hij; „Dat doelpunt had hij af moeten keuren. Geeft hij een strafschop (terecht protesteer den de spelers van Den Hoom voor de twee overtredingen) dan loopt het heel anders. We hebben een pechwedstrijd ge speeld. Excelsior heeft een ge- tukkige overwinning behaald". Uxcelsior begon behoudend en opereerde met twee spitsen. Daardoor veroverde Den Hoom een veldoverwicht en leek het heft in handen te hebben. Toch waren de snelle uitvallen van de bezoekers gevaarlijker. Vooral toen linksback Hans Et- man met een lange trap links buiten Frank Wouterse aan het werk zette. Nadat Martin Nele man van rechlsopkomend net had naastgeschoten en Stmon de Kok hard in het zijnet knal de (waarom trok hij de bal niet naar twee vrijstaande medespe lers?), kwam Excelsior steeds gevaarlijker voor het Den Voorburg Het zo hoog genoteerde Wilhelmus heeft op eigen terrein toe moeten staan dat DHS tot een puntenverdeling kwam. 1). Beide clubs hadden tot nu toe niet minder dan achtmaal gelijk gespeeld. Beide waren ook tot tien doelpunten in het totaal gekomen. Wilhelmus beeft echter drie overwinningen geboekt en DHS wacht nog steeds. Gisteren heeft die overwinning er toch echt wel ingezeten, hoewel de uitslag de verhou ding in het veld uitstekend weergeeft. Als de scheids rechter niet kort voor tijd een goed doelpunt van Piet Roozen had afgekeurd, dan hadden de beide winstpun ten mee gegaan naar Schie dam. Wilhelmus speelt wat krachti ger voetbal dan DHS. Het gebruikt veelal de lange pass vanuit het middenveld om daarmee de voorhoede aan het werk te zetten, DHS, dat toch wel wat had opge zien tegen de wedstrijd, kwam verrassend uit de startblokken. Reeds m de eerste minuut was het prijs. Piet Roozen, goed aangespeeld op knks, loste een diagonaal schot waarop de doelman geen kijk had: 0—1. Een morele steun voor DHS, dat doorging. Roozen en Schrei) kregen goede kansen maar lieten die jam merlijk liggen. Tien minuten voor de rust kreeg Wilhelmus een hoek schop te nemen. Daaruit ontstond mm of meer een doelworstelmg. Aad Winkels verraste doelman Sparla maar Jack Lemen dook op tijd op om het leer weg te trappen. Tenminste dat dacht hij. De scheidsrechter stond nog naast het doel en. hij had gezien dat de bal de doellijn was gepasseerd. Hij was dan ook onverbiddelijk m zijn beslissing en wees naar het midden: 1—1 dus en met deze stand ging ook de rust in. Vijf minuten was de tweede helft oud. toen Frans Vos dacht te gaan scoren. Helaas voor hem verdween de bal in het zijnet. Piet Roozen dacht foch nog de overwin ning voor zijn dub binnen te halen. De opkomende Jack Lemen plaatste de bal over het verdedigingsblok heen op het hoofd van Piet Roozen. Diens kopbal kreeg de doelman niet klemvast en pas na veel vijven en zessen kreeg hij de oal stevig in de handen. Piet juichte al, want hij had gezien dat dit over de doellijn was gebeurd. Groot was dan ook zijn te leurstelling toen de scheids rechter, die er nu niet vlak bij stond, het doelpunt niet toekende. Alle protesten konden hem niet van zijn beslissing afbrengen. De thuisclub trachtte na dit voorval het heft in handen te nemen. Dat lukte ook goed, maar toen bleek dat de voorhoede ontbloot was van afwerkers, al stond Jos Sparla ook wel het winnen de doelpunt in de weg. Het bleef 1—1 en daarmede was DHS beslist niet ontevreden. Schiedam Een helft van het veld keihard van de vorst en de andere helft boterzacht omdat de zon daarop scheen. Dat was het pro bleem van de scheidsrechter bij de wedstrijd Martini- t—SSW. De arbiter heeft lang lopen dubben: wel of niet spelen. Het is tenslotte wél spelen geworden en al les is goed en zonder onge lukken afgelopen. Voor Martinit he tekende het wel doorgaan, twee winst punten en de zekerheid dat volgende week de geschor sten weer van de partij kun nen rijn. Herman den Brin- ker en Ruud van der Horst zaten voor het laatst op de strafbank. Daar Slavenburg rich in de ochtenduren af had gemeld met een blessure, betekende wel dat het aan moest tre den met drie vervangers. Dat waren Kouwenberg, Dotiks en Ron Brust De vierde vervanger kwam al na een kwartier omdat Ruud Quadt zo dom was geweest met een herstellende blessu re toch te gaan spelen. Hij moest dan ook worden ver vangen door Klootwijk. Ondanks dat met een geïmpro viseerde middenlirue werd gespeeld, was het toch Mar tinit dat de toon aan kon geven. SSW heeft de nul tot aan de rust alleen maar te danken aan de uitmuntende doelman Gijbeis, die geen pardon kende voor schoten van o.a. Klootwijk en Kooy- man. In de tweede helft dacht Mar tinit dat invaller Klootwijk tot een doelpunt zou komen. Alleen voor doelman geko men schoot hij echter ver naast Dat kostte hem wel zijn plaats, want de grieperi ge trainer Joop Schop wis selde hem In voor Ton van der Spek- Een prachtige red ding van doelman Nagel- houdt hield ook voor Marti nit het doel maagdelijk, waarna men al aan beide kanten tekende voor een ge lijkspel- Dat werd het niet omdat tien minuten voor tijd uit een voorzet van Ton van der Spek, Kouwenberg met een schitterende omhaal, de uit stekende doelman Gijbeis toch klopte. Voor Gijbeis, die tot dan toe veel en moe dig werk had verricht was het triest maar voor Martinit betekende het wel twee winstpunten en inlopen op de koplopers, omdat die punten verspeelden. Hoorn-doel. Vooral via de lin kerkant (rechtsback Gé Bol had het moeilijk) kwamen de zwart witter! vaak op. Toch kregen beide doelverdedigers geen al te gevaarlijk werk op te knap pen. Ondanks goede individuele staaltjes (Martin Neleman) werd er door beide verdedigin gen bijtijds ingegrepen. Een ongevaarlijke dieptepass leidde toch de openingstreffer in. Goede laatste man Wim Tie- man gleed uit, maar haalde toch nog om naar doelman Koen van der Pas. Erik van Dijk was echter eerder bij de bal en scoorde beheerst: 1—0. Lang duurde deze voorsprong niet. Nadat eerst Peter van der Hoeve de paal had beroerd en Henk de Wit twee knappe red dingen had verricht, kopte mee gekomen Wim Tieman de bal uit een corner van Peter van der Hoeve de gelijkmaker in. Wei leunde hij op de schouders van Henk de Wit Scheidsrech ter Stikkelorum was echter doof voor de protesterende Den Hoorn-spelers. De rood-witten waren door deze i Sfmon de Kok ïn duel met een Excelsior-speler. tegenvaller even van slag af en Excelsior kreeg enkele kansen, maar Henk de Wit toonde toen waarom hij de eerste keus is van trainer Van Bommel Vlak voor rust protesteerde Den Hoom weer. Na een voorzet van Henk van der Vaart kwam Simon de Kok vrij voor doel maar wachtte te lang. Via de keeper kwam zijn inzet bij Huub de Raai die de bal duide lijk met de hand speelde. Waar schijnlijk gehinderd door de zon ontging dit de Leidse scheidsrechter. Na de hervatting werd het rom melig. De overtredingen volg den elkaar snel op en tot goed voetbal kwamen de beide teams niet meer. Alleen Martin Nele man soleerde enkele malen knap langs de verdediging. Ook pech speelde Den Hoom par ten. Tot driemaal toe ging de bal na inzetten van Martin Ne leman en Hans de Vreede via de Iat achter. Van Bommel: „Normaal zijn dat doelpunten". Zeventien minuten voor tijd viel de beslissing. Martin de Vette soleerde op de achterlijn langs drie Den Hoom-verdedi- gers en trok de bal op tijd naar John Kloppers. Tegen diens in zet was Henk de Wit kansloos: 1-2. Het laatste kwartier speelde alles zich af op de helft van Excel sior '20. Massaal verdedigend probeerde het de kleine voor sprong vast te houden. Dat scheidsrechter Stikkelorum aUe vrije trappen aan Den Hoom gaf deerde de bezoekers niet. Bij een snelle uitval moest Hen ny van Paassen zelfs aan de noodrem trekken, wat hem op een waarschuwing kwam te staan. Ondanks de verwoedde pogingen wilde de verdiende gelijkmaker niet komen. „We zitten tn de hoek waar de klap pen vallen", opperde Anton van Bommel later. „We hebben nu al enkele wedstrijden zo onge lukkig verloren. Eens zal het toch wel lukken. Aan inzet ligt het niet, want de ploeg heeft er hard genoeg voor geknokt". Vlaardmgen Het zwaar be speelbare veld was er mede debet aan dat de ontmoeting van VFC tegen het bezoe kende Leerdam Sport een zwakke vertoning werd. De blanco score (O—Ó) was het beste bewijs van de machte loosheid die beide elftallen voorschotelden. Geen ver dienste van de defensies. Ze ker niet van Leerdam Sport dat het zekere voor het onze kere nam en eigenlijk laf (in de tweede fase) het parool op de defensie afstemde. VFC verzuimde daarentegen om van de vele kansen na de thee gebruik te maken en Leerdam Sport weg te zet ten. De eerste helft ging gelijk op. Het vertoonde was geenszins de moeite waard met een tactiek, waarbij bij beide equipes het accent op het middenveld lag, VFC was in die periode meer aan de bal, maar kon weinig doen met deze meerderheid. Het wa ren Anton Huij er, Johan Kuiper en Hame Schuiten die in dat deel pogingen de den om het gepresenteerde meer aanzien te geven, maar zij kwamen niet daadwerke lijk uit Leerdam Sport zocht het steeds in de breedte, maar van kracht in hun spel was geen sprake. In het tweede hoofdstuk kwam VFC met vete mogelijkheden tot het openen van de score voor de dag. Leen Boon presteerde het de onderkant van de lat te raken en Harrie Schuiten was dicht bij een treffer. Zijn bal ging echter over het houtwerk. Kansen te veel voor nadere uitleg, maar zeker in die speelduur had de formatie van VFC-traïner Chns Brouwer het hoofd koel moeten houden en de zwak te van de bezoekers moeten onderstrepen. Het was Jaap van Dorp die nog een laatste poging deed, maar ook rijn inbreng was niet voldoende. 1 'i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5