DWS verkijkt zich op Aktief Passage/VCJ herstelt zich Gehandicapt slaat tóch toe YDBE weer helemaal terug Doornbos wint in Enschede Ronnie van Wijk jeugd- kampioen FCN '66 OP SCHOT SW-jeugd geen partij De HoIIandiaan stelt teleur boogaard-vlaardingen Dameswedstrijd duurt 2 uur en 20 minuten Concurrentie verliest MAANDAG 15 DECEMBER 1975 7 SPECIALIST IN TAPE ÉN CASSETTEDECKS ADVERTENTIE Schiedam De heren van DWS zijn tegen Aktief op overtuigende wijze gestart, maar hebben zich toch ver gist in de kracht van de Rotterdamse zaalhandbal- formatie. DWS liep in een hoog tempo uit naar een 05 voorsprong, waarbij vooral het spel op de cirkel uitermate gevaarlijk was. Na deze stand zakte DWS echter volledig terug, on getwijfeld door onderschat ting van de Aktief-krach- ten, in welke ploeg de 37-ja- rige Frans Claesens een bij zonder grote rol speelde. Het beeld van de strijd was wat rommelig, waaraan de leiding niet geheel vrijuit ging. Nadat DWS met de rust een 8—9 voor sprong had, nam Aktief lang zaamaan hel initiatief over en - verraste een ieder door de strijd in een 18—17 zege om te ïetten. De dames van Snelwiek openden op uitstekende wijze tegen DWS, dat alle moeite had om de rust m de verdediging te bewaren. Het kon dan ook niet voorkomen dat Snelwiek met de rust een 2—1 voorsprong had. Na de rust kwam DWS steeds beter naar voren en dwong Snelwiek steeds weer in de verdediging. Met een zeer spannende laatste fase kwamen de dames van DWS toch nog tot een 3—4 overwinning. Bijzonder teleurstellend is de strijd geweest van de Holland- iaan-heren tegen het Rotter damse Meeuwen 2, dat in VI aardingen op een grote ne derlaag was gezet Het werd in de Energiehal een rommelige, maar bovenal eentonige strijd, waann Meeuwen constant de toon heeft aangegeven. Vooral het niet meespelen van Martin van der Vlies en Jan van Vliet was een gemis voor Holland- laan. Ludo van Mil en Rob van der Liden trachtten de zaken nog te redden, maar waren hiertoe met in staat zonder steun van het verdere team, met als gevolg een 28—15 ne derlaag, nadat de rust reeds een 11—7 achterstand oplever de. De dames van HoIIandiaan waren in de eerste helft tegen Spar taan volledig van slag en lieten zich het spel door de thuisploeg opleggen. Zonder enige inspira tie verliep de eerste helft, die met een 54 achterstand werd afgesloten. In der rust was HoI Iandiaan kennelijk onder han den genomen, want het team veerde volledig op en vertoonde een goede inzet over alle linies, wat resulteerde in een 17—7 zege. COME-BACK De heren van WIK zijn duidelijk, bezig aan een come-back, want iedere week weer komt het team tot beter spel. Zo ook dit weekeinde tegen het Rotter damse Roda 2, dat weinig tot geen tegenstand bood en daar door WIK alle troeven in han den gaf. Vooral door de sfeer m het team komt WIK tot goed spel en geeft weinig kansen uit handen. Koda had dan ook wei nig mogelijkheden en keek met de rust reeds tegen een 3—10 achterstand aan. In de tweede helft wilde Roda nog wei te rugkomen, maar het had geen krachten, wat WIK een 7—19' zege opleverde. Schiedam De deze week te houden Schiedamse tafelten nis-kampioenschappen, werden zaterdag: door de jeugd geo pend. Van tien tot half zes werden er in de Korenbeurs zo'n tachtig partijen gespeeld, waarna toemooivoorritter Jos Clazing de prijzen uit kon rei ken. Ongeveer vijfendertig jeugdige tafeltennissers deden mee, die, omdat zij zowel voor hun eigen klas als een extra klas, voor ruim zestig inschrijvingen zorg den. Een aantal dat gezien de ongeveer honderd jeugdleden van alle Schiedamse tafelten nisverenigingen samen niet groot was, maar ruimschoots voldoende om er een aantrek kelijk èn interessant toernooi van te maken. Vooral daar ook veel ouders en andere belang stellenden kwamen kijken, kan dan ook op een geslaagd toer nooi worden teruggezien. De deelnemers, in de diverse klassen in twintig poules inge deeld, speelden volgens afval- systeem. Daaruit ontstonden in teressante wedstrijden, vooral in de poule van de topjeugd. De finale bij de1 A-junioren ging tussen Ronnie van Wijk en Rob bie de Waal, resp. lid van De Korenbeurs en NOAD. Dit wa ren ook de verenigingen" die voor de grootste leverantie aan deelnemers zorgden. In twee games, 21-19 en 21-13, trok Ron- nie van Wijk de Schiedamse jeugdtitel naar zich toe. De uit slagen in de overige klassen waren: Junioren C: 1. Jan Pazt- gerik; 2. André Ootnen (beiden NOAD). Adspiranten C: 1. Dick Helder; 2. Wim Schikhof (bei den NOAD). Pupillen: 1. Marcel van Henten (De Korenbeurs); 2. Peter Vellinga (NOAD). Welpen: 1 en 2 de zuskes Irma en Yvonne Hendriks (Elan). Jeugdklasse 2: 1. Jos Kreischer (Korenbeurs); Z Jan Paztgerik.' Jeugdklasse 3: 1. Wim Schik hof; Z Dick Helder. SENIOREN De senioren spelen deze week. Vanaf vanavond tot en met vrijdagavond wordt er vanaf half acht in De Korenbeurs I gespeeld. De halve finales en finales worden vrijdagavond gespeeld, op welke avond ook de topspelers in aktie komen. Hans Iingen, Peter en Hans ▼an den Broek, Peter van Wijt, Fred Clarijs en Dick de Vaal maken dan uit wie de door Tapijthal Perfekt beschikbaar gestelde wisselbeker mee zal nemen. Hans Lingen treedt daarvoor op als titelverdedi ger. De prijsuitreiking Is vrij dagavond om plm. elf uur. Twee overheersende verdedigin gen in de damesontmoeting Wi lt—Aktief 2 waardoor men in de eerste helft met moeite tot een 1—0 stand kon komen. In de tweede helft was het lange tijd een gelijkopgaande strijd, maar na een 3—2 stand brak WIK plotseling door. Het zette Aktief volledig voor het blok en kwam tot een 8—3 overwinning. Ook nu weer was het opvallend wat de WIK-a an val te veel kan sen nodig heeft De heren van Unitas openden op uitstekende wijze tegen Snel wiek 2 en brachten snel een 0—2 stand op het bord. Maar lang zou deze weelde niet du ren, want Unitas bleek mentaal zwakker dan Snelwiek 2, dat door goed combineren het spel volledig naar zich toetrok. Via een 6—3 ruststand, bepaalde Snelwiek de eindstand op 11—9. De dames van Unitas hebben koploper Encora 3 verrast, door met resoluut tegenspel de Rot terdamse formatie het initiatief uit handen te nemen. Voor rust was het een volledig gelijkop- gaande strijd, die een 5—5 tus senstand op het bord bracht Na rust kwam Unitas steeds beter in haar spel en drong Ancora langzaamaan terug op eigen helft, wat tenslotte resul teerde in een 98 overwinning van de Maassluise ploeg. Tineke Aleman (36) te laat om Jum- pers van de aanval af te houden Enschede John Doornbos, net een week terug uit Montreal, bokste dit weekeinde in Enschede tegen de 102 kilo zware in Duitsland boksende Joegoslaaf Cronjevic naar een duide lijke puntenzege. Doornbos, die geen moment in moeilijkhe den kwam, kreeg van de jury een 60—56 zege. Rob Czabama kwam tegen Boltong uit Ubach over Worms nog niet eens een volle ronde in actie. De Schiedammer bokste echter zo overtuigend, dat zijn tegenstander opgaf. Niettemin hield Czabania er de derde stijlprijs uit zijn carrière aan over. Minder succesvol waren Theo Klassen en Hans Eigelsheim. Klaasen verloor tegen Van IJsselmuiden op punten, terwijl zijn tegenstander in de laatste ronde tegen een openbare waarschuwing opliep. Eigelsheim startte tegen Schulte aan vankelijk overtuigend, maar kreeg het hierna zo moeilijk dat hij moest opgeven. Rotterdam FCN heeft na een bijzonder goede wedstrijd het op eigen ten-ein spelend Zwart Wit met 42 geklopt. Dat het maar bij 4—2 bleef kwam om dat in de voorhoede van „de Schiedammers, vooral na 'de rust, heel wat kansen met wer den gebruikt. FCN ging al heel goed van start, want reeds in de tiende minuut nam het middels Joop van Schijndel een voorsprong van 0—1. Twee minuten later was het al weer gelijk, omdat Hoog stad zo ongelukkig was de bal in zijn eigen doel te plaatsen. Hij maakte zijn fout echter weer goed, want uit een pass van Van der Grijp bracht hij de stand op 1—2. Toch ging de rust m met een 2—2 stand om dat de thuisclub goed profiteer de van «en verdedigingsfout van FCN. Na de thee bleek FCN overwe- gens sterker dan de thuisclub. Het was Huug van der Gnjp die een min of meer mislukte uittrap vain de doelman opving en de bal met een hard schot retourneerde. Het betekende wel een doelpunt: 2-3. Na tal van kansen die gemist werden door de voorhoede was het dan toch uiteindelijk de altijd ijveri ge linksbuiten Joop van Schijn del die zijn ploeg definitief naar de winst schoot 2-4. Een ver diende overwinning voor FCN die nog duidelijker bad kunnen Het damesteam van Passage/VCJ heeft 2 uur en 20 minuten no dig gehad om het als vierde geklasseerde VC Krimpen een 3—2 nederlaag toe te brengen. De Schiedamse dames slaagden er in een 1—2 achterstand weg te werken, met als grootste winst een fikse dosis inzet. Deze werklust, gecombineerd met een eindelijk rendement opleve rende aanval, bracht VC Krim pen uiteindelijk voor conditio nele problemen. VC Krimpen won de eerste set met 14—16, verloor de tweede met 15—7, maar kwam vxa 1315 weer op winst Passage/VCJ dat in Monique Hes sels en Jonny Soeters twee bardslaande hoofdaanvalsters had, vocht echter terug. Door een 16—14 setwinst werd het weer 2—2, waarna Passage/VCJ er via 15—13 alsnog 3—2 van maakte. Ook het herenteam van Passa ge/VCJ won, maar net als bij de dames kwamen de setover- winnmgen moeizaam tot stand. Tegenstander Intermezzo uit Middelhamis beschikte echter Schiedam Het afgelopen weekeinde speelde het damesteam van basket- balverenlging Juventus een thuiswedstrijd. Het Haagse Jumpers werd overtuigend verslagen met 41—25, ondanks het gemis van Jenny de Vis ser en Margreet van Putten. Zaterdagavond begonnen de Schiedamse dames rustig, want ze wisten dat Jumpers een gevaar lijke tegenstandster was. AI gauw bleek ech ter dat de dames ner gens bang voor hoefden te zijn. Ka tien minuten was de stand dan ook al 14—3. De laatste tien minuten ging de strijd gelijk op. Juventus nam gas terug, omdat er weinig speel sters waren en men dus een beetje op de conditie moest gaan Ietten. De rust kwam dan ook met de lage stand van 2112. Ook de tweede helft begon wel erg rustig. Beide ploegen scoorden omr beurten. Er werd goed verdedigd en geen van de ploegen zag kans om veel te scoren. In de Ju- ventusploeg vielen voor al Sylvia Cordemans en Tineke Aleman op door hun goede spel. Hoewel trainer/coach Frits Spaak maar over zes speelsters beschikte, wist Juventus in de laatste minuten toch nog een eindsprintje te maken. Jumpers wist in de laat ste minuten niet meer te scoren, terwijl Juventus nog acht punten wist te Aandachtig gehoor coach Frits voor Eindstand speelsters had wist het winnen. Ook Jumpers Topscoorsters: Tineke Ale- ook deze wedstrijd toch kon de Schiedamse da- man 4—14, Sylvie Corde- Rog vrij gemakkelijk te mes niet openhouden. mans 4—8. maken. 41—25. ook oeze weastnjü toch kon de Schiedamse Hoewel Juventus weinig nog vrij gemakkelijk te mes niet logenhouden. Greet van Norde smasht, zonder dat het Krimpense blok een antwoord weet. Schiedam/Vlaardingen De volleybalteams van Passage/VCJ heb ben zich goed hersteld van de nederlagen die recent werden geleden tegen het Vlaardingse Volleyt. De Vlaardingse teams behaalden ook de volle winst. niet over voldoende aanvals- kracht om te voorkomen dat Passage/VCJ met 3—0 kon win nen. Setstanden: 15—13, 16—14 en 16—14. VOLLEV68 Vrijwel zonder problemen Is het damesteam van Volley'68 er in geslaagd het Rotterdamse Te- na co naar een 0—3 nederlaag te spelen. Tenaco, dat het moet hebben van een beweeglijke veldverdedlging. kwam aan vallend echter niet in het stuk voor, waardoor Volley alleen in de eerste set nog wat moei lijkheden te verwerken had: 13-15. Hierna was het Rotterdamse ver weer echter gebroken en kon Volley het sterkste wapen, een keiharde serve, volledig gaan uitbuiten. Tenaco, dat prompt ver wegzakte, verloor hierna via 5—15 en 10—15. Het herenteam van Volley kreeg het tegen het onderaans taande CW c2 zonodig nog gemakke lijker. De Capelse heren bewe zen in dit duel met tn de promo- Maassluis Het eerste herenteam van Stomerij van den Bosch Eagles is terug aan de leiding van de eerste klas. De Maassluise basketbal formatie versloeg in sporthal Papendrecht het zwakke Flush (30—77), terwijl koploper Binnenland verrassend van Devel Devils verloor. Met nog één wedstrijd in de eerste competitiehelft voor de boeg, delen dc Eagles de eerste plaats met Binnenland. De Eagles traden tegen Flush aan zonder Jelle Homans, Joop Boon en Jan Renes, Het team 1 Pieper verzorgden de afwerk ing en scoorden voor de rust ieder acht punten. u r> tt IW4K4 dein uumen. van coach Rien van Houdt was Na dic 12„35 voorsprong bij rust daardoor nipt wrmmV* "'J Passage's gretigheid in beeld. Zowel Monique Hessels (3) als Co van de Gugten willen scoren. tiekiasse thuis te horen cn van de Weydcn moeiteloos kon- maakten slechts indruk door den scoren met elf spelers taar Vlaardin- Slechts m de tweede set vatten de gen tc komen. Zonder coach geeft een dergelijk aantal ech ter rommelige situaties, met als gevolg dat Volley's hoofdaan vallers Pleun Dekker en Peter Vlaardmgers de zaken iets te simpel op, waardoor CW ge heel onnodig boven de tien pun ten kon komen. Setstanden: 158,15—12 en 158, Het C-elftal van i Groningen op- Grom ngon - SW heeft nieuw een forse nederlaag gele den. De Schiedammers, die kortgeleden Huigen en Van Dijk afstonden aan de A-selec- tie maar het nog steeds moeten doen zonder Vorstenbos, Klep. ke (beiden geschorst) en de ge blesseerden Jeup en Dc Nijs, waren in Groningen geen par tij. Twintig minuten lang ging het nog en slaagde SW er zelfs in om via schoten tegen de lat van Rinus van Es en Tom Lans bergen gevaarlijk te worden. Hierna was het afgelopen en liep FC Groningen via een 3—0 ruststand door naar een 5—0 zege. Bij SW verdedigde de 16-jange Rob Hoppe het doei daardoor niet verzwakt, want de basis is breed genoeg om dat op te vangen. Het op de voor laatste plaats staande Flush speelde echter zo zwak, dat Van Houdt gedurende de gehele wedstrijd 2elfs het jumoren- dnetal Peter van Balen, Ben Zonneveld en Roel van der Most kon inzetten. „Dit was een fijne gelegenheid voor hen om ervaring op te doen", zag Van Houdt, naast de winst, als extra pluspunt De wedstnjd op zich stelde voor de rest niet zo veel voor. Het krachtsverschil was veel te groot De Eagles begonnen weer met de succesvolle zone- pass, waartegen Flush geen verweer had. Henk van der Vaart, Hans van Hoorn en Roel gingen de Eagles in de tweede helft over op man-to-man over het hele veld. Gezien de score had Flush daarop wat beter kijk (tegenover de 12 punten in de eerste helft stond een score van 23 punten in deel twee). De Eagles scoorden ook wat meer punten (35 om 37), maar hielden achter de zaak toch goed geslo ten. De 2.07 meter lange Ed Schmidt had daar een groot aandeel in, want hij bood zijn praktisch even lange opponent weinig gelegenheid om te sco ren. Rustig spelend en regelma tig wisselend balden de Eagles naar het eindsignaal, dat op 3077 werd bereikt. Topscorers waren Henk van der Vaart met 20, Roel Pieper met 15 en Hans van Hoorn met 14 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 7