Plan voor 40 woningen bj h Nieu w Werck PvdA-Vlaardingen amendementerig Eerste paal in Wipperspark Ik neem de proef MUWI Einde gymnasium niet in zicht wil volgend jaar beginnen Cultuurnota is er! Gemeente praat over stank in Bijdorp Rooie Vrouwen Schiedams college. Vlaardingse KvK blijft open Diefstal en inbraak Woensdag 17 december 1975 100ste jaargang no. 25473- 6 pagina's. onafhankelijk dagblad Broers vest 3- telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL rechten binnen en bui ten hun landsgrenzen. O Banken moeten in ge meenschapshanden ko men. 0 Een recht op inkomen ook buiten het arbeids proces om. 0 Het aandeel van loont rekkers in het natio naal inkomen mag best stijgen. Q Investeringen getoetst aan een globale lande lijke planning van het parlement. 0 Het eigen woningbezit niet stimuleren. Op het landelijk congres zal Vlaardings PvdA verte genwoordigd worden door Gerard Boender, voorzitter en John Ranshuysen, vice- voorzitter. deren. In een landelijk con gres worden de uiteindelij ke beslissingen genomen. De Vlaardingse afdeling kwam onder meer tot de volgende standpunten; 0 Geen vierde bestuur slaag in de vorm van wijkraden. 0 Snelle invoering van de provincies nieuwe stijl en parallel daaraan een gemeentelijke her indeling. 0 Geen nucleaire wapens op onze bodem. 0 Verlaging defensie-uit gaven in de begroting. 0 Afschaffing van offen sieve taken van leger onderdelen. 0 Toetsing van NAVO-le- den aan hun eerbiedi ging van de mensen- Vlaardingen Veertig amendementen zijn inge diend tijdens een ledenver gadering van de - Vlaar dingse PvdA-afdeling. Aan de orde was het kostelijke ontwerp verkiezingspro gramma Keerpunt 1976. De plaatselijke afdelingen van PvdA en PPR konden over het ontwerp hun gedachten laten gaan en er op amen- Schiedam Van opheffen van de Scbiedamse Gemeen schap (S is voorlopig geen sprake. Wel moet de communicatie met de gemeente worden verbeterd en op den duur kan dat misschien worden verwezenlijkt door een commissie voor cultuur in het leven te roepen. In die commissie zal dan de SG zijn vertegenwoordigd. Dat is het enige, wat duidelijk wordt uit de eindelijk verschenen cultuurnota van PvdA-wethouder Clara Vis been. In deze nota staat het gemeentelijk cultuurbeleid voor 1976, zoals zij dat ziet. Ofschoon de voorbereidingstijd voor de nota erg is geweest, wordt op vele vragen geen duidelijk antwoord gegeven. In feite is de nota niet meer dan een inventari satie van wat tot nog toe heeft gespeeld. Hoe uiteinde lijk het doel (een optimaal cultureel gebeuren) moet worden bereikt, wordt in de cultuurnota niet duidelijk gemaakt. Hierover meer op pagina drie De enige verrassing is, dat nu ook de wethouder voor vorming en recreatie, waar cultuur bijhoort, te kennen geeft dat de Schiedamse Gemeenschap op den duur zal moeten worden ontwikkeld tot een Culturele Raad of iets in die vorm. Hoe dat moet gaan, kon wethouder Visbeen in haar beleidsnota (nog) niet kwijt Schiedam Muijs en de Winter (MU- Wp wil bij 't Nieuw Werck 140 twee-, drie-, vier-, en vijfkamenvoningen en kantoorruimte gaan bouwen. Het Rotterdamse bedrijf dat onder meer ook bezig is met het projekt Over de Vesten aan de andere zijde van de Nieuwe Haven, hoopt reeds komende Maassluis De Rooie Vrouwen houden vanavond in Maassluis een avond waarop diverse so ciale en maatschappelijke pro blemen worden behandeld. Juriste Joke van der Meer, die bij de Maassluise wetswinkel werkt, geeft een uiteenzetting over de sociale voorzieningen. Ook niet PvdA-vrouwen kun nen vanavond naar De Mem aan de PC Hooftiaan komen. Het begint om acht uur. Vlaardingen Ook r.a I januari zal de Kamer van Koophandel in Vlaardingen voor het bedrijf sleven geopend zijn. Vanaf die datum zullen de Vlaardingse en Rotterdamse Kamer samenwer ken onder de naam Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en Beneden-Maas, maar dit betekent niet dat het gebouw aan de Hoflaan geslo ten wordt. Schiedam De brief van de wijkvereniging Bij dorp waarin men de ge meente maatregelen vraagt om de rioolstank tegen te gaan, zal wor den behandeld in de commissie ruimtelijke ordening (r.o.). Hierom vroeg tijdens de vergade ring van de gemeenteraad nes tor Cees Lansbergen (CDA). Hij wilde dat de zaak niet zomaar zou worden afgedaan, maar ter- verzetten, maar heeft dat nu dege zou worden onderzocht wel zin?" door gemeente en polderbe- Lansbergen ("de milieustank in stuur. Bijdorp is erger dan die van Tankercleaning in Zuid") vond Wethouder Chris Zijdeveld (Pv- van wel. De brief van de wijk- dA) vond dat men zich echter vereniging wordt dus voor pre- met de grote lijnen moest bezig advies in handen van het colle- houden. "Ik zal me niet tegen ge gesteld en verder behandeld behandeling in de commissie m de commissie. ¥Veer een eerste paal voor Maassluis. Deze werd gis teren geslagen voor 85 koophuizen. Dit complex woningen komt in het Wipperspark. Wat overi gens nog een officieuze naam is voor het terrein, zoals burgemeester Van Dijke benadrukte. Hij sloeg de eerste paal met vuurwerk de grond in. Dit was een nogal koude aan gelegenheid. De uitvoer ders zullen zich van de weersomstandigheden niet veel aantrekken. Er zijn al een aantal voorzieningen getroffen om zoveel moge lijk te kunnen doorwerken. Van de eensgezinswonin gen waarom het gaat zijn er 45 gesubsidieerd, 40 vallen onder de vrije sec tor. De vraag naar de wo ningen is overweldigend. Nu al ïs ruim de helft verkocht en moest men een aantal aanvragers van de pramiewoningen teleur stellen. Overeen goed jaar hoopt men de huizen op te leveren. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie me! het Rotterdamsch Nieuws blad. de Haagsche Courant of Het Binnenhof. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen grabs op proef toe in combinatie mei O Rotterdamsch Nieuwsblad Haagsche Couranl D Het Binnenhol Schiedam Twee geitehuiden ter waarde van 450 zijn gesto len van een boetiek aan de Rotterdamsedijk. De huiden stonden op de stoep vastgebon den aan spaanplaten. Een parketbedrijf aan de 's-Gra- velandseweg heeft ook aangifte gedaan van diefstal. Onbeken den verdwenen met een geld kist met 385 en voor 100 aan kascheques. Aan parket vloer werd voor honderden gul dens schade aangericht Men kwam binnen door het vernie len van een ruit in de voordeur. Adres- Woonpl. Deze üoo m open envelop, zonder postzegel sturen naar: Antwoordnummer 232. Den Haag. c.q. Antwoordnummer $34, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1