unctie gaan. de zaal in Alle clubs nemen het serieus schipper Jan Bartels ZEILBOOT? SURFZIEKTE SPIRIT POLLUX EVERGREEN Kapitein Heb l'euiuexon aour Catalijn Claes ^^URANJjjj HALT.' STOP.' YmU MOETEfJ WE TEN CE WAGEAJ WSOilAf HOIS EN EEN WATMAmU JJIEUW/E WW6EM yi VANDOOR.,,y SOOWEN,' 'WWBTW KET HOIS SNEL BOUWEN, VOORDAT RET DAK OOK INSTORT.' Uitgave: SUTHOFP PERS SV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie mei het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant ot Het Binnenhof}.. REDACTIE Chef: M. van den Anker Redactie Schiedam: M. G. de Bruin, W- i- van der Post en K. Kegel. Redactie Vlaardingen: C. van der Wel en O. Schoonheyt. Sportredactie: B. v.d. Berg (Vlaardingen) en C. H. Soeters (Schiedam) De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a. tel, 262566. (Ook te bereiken via postbus 137. Schiedam) De redactie Vlaardingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229. (Ook te bereiken via postbus 110, Vlaardingen) Berïchlen voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Teiexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maassluis: C. van de Lely. Van Beethovenlaan 625, tel. 01899-12056 Mevrouw N. Wustrow, Torenvalkstraat 13, tel. 01899-15136 Maasland: S- P. van Zuilen. Oiepenburchstraat 34, tel. 01899- 16143 Hoek van Holland: L, van Ooijen, Mahustraat 135. tel. 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden Cp de volgende adressen* Broersvest 3a. Schiedam, {tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen. (tel. 010-354525, b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDiENST Dagelijks van 18.30 tot 20.00 uur en zaterdags van 17.00 tot 19.00 uur: tel. 010-144144 en 070-624562 Agentschap: Rotterdamsch Nieuwsblad, Maassluis: BiJderdijk- Iaan8, tel. 01899-17174 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredactie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144, toestel 152. ADVERTENTIES j Advertentietarieven op aanvraag, tel, 010-144144 VVOJiiNbJJALT it U AUIU Delft De regio is weer een sportvereniging rij ker. In het zaaltje van de COVS is het Trefcen trum van Delft werd on der onverwacht grote belangstelling het be stuur gekozen voor Windsurfing Delft Pla- né. Secretaresse Nel de Kooter: „We hadden gerekend op ongeveer vijftig mensen maar het werden er ten slotte 130. En allemaal even enthousiast. Dat de vereniging een streekka rakter gaat dragen bleek wei uit de verscheiden heid van leden. „Er wa ren er uit Schipluiden, Dordrecht, Schiedam, De Lier, Naaldwijk, Zoe- termeer?. Het plan tot een eventuele oprichting van een ver eniging werd afgelopen zomer geboren rond en op het water van recrea tiegebied de Delftse Hout. „Er waren daar vaak mensen bezig met de „planken". Ook een hoop bekenden. Nou, ja een praatje met elkaar en dan weet je wel hoe het gaat. Je vormt een groep en gaat alle „kan ten" vac een dub eens bekijken, We zijn ook di rect raar de gemeente gestapt maar die vertel de ons dat we beter bij de Stichting Recreatie schap Delftse Hout kon den aankloppen". Plané, inmiddels is het le dental door devergade- ring in het Trefcentrum opgelopen tot ruim 60, is de enige vereniging in de omgeving. „Er zijn overi gens pas een stuk of vijf verenigingen aangeslo ten bij de Nederlandse Windsurfbond die het overkoepelend orgaan vormt. Reeuwijk is daar- van de grootste". Hét nieuwbakken bestuur (voorzitter Joop Neder- pelt uit Rijswijk, secreta resse Nel de Kooter uit Delft en penningmeester Jan de Sonneville even- Windsurfen, een nieuwe sport eens uit Delft), overigens al „regerend" voor de oprichting, had zich ter dege op de vergadering voorbereid en had Euro pese en Nederlandse kampioen Derk Thijs uitgenodigd om de vra gen van het publiek te beantwoorden. Een van die vragen was: moet de combinatie „plank" met- zeil worden gezien als een zeilboot. Nel de Kooter „Daar kon ei genlijk geen passend antwoord op worden gevonden. Eigenlijk wel gek natuurlijk..." Vanzelfsprekend zit Plané boor devol plannen. Medio maart (windsurfers zeilen het hele jaar door) wil men beginnen met een school. De Kooter: „De plannen daarvoor moeten even wel nog worden uitgewerkt We willen het in samenwerking doen met een watersportbedrijf maar de vereniging aan de an dere kant toch geen commer cieel karakter meegeven." ,We willen ook graag op de oude plas in de Delftse Hout blijven. Door Elbert van den Berg Want als we moeten wachten op de realisering van de nieuwe grote plas duurt het allemaal veel te lang. We gaan dan ook bij de gemeente informeren of er op „het schiereiland je" geen kleedgelegenheid of clubge bouwtje kan worden neergezet. Want we begrijpen maar al te goed dat we de band, die er nu al in de vereniging is, moeten handhaven. Het windsurfen, waaide drie jaar geleden over van Amerika naar Nederland en verspreidde zich hier als een virus. Ne! de Koo ter: „Als je het eenmaal gedaan hebt, zomaar voor de lo! eigen lijk, wil je niet anders. Zowel om te zien als om te doen is het erg leuk. Ze zeggen dan ook wei eens, als iemand veel bezig is: O, die heeft zeker de surf- ziekte". In één opzicht verschilt de luttele dagen oude vereniging met an dere windsurfclubs: er hebben zich ook jeugdleden aangemeld. „Daar hadden andere vereni gingen geen rekening mee ge houden maar bij ons zijn ze gewoon welkom: waarom niet?" Toch zal er door het bestuur van Plané nog heel wat werk moeten worden verricht om voet op vaste wal te krijgen. „Als we hot voor elkaar kunnen krijgen dat de gemeente bij de plas een gebouwtje voor de plankenberging neerzet, kun nen we zelfs op de fiets naar de Delftse Hout En dan wer ken we tegelijk mee aan de wans van de gemeente Delft om het recreatiegebied zoveel mo gelijk autovrij te houden" op pert Ne! de Kooter. OoK heeft Plané al de beschik, king over twee instructeurs. Hagenaars Kees van Ekeren en Frans Muyen gaan trachten het peil van de Nederlandse wind surfers irVia Delft" op te schroe ven. Schiedam De traditionele winter stop bij aiie hockeyclubs is vorig weekend ingegaan. Het betekent dat alle elftallen voor een periode, van ongeveer twee maanden op nonac- tief komen te staan. Teneinde het wedstrijd-ritme niet helemaal te verliezen zijn alle clubs uit het Wa terweggebied overgegaan op de' zaalhockey-competitie. Een groeien de tak van sport waarbij de popula riteit sterk toeneemt. Zowel Asvion, Spirit, Pollux als Ever green nemen de competitie uiterst se rieus. Het uitgangspunt is dus niet al leen gebaseerd op een aantrekkelijke training tijdens de winterstop. Het enige probleem wat zich echter voordoet is het feit dat vrijwel alle verenigingen in sporthallen moeten spelen die erg ver buiten de woonplaats liggen. Maar ge zien de animo mag ook dat geen be zwaar zijn. De plannen van de clubs op een rijtje gezet levert het volgende resul taat op: Asvion zal met een dames- en een heren team uitkomen in de tweede klasse. De wedstrijden worden op zondagavond in de Energiehal in Rotterdam gespeeld. Organisator Henk Magrijn: „Dat is in. feite het enige nadeel. Die zondagavond. Want we hadden liever gezien dat het op een andere dag gespeeld zou worden. Waarschijnlijk zou er dan ook wel wat meer animo zijn onder de leden. Voor de rest merken we wel dat de organisa tie uitstekend verloopt. Bij ons is het ten dele de bedoeling dat we serieus naar de wedstrijden toeleven maar aan de andere kant is het ook een ideale training." De andere Schiedamse dub Spirit gaat de competitie in met twee heren-teams, één damesteam en vier junïorenteams. „We hebben het een tijd niet gedaan maar we zijn nu weer van plan het als vol waardig te behandelen", aldus organisa tor Erik Hageraats. „Het is voor de spelers een leuk „tussendoortje". Wat de organisatie van de KNHB betreft heb ik al gemerkt dat het allemaal uit de kunst is. Er komen zelfs bondsscheids- rechters hetgeen toch wel een goede zaak is." Het eerste heren- en dames team spelen hun wedstrijden in de sporthal in Alblasserdam. Het tweede herenteam zal uitkomen in de Alexan- derhal. „Er bestaat bij ons erg veel animo voor het zaalhockey", zegt Miep Schoenma kers van de Vlaardingse vereniging Pol lux, „iedereen ziet het als een. erg aan trekkelijke onderbreking van de veld- wedstrijden. Vandaar ook dat we inge schreven hebben met twee heren-, twee dames-, en twee jeugdteams." De heren moeten wel iedere keer naar Zwijnd- recht terwijl de dames in de Energiehal hun duels afwerken. Miep Schoenma kers over eventuele accommodatie in Vlaardingen: „We hebben ook daar aan gedacht maar hebben sterk het idee dat de Lijnb'aanhallen niet helemaal ge schikt zijn voor zaalhockey". Ook bij Evergreen bestaat enorm veel enthousiasme voor het hockey in de zaal. Dat is duidelijk te merken aan het feit dat lange reizen moeten worden gemaakt om de wedstrijden te kunnen spelen. Geen damesteam overigens voor de Maas- sluise club „want", zoals mevrouw Dik- mans verklaarde, „het eerste team bij de dames bestaat hoofdzakelijk uit huis vrouwen en die zijn blij dat ze in die winterstop eens bij hun gezin kunnen zijn." Heren I gaat spelen in de Waal- burghal in Zwijndreeht terwijl jongens A de wedstrijden in Papendrecht speelt. Wat betreft het C-team bij de jongens Eggen de 2aken wat moeilijker. De eer ste twee wedstrijden vinden plaats in Ommoord, dan gaan ze naar Kralingen en de laatste wedstrijd wordt afgewerkt in de Alexanderhal. Voor het team van de meisjes is nog geen geschikte hal gevonden; Waarschijnlijk wordt dat evenals vorig jaar de sporthal in Lek- kerkerk. „We nemen het echt we! serieus", zegt mevrouw Dikmans, „nu al trainen we iedere maandagavond in de Olyznpia- hal in Maassluis. Het enige nadeel daar van is dat het tussen 6 en 7 uur 's avonds is wat voor de meesten wat ongelukkig uitkomt. Of we niet wat dichterbij kunnen spelen? Nu nog met omdat er in de Olympiahal veel zaal voetbal gespeeld wordt. Maar we heb ben goede hoop dat het eens wel zal kunnen. Als er maar een tweede sport hal in Maassluis komt zijn we al een heel eind." 2406 Wanneer Yotp zijn verhaal heeft gedaan, barst Lupardi in'een vloed van. scheldwoorden uit. „Jij idioot," zegt hij tegen Yoto, .Je hebt de hele boel bedorven door die jonge zeeman over te seinen. Je begrijpt toch wel, dat Toon niet zal rusten, voor hij weet wat er met die jongen is gebeurd." Ja, dat weet Yoto ook wel. Maar wat zullen ze doen? „Die jongen moet onmiddellijk teryg," beveelt Lupardi; „haal hem hier!" Tino; nog altijd wat versuft door de vreemde ge beurtenissen die hij heeft mee gemaakt. wordt even later door Lupardi in de*2endmstallatie ge duwd. „Maak je niet ongerust, mijn jongen," zegt de geleerde, „je hebt alles maar gedroomd, straks zul je weer ontwaken en dan merk je wet, dat wij niet echt bestaan Op dit ogenblik hebben Toon en Rob in San Francisco net beslo ten het restaurant maar weer te verlaten, want hier worden ze toch niets wijzer. Maar dan ho ren zij vlugge voetstappen. Een kelner is hen nagelopen en roept iets. „Schipper Bartels. als afgevaardigde' van de natte potenpioeg." ....Ver domme nee. wat had Martha daar nou voor een mooi staghutswoord voor bedacht? Niks weet-ie meer. niks - zijn kop is net zo dof ais vroeger,, as-ie zich bij Pietje Breed had laten vollopen. En hij heeft geen jenever gezien, nou ja, be halve het zondagse borreltje dat Martha hem voor het eten schenkt hij een jonge, zij een glas ie rood met water aangemengd, want ze heit 't kind aan de borst en te sterk kan schajenNou, kom er maar mee voor rte draad," zegt Jan. in een beter humeur, geamu seerd door de zichtbare verlegen heid van die roois rakker. Hij wijst hem een stoel aan. maar dereis iitten. Man, Je zweet of je met zoute haring langs het strand loop te venten bij drieëndertig graden de schaduw." Create schent in. „Trek niet ongelukkig gezicht, Rien," ze lachend, blij dat de komst van de rooie toch een andere sfeer in huis heeft gebracht. „Ja," valt Jan haar bij. „He! lijkt wel of het dek onder je poten wordt weggeslagen." Greta zucht opgelucht. De oude toon >s er weer, mSnnenpraat:~Ze is niet bang meer, alleen be nieuwd met welk ijselijk verhaal Rien op de proppen zal komen. Misschien kan ze het wel raden, ze heeft de klok tenminste horen luiden. „Ik heb je wat te zeggen." begint Rien, „Martha heit het allegaar voorgepreveld maar dat ben ik vergelen. Als man tegen man dan maar. 2e hebben gezegd dat ik het maar zeggen moet, de doerak- ke, zelf doene ze het in der broek. Nou ja, Aike niet, die komt in mijn kielzog, aanstonds as ik klaar ben...." Hij pauzeert even, neemt een slok van zijn bier. „Tja, ik zal het maar gaaf afzeggen. We hebben alle handtekeningen binnen en de he le mikmak is opgestuurd raar het hoofdkantoor." Jan schiet over eind. „2ijn jullie tóch met die lijst aan het lazeren gegaan? Is die naar de maatschaappij gestuurd?" ..Ja verleden week al. en nou maar afwachte. Maar de jongens vonden het nodig dat je het nou maar wist." „En^-nou wéét ik het.'; bauwt Jan hem na. „Verdomme, je kan er gehannes mee krijgen." „Weet ik. wéét ik," geeft-Rien toe, ..maar we benn'e het allegaar eens, we willen onze schipper weerom." „En jij dan?" vraagt Jan. „Ze heb ber» jou toch de plaats van schip per aangeboden?" „0 ja?" meesmuilt Rien. „Nou, dat moeten ze dan maar bliksems gauw vergeten. Ze kenne lang wachte,'de lamstralen, er komt een Bartels op de „Margjè", dat hoort zo, dat mot zo blijven. Waar nemend schipper? Bést, graag, maar voor de rest...mij niet ge zien." „Zo," mompelt Jan. Hij monstert de man die tegenover hem zit, groot en onbehouwen in zijn stoel, on wennig in deze kamer die hem veel te deftig is. Roóïe Rien, eer tijds de grootste rabauw van het dorp, maar met een klein hartje. „Ruwe bolster, blanke pit", zei Aike. Het is een afgezaagd spreek woord. maar die ouwe had gelijk. Nooit heeft hij kunnen vermoeden dat Rien ais vriend tegenover hem zou staan, dat hij voor hem - Jan Bartels - vecht, met de rug tegen de muur. Dat hij vecht om Jan Bartels - eerder zijn concurrent - weer op de „Margje" te krijgen. „Als ik één het .schipperschap gun. is het jou." zegt Jan. „Mocht de maatschappij in jouw voordeel be slissen, dan praten we er verder nier over. Wat zit je nou te grinni ken? Hebben jullie söms nog meer uitgehaald,donderhonde?" „Dat hèbbe we." geeft Rien toe. „En dat zal ik je vertellen. Maar eerst wou ik je dit zeggen, en as ik praat, praat ik'voor. alle jongens. We gunnen die lamzak van een Verhey niet dat-ie zen eigen rot kan lachen. Moet je luisteren, want ik zeg het maar èén keer,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 2