Schelmerijen van machteloze jeugd Kerst van Schiedam tot Hoek van Holland mm Blokje rond^ Zingen, kaarten, zitten, luisteren en eten BH iiiiiiiiiiiniiiiii! DONDERDAG 18 DECEMBER 1975 5 Miou-Miou met Gérard Dépardieu en Patrick Dewaere in „Les Valseuses" (in PASSAGE/610). Schiedam Bertram) Blier, de nogal rebellerende toon ran acteur Bert rand Biter, heeft bet aangedurfd zijn roman „Les Valseuses", waarin hij allerminst een blad voor de mond neemt en ook het vijgeblad veel vuldig laat schieten, op de filmband over te brengen. Dat heert in Frankrijk, waar men langzamerhand overigens ook in de blos- koop wel het een en ander gewend Is, nogal wat op schudding veroorzaakt, niet zozeer vanwege de schok kende beelden, maar veeleer vanwege de pittige taal, die in de authentieke dialogen wordt gebezigd. En omdat moderne jongelui aan de zelfkant van de maatschappij hierbij betrok ken zijn, kan men zich voor stellen, dat zelfs met het Bargoens Woordenboek in de hand de dialoog de nodi ge verrassingen oplevert De Franse censuur nam het echter niet zo zwaar op, om dat 2ij immers „uit het le ven" gegrepen zijn en men ook daar steeds minder ge neigd is de ogen voor de werkelijkheid te sluiten en evenmin de oren dicht te stoppen. Maf Voor een beter begrip van „Les Valseuses" (nu in MAT PASSAGE/BIO) moet men dus bepaald niet alleen op de Nederlandse ondertitels afgaan, want dan is het ei genlijk een nogal maffe film om in de terminologie te blijven. De twee scharre laars in de hoofdrollen zijn in wezen danig irritante kna pen, niet omdat het werk schuw, langharig tuig is, maar ze gedragen zich onbe schoft, gewetenloos en hand tastelijk. Bertrand Blier gooit er een flinke dosis hu mor en pseudo-romantiek doorheen, maar schuwt ook geen grove effecten, vermoe delijk is de film een veel voud van wat hij in zijn boek beschrijft Hun provocaties, lef en crimi nele misstapjes worden uit- Door J. A. Frenkel voerig uit de doeken gedaan. Ze knjgen eigenlijk pas goed reliëf, wanneer het tweetal „versterking" krijgt van een blond hoertje (bru taal gespeeld door de actrice Miou Miou, die als aange-4 paste opvolgster van Brigitte* Bardot wordt beschouwd). En verreweg het beste ge deelte van de film komt te gen het slot, waarin Jeanne Moreau prachtig de rol ver tolkt van een net uit de ge vangenis ontslagen vrouw, die na door de jongens te zijn „versierd" zelfmoord pleegt. Gérard Dépardieu en Patrick Dewaere zijn de knapen, die in „Les Valgeu- ses" als een wals over hun medemensen heenwalsen. In de PASSAGE terugkeer van Louis de Funés in „De avonturen van Rabbi Ja cob". Men ziet hem in deze komische film van Gérard Ouiy als een kortaangebon den, onredelijke Franse in dustrieel, overal (telefonisch) achtervolgd door zijn bazige en jaloerse echtgenote. Van uit zijn beperkt burgerlijke instelling is hij uiteraard be hept met rassenvooroordeel Hij is aldus mogelijk ver baasd te merken dat zijn chauffeur Salomon een Jood is. Die stapt ergens in Nor- mandië dan ook al gauw uit, wat de zakenman niet best uitkomt, omdat hij op het punt staat zijn dochter in Parijs aan een goede, geves tigde partij uit te huwen. Daarmee is de basis voor de complicaties nog niet gelegd. Want een Afrikaans-Moham medaans land komt la de affaire Ben Barka de politie ke tegenstellingen in Parijs ruwhandig uitvechten; in een Joodse buurt van New York wordt een taart gebak ken die twee rabbi's naar Parijs gaat vergezellen voor bezoek aan de Joodse ge meenschap aldaar. Als een vernuftig mechaniek van Feydeau gaan mensen en ge beurtenissen in elkaar grij pen tot het een absolute hek senketel wordt, waarbij men zich uitstekend kan verma ken. In de jeugdmatinees van PAS SAGE een Pmk Panter-te- kenfilm en in PASSAGE/- BIO prolongatie van „Oom Ferdinand en de Tover drank" met Lex Goudsmit en Wlleke Alberti, het twee de werkstuk van Karst van der Meuten. Unisono Vla ardingen Het gemengd koor Unisono geeft van avond het jaarlijkse kerst concert in de Heilige Geest kerk aan de Van Hogen- dorplaan. Het begint om acht uur. Medewerking verlenen onder meer het Vlaardings Bege leidingsorkest Henk Go- vaart heeft de leiding bij de uitvoering. Hetzelfde concert wordt zondag in de Schie- damse Heilige Hartkerk aan de Lekstraat gegeven. Ook daar begint t om acht uur. Ons Genoegen Schiedam De klaverjasver- eniging Ons Genoegen in Schiedam-West houdt van avond een kerstconcours in gebouw Arcade aan de Lan ge Haven 71. Op het concours dat 's avonds om kwart over acht begint worden twee partijen ge speeld. Het entreegeld is twee gulden. Mannenkoor Schiedam In de Julianakerk houdt het Christelijk Man nenkoor morgen een kerst- zangavond. Medewerking aan deze avond verlenen het Ontmoetings koor uit Loosduinen, de sop raan Margaret Roest en de organist Ben van Oosten. Di rigent Matthijs van Noort heeft de algehele leiding van de bijeenkomst die 's avonds om kwart over acht begint De toegang is gratis. Gloria, Toonkunst VTaardingen Gloria in Ex- Celsis Deo en het Toonkunst koor zullen zaterdag in de Grote Kerk een kerstconcert geven. Het geheel staat on der leiding van Aad van der Hoeven. Voor de instrumen tale begeleiding zorgt het Ut rechts Studenten Begelei- dines Orkest Solisten zijn de alt Marijke van der Griendt, de tenor Kouke Krediet en de bas Theodore Schorske. Op het programma staan onder meer twee kerstliederen van SchrÖter en Buxtehudc, en kele gedeeltes uit het Weih- nachtsoratorium van Bach en het Te Deum van W. A. Mozart. De toegangskaart kost zes gulden. CJP-hou- ders en 65-plussers betalen 3,50 gulden. De kaarten zijn verkrijgbaar bij het WV- kantoor, enkele boekhande laren en bij de kerk. Gereformeerd Schiedam Het orgelcomité Schiedam houdt zaterdag 20 december in de gerefor meerde kerk aan de West- vest een kerstzangavond. Medewerking aan deze bijeen komst verleent het christe lijk gemengd koor Canzone en het jeugdkoor Canzonet- te, onder leiding van diri gent Aad S. Kool. De samen zang zal worden begeleid door H. Plaisier en A. van 1 Hoff en W. Punt Henk den Uyl uit Leerdam zal het geheel bovendien nog eens met trompet begeleiden. De aanvang van het concert is acht uur. De toegang is gra tis. Kinderkerst Schiedam De kinderkerst zang in de St Janskerk wordt dit jaar verdeeld over twee bijeenkomsten Het eerste concert begint op zon- dag 's middags om vijf uur en het tweede begint *s - avonds om acht uur. Medewerking verlenen Barbra en Bas, The Creed Singers onder leiding van Jan Schol- te. Turid Stokke-Ar.dreassen uit Noorwegen, Aat van Steenoven en enkele koper blazers van Harpe Davids. Feike Asma en Aad van der Hoeven zuilen het Johannus Orgel bespelen. Ket ope ningswoord zal worden ver richt door burgemeester A. J. Lems. Gratis toegangskaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij de bookshop van Rotter- damsch Nieuwsblad aan de Broers vest 3A. Oase Schiedam In het diensten centrum De Woudhoek geeft het zangkoor Oase op dins dag 23 december een specia le kerstuitvoering. Het con-cert van het een jaar oude en zestig leden tellende koor begint 's avonds om acht uur. De Doele Schiedam Het ontmoetings centrum Sint Joris Doele heeft in de komende kerst vakantie voor alle jeugdigen weer wat wils. De kinderen van tien tol twaalf jaar komen dinsdag 23 december het eerst aan de beurt Van 's avonds half zeven wordt er in het cen trum aan het Doeleplein voor deze groep een kerst feest gehouden. Een dag later, op woensdag 24 december, is er feest voor kinderen van drie tot negen jaar. Voor hen komt er on der meer een poppenkast en een mooi kerstverhaal. Het feest begint reeds 's middags om twee uur. Tieners van 13 jaar af kunnen deze dag meedoen aan een strandwandeling nabij Sche- verungen. Na de wandeling is er in het centrum een kerstmaaltijd en gelegenheid tot dansen. Belangstellenden moeten zich uiterlijk vrijdag 19 december opgeven. De kosten bedragen vijf gulden per persoon. De Toverbal Maassluis Een broodmaal tijd vooraf gegaan door te kenfilms en gevolgd door De Verknipte Melkboer, dat is het programma voor de eer ste kerstdag in De Toverbal. Om vier uur 's middags wordt er al begonnen. De hele Walt Dïsneystal zal over het witte doek marcheren. Om zes uur wordt er gegeten en gedronken. Uitbuiken on der de lachfilm van Norman Wisdom besluit het kerst feest. De kosten van deze dag bedragen zes gulden per persoon. Van te voren even de komst melden verdient aanbeveling, want er is maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Tweede kerstdag treed Ar- mand op. Hij begint om half negen en hem beluisteren kost 3,50 gulden. Vitesse, een Nederlandse funk rockgroep, komt vrijdag naar De Toverbal. Hun op treden is bij te wonen voor vier gulden. Vitesse speelt 's avonds om negen uur. De volgende avond is het weer lachen geblazen. Gendarme op vrijersvoeten is een film met Louis de Funès in de hoofdrol. Die begint om ne gen uur en de toegang is een riks. De Hoek Hoek van Holland Er zal een Kerst-Inn worden ge houden in de zalen van de gereformeerde kerk in Hoek van Holland. Dit betekent dat er tweede kerstdag allerlei activiteiten plaatsvinden. Zo kan men daar volksdansen, tafelten nissen, sjoelen, biljarten. Ook worden er enkele filmp jes gedraaid en zijn er kin derspelen. De toegang is gratis. Maasland Maasland Diverse Maas land se verenigingen houden dezer dagen hun kerstvierin gen. Vanavond viert het RJÏ. Vrouwengilde het kerstfeest Dit begint om half acht in zaal De Mag neet Het Dienstencentrum heeft een uitgebreid kerstpro- gramma voor de Maaslandse ouderen. Dinsdag vierde de bejaardensoos het kerst feest vanavond worden kerststukjes gemaakt Dins dag 23 december wordt het kerstdiner gehouden. Dit wordt opgeluisterd met ge dichten en zang van het Maaslandse Bejaardenkoor. Op tweede kerstdag vindt een kerst-inn plaats, waar iedereen, bejaard of niet welkom is tussen 1130 en 18.00 uur. Louis de Funès met een cotlega-raöbïjn in Gérard Oury's "De avonturen van Rabbi Jacob" (in PASSAGE) Tweemaal Tas ja. Twee hon den die hemelsbreed ver schillen maar toch ook weer niet Uiterlijk lijken ze to taal niet op elkaar, maar qua karakter benaderen ze de gelijkenis weL Allebei keffen te dat bet een lieve lost is als iemand de deur naar bet honden vertrek opendoet De Tasja's blijven hun bek opendoen al aai je ze vriendelijk over hun kop. Beiden zijn ook erg vriende lijk. Tasja I (de Iets grotere bond met half lang haar) wil nog wel eens blijven grommen. Lijkt wat agressief. In de omgang met de voor haar bekende asietbeheerdster is ze eet ter de vriendelijkheid zelve. Een kwestie van wen nen waarschijnlijk. Opval lend is haar lichaamshou ding als ze blaft Meestal staat ze dan op haar achter poten, alsof ze zich met baar poten wil beschermen. Het teefje (een bastaard) is een paar weken geleden naar het asiel gebracht De vorige eigenaar vertelde dat ze de deur „opvrat" als men baar op bet balkon opsloot Dat opsluiten deed men altijd als iedereen uit huis was. Ja, een huisdier moet je In huis houden en niet in de kon op balkon opsluiten. Natuurlijk wordt een hond daar zennwacbtlg van en gaat van alles proberen om weer in buis te komen. Tas- ja I ia trouwens erg gehoor zaam. Trekt veel aan de riem. JEen fantastische bond", aldus de asielbe- bccrdstcr. Tasja II is nog erg Jong: drie maanden. Zit vanaf 6 de cember in bet hok. Ook een teefje en ook van onbe stemd ras. Ze vindt het erg fijn om aangehaald te wor den en is gehoorzaam In het opvolgen van bevelen. Ze werd gebracht omdat ze niet zindelijk zon zijn, maar op het asiel kan men vertel len dat ze haar behoefte ge trouw elke morgen en avond bulten doet Een klein hondje waar Je flink mee kan ravotten en die je nog helemaal naar Je hand kan zetten. Als u interesse heeft voor één van deze (of nog andere) honden kunt u langs bet asiel aan de St Armanis ter straat in Schiedam gaan. Geopend elke dag van 9—12 en van 2—5 our; zaterdags van 9—12 en zondags geslo ten. De papieractie voor het nieu we asiel loopt dit Jaar af. Vlak voor Kerst wordt de laatste lading oodc kranten opgehaald. Het beeft geen nut meer om papier te spa ren. De prijzen zijn de laat ste maanden zodanig gezakt dat het niet meer lonend is. Signalementen it Naam: Tasja I Ras: Geslacht: teef Leeftijd: I jr. Kleur: zandkleurig Naam: Tasja II Ras: Geslacht: teef Leeftijd: mnd Kleur: bruin-zwart Schofthoogte: 36 Schofthoogte: 27 cm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5