SCHIEDAMSCHE COURANT Alleen bouw e i a .s Zestienhoven sluit" Bouw Rijnmond MS begint in januari ïk neem de proef Kerstman komt niet Nieuwe enquête over iiuisvuilcontamers Planologen over Schiedam-noord: Gaardingen tegen besluit minister over aardgas Vlaardingse kunst in Het Weeshuis Kerstbomen- Ongelijke ijsstrijd Paardenstal Ballendief Resultaten bindend voor gemeente en Gorzenaren; KWADE „KALE" Vrijdag 19 december 1975ONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang no. 2o475-8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 14414-1 SCHIEDAM EN KETHEL De in mistnevels gehulde bouwgrond in Spsland. Rechts loopt de Harreweg richting KetheJ. In het studierapport van de pro vincie {het definitieve moet nog verschijnen) wil men de bouw- lokaüe met absoluut laten ver vallen „maar het gebied geeft wel vele problemen en onzerhe den." De PPD vindt dat zolang Zestienhoven nog functioneert gedeelten van Woudhoek en Spaland niet als serieuze kandi daten voor een nieuwe bouw plaats moeten worden gezien. Vorig jaar heeft de kerstman Maassluis we! bezocht, dit jaar komt 'ie niet CELUDSLIJiY In feite is het probleem voorj Zijdeveld niet nieuw. De me ningen over de geluidshinder! en waar men een „geluidslijn"! moet trekken zijn echter sterk, verdeeld, aldus de wethouder.j Vlaardingen De sectie Beelden de Kunst van de Culturele Raad Gaardingen organiseert va 9 tot en met 24 januari 1976 een tentoonstelling van werken van Gaardingse kunstenaars. De expositie in Het Weeshuis in Gaardingen moet een overzicht geven van wat er op het ogen blik in deze gemeente op het terrein van de beeldende kunst gebeurt. Inmiddels zijn al 21 beroeps- kunstenaars uitgenodigd, die bij het secretariaat bekend wa- Maassluis Maassluis gelooft niet in de kerstman. Dit jaar zal hij dan ook niet in die stad worden ontvangen. Vorig jaar is hij door de winkeliers van Koningshoek met veel bombarie ingehaald. Dit jaar blijft de in Nederland niet zo populaire goedgeefse hoogbejaarde op de Noordpool. „We hebben er grote ellende mee gehad", aldus voorzitter Droog van de winkeliersvereniging. Er zijn Maassluizers geweest die tegen de komst van de man met de arrestee hebben geprotesteerd, „Onchristelijk" en "Dit past niet bij het kerstfeest" waren de commentaren. „Wij hebben 'm toen ingehaald omdat Sinterklaas toen een beetje in de vernieling kwam", aldus de middenstander. De omzetten daalden dus; inmiddels hebben de winkeliers door al weer een oplossing voor gevonden. De Koningshoekers hebben namelijk plannen. De kassabei moet daardoor vol gend jaar het gerinkel van de belletjes van de arresiee doen vergeten. „Op basis van de cijfers uit, 1974 zou 't wel gaan met dej boiiw. Maar dat jaar is niet- representatief: de startbaan was een tijdje buiten gebruik en bovendien speelde de ener giecrisis toen mee- In een reactie op de motie had minister Westerterp vooraf gaand aan.de stemming de Ka- merleden voorgehouden dat in het gedeelte tussen Gaardinge- n/Schiedam en Delft al 145 mil joen gulden is geïnvesteerd. Bovendien meende de minister van verkeer en waterstaat dat de Rijksweg 19 (die in het ver lengde van de Beneluxtunnel via Delft naar Rijswijk moet gaan lopen om daar aan te sluiten op Rijksweg 4 de naar Amsterdam) dringend noodza kelijk is om Rijksweg 13 (Den Haag—Rotterdam) te ontlasten. Vlaardingen wil dat de minister het gebruik van aardgas blijft toestaan in Rijnmond. Dit ge bied is immers aangewezen als saneringsgebied, luidt één van de argumenten van burgemees ter en wethouders. Vlaardin gen denkt dat de minister van milieuhygiëne en volksgezond heid zelfs niet heeft overwogen het Rijnmondgebied van de landelijke maatregelen uit te sluiten. Als je de garantie krijgt dat het lawaai niet groter dan in '74, wordt, dan kan 't misschien; wel." De conclusie van de wet houder is dan ook: de luchtha ven zal een 2eer grote rol bij de besluitvorming spelen. Wel hpeft Irene Vorrink ver klaard dat "de mogelijkheid blijft bestaan in zeer speciale getallen alsnog aardgas be schikbaar te stellen". Gaardïn- getf wil dat die mogelijkheid vóór dit gebied wordt toege past. Het college van burge meester en wethouders heeft de minister verzocht een beleid in 1 die richting te bewerkstelligen, j Het gemeentebestuur voert ook 't nog aan dat de minister bij De vorst ver overt langzaam maar zeker ter rein. De vijvers in het Schïedamse Beatrixpark waren gisteren al omget overd tot één prachtige ijsbaan. Kinderen gehuld in dikke truien, sjaals en ijsmut sen lieten de vijver voor het theehuis! er in de vrieskou! niet maagdelijk bijliggen. De een-I den moesten lijd zaam toezien hoe hun woongebied werd afgenomen door volijverige en verhit ijshockey spelende kinde ren. Ondanks de borden „gevaarlijk ijs" toch een on gelijke strijd voor de watervogels. IJ spret is ijspret. In de motie van Van der Doef werd de regermg gevraagd om „in overleg met de lagere over heden na te gaan, hoe de ver keersstroom door verbetering van het openbare vervoer kan worden opgevangen". Pas na voltooiing van dit overleg zou moeten worden besloten over de verdere aanleg. Vlaardingen De gemeente looft een kwartje uit voor het inleveren van een oude kerst boom. De bomen moeten dan rond de jaarwisseling op werk dagen tussen half negen en half vijf naar het terrein van de gemeentelijke reinigiugs en ontsmettingsdienst aan de Ho- flaan 3 gebracht worden. Het is niet onmogelijk, dat Gaar dingen zich hiermee een hoop ellende op de hals haalt. Elk jaar woeden er in vele gemeen ten kerstbomenoorlogen. Zo ook m Gaardingen. De kans bestaat, dat de jeugd de ver overde bomen nu gaat inleve ren om het zakgeld nog wat aan ie vullen. Wie denkt erover om voor een kwartje zijn kerst boom weg te gaan brengen? Nee, die wordt buiten de deur gezet en verdwijnt dan vanzelf wel De politie maakt zich hierover zorgen. .Maar dat maken we ons elk 3aar", zegt mevrouw Bakels, woordvoerster van de dienaren van Hermandad. „Als ouders hun kroost maar beter jn de hand hielden", zo ver zucht zij. De politie zal ook attent zijn. Een verharding van de jaarlijkse kerstbomenslrijd lijkt echter onvermijdelijk. Wethouder IJsbrand van der Vel den heeft woensdag de eerste paal geslagen voor de langver wachte nieuwbouw voor de ge meentelijke energie en waterlei dingbedrijven. Aan de Hoflaan komt het meuwe gebouw te staan. De paardenstal wordt vervangen door een nieuw be drijfsgebouw. Het was de eerste paal van de PvdA-wethouder, Wie weet volgt hij het voorbeeld van zijn college Bas Goudriaan, die zei voor de verkiezingen dit werk nooit te zullen doen. Hij heeft inmiddels de eerste palensmaak goed te pakken en slaat er re gelmatig op los. Een meerderheid van de Tweede Kamerleden verhoorde echter de wens van minister Wester terp: „Ik hoop dat de motie niet zal worden aangenomen". Afge lopen maandag nog nam de gemeenteraad van Schiedam met algemene stemmen een mo tie aan, waarin minister werd gevraagd de aanleg van de weg op te schorten, m afwachting van een onderzoek naar de ge luidsoverlast die, zo wordt ge vreesd, zal optreden in het woongebied in Schiedam Noord langs het tracé van Rijksweg 19, Gaardingen Een golfstick, veertig golfballen en wat ge reedschap was de buit van een kennelijk „sportieve" dief. Hij nam de spulletjes, verpakt in een koffer, mee uit een woning aan de Madridweg. De waarde bedraagt ongeveer twaalfhon derd gulden. Wanneer precies is ingebroken kon men met vast stellen, maar het moet tussen zondag en woensdag zijn ge beurd. Dif nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-Zuid en de gemeente gaan in februari gezamnelijk een enquête houden om le onderzoe ken hoe men in de zuïdwijk nu werkelijk over de huis vuilcontai ners denkt. Wethouder Eef Collé en de milieuwerkgroep van de bewonersvereniging spraken deze week af dat de resultaten van dit onderzoek voor beide partijen bindend zullen zijn. „Warneer hieruit blijkt dat bijvoorbeeld zeventig procent van de mensen tegen de containers is, dan worden ze ook inderdaad weggehaald", vertelde gistermiddag Hanny Renne van de milieu- werkgroep. Op de bijeenkomst in het stadskantoor werd verder afgesproken I dat eerst de straten worden geënquêteerd waar reeds bakken staan. Zodra de resultaten van dit onderzoek bekend zijn, zal worden bekeken of het nodig is om de hele wijk te enquêteren. De milieuwerkgroep heeft reeds bij de gemeente een ontwerp voor het onderzoek ingediend. Ambtenaren en het college van burge meester en wethouders gaan dit binnenkort op objeküviteit beoor delen. Schiedam De leerlin- uur de eerste paal. gen van de Rijnmnd Het nieuwe gebouw bij MIS worden in au- de Schiedamseweg en gustus 1977 onderge- de Nieuwe Damlaan bracht in een nieuw gaat achttien lokalen schoolgebouw bij Bij- tellen. Het zal plaats dorp. Een aannemers- bieden aan zo'n 459 bedrijf begint vrijdag MTS-ers bouwkunde, 9 januari met de elektrotechniek en nieuwbouw. Secreta- werktuigbouwkunde, ris M. van Harmeien van de Stichting voor Het gedeelte waar theo- Uïtgebreid Technisch rieles zal worden ge- Onderwijs ten westen geven krijgt een hoog- van Rotterdam staat te van vier etages. De 's middags om drie ruimte voor praktij konderwijs blijft laag bouw. Het gebouw wordt neergezet voor ongeveer vijf miljoen gulden. Aanvankelijk had men gehoopt reeds in au gustus de eerste paal in de grond te staan. De bouw werd echter steeds uitgesteld, om dat de toestemming van het ministerie uit gesteld, omdat de toe stemming van het mi nisterie uitbleef. „Den Haag wilde bezuini gen. De kosten waren te hoog", meent secre taris Van Har melen. Gaardingen De 15-jarige N. C. V. uit Vlaardingen voelde zich zo beledigd dat hij „kale" werd genoemd, dat* hij erop los stompte en sehople. Het onderwerp van zijn misnoe gen was een 13-jarig meisje dat hem in gezelschap van twee vriendinnetjes uitlachte en uit schold. Dit was hem kennelijk te veel, zodat bij uit zijn slof schoot. Het onderhanden geno men meisje liep geen ernstig letsel op, maar de politie vond het toch beier om proces-ver baal op te maken tegen de „kale". Woonp! De leerlingen van de Rijnmond MTS zijn momenteel nog onder gebracht in het ge bouw van de vroegere huishoudschool aan de Prins Mauritsstraat en het LTS-gebouw aan de Nieuwe Dam- laan. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer S34, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1