Passage/'VCJ geeft MVC handen vol werk Alleen ODI ten koste van Maassluis naar winst Basket Boys ongeslagen kampioen Bertus Stigter wint kerstprestatieloop Heren Volley f68 falen bij Vollido Riims Bosman zwarte band boogaard -vlaardingen MAANDAG 22 DECEMBER 1975 6 Pp Maassluis De in beide kampen met spanning tegemoet geziene ont moeting tussen de vol- Ieybalsters van kopioper MVC en het Schiedamse Passage VCJ, is in het voordeel van de Mas- sluise dames geëindigd met 3—1. Een geladen Passage wist in de eerste set met goede, gevarieer de aanvallen het wat gespan nen MVC met 13—15 te klop pen. Ook in de tweede set hadden de Schiedamse dames aanvanke lijk het beste van het spel, totdat MVC eindelijk het juiste ritme te pakken kreeg en een 6—7 achterstand tot een 15—8 setwinst wist om te buigen. In de derde set leek het taaie verzet van Passage VCJ gebro ken. Met gevarieerd aanvals- spel, waarmee de Schiedamse dames geen raad wisten, over speelde MVC zijn tegenstand sters met 15—2. Ook de vierde set leek aanvankelijk een een voudige aangelegenheid voor MVC. Tot 7—1 had Passage geen enkele kans. Maar ook nu bleek de vecht lust van de Schiedamse dames. Uit kansloze positie kwamen zij sterk terug en het leek er op dat een vijfde set de beslis sing moest gaan brengen. Zover lieten de gastvrouwen het echter niet komen. Door een laatste krachtsinspanning wist MVC de set met 15—11 in zijn voordeel te beslissen en een 3—1 zege veilig te stellen. Het herenteam van Passage VCJ verspeelde onverwacht op nieuw een punt en ditmaal aan het Rotterdamse HVS. De uit slag was 2—2 en de setstanden, 15—12, 5—15, 15-8, 13—15. In de eerste set wist Passage steeds een kleine voorsprong'op te bouwen, maar slaagde er niet in definitief een gat te slaan. Toen in de beslissende fase eer ste scheidsrechter Van de Neut MVC-trainer Verrips kon tevreden zijn: zijn ploeg bleef op kop. verzuimden de gasten door te drukken. Hoofdzakelijk door slecht stoppen, waardoor de spelverdelers het moeilijk kre gen, kreeg HVS de gelegenheid zich te herstellen. Passage ver loor deze set met 15—8. Ook in de laatste set had HVS voortdurend het beste van het spel, waardoor zij tot 13—11 konden blijven domineren. Eén enkele beoordelingsfouten maakte, kostte dat Passage twee punten. De Schiedammers raakten hierdoor zo tut hun spel, dat HVS de set in zijn voordeel kon beslissen. In de tweede set herstelde Passa ge zich en overspeelde de tegen standers op alle onderdelen. Deze set werd dan ook met 5—15 gewonnen. In de derde set SPECIALIST IN PLATENSPELERS laatste krachtsinspanning van Passage leverde toch nog set winst op en daarmee een pun- tendeling. VOLLEY '68 De uitwedstrijd van Volley '68 bij Vollido in Hendrik Ido Am bacht, is voor de Vlaardingse formatie op een 3—2 nederlaag uitgelopen. Vollido, dat enkele plaatsen lager op de ranglijst staat als de Vlaardingers, bleek over een taaie ploeg te beschikken, die het falen van de Vlaardingse verdediging goed afstrafte. Het gemis van Sjaak Thyssen bij Volley '68 en het ontbreken van coach Van Ieperen, zal hiertoe wel hebben bijgedragen. De eerste set werd door de Vlaar dingers met 15—8 kansloos ver loren. In de tweede set ging het wat beter, waardoor Volley een 12—15 setwinst kon pakken. In de derde set was het opnieuw Vollido dat op regelmatige wij ze de fouten in de Vlaardingse verdediging wist te benutten om met een 15—10 setwinst een 2—1 voorsprong te nemen. Nog was de strijd volkomen open want de vierde set was met 11—15 weer voor Volley. Ook in de laatste, beslissende set leek Volley de beste kansen te heb ben, totdat Leo van Marwijk, die ook aanvallend onder zijn normale niveau bleef, enkele ongelukkige stopfouten maakte, waardoor Vollido op voor sprong kwam. Met 1511 werd de set door Vollido winnend afgesloten waardoor Volley '88 enkele kostbare punten aan de gastheren moest laten. HERSTEL Het damesteam van Volley '68 wist wel tot winst te komen. Het Rotterdamse Animo werd volgens verwachting met een 3—1 nederlaag naar huis ge- stuurd. In de eerste set van deze matte wedstrijd, waarin goedlopende rally's zeldzaam waren, zag het er niet naar uit dat Volley uiteindelijk aan het langste eind zou trekken. In de Vlaardingse formatie ontbrak Conny van Marwijk en dit ge mis leidde in de eerste set tot een 6—15 set winst voorde Rot terdamse dames. In de tweede set kwam het herstel voor Vol ley, vooral door bet scherp ser veren, waarop Animo het ant woord schuldig bleef, werd de ze set met 15—8 gewonnen. Animo was aangeslagen en be reikte in de volgende twee sets geen enkele maal meer het ni veau van de eerste set Ook Volley speelde gedurende de gehele wedstrijd, beneden zijn normale peil, maar wist met 15—12, 15—10 in de volgende twee sets toch de partij met 3—1 in zijn voordeel te beslis sen. Een lichtpuntje voor de Vlaardingse dames is dat Riet Zandstra na haar blessure voor het eerst weer enige tijd mees peelde. e Bertus Stigter gaat ats eerste door de fi nish Schiedam/VIaardingen Voor de korfbalteams uit het Water weggebied was het een mager weekje. Slechts het Schiedamse ODI kwam tot winst, maar dig ging wel ten koste van Maas sluis. Harga verloor kansloos van Rozenburg, evenals Oranje Nassau dat met een doelpunt loos verschil de winst bij Olympia liet Vlaardingen kwam tegen Dubbel Zes tot een deling. Het Schiedamse ODI heeft tegen Maassluis een vrij simpele over winning behaald. Terwijl Maas sluis meer tegen zichzelf liep te knokken, maakte ODI de fout de concentratie te verslappen. Het werd uiteindelijk 8-5 voor de Schiedammers, al had die uitslag nog heel wat groter kun nen zijn. Na een kwartier spelen stond ODI al met 5-0 voor. Hans Ber man (2x), Peter Vink, Cees Fas- schier en Els van 't Hoff waren de makers. Maassluis kwam via treffers van René de Vries en Henny Nieman terug tot 5-2. Peter Vink zorgde kort na rust voor 8-2, René de Vries voor 6-3, Hans Berman voor 7-3. Hierna werd het zowaar toch weer spannend, want Linda Nieman en Maarten van Bergen brachten de Maassluisse achter stand terug tot 7—5. Het achtste doelpunt van ODI, gescoord door topscorer Hans' Berman, betekende uiteindelijk toch nog een 8-5 zege voor de Schiedam mers. V /"Igl Haiga-Rozenbuig b-u Harga heeft het tegen Rozenburg niet kunnen redden en ging met 12-9 ten onder. Het is geen re clame geweest voor de eerste klasse, want er werd erbarme lijk slecht gekorfbald. Rozen- burg was nog de minst slechte en won daardoor ook verdiend. De bal was meer op de grond dan in de handen van de spe lers. Het plaatsen was erg slecht De mooiste kansen wer den verprutst. Harga kwam met Tineke War merdam in het veld voor Gerda Hols die nog steeds geblesseerd is. Tineke Warmerdam was het ook die Harga de leiding gaf. Het antwoord was niet rrus. Ro zenburg wist drie keer achter elkaar de korf te doorboren: 3-1. Het werd 3-2 door Jan Er- kelens, direkt gevolgd door een tegentreffer van Rozenburg. Net voor rust verkleinde Cock v.d. Poel de achterstand tot 4-3. Na de pauze werd er om en om gescoord, maar bij de stand 8-6 liep Rozenburg weg naar 11-6. De Harga-doel punten werden gemaakt door Jan Erkelens 2x en Cock v.d. Poel. SSC Harga haalde op tot 11-8 door doel punten van Jan Erkelens en Ton Sahli. Hierna scoorde bei de ploegen nog éénmaal en daarmee kwam de eindstand op 12-9. Het laatste Harga-doel- punt werd gemaakt door Bert Karstel die John Nederhand had vervangen. SC Olympia—Oranje Nassau 7-6 In een goede wedstrijd moest Oranje Nassau pas op de val reep afhaken. Vooral het eerste aanvalsvak had zeer veel moei te om te scoren, hetgeen een extra belasting betekende voor de verdediging. Men miste een strafworp en SC Olympia nam het initiatief en opende de score met 2-0. Het tweede aanvalsvak was beter op dreef en AJex Braad bracht de stand weer gelijk 2-2. In de eerste opstelling bleef Oran je Nassau moeizaam draaien, hierdoor kon SC Olympia uitlo pen naar 4-2. Na rust bracht Sjanie van Zelm "Oranje Nassau iets dichterbij, 4-3. Daarna hielden de teams elkaar goed in bedwang en scoorden elk nog driemaal. Voor Oranje Nassau waren de makers Tineke van Zelm, Alex Braad en Wil van der Windt Dc teams werden in goede banen geleid door de arbiter J. Vis, die de wedstrijd goed aanvoel de. Door in de slotfase goed te vertragen wist SC Olympia de kleine marge te behouden en de wedstrijd winnend af te sluiten: 7-6. Vlaardingen—Dubbel Zes 7-7 In een rommelige wedstrijd heeft Vlaardingen geen kans gezien het surplus aan techniek om te zetten in winst. Dubbel Zes compenseerde het gebrek aan systeem en techniek door een grote inzet en een zuiver, schot Daardoor was het een gehjkop- gaande strijd, waarin de pun- tendelïng de juiste verhouding was, qua veldspel, In de eerste helft overheerste Vlaardingen en zag kans de rust in te gaan met een ruime 4-2 voorsprong. De treffers kwamen van Carla van der Vooren, Irene Ditiecher, Wim Blokland en Marijke Heinsius. Direkt na de hervatting ant woord d de Dubbel Zes zeer fel en nam het initiatief stevig in handen. Binnen twee minuten was het dan ook 4-4. Beide teams misten in deze fase van de strijd een strafworp, hetgeen Vlaardingen ook reeds deed in de beginfase van de wedstrijd. Vlaardingen wilde meer en wis selde Rien Roozendaal en. Dine- ke Boutkan voor Harry Brou wer en Sjanie Huis in 't Veld, Maar erg veel resultaat leverde de wissel voor alsnog niet op. Dubbel Zes nam de leiding, 4-5. Jan van Heteren liet zien, dat zijn keuze voor het Rotterdamse team niet ten onrechte was en zorgde van afstand voor 5-5. Wim Blokland zorgde voor een minimale voorsprong 6-5. Vlaardingen dacht er al te zijn en ging via goede combinaties op balbezit spelen, maar men vergat de aanvallende taak- Dubbel Zes zette een slotoffensief in van alles of niets, het leek te lukken, want tot de laatste minuut stonden de Hagenaars voor met 6-7. Marijke Heinsius maakte aan de Haagse droom een einde door in de dertigste en laatste minuut gelijk te ma ken. Vlaardingen De traditio nele kerstprestatleloop van de AV Fortuna, dit maal gelopen op het zwa re parkoers in de Broek polder, heeft een over winning opgeleverd voor Bertus Stigter. De Fortuna-atleet nam op het negen kilometer lan ge parkoers in samen- \verking met ROVS-atleet Nico Terlouw ai snel een voorsprong. Hoewel bei de atleten er alles aan gedaan hebben om weg te komen slaagde toch pas de allerlaatste de marrage. Derde werd Aad van de Water, 4 Bram de Jong, 5 Ton van Gils. De uitslag van de 2 1/2 ki- .lometer: 1. Pieter Gijs man (ROVS), 2. Hans Wijgers (Metro), 3. Dinge- man den Hollander (For tuna). De 5 kilometer le verde een zege op Robert van Zanten, 2. Gerrit Bruinsma, 3. Kees Wes terhof, 4. Guur Hak. Ton van Gils slaagde er in om in de prestatieloop van de Veteranen Neder land de tweede plaats te bemachtigen, terwijl Din- geman den Hollander in het Kralingsebos zevende I werd. Öp de 7 kilometer werd Henk van Vliet te midden van 250 lopers ze vende, net voor Huib Boeren (Fortuna), die achtste werd. Gilles de Rooij en Jan Gores {bei de Fortuna) werden resp. 39ste en 63ste. Schiedam - Rinus Bosman (18) lid van de Budo-Sport Schiedam is er in geslaagd als achtste judo ka van deze vereniging de zwarte band (Ie dan) te verove- ren. Lang zal het aantal van acht overigens niet gehand haafd blijven, want in februari gaan negen bruine banders een dangraden-examen afleggen om eveneens in het bezit van de zwarte band te komen. Volgende maand wordt bij de Budo-Sport Schiedam een zwarte band college geïnstal leerd, met als belangrijkste ta ken het begeleiden van de jeugd bij wedstrijden en trai ningen en het afnemen van exa mens. Het Schiedamse blok is niet „waterdicht", zoals MVC met deze actie aantoont. Vlaardingen Dit afgelopen weekend speelde het eerste herenteam van basketbalvereniging Bas ket Boys een uitwedstrijd tegen Barra Basket uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Door de 45-65 overwinning werd Basket Boys ongeslagenkam- pioen van de tweede klasse A van de Rotterdam se Basketballbond, Basket Boys trad in Capella aan zonder Leo de Kruis en Fred Swaneveld (wintersportvakantie). Dit gemis werd echter door de rest van de ploeg erg goed opgevangen. Rustig, maar wel door dacht spelend begon Basket Boys aan een voor sprong te bouwen. Ook dit keer zat de zone-ver dediging weer goed dicht, zodat Barra Basket erg veel moeite had met scoren. Het was dan ook geen wonder dat de Vlaardingers halverwe ge de eerste helft met 17-6 voor Basket Boys dacht er echter niet aan om, hoewel het maar zeven man had, rustig aan te gaan spelen. Barra Basket bleef onder druk staan en zag geenkans om terug te komen. Even leek het toch fout te gaan voor de.Vlaardingers. Ed Barg, de enige overgebleven lange man, haalde snel achter elkaar drie persoonlijke fouten, maar wist verder de wedstrijd zonder fouten uit te spelen. De rust in deze goede wedstrijd brak aan bij de stand 33-12 voor Basket Boys. Ook voor het publiek was dit een erg aantrekkelijke eerste helft die vooral van de Vlaardingse kant goed gespeeld was. In de tweede helft begon trainer/coach Dick Hue- ting met een man-to-man verdediging. Deze ver dediging lag de Vlaardingers beduidend minder. Dit zal dan ook wel de reden zijn geweest van trainer/coach Dick Hueting om-dit nu eens te proberen. 4Ook Barra Basket speelde een man-to-manverde- diging, zodat in de tweede helft vooral de snelle mensen de kans kregen via een interceptie in de fastbreak te scoren. Voor Basket Boys waren het vooral Gert van de Berg en Nico Arnold die van deze situatie profiteerden. Maar ook Barra Basket wist meer tot scoren te komen, want de man-to-man verdedigingbleek toch wel een stuk minder dan de zoneverdediging uit de eerste helft. Het publiek zag echter meer scores en een snellere wedstrijd dan in de eerste helft. Maar het werd echter wel een meer rommelige wedstrijd dan in het begin. Het einde van de wedstrijd kwam bij de stand 65-45. Basket Boys heeft zich in deze wedstrijd een waardig kampioen getoond. In de tweede helft van de competitie zal Basket Boys in de promotiepoule voor de eerste klasse spelen. Belangrijkste tegenstanders in deze pou le zijn: Scarlet Eagles, de ongeslagen kampioen van de tweede klasse B en Hordijkerveld, de nummer twee van de andere poule. Verder wordt de poule nog aangevuld door Hurricanes en Sliedrecht uit de tweede klasse B en uit de tweede klasse A met Squirrels en Barra Basket Topscorers uit de wedstrijd tegen Barra Basket: Gert van de Berg 22 pnt. Nico Arnold 20 pnt. Barra Basket springt hier wel het hoogst, maar op de ran glijst torent Basket Boys ver boven de Nieu- werkerkse op ponent uit

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6