SCHIEDAMSCHE COURANT ERNST STAT fKGOLF ONDER SCHAT DOOR ROTTERDAM wm AUes moet open ku Ik neem de proef J, tf- Spontane actie voor kerstboom Uitbrander voor schoolbestuur ■üüÉüta HARGALAAN VERANDERT Gruyters slaat eerste paal Discriminerend woord geschrapt Spreekuren burger- raadsman uitgebreid Carillon met kerst Kerstnachtdienst Julianakerk IJzeren hond bovenop auto Vlaardingen eist opheldering over niet verwijderen tanker <s- SG-ieden verwonderd Ouders tevreden over schooltijden Inbraken in tuinhuisjes Kerstbomen tien cent Dinsdag 23 december 1975- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25477 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - kiaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Gemeentewerken van Schiedam is nog steeds volop bezig met de recon structie van de Hargalaan, één van de toegangswegen van Vlaardi.ngen naar Schiedam. Maandenlang zijn gedeelten van de weg en de vluchtstroken open gebroken. ondermeer voor rioleringen en leidingen voor het nieuwe hotel dat op de groene vlakte verrijst: Novotel. Tegelijkertijd wordt de weg veiliger ge maakt voor (brom)fietsers. Aan beide kanten komen fietspaden. Aan de noordelijke kant zullen tevsns parkeer plaatsen worden aangelegd. Dit spe- ciaai voor evenementen in hei sport park Harga, waar ondermeer SVV (be- laaldjvoetba! speelt. Met de bouw van het hotel vlot het ook. Volgend jaar zal Novotel, dat wordt gebouwd in op dracht van een Frans concern, officieel worden geopend. In Maassluise Steendijkpolder Maassluis Minister Hans Gruyters van volkshuisvesting en ruimteUj. ke ordening heelt vanmorgen de eerste paal de grond ingedreven van een complex eengezins-wcning- wetwoningen in het bestemmings plan Steendijkpolder, Dit gehele bestemmingsplan omvat de realisering van in totaal 2020 wonin gen, Het eerste complex waarvan de bouw gisteren is begonnen omvat 229 eengezinswoningen. Dit project wordt uitgevoerd door de Algemene Woningstichting Maassluis. Zeer binnenkort zullen ook Euro wo ningen BV en NV Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten beginnen met een ander deel van dit project Schiedam De aanduiding .woonwagenkamp' op rijbewijzen en dergelijke van bewoners van het woonwagenkamp aan de Schiekade is discrimine rend. Burgemeester Arie Lems zegde deze week daarom toe dat deze aanduiding zal worden veranderd. „De mensen zullen gewoon een huis nummer krijgen", beloofde hij. De PSP in Schiedam had over deze kwestie een brief gestuurd aan het gemeentebestuur. Het huis adres van de bewoners van het kamp in het noorden wordt op officiële papieren altijd aange duid met .Schiekade' en dan vervolgens de toevoe ging .woonwagenkamp'. Dat is discriminerend, vond de PSP. Volgens de burgemeester is deze zaak al in het college besproken. „Het moet niet meer zoals het is", aldus Lems „Niets belet ons trouwens om de huidige huisnummering te veranderen". Ook nu 's avonds Vlaardingen Met Ingang van 1 januari wordt het aantal spreekuren van de burgerraadslieden in Vlaardingen sterk uitge breid. Bovendien wordt dan een avondspreekuur in gesteld. De uitbreiding van het aantal spreekuren is mogelijk nadat burgerraadsman Hans Vrijhof sinds september geholpen wordt door bürgerraadsvrouw Elly "Wilbrink. De spreekuren zijn nu als volgt: maandag, dinsdag en donderdagmorgen van 9 tot 11 uur. Het avond- spreekuur is elke dinsdag van half zeven tot half acht Na een half jaar zal worden bekeken of dit in een behoefte voorziet De gewone spreekuren worden gehouden op het adres Schie- damseweg 31, tel. 34.44.59. Het avond spreekuur wordt daaren tegen gehouden in het gebouw van de Stichting Welzijn Vlaar dingen, Oosthavenkade 31, tel. 35.65.44. Inmiddels is wel besloten om het spreekuur in de Westwijk op te heffen. Gebleken is namelijk dat velen uit deze wijk geen probleem hebben om naar het spreekuur in het centrum te komen. Toch wil men in elk geval ook mensen voor wie de afstand naar het centrum een bezwaar is de gelegenheid ge ven om naar het spreekuur te komen. Men kan dan gewoon tevoren hellen zodat eventueel de burgerraadsman of -vrouw) aan huis kan komen. SCHIEDAM Stadsbeiaardier Cor Don 2al op de dag voor kerst van 16,00-17.00 uur het carillon van de Grote Kerk be spelen. Hij brengt een program ma ten gehore van traditionele en moderne kerstliederen. SCHIEDAM In de Julianakerk aan de Burgemeester Knap pert! aan wordt vanavond een kerstnachtdienst gehouden. Aan deze dienst verlenen onder anderen ds. J. Ch. Pennekamp, organist C, Passchier, Harpe Dvids, het Ark- en Nieuwland- koor medewerking. De aanvang is 's avonds om tien uur. Schiedam In de Lekstraat is een zogenaamde ijzeren hond omgeslagen. De melkkar werd bestuurd door de niet geheel nuchtere Schiedammer M.F.A.H. van de S., 30 jaar en zonder beroep. Zijn passagiers waren mevrouw A.C.V., een 44- iarige kantoorbediende, en de werkloze Vlaardinger JJ.A. 11% Doordat de heer Van de S. het voertuig niet goed meer kon pesturen, begon de kar te wan-i kelen. Uiteindelijk viel het dan bovenop een geparkeerede per sonenauto. De schade.is nog onbekend. Van de S. weigerde later in het pijp je van de politie te blazen en' stond ook niet toe, dat bij hem de bloedproef werd genomen.: Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen „De ernst van de situa tie is onderschat. Er is onvoldoende re kening gehouden met de lange duur van de stank en de daardoor - -ontstane verontrusting hij de Vlaardingse bevol king", schrijven burgemeester en wethouders van Vlaardingen aan hun Rotterdamse collega's. Vlaardin gen wil meer weten van het stankinci dent van vorige week dinsdag. „On duldbare hinder" noemt Vlaardingen 't. Bij de centrale meld- en regelkamer van het openbaar lichaam Rijn mond zijn toen meer dan 160 klachten binnenge komen over stank. De stank acrylaatgeur was afkomstig van de chemicaliëntanker Che mical Marketer. Het schip lag afgemeerd bij Paktank in het Botlekge- bied. 's Middags begon de klachtenre gen. Toen al was duidelijk wie de schuldige was: de tanker. De meld- en regelkamer heeft bij de Rotterdamse Haven dienst diverse malen gevraagd het schip te verwijderen. Dat gebeurde niet. De gemeente heeft dat niet aangedurfd. Rot terdam was hang voor de juri dische flees: financiële) conse quenties. Een schip wegsturen is niet zo eenvoudig; dat hangt samen met de vrijheid van het zeeverkeer. „Bij mijn weten heeft Rotterdam nog nooit een schip wegge stuurd. Het aan de ketting leg gen komt wel voor. De kapitein van het schip voelde niet veel voor een vervroegd vertrek", aldus Rijnmond-voorlichter Gerrit Schilder. Het schip is woensdag vertrokken. Het openbaar lichaam Rijnmond kan ook weinig hiertegen uit richten. Vlaardingen zat even goed wel met de stank. Het gemeentebestuur wil dan ook opheldering van de Rotterdam se collega's. „Wij stellen er prijs op te vernemen welke zwaarwe gende motieven ertoe hebben geleid, dat het ibetreffende schip niet direct is verhaald", staat in de brief aan Rotter dam. Binnen twaalf uur registreer de de meldkamer van Rijn mond maar liefst 163 klach ten; alleen uit Vlaardingen. Daarom is gevraagd het schip te verwijderen. De beslissing dat niet te doen is genomen door de Rotter damse Havendienst Giste ren was deze dienst voor commentaar niet bereik baar. Schiedam Twee leden van de SG-stichtragsraad, bel bestuurlijk orgaan van de culturele ScMedamse Gemeen schap, hebben hun verwondering uitgesproken over bet feit, dat tijdens de november-vergadering zo „stiekem" werd vergaderd. In het kader van die mooie kerstgedachte heeft burgemeester Van den Brink (rechts) van twee journalisten een kerstboom voor Maasland gekregen. Vlaardingen/Maasland Vrede op aarde, in de mensen een welbehagen en in elke huiskamer een kerstboom. Symboliek dankzij zilverkleu rige ballen en een piek. Als je het niet zo breed hebt, moet je het zonder kerstboom doen. Maasland bijna ook. De gemeente heeft geen geld voor een denneboom. Dankzij een spontane inzamelactie onder de redacties van twee Vlaardingse dagbladen is er toch een boom gekomen. i Burgemeester Van den Brink heeft de boom gisteren overhandigd gekregen. De opbrengst van de spoe- dactie bedroeg maar liefst achttien gulden. Van dat geld is een prachtige boom gekocht „Het was een ontroerend moment", aldus journalist Jan van de Ven van Het Vrije Volk, één van de actievoerders, die zichtbaar was aangedaan door de overhandi ging- In de hal van het stadhuisje krijgt de boom een plaats. De aankleding van de boom moet Maasland zelf bekostigen. „Die actie van ons is maar een aanzet geweest", verklaarde een actievoerder van deze krant, „het is een zeer rijk dorp, net Wasse naar. Ze moeten de rest maar verder zelf betalen, of niet soms". Maasland Burgemeester en wethouders zijn niet te spre ken over de handelwijze van het bestuur Christelijk Kleu terscholen Maasland. Het schoolbestuur heeft een ver leend krediet met 2300 gulden overschreden zonder dat de gemeente te melden. Wel heeft het gemeentebestuur inmid dels een verzoek ontvangen om die overschrijding met een aanvullend krediet aan te zui veren. De werkzaamheden die het school bestuur heelt laten uitvoeren be troffen onder meer het betegelen van het schoolplein van de kleu terschool aan de vroegere Lide- weysingel en de plaatsingskosten van een hek bij de school aan de Doelstraat. Zonder een verzoek om een krediet verhoging ontving de gemeente daarvoor een rekening, die 2300 gulden hoger was dan het verleen de krediet. Het grootste deel van dat bedrag zat hem volgens het schoolbestuur in de BTW en het ophogen van een riool. „In een brief van 27 augustus staat echter dat bet krediet inclusief de BTW was", aldus wethouder Kwakkel- stein, „Dat weten ze bliksems- De wethouder zei overigens dat het bij dit bedrag meer een principe zaak is, ook a! omdat de inspec teur inmiddels met het aanvullen de krediet akkoord is gegaan. „De handelwijze van het schoolbestuur is bepaald niet elegant", aldus Kwakkelstein. „Dat nemen we ze bijzonder kwalijk". De wethouder wees meteen op de mogelijkheid dat dergelijke aanvragen terzijde gelegd zouden kunnen worden. Als de raad het straks ook goed vindt, krijgt het schoolbestuur het aan vullende krediet, echter niet zon der begeleidend schrijven, wat eveneens aan de raad wordt voor- Schiedam Ouders van leerlin gen aan de Comeniusschool zijn tevreden over de schooltij den. Dat blijkt uit een enqüete die de. oudercommissie onlangs op de basisschool aan de Singel heeft gehouden. Van de 197 enqüete-formulieren die op verzoek van wethouder Clara Visbeen-Stroman van on derwijs werden uitgezet, ont ving de commissie er 72 terug. Alle deelnemers waren tevre den over de thans geldende tij den bij de basisschool aan de Singel. De helft van de ouders gaf te kennen dat rij voor de leerlin gen dezelfde grote vakantie wil len als in het voortgezet onder wijs. Uit de enqüete blijkt ver der dat 21 ouders deze vakan ties gelijk willen laten eindigen. Slechts vier ouder waren voor een gelijke aanvangsdatum. Op de enqüete-formulieren vul den 29 ouders in dat rij voor de kinderen vier dagen voor jaarsvakantie willen. Voor twee dagen stemden 17 deelnemers. Schiedam In zes tuinhuisjes op het volkstuinencomplex Vijf Sluizen in Schiedam is ingebro ken. Slechts één voorwerp werd daarbij gestolen: een portemo- nee met 25 gulden. De totale braakschade is ongeveer 200 gulden. Hoofdinspecteur D. P. van der Veen vermoedt, dat opgescho ten jongelui de inbraken op hun geweten hebben. "De prak tijk wijst uit, dat een dergelijke rooftocht vaak niet meer dan een opwelling van die jongens is. Zonder een goed motief gaan ze dan maar op pad", aldus Van der Veen. De beide leden. Piet Smit en Joop Daalmeijer, vroegen zich tij dens de vorige week gehouden december-verga dering af, waar om een maand geleden plots klaps besloten moest worden vergaderd. „Waarom kon niet in het openbaar worden verder gegaan?" zei Smit .Alles moet open kunnen", zei Daalmeijer. Beiden vonden dat dat de dui delijkheid voor de buitenwereld ten goede komt Charl Hendriks, secretaris en lid van het dagelijks bestuur van de culturele stichting, kon zich - wel indenken dat-niemand di rect gelukkig is met een beslo ten debat maar ook vond hij dat de voor- en nadelen moeten worden afgewogen als het tij dens dat debat zal gaan over personen. Voor de betrokken personen zal het niet immer plezierig zijn, ais er in het open baar naar over hen wordt ge praat, aldus Hendriks. Warner Memen, voorzitter van de stichtingsraad, verduidelijkte het: „Tijdens de,vorige verga dering konden we nuchtere fei ten en personen niet van elkaar scheiden. Daarom gingen we besloten verder". Gepraat werd toen over vier brieven van le den van SG-afdelingen, die het een en ander aan kritiek had den te spuien. Maassluis Tweedehands kerstbomen leveren in Maassluis een dubbeltje op. Dat is vijftien cent minder dan in de buurge meente Vlaardingen. Een bomeninvasie in Vlaar dingen lijkt niet uitge sloten. Van de ingeleverde bomen in Maassluis wordt op 7 januari een vuur ontsto ken. Dit gebeurt op het terrein tegenover het be jaardencentrum Zonne- weelde. Ook op het ter rein bij het station Maas- slws-West zal een kerst bomen vuur komen. Er wordt vurig voor gepleit de bomen in de eigen ge meente af te geven. //Dit nie< n om-V nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotlerdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef loe m combinatie met: Rotierdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen man Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1