JEUGDSTAD I 8 1 Blokje rond^ Signalementen boogaard - vlaardingcn SPECIALIST IN ZWART-WIT-TELEVISIE Rode katers DINSDAG 23 DECEMBER 1975 foto's: Ben Blumers De geluidsinstallatie stoot top veertig klanken uit en wedijvert met honder den kinderen wie het meeste decibel produceert. Het is een gelijk opgaande strijd. Soms overstemmen de Kinder stemmen de muziek, dan is het weer andersom. Samen vormen zij een hels kabaal waar de makers van de film aardbeving nog wel wat van zouden kunnen leren. En Jeugdstad. de arbeidsinspectie zou hier niemand durven laten werken. Maar gewerkt wordt er. De timmer- manshoek biedt een overvolle aanblik. Jongens zagen, hameren en zetten houten voorwerpen in elkaar. De toe passing ervan blijft onduidelijk en is alleen aan de jeugdige timmerlieden bekend. Klei vliegt in het rond. In de boetseerhoek is onenigheid ontstaan. Voor de tostistand heeft zich een flin ke rij gevormd. Kinderen maken hier zelf hun boterhammetjes klaar. Maar niet allemaal tegelijk. Sommigen klau teren over het afscheidingsschot. Het mag niet baten. Ieder op zijn beurt Ook voor het poffertjes bakken bestaat meer belangstelling dan er pannen zijn. Op het podium neemt de acht jaar oude Patricia met een buiging het applaus in ontvangst. Zij is een van de vele deelnemertjes aan het songfes tival. De Ja/Nee kwis speelt zich in een soort studio af. Door een stekker in een van de twee stopcontacten te steken geeft het deelnemertje ant woord op de vragen van de kwis-lei- der. Ook hier een lange rij. Jeugdstad bruist van activiteiten en gonst van bedrijvigheid. Ook dit jaar is het weer een succes van de eerste orde en verdient dit Vlaardingse ge beuren een herhaling. Ik «SR» ii Naam: Dinky Ras: dwergpoedel Ges Ja ebt: teef Leeftijd; 3 jaar Kleur: wit Beharing; kort krullend Schofthoogte: 31 cm Bijnaam; .Dikke Daantje Ras: cocker-spaniel Geslacht: teef Leeftijd: 3 jaar Kleur: bruin Beharing: halflang 1 Schofthoogte: 30 cm Naam: onbekend Ras: basta ar d-poedei Geslacht: reu Leeftijd: 11/2 jaar Kleur; zwart Beharing; krullend Scho/thoogte: 43 cm Naam: nog geen Ras: bastaard Geslacht: teef Leeftijd: 5 maanden Kleur: zwartbruin Beharing: kort Schofthoogte: 37 cm Dmky js vjjj (je hondjes, e Schiedams dierenasiel moeilijke dagen tegemoet gaan, als althans morgen geen hulp komt opdagen. Opvallend is na melijk, dat de vier honden alle heel speels en springerig zijn. Neem nou Dinky: een lieve wit te dwergpoedel van drie jaar, met als bijzondere eigenschap dat ie met alleen kan zijn. Al is het dan een vrouwtje, ze luistert heel goed en is heel gehoorzaam. Ze wil ook lief zijn, als ze in ieder geval maar verzekerd is van gezelschap van vriendelijke mensjes. Net als Dikke Daantje trouwens, een cocker-spaniel, ook drie jaar oud en, zoals de bijnaam doet vermoeden, enigszins dik. Maar niet vadsig, hetgeen je kunt verwachten met een dikke teef als Daantje is. Ze is heel speelIs, en ze wijkt een beetje af van haar rasgenoten doordat ze niet venijnig is. Ze wordt graag aangehaald en laat zich ook, ondanks de halflange, klit tende beharing, graag kammen. In het hok naast Dinky zit in het asiel een vijf maanden jonge bastaard, die iets weg heeft van een herder, 't Is ook al een vrouwtje en heeft bijzonder lie ve ogen. Al kan ze dan af en toe iets ondeugend zijn, ze is heel aanhankelijk. Een alle- mansvriendinnetje eigenlijk, dat al schrikt van een grote mond als ze eens ongehoor zaam is geweest Eigenschap is verder, dat ze erg hard aan de riem trekt als ze wordt uitgela ten. Dan zit er in het asiel ook nog een bastaard-poedel van ander half jaar. Een reu. temidden van al die teven, maar dan ook een actieve. Hij springt vaak tegen de tralies van zijn hok aan, riet er soms ook zenu wachtig uit Misschien een ge volg van het avontuurtje dat ie beleefde: hij werd door de brandweer naar het asiel ge bracht, nadat ie door het ijs was gezakt Waarschijnlijk heeft hij niet lang dakloos rondgezworven, want hij mikt Marike Verwaaijen, tijdelijk asiei- alsof ie net in een sopje gewas- beheerster, laat drie van de vier sen is. Verder valt op, dat hij hondjes uit die als niemand me, «aan voortdu. rend vrobjk kwispelt ven. De katten, die in het dierenasiel van Schiedam wachten op ver lossing (dat wil zeggen: opname in een gezin), zijn alledrie rode katers. Eén daarvan is geca streerd, de twee andere zijn broertjes en allebei ingeënt De laatste twee kunnen dus door degenen, die de katten willen hebben, direct worden meege nomen, tegen betaling van vijf tien gulden per kat, de geca streerde kater moet eerst wor den ingeënt en dan nog enige dagen iji het asiel verblijven. De drie katers rijn behoorlijk groot al is de tweeling pas negen maanden en de ander net een jaar oud. Het dierenasiel is met bel de Kerstdagen gesloten. Morgen is het open, van 9 tot IS en van 14 tot 17 uur. Ook zaterdagoch tend is het geopend, van 9 tot 12.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3