üi j chtii i g verb ij ste d over fi at van GllM Giudici-pand gered Ik ïieem de proef SCHIEDAM! CHE COUR* I r SLOOPFLAN IJSSELHOEVE VAN DE BAAN Strooptocht tijdens kerst buit ruim tien mille Toch reconstructie speelterrein flats 'm&mê Gemeente begint over haïf jaar met vernieuwing kamp Diensten1 centrum coördineert evenementen Ministerie houdt sloop tegen Ongeval Subsidie voor Jeugdraad g Het woonwagenkamp: geen verplaatsing, wei in grijpende opknapbeurt. Vandaag ontvangt U de laatste regionale krant van dit jaar. Uw dagblad verschijnt morgen In deze dubbeldikke regionale krant vandaag onder meer een aantal totopagina's. Deze geven een beeld van de (te fotograferen) gebeurtenissen ven het afgelopen ja ar zoals die in het gebied Nieuwe Waterweg-Neard aan ons voorbij zijn gegaan. De burgemeesters van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben verder op pagina drie speciaal voor de lezers van deze krant een persoonlijke nieuwjaarswens geschreven. Het enige wat de redactie van deze krant daar nog aan heeft toe te voegen is dat ook wij al onze lezers een prettige jaarwisseling' en een voorspoedig 1S76 wensen. Vlaardingen De reconstructie van bet speelterrein bij de Ekster laan flats gaat toch door. Dit blijkt uit antwoorden van B en W van Vlaardingen op vragen van de raadsleden Weeda en Wijnstok, (beiden DCG). Oorspronkelijk voelde het;college niets voor de reconstructie. Zij wilden eerst recreatieve voorzieningen in de oude wijken aanbreng gen. Daar er in de voorbereiding van die plannen enige stagnatie' is opgetreden, wil het college nu toch een voorstel tot reconstructie doen. De plannen die in voorbereiding zijn, zijn de volgende: O Prins Hendrikstraat en omgeving. O Speelvoorziening centrum. O Dr. Schaepmanstraat Inspraak begint in 1976. O Oosterdwarsstraat. Een plan van de bewoners. Schiedam De Stichting Woonwagenwerk is verbij sterd, dat CRM goedkeuring heeft verleend aan een voorlopig vernieuwingsplan voor het Schiedamse woonwagenkamp. Niet begrijpend heeft Hans de Bruijn, opbouwwerker van het kamp, gereageerd op het feit dat het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gèen aandacht heeft besteed aan de grootste wens van de Schiedamse woonwa genbevolking: verplaatsing van htm kamp naar een terrein, dat dichter bij de bebouwde kom ligt. BH 1 ■-n-mar' Qver esn kalf laar zal BK ,t' "jKvqtr gemeente Schiedam be lli U'nnen met de reeon- Bü Wf TSBk'.®-.''' structie van het woonwa- m Hf-*- genkamp, dat dus blijft I® Wf'Mi, JËwilJ* gevestigd aan de afgele- 1 -*>• Y't gen Schiekade. CRM staat achter dit plan. Hf Wethouder Eef Coüé i'ffelSllllll^ ri-v .-' heeft dat gezegd tijdens een vergadering van de B t commissie voor sociale ■H - ij zaken en votksgezond- Bl if —-J heid. o Wethouder Collé (CPN): „Voorlopig reconstructie plan wordl nu uitgewerkt". Het dubbele herenhuis aan de Noordvest gezien vanaf de achterkant: voorlopig gered. om kerstbomen Dit plan is overigens door de bewoners zelf, in samenwerk ing met gemeenteambtenaren, opgesteld. Zo praat men in het kamp toch over een klein beetje inspraak, dat zijn nut heeft ge had. Eerder al hebben de bewo ners ettelijke voorstellen van de gemeente verworpen. Het plan, dat nu op tafel ligt» verschilt wezenlijk van de oude plannen van de gemeente. Vlaardingen De eerste scher mutselingen in de kerstbome noorlog zijn dit weekeinde be gonnen. Een groep jongens wil den een paar in een tuin aan de Klaproosstraat opgeslagen kerstbomen wegslepen. Dit was niet naar de zin van de eigena ren van de bomen. Deze had den voor de bomen een andere bestemming gedacht. Er ont stond een vechtpartij waarbij rake klappen vielen, later kon den de verhitten gemoederen door de politie worden gekal meerd. De gemeentelijke reini gingsdienst heeft de kerstbo men afgevoerd. Maasland Het Dienstencen trum Maasland heeft het initia tief genomen om te komen tot een communicatieverbetering tussen de Maaslandse vereni gingen en instellingen. „Door dat men veelal niet van el- kaars programma's op de hoog te is", aldus de leiding, „komt het voor dat bepaalde aküvi- teiten plaatsvinden op gelijke tijdstippen, waardoor van het gebodene geen optimaal ge bruik gemaakt kan worden". ontgaan dat het een huis van de beroemde Italiaanse bouwmeester Jan Giudici betrof. Zodra dit bekend werd kwam er zoals wij reeds op vrijdag 28 november meldden een golf van protesten. Het in oprichting zijnde Historische Genootschap, de Schiedamse Gemeenschap en de Bond Heemschut reageerden verontwaardigd. In protestbrieven aan het ministerie, de gemeente en UTO Mij BV werd gewezen op de historische waarde van het pand. Van alle huizen die Giudi ci heeft laten bouwen in de periode dat hij in Rotterdam woonde (1770-1819) zijn er nog maar vijf over. Deze panden staan allemaal in Schie dam en zijn karakteristiek voor de bouwgeschie denis van rond 1800. Het zijn de Korenbeurs, het St Jaeobsgasthuis (het tegenwoordige Stede lijk Museum), het kantongerecht, een herenhuis aan de Tuinlaan en het bewuste pand aan de Noordvest. Schiedam Het monumentale Giudici-htiis aan de Noordvest is voorlopig gered. Be sloten is dat het fraaie vroeg-negentiende- eeuwse herenhuis voorlopig toch niet ge sloopt mag worden. Naar aanleiding van de vele protesten tegen de voorgenomen afbraak heeft het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk de sloopver gunning van UTO Mij BV weer ingetrok ken. De directie van de distilleerderij die het dubbele berenhuis in de weg vindt staan en het 't liefst wil slopen, zal nu met wethouder Zijdeveld over een andere oplossing gaan praten. „We moeten ons er maar bij neerleggen", reageer de gistermiddag directeur P. Velk. Weken gele den kreeg hij de sloopvergunning omdat het zowel Monumentenzorg als de gemeente was Bij de gemeente is men, nu de goedkeuring van het ministerie binnen is, bezig met het uit werken van dit voorlopige re constructieplan. Eef Collé, CPN-wethouder in Schiedams linkse programcollege, ant woordde dat op mondelinge vragen van gemeenteraadslid Jaap Looy (PvdA). De socialist wilde weten hoe de huidige situatie in bet woonwagen kamp is. Al geruime tijd vanaf septem ber betalen de bewoners geen staangeld meer voor hun woonwagens, uit protest tegen het beleid dat de gemeente al tijd heeft gevoerd als het ging om wensen van de woonwagen bevolking. „We betalen .geen. cent meer. We zijn al zolang aan het lijntje gehouden," zeg gen de bewoners. „Laat de ge meente eerst maar eens een spa in de grond steken om met de vernieuwing te beginnen". „Of met verplaatsing", hoopt de Stichting Woonwagenpark nog steeds. Volgens het dienstencentrum is er dan ook behoefte aan een goe de onderlinge communicatie. Het dienstencentrum heeft aan achtendertig verenigingen in in stellingen een brief gestuurd om na te gaan in hoeverre er belangsteling is voor het vol gende voorstel: Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe fn combinaiia met: Rotterdamsch Nieuwsblad Schiedam Na een arbeidsonge val op de scheepswerf Gusto in Schiedam is de 23-jarige J. A. B. uit Nijmegen met ernstig schedelletsel in het Gemeente ziekenhuis opgenomen. Zijn collega L.B. (19) uit Rotterdam, die lichte verwondingen op liep, is eveneens opgenomen. De recherche en de arbeidsin spectie stellen een onderzoek O Elkaar op de hoogte stellen van de datum van een te hou den evenement. Q Het tijdstip daarvan zo te be palen dat dit niet samenvalt met een ander gebeuren. Een centraal punt instellen waar de data van de verschil lende evenementen bekend zijn. Als er voldoende belangstelling voor het initiatief is, wil het dienstencentrum zelf als cen traal punt fungeren. De te orga niseren evenementen worden daar dan genoteerd en tevens kan dan worden geïnformeerd naar de data van reeds vastge stelde programma's, Naam: neel, met een gezamenlijke waarde van ongeveer 4500 gul den werden hier meegenomen. De derde inbraak vond waar schijnlijk plaats in de nacht van zaterdag op zondag. Dit keer was het doelwit een an tiekzaak aan de Westhavenka- de, op nog geen paar honderd meter van het Open Jongeren Centrum en de Lijnbaanhal. De derde „kraak" leverde een buit op van goederen met een waar de van slechts duizend gulden. Vlaardingen Nog onbeken de inbrekers hebben tijdens het lange kerstweekeinde een strooptocht gehouden, waarbij voor meer dan tienduizend gulden aan goederen is gestolen. Twee inbraken werden vermoe delijk in de nacht tussen Eerste en Tweede Kerstdag gepleegd. Zo werd een bezoek afgelegd aan het voormalige schoolgebouw aan de Zomerstraat waarin nu het Open Jongeren Centrum is gehuisvest. Het OJC is ernstig gedupeerd want de dieven heb ben een filmprojector en vier complete films meegenomen. De schade wordt geraamd op een bedrag van vijfduizend gul den. Een in waarde bijna even grote buit sleepten de inbrekers weg uit de nabijgelegen Lijnbaan hal. Twintig langspeelplaten, een Üchtorgel en een mengpa- Adres: Poeldijk Burgemeester en wet houders van Monster willen de Poeldijkse Jeugdraad een sub sidie verlenen van 2.750 gulden voor het vormingswerk onder de jeugd. Woon pi. De twee jongemannen waren gis termiddag in een werkbak acht meter boven de grond bezig met las werkzaamheden aan een boorschip in aanbouw. Doordat de kabel, waarmee de bak aan een kraan was bevestigd, los schoot, vielen zij naar beneden. Deze bon in open envelopzonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Dinsdag 30 december 1975ONAFHANKELIJK DAGBLAD 400ste jaargang no. 23480-14 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtondienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1