mm 1 i m R ^QS; as,, m Kraken 6$ Circusverbod Fusie woede Sleutei Afscheid Ongeluk Behouden vaart ,.'m Recent is de woede die leeft bij docenten en leerlingen van het Stedelijk Gymnasium. Zij zien niets in een fusie met de Rijksscho lengemeenschap en ge tuigden daarvan met een demonstratie voor het oude raadhuisje. De fusie is echter nog lang niet rond. Ook niet die van het Nolet- en het Gemeenteziekenhuis. Wel zijn de moeilijkhe den in de top van het GZ vrijwel opgelost. Enkeie maanden kende de stad een „circusver bod". Burgemeester Arïe Lems meende dat in een circus veelal dieren tegen hun natuur in werden gebruikt. Dat vond-ie maar niks. Maar vele Schiedam mers vonden dat „verbod" (het weigeren van een vergunning) maar niks: de burgemeester maakte van een mug een olifant. Lems trok het verbod toen maar weer in. O l/inn Sct,iedam kon het 00k dit jaar niet zonder slopershamer wit" II 1 af. Op de foto legt men de laatste hand aan het met de grond gelijk maken van enkele panden aan de Roos beek. De reden volgens de gemeente: gevaarlijk door de vervallen toestand. Elders in de stad werden ook kale plekken geschapen: aan de Gedempte Baansloot vlakbij de Roosbeek, in de Wattstraat in Oost en in de Hoofd straat in Zuid. Het omstre den project van de 48 wonin gen, gebouwd door Empeo in het centrum, kwam eind mei gereed. De eer ste sleutel werd door de ge meente op de dertigste van die maand uit gereikt. Een kraker in histo rische kledij bood de eersle bewoners een bos bloemen aan. Weinig vreugde overi gens: het bin nenstadsplan ligt nog steeds op een uit spraak van de Kroon te wach ten. Ook over Schiedam- Noord barstten dit jaar de dis cussies los: bouwen of niet? Een mil- joenenvraag die snel moet wor den beant woord. Felomstreden wet houder Cor Bolmers, vader van het binnen stadsplan, nam af scheid van de gemeen teraad. Hij zag de band tussen wethouder en achterban (PvdA) niet meer zitten. Hij bleef er echler vrolijk onder. Helaas, het gat van Bo mers in de binnenstad is géén vrolijk gezicht, ten triester afscheid was het van de legen darische Koos de Kap per. Het Schiedamse fe nomeen (hekeldichter en advocaat van kleine luyden olwei Mathijs Dolle) nam op 87-jarige leeftijd voorgoed af scheid. Begin augustus overleed nog een mar kant persoon: colum nist Ben Vincent (alias Sebastiaan) op zestigja rige leeftijd. Een explosie op de Noorse tanker Berge Bergesen, die op de werf Wil- ton-Feijenoord in reparatie iag, eiste op don derdag 19 juni drie doden. Grote versla genheid op de werf, waar men eerst dacht dat de tanker niet goed ontgast was. Het bleek echter dat bij laswerkzaamhe- den een zuur- stofsiang was losgeschoten. Bij de andere Schiedamse werf een Spanjaard behoefde ver- grote ongeluk- ke nablussing aeea verdronk in het der dit jaar niet ken: een melk- van een katoen- ook een bedrijf- ijskoude water, veel in actie te fabriek brandde brand op een songeval voor: oe brandweer komen voor uit, een moeilij- schip. Water!, schreeuwden ze. En er kwam water. Niet meer via de slang van de buren. maar echt uit de wa terleiding. Dat mocht want de gemeente raad vond dat goed. Succes voor de Laan krakers in de binnenstad dus. Kraken: een magische han- deling die dit jaar ook (einde lijk?) in Schie dam is doorge- dr'. ;*n. Doel: t 4';'„ van hef ti - van de bijna geheel ge sloopte histori sche binnen stad. De Pavlos is een bulkcarrier die bij Wil- ton-Feijenoord werd ge bouwd en begin sep tember werd gedoopt. Ook bij Gusto kwamen enkele projecten het boorschip Petrel, de Spar (samen met Wil ton) en een booreiland klaar. Werkgelegenheid ver schaft de komende twee jaar bij Wilton de bouw van zes Indonesi sche korvetten. Enkele tientallen werknemers bij de Empressfabriek en het transportbedrijf Veluwe Expres moesten dit jaar echter naar an der werk uitzien. Schie- carton wil nog eens 32 man ontslaan. Behou den vaart. y

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 7