I 1 WÊBËHm H fgifP Goudrfaan in opspraak Gevaarlijke weg Weg is er bijna Blokkade Pleter plant Kieboom komt Lely dreigt 4 PlitelgSMpIl „Goudriaan moet Samen Links, het verkiezingspro gramma, eens lezen", zei PPR-raadslid Willem Kwakkei- stein tot de wethouder van stadsontwikkeling. Het ging in juni over bouwplannen voor de kaalslag in Oost, Voor dat gebied last de PvdA'er een woningbouwvereniging een plan maken. Bas Goudriaan maakte zich dit jaar niet tot de meest ge liefde bestuurder, De boerderij IJsselhoeve, sociale woning bouw in Holy-noord, een stu die-reis naar Finland: allemaal aanvechtbare onderwerpen waar Bas Goudriaan zich mee bezig houdt. Hij speelt Het Politieke Spei, iets wat 'ie zelf leuk vindt; een sport heeft hij het ooit eens genoemd. Een sport voor hem werd ook het slaan van eerste palen. Voor de verkiezingen zei hij dat nooit te zullen doen. Dit jaar heeft hij er heel wat ge slagen. Binnenkort moet de wethouder met het structuur plan op tafel komen. Een be langwekkend werkstuk voor. de gemeente. Eigenlijk had dit werk dit jaar al moeten zijn afgerond, dat bleek echter niet te doen. Het is zelfs de vraag of het nu gehanteerde tijdschema kan worden aan gehouden. o De Tweede Van Leijden Gaelstraat is dit jaar geasfalteerd. In maart vond er nog een dodelijk verkeersongeval plaats. Oostwijkers zijn bang dat de weg, waar het vrachtverkeer niet meer door mag rijden, een racebaan wordt door het asfalt. Al jaren is de aanleg van de Burgemeester Heusdens- wsg in opspraak, De nood zaak van de weg wordt door velen omstreden. De verbin ding tussen Schiedam en Vlaardingen loopt over het landgoed van de kankerge nezer dokter Moerman. Een gedeelte ervan is onteigend. Op 19 augustus is de aanleg van de „Moermanweg" be gonnen. Oe tuinders en an dere Moerman-sympathisan ten verzetten zich tegen het brute geweld van de vracht wagens, Het heeft niet mo gen baten. De weg is bijna klaar. Dokter Moerman stelt nog een allerlaatste poging in bet werk de asfaltbaan te stoppen. Hij blijft procederen tegen de gemeente. Binnenschip pers blokkeerden bij Maassluis de doorgang. Actie voerder Leo van Laak en zijn me destanders wilden hun evenredige vrachtverdeling behouden. Het he le scheepvaartver keer was ge stremd. Na twee dagen werd de blokkade opgehe ven. Het Lickebaertbos groeit. Prins Pieter van Vollenho- ven heeft in dit recreatiege bied de eerste boom ge plant. Tweeduizend scholie ren volgden die dag het koninklijke voorbeeld, het gebeurde in maart. Het zal nog wei enige tijd duren voor recreanten bet gebied tussen Vlaardingen en Maassluis langs de Nieuwe Waterweg op de vrije dagen zullen bevolken. Burgemeester Heusdens stapte op. hij bereikte de pensioengerechtigde leeftijd. Ér moest een opvolger komen. Het werd Wim Kieboom. Hij was wethouder in Utrecht; een stad waar hij nog steeds de mond vol van heeft. „Ik kom niet als wonderdokter", zei hij kort na zijn benoeming. Heel wat mensen op het stadhuis en ook daarbuiten hebben moeten wennen aan de PvdA'er. De rappratende nieuwe burgemeester, een oud-vak bondsman. valt op door zijn optreden in de gemeente raad. Wanneer discussies ontaarden en details aan de orde worden gesteld hamert hij vaak driftig af. Van burgemeester Heusdens was de raad dat zeker in de laatste maanden allerminst gewend. Voordat Kieboom werd benoemd circuleerden in plaatse lijke politieke kringen de wildste geruchten. Vele kandi daten zijn genoemd: Herman Wigbold. Lanser, Vergeer en Gerard Schut. De laatste solliciteerde zelf. Het hoge salaris wilde hij niet hebben. De enige eis was dat in zijn huisje in de Vettenoordsepolder een douche zou worden aangelegd. Si», De Maaslandse indus trie Lely kwam in op spraak. De directeur van het bedrijf dreigde in september naar het bui tenland te vertrekken. Hij is bang dat het bedrijf wordt ingebouwd door flats. Maassluis is de boosdoener in de ogen van Lely. Die snel groeiende stad zou op het gebied van Maasland dicht in de buurt van de woningbouwfabriek hui zen willen planten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 9