Rustig Oud en Nieuw voor Nieuwe Waterweg-Noord centrum KNOTWILGEN KNOTTEN Ik neem de proef onder één dak Gelukkig nieuwjaar MAASLAND HALF UUR LANG ONBEREIKBAAR HET WACHTEN IS OP WETHOUDER VISBEEN Vlaardings college wil „stil" centrum Peuter- overlast onderzoek COMMISSIE BESLIST OVER BAKKERSHAVEN Antiekdiefstal Schiedamsewég Auto banden in brand wonen Alcohol Nieuwjaarsreceptie voor betrouwbarè occasions v. Peve nierstraat 17 Schiedam Tel. 26.53.25 Koopavond geopend; Vrijdag 2 januari 1976. ■101ste jaargang no. 254814 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL GEMEENTE VUARDIN'CEN Schiedam De ÏW en de Schiedamse Gemeenschap ritten voorlopig nog met elkaar opgescheept. Pas als wethouder Clara Visbeen weer aan het werk gaat (ze is al wekenlang ziek) kan met de gemeente worden gepraat over loskoppeling van beide instel lingen. De culturele stichting SG vindt zijn onderkomen in het Proveniershuis. Over onbepaalde tijd zal 'het kantoor worden uitgebreid, want de stichting krijgt de voormalige kantoorruimte van de opgeheven/ Schie damse Raad voor Jeugd en Jongeren erbij. Probleem is echter het personeelsge brek: de dames,.idie na in dienst zijn van de a,G, moe ten zich ook nog bezighou den met allerlei VW-Jdus- sen. Dat kan, omdat" de VW op het ogenblik niet meer dan een afdeling van de SG is. Bijna een jaar geleden kwam men daarom op het idee om beide clubs van elkaar te schei den. Een plan was om de SG te laten werken vanuit het Pro veniershuis. De VW zou dan elders onderdak moeten vin den. Financiële moeilijkheden waren echter volop aanwezig (meer personeel, een tweede kantoorruimte). Daarom wilde men van de gemeente weten, wat de mogelijkheden waren. Men hoopte dan, dat de loskop peling per 1 januari 1976 een feit zou kunnen zijn. De nota, die over het loskoppelen handelt, heeft echter een lange (onduidelijke) weg bewandelt in het Stadskantoor- Hoewel de SG al in februari te kennen heeft gegeven te willen praten met wethouders Clara Visbeen (die de SG in haar portefeuille heeft) en Hans van der Wilk (communicatie), zegt de laatste nu: „Die nota is nog maar pas op mijn tafel terecht gekomen. Nu moeten we wachten tot Clara weer beter is, voor we met de SG en de VW kunnen praten". Intussen sukkelen de SG en de VW door, vertelt Ruud Pillard, die er als directeur van de SG steeds grijzer haren van krijgt „Het wordt voor ons wel moei lijk, als we ons niet full-time kunnen bezighouden met ons eigen, werk, omdat we de werk- tijd moeten delen met de VW. Al was het morgen al, die los koppeling moet zo snel moge lijk komen". NACHTSOOTE VftACHTAUT&VERKESB GEMEEKTEWEHKEN WLAARDINGEI Knotwilgen zijn onverbrekelijk verbonden met het Hollandse pol derlandschap. Hun grillige vormen tekenen zich vaak wonder mooi af tegen een wolkenloie hemel. Heel fraai zijn ook de lange rijen knotwilgen die langs sloten en vaarten staan en zo nog eens de strakheid van het polderbeeld benadrukken. Knotwilgen en populieren zijn echter niet alleen maar mooi, zij hebben ook nut Zij. zijn belangrijk voor sommige plan ten, ze bieden de vogels be scherming en ze verstevigen doordat ze met hun wortels de grond bijeen houden, wegen en wegbermen. Helaas worden de knotwilgen en de populieren niet meer zo best bijgehouden. Hun takken die vroeger, als rijshout werden verwerkt, rijn niet meer in trek. De bomen worden daarom niet meer gesnoeid. Dit betekent dat ze te ver uitgroeien en te zwaar worden in de top. Hun dikwijls holle stammen houden het ge wicht niet meer en de bomen vallen om. Ontzettend jammer, dat zo1n stuk natuurschoon op deze wijze tot ondergang gedoemd is. Dat vin den ook milieubeschermers en daarom worden alom in den lande vrijwilliger sacties op touw gezet om de bomen te beknotten. Zo is 'ook door de kerngroep Delft van Milieude fensie een actie gestart Tot eind februari trekken vrijwilli gers erop uit om knotwilgen en populieren te snoeien. Zij zijn gewapend met advies en mate- riaal van de afdeling plantsoe nen en met veel liefde voor de natuur. Wie alsnog belangstel ling heeft kan zich melden bij Milieudefensie, Visstraat 12 in Delft of bellen 015-141.359. Schiedam De gemeentelijke commissie voor ruimtelijke ordening beslist maandag over het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de Bakkershaven. Indien de commissie er op deze openbare bijeenkomst In het stadskantoor mee akkoord gaat zal het voorstel van de inspecteur van volkshuisvesting aan de gemeente raad worden voorgelegd. ADVERTENTIE Zoals wij reeds op vrijdag 28 november meldden is het door een ommezwaai in de PvdA- fraktie vrijwel zeker dat'de raad er mee zal instemmen. De fraktie, die zich in augustus nog fd uitsprak tegen ontruiming van het buurtje nabij de Bui tenhavenweg, vindt het niet meer reëeel om de onbewoon baarverklaring tegen te houden en zal eensgezind voorstemmen. Schiedam Uit de woning van de 72-jarjge Schiedammer H. v. d. L.' aan de Schiedamseweg is voor 5500 gulden aan antiek gestolen. Er verdwenen een schilderij van de kunstenaar Raephorst, een koperen theepot, vergulde pen dule en tinnen koffiepot. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. De politie vermoedt dat zij de woning binnenkwamen met behulp van een valse sleu tel of een stuk ijzer waarmee zij via de brievenbus het slot van de voordeur opentrokken. fDit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kont vinden, wordt zonder extra koster* be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Gelukkig nieuwjaar. Een wens die de komende dagen nog vele malen ml worden uitgesproken. Het nieuwe jaar was nog maar enkele uren ,oud' of de eerste van een ongetwijfeld lange reeks nieuwjaarsrecepties was alweer begonnen. Het was in Schiedam, waar gisteren de eerste handjes met de burgemeester konden worden geschud. Burgemeester drs. Arie Lems en rijn echtgenote hadden het .saai op een rijtje staan' dit keer afgeschaft Gewoon ontspannen praten en handenschuddend luidden een groot aantal Schiedammers in de recreatiezaal van het Stadskantoor het nieuwe jaar in. Tezelfdertijd was ook al een lange rij burgers het Maasland se college het allerbeste voor de komende twaalf maanden aan het toewensen Vanavond gebeurt een en ander in Vlaardingen. Van half acht af staan burgemeester Wim Kieboom, rijn echtgenote en de wethouders paraat om de stroom goede wensen over rich heen te laten rollen. De hekkensluiter in het gebied Nieuwe Waterweg-noord is Maassluis. Daar zal dé nieuwjaarsborrel met burgerheester Van Dijke en rijn college pas morgenavond worden gedron ken. Ook in Maassluis is men afgestapt van jiet rijtje' en heeft het gemeentebestuur de bijeenkomst omgedoopt tot een Nieuwjaarsinstuif. Maar de woorden blijven allemaal hetzelfde: gelukkig nieuwjaar. Schiedam Onbekenden hebben op het sloopterrein bij het Schiedamse woonwagenkamp aan de Schiekade ruim vijftig oude autobanden Ln brand ge stoken. Dat gebeurde woens dagmiddag. De brand ging ge paard met veel stank en roo kontwikkeling. Met twee nevel- stralen wist de brandweer het vuur te bedwingen. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie mat; Rotterdamsch Nieuwsblad Schiedam Op een rustige ma nier zal nog deze maand een eind komen aan de kraak-aktie In de zuidwijk, Mieke Aben en Ton Rek hebben besloten om zich niet door de gemeente uit het vorige maand gekraakte huis te laten zetten, maar naar een particuliere huurwoning te verhuizen. Het college van burgemeester en wethouders heeft hierdoor be sloten om het termijn dat de woning aan de Rijnstraat 30B zou worden ontruimd met veertien dagen te verlengen. Schiedam De politie heeft bij de 54-jarige Schiedammer G. J- van E. woensdagmiddag een bloedmonster afgenomen: na dat deze met zijn personenauto tegen een paaltje was opgere den op de hoek van de Schie damseweg en de Molensingel. Het bleek, dat de man te veel alcoholische drank bad genut tigd. Overigens rijn de Schiedamse po litieagenten rond de hele jaar- v/isseling verder geen aange schoten of dronken weggebrui kers meer tegengekomen. Naam; Woonpl. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: y Antwoordnummer $34, Rotterdam, Schiedam De plaatselijke afde- Deze bijeenkomst wordt gehou- ling van de Nederlandse Ver- den in het gebouw van Christe- eniging van Ex-politieke Gevan- lijke Sociale Belangen aan de genen houdt zaterdag een Lange Haven 73. nieuwjaarsreceptie. Aanvang.: 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1