A B.SV deelt met Hou Stand Hoek van Holland scoort niet TSSOI school kampioen goede grond WILLEM GEHRELS Sarei 7 foils m m rare tmv.mscwm Kapitein Rob VHV De Vriendschap Frans Leerdam stopt penalty Politie pakt dertien brom- fietsdieven Sehravelant de sterkste EURO- TAX 151Tsa NOOTEBOOW- PLAATS EENS EEN KLEINTJE D. van Dijk 4=6 markten EEN MEISJE OF JONGE VROUW BOVA verpachting van de kantine -"CC— »-vS_-DA-- S JT AA'wS 3QV- BONiD02ENi-P£ADDE vCOnDA- WAKENI Mier Më E-Mee c^arcws v£*oee> i«< 1J6 juisj_5 OM TE *OA,\GN, j-oe-reM No NOd> je\s ov'6^ gaan ftieaSwENi i/VAT 'S e?» is ER MOETEN 016 X JA, At, DAT AfKNtPPeW.) E00F RDAr 0M26 BOOT Zlm. mN OVER BOORD-.OF BETER SCHILDPAD OVtR BOORD. HEEFT HIJ OOK AU WEEGT Tc WORTELS 615CH0 f043'£ -2415 Toon vertelt baron Hi- mota welke moeilijkheden er zijn gerezen, maar wonderlijk genoeg vat zijn opdrachtgever dit alles nogal laconiek op. „Voor een extra beloning kun je aUes van je mannen gedaan krijgenzegt hij, ..geef ze een premie als ze de kist willen los sen. „Toon zegt. dat hij zoveel geld ruet aan boord heeft en dat hij voor zulke dingen trouwens met de rederij overleg moet ple gen. „Welnee," zegt baron Himo- ta, „dat is helemaal niet nodig Ik zal die mannen zelf wel beta len: twintig dollar voor ieder, die helpt de kist te lossen." En zelf betaalt hij de bemanning de extra-beloning uit. Wanneer de kist goed en wel op de kade staat. geeft Himota Toon op dracht nu eerst door te varen naar Amsterdam en vandaar naar Londen te gaan. Dat is dan tevens de laatste haven. „Nou. ik ben blij, dat de reis er dan opzit", zegt Toon openhartig. „Dat begrijp ik. kapitein." 2egt de baron, „maar u weet met dat u met de2e reis een bijzonder goede zaak hebt gediend Gedachteloos plukt Jan een grashalm, vat hem lussen de tanden als een sigaret Ook dit doet hi| vrijwel onbewust Het grote hek van het „verre land doemt op uit de nevel Jan ver snelt zijn pas langs de rij Hij moet de dieren voor komen, het hek openen voordat de koploper is genaderd Even zet de jongen het een holletje Het hek is zwaar, zijn wilskracht echter groot en hij redt het Nu schokken en schon ken de koeien langs hem het grazige wijdopen veld in. Stuk voor stuk kent brj ze bij naam: Nellie. Clara, Oortje. Hg weet hun hoedan gheden zoals melkgift. vetgehalte en leeftijd Weer even moeilijk, spelend over de grond, gaat het dam hek dicht en Jan 2iet tevreden om naar de koeten, die rustig grazen Zijn werk is voorlo pig aan kant. Op het hek gezeten rust hij uit en overziet de wereld om 2i ch heen. Rust. rust en nog eens rust Hij ondergaat het als iets heel gewoons Het land is in zijn zomerse looi en met de stralende zon prachtig gekleurd: geel en groen en bruin Wat een landschap' Ook dit vait Jan met op, Van kindsbeen af ts hij met zijn omgeving vertrouwd en hij neemf hei weer zoals het js Zijn ogen dwaler» over heel die bijna oneindige vlakte en ruimte De moten, een onmisbare stoflertng, staat in zomerstand De bomen aan de Dorpsweg tekenen zich als een groene omzoming af. beblükt door het rood en bruin van pan nen en rieten daken Heel kleine trillingen lijken het beeld ie doen leven. Het zijn vyarmlegolfjes in de lucht, heeft de meester hem op school geleerd. Ook dit is een symptoom, dat het een goede dag gaat worden In de verte ratelt over de dorpsweg een wagen Het geluid dringt maar vaag tot hem door Onwillekeurig luistert hij ernaar, scherp Lang zaam wordt het zwakker en zwak ker lot hel tenslotte geheel ver storven is Dan is het weer de grote stilte die over drt wijde land ligt. De grote stilte waarin de leeuwerik ergens hoog boven hem zijn jubelend lied 2ingt jan houdt het vogeltje in gespannen blik gevangen, zoals het daar fladde rend op heizelfde punt in de lucht blijft staan Dan galmen er zware trage klokslagen vanaf de hoge forse toren van de roomse kerk. die hoog boven het groen van het geboomte uitsteekt Hij telt ze, hoewei hij bij voorbaat weet dat het er zeven zullen zijn. Nauwe lijks is de laatste klank vergleden of hel protestantse kerkklokje dient zich aan; vlugger, lichter van Oiauv klank Met een vaardige sprong komt de jongen van het hoge hek op de harde uitgedroogde grond In rustige pas, de handen op de rug, de grashalm nog altijd m de mond, gaat hij terug naar de boer derij Jan Brink ts wakkei geworden Het is aardedonker De regen klettert op de ruiten en om het huis giert onheilspellend de wind Jan voelt zich onder het warme lek heerlijk veilig en beschutNog dieper stopt hij zijn hoofd weg om maar ze weinig mogelijk te horen van wat zich daar buiten afspeelt De regen neemt af, houdt plotseling geheel op En waar is die storm wind zo ineens gebleven"' Een merkwaardige en geheimzinnige stilte, waarnaar hij zijn oren spitst Dan. kloppen op hei venster Jan schrikt. Stilte Hij durft bijna geen adem te haten. Weer wordt er geklopt en daarop zacht en be deesd ..Buurman1" Jan herkent de stem van ouwe Japie Kok en zijn intuitie zegt dat er wat ern stigs aan de hand moet zijn. Vlug als een vogel ts hij het bed uit en staat voor het venster. „Ik zal vader roepen, buurman" fn het holst van de nacht is Brink met de brik op weg naar de dokter. De wind. die weer is terug gekeerd, jaagt door dé naakte boomkruinen en giert in de holte van de 2weepkoker Het bieke schijnsel van de carbidtantaaw flakkert op de wiegende rug van de oude vos, die in langzame gestadige draf zijn weg zoekt Brink zil diep weggedoken tn de dikke en hoge kraag van zijn rijjas. Huizen en boerderijen lig gen in lage vormen haast onher kenbaar neergedoken. Er is geen sterveling op straat Er ss alieen maar de duisternis en de een zaamheid, waarin de oude vos de brik voorttrekt, die met zijn wielen over de straatstenen rateft, Uitgave: SIJTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterwëg-ncord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant ot Het Binnenhof). REDACTIE Chef: M, van den Anker Redactie Schiedam: M. G. de Bruin en W. J. van der Post, Redactie VJaardingen: T. van Rijn en C. van der We!. Sportredactie: B. v.d. Serg (vlaardingen) en C. H. Soeters (Schiedam) De redactie Schiedam 13 gevestigd aan de Braersvest 3a, tel. 262566. (Ook te bereiken via postbus 137, Schiedam) De redactie Vlaardingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, iel. 343229, (Ook te bereiken via postbus 110. Vlaardingen) Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maassluis: C, van de Lely, Van Beethovenlaan 625, tel. 01699-12056 Mevrouw N, Wustrow, Torenvalkstraat 13, tel. 01699-15136 Maasland: S. P. van Zuilen, Diepenburchstraat 34, tel 01899- 16143 Hoek van Holland: L, van Coijen, Mahustraat 135, tel. 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a. Schiedam, (tel 010-268091) en Brede Havenstraat 6. Vlaardingen, (tel. 010-354525, b.g g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDIENST Dagelijks van 16.30 tot 20.00 uur en zaterdags van 17.00 tot 19.00 uur: tel, 010-144144 en 070-624562 Agentschap: Rotterdamsch Nieuwsblad, Maassluis: Bilderdljk- iaan 0. tel. 01899-17174 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredactie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144, toestel 152. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 Hoek van Holland Trai ner John Copier was ui teindelijk nog dik tevre den met de 5—5 punten verdeling die het korf balteam van HSV wist te behalen in de wedstrijd tegen Hou Stand. „We raken nu in elk geval niet verder achterop. Je kunt natuurlijk elke week vol blijven houden dat we beter spelen, maar het feit ligt er nu eenmaal dat de ploeg van schot is en juist dat is in de mierocompetitie een belangrijk wapen. En neem dat doelpunt van Joke van den Berg, dat is toch op zijn minst een gelukje". Dat doelpunt van Joke van den Berg. De aanleiding tot felle discussies in een wedstrijd die toch al niet genoteerd gaat worden als het toppunt van vriendelijkheid. Die treffer dus- Enkele minuten voor het einde. De scheidsrech ter floot voor een overtreding en kende HSV een vrije bal toe. Maar seconden na het fluitsig naal mikte Joke wat balorig toch nog op de mand. En tot verwondering en blijdschap van HSV an tot verbijstering van Hou Stand was de fluitist naar het midden. HSV leidde met 54 en ondanks alle protesten (formeel protest -"is in micro niet mogelijk) bleef de scheidsrechter bij zijn beslis sing. Het was dan ook een zaak van gerechtigheid dat Hou Stand in de allerlaatste minuut via een afstandsschot toch nog langszij kwam. Het incident was kenmerkend voor een wedstrijd die bepaald geen aangenaam verloop had. Aan weerszijden zaten spelers en speelsters elkaar bij voort during in de haren en met na me Henny Wisse leek enkele malen „op de vuist" te zullen gaan. Zover kwam het allemaal niet. maar de degradatiesfeer was toch al duidelijk aanwezig. HSV kreeg bovendien al direkt erg moeilijk want de eerste Hou Stand aanval kon met een kort balletje onder de paal en een afstandsschot op 0—2 komen. Het duurde even voordat de Hoe- Moment uit de wedstrijd HSV—Hou Stand, die uiteindelijk in een deling zou eindigen. kenaren een antwoord hadden Hou Stand kwam op 2—3, maar gevonden op dat geweld, Jan van Nieuwkerk, die ook nu weer een voortreffelijke wed strijd speelde, kon achter de paal tegenscoren en Henny Wis se sloot de eerste schermutse lingen met haar tegenstandster af met de gelijkmaker. Hellevoetsluis - Het zesde winterconcours van de VHV De Vriend schap is gewonnen door J. Broere die met 4140 gram C. Vink (4130 gram) net voor bleef. De overige vangsten: H. van Neck 3540 gram, F. Koud sta al 3165 gram, K. Hoogwerf 2235 gram, C, Remijnse 2135 gram, J. de List 2100 gram. B. Hoek 1565 gram ~:en M. Termijn 695 gram. nog juist voor de rust bracht Joke van den Berg met een fraaie schijnbeweging haar da me uit balans en dat betekende 3—3. In de tweede helft werd de strijd nog vinniger. De Hage naars wisten opnieuw een voor sprong te nemen, maar een bij zonder fraaie doorloopbal van Jan van Nieuwkerk leverde 4—4 op. En toen braken de laatste minu ten aan. Tumultueuze minuten die beide ploegen nog een doel punt opleverden, maar die (te recht) toch een gelijkspel op het scorebord brachten, want dat was wel wat zowel HSV als Hou Stand verdienden. i Schiedam - Tijdens de Schiedam- se tafeltenniskampioenschap- pen voor het lager onderwijs, kwam de Willem Gehrelsschool in het eindklassement als eerste uit de bus. Met acht punten bleef de school net de Albertus Magnusschool, SL Martinus- school en Monsieur Bekkers- school voor, die met zeven pun ten gezamenlijk als tweede eindigden. Het tweedaagse toernooi, georga niseerd door de tafeltennisver enigingen De Korenbeurs, NO AD en Tapijthal Perfekt, is een groot sukses geworden, Liefst 266 scholieren hadden in geschreven, hetgeen inhield dat er in die twee dagen ruim drie honderd partijen gesp moesten worden om de prijzen te verdelen. Het door de gemeente gesubsi dieerde toernooi genoot ook een goede belangstelling; een groot aantal ouders kwam in de Ko renbeurs naar de prestaties van de kinderen kijken. Leerlingen van dertig basisscho len hadden ingeschreven, waar van de jongens in de groep 11 jaar met 100 deelnemers het sterkst vertegenwoordigd wa ren. Bij de jongens van 10 jaar waren 57 en bij de 12/13-jarige jongens 43 deelnemers. De meisjes lieten zich met 66 in schrijvingen echter niet onbe tuigd; zij waren in één groepin- gedeeld. De prijsuitreiking werd verricht door de heer Tjasschens van de sportraad, die de volgende leer- naar voren kon halen: 10 t/m 13 jaar: 1. WEma van Woensel: 2. Ingrid Bouwer, Jongens 10 jaar: 1. Peter van Zijp; 2. Ed Zuiderwïjk. Jongens 11 jaar: 1. Peter Weilinga; Danny van Nielen. Jongens 12/13 jaar; 1. Nico Ham; 2. Bart Hertog. Scholenprijs: 1. Willem Gehrelsschool; 2. Albertus Mag nusschool, SL Martinusschoot en Monsieur Bekkers school. Hoek van Holland Hoek van Holland blijft in 4C in de gevaarlijke zone. Het scoren blijft de blauw-wit- ten moeilijk afgaan, dat werd zondag in de uitwed strijd tegen Kranenburg opnieuw pijnlijk duidelijk. Natuurlijk waren de kansen er ook nu weer. Kranen burg schopte er uiteindelijk twee in, maar Hoek van Holland had er toch minstens evenveel kunnen en moeten maken Wanneer Tom Buijing in de eer ste helft en Hans Gardenier in de tweede helft geen opgelegde kansen hadden gemist, dan was dat al voldoende geweest voor een gelijkspel. 's-Gravenzande/Monster De rijkspolitie In 's-Gravenzande heeft ia samenwerking met de Monsterse politie dertien jon gens, in leeftijd variërend van 17 tot 19 jaar, aangehouden. De jongens hebben bekend in to taal 25 bromfletsdiefstaHen te hebben gepleegd, ondermeer bij de Westlandhal. Slachtof fers van de diefstallen waren inwoners van Monster, Naald wijk, Rijswijk en Hoek van Holland. De bromfletsdieven hadden het slechts op enkele merken voorzien. En wanneer Kranenburg een 'net- te' grensrechter had gehad, dan zou de thuisclub in elk geval één doelpunt minder hebben gescoord. Nu kon het in de eerste helft gebeuren dat de bal minstens een halve meter over de zijlijn ging, maar de vlagge- nist deed alsof er niets aan de hand was. Ruud Muilwijk: "Ik bleef staan voor een ingooi, maar die man mocht rustig doorgaan". En dat doorgaan resulteerde in een voorzet langs de aarzelende Hoekse verdediging die nog steeds wachtte op de uitbaL Omdat ook de scheidsrechter liet doorspelen en de Kranen burg-aanvallers geen bezwaar hadden tegen een presentje was het 14). Een voorsprong die op een nare manier tot stand kwam, maar die eigenlijk niet helemaal on verdiend was. Kranenburg mocht dan voetbaltechnisch wat minder laten zien, de thuis club was in elk geval wel bereid om alles te geven. Bij Hoek van Holland leek dat lang niet altijd het geval. De Schiedam - Een recordaantal teams (101) namen deel aan het jaarlijkse scholleren-basketbal- toemooi in de Schiedamse sporthal Margriet In de oudste leeftijdsgroepen legde de R i jksschol engemeenschap Sehravelant bij de meisjes (16 jaar en onder) beslag op de eerste plaats, terwijl i» dezelf de leef ti jdsgroep bij de jongens Sehravelant eveneens de sterk ste was. Tweede werd het Ste delijk Gymnasium en derde Rijnmond MTS. grootste meerderheid van de ploeg wil er wel tegenaan, maar het heeft er toch in elk geval de schijn van dat enkele spelers er een beetje met de pet naar gooien. Een mentaliteit die men zich in de huidige positie nauwelijks kan veroorloven. In de tweede helft trad Hoek van Holland wat meer aanvallend op. Trai ner Olsthoom dirigeerde wat meer mankracht naar midden veld en aanval en Kranenburg had het er moeilijk mee. Hans Gardenier en Max Nelwan le ken te gaan scoren, maar de doelpunten kwamen er toch niet uit Hoek van Holland daarentegen leek snel op een grotere achter stand te gaan komen toen Rien Voois binnen het strafschopge bied de bal met de hand speel de en de scheidsrechter de bal op de stip deponeerde. Frans Leerdam behoedde zijn ploeg in elk geval voorlopig voor 2-0 door de strafschop te stoppen. Helaas voor de Hoekenaren was het uitstel van executie, want vijf minuten later werd die 2-0 stand toch bereikt. De Hoekse defensie werd volkomen ver rast door een uitval van Kra nenburg dat zich onder de Hoekse aanvallen leek te heb ben ingegraven. Hoek van Holland bleef in de slotfase wanhopig proberen om tegen te scoren, maar de aan vallen. waren te haastig en te slordig van opzet om de toch wel solide Kranenburg-defensie te verrassen. Met opnieuw een uitwedstrijd (tegen ADS) in het vooruitzicht, is er voor de Hoe kenaren voorlopig weinig hoop op verbetering van de situatie op de ranglijst. AUTOBANDEN-BALi;v /- iKerfclaan 17 Schledam/Kethél Tel. - 700069 - 708976 b.g,g.;708328 V; Zaterdags :tot 13.00 tiur ;;A geopend. NICOLAAS BEETSSTRAAT 40 Voor ons bedrijf vragen wij die weet hoe zij met mensen om moet gaan. Zij" zal als cassiêre een fijn salaris bij ons kunnen verdienen, maar wij stel/en we! als eis dat zij begrijpt dat onze klanten ook onze vrienden z>jn. Als u ervan houdt om met plezierige collega's samen Je(?eri<en en als u er tegen kan eigen verantwoorde- ['J'jheid te dragen schrijft u ons dan een briefje of bel 010-370371 voor een afspraak. Luxa en bedrijfsauto's zonder chauffeur AUTO VERHUUR KorneUs Speelmanstraai 1b (hoek afrot) Vlaardingen TELEFOON 34.90,82. Ook voorlangere termijnen ((easing) en financieringen. I GEMEENTEBESTUUR VAN MAASSLUIS Het gemeentebestuur van Maassluis wi! over gaan tot in de Olympia-sporihal. De kantine is ingericht. Aanvullende inrichting door de pachter kan worden toegestaan. In de kantine mogen worden verkocht: warme, alcoholvrije en zwak-alcoholische dranken, ijs. versnaperingen en etenswaren. De normale openingstijden zijn; op werkdagen vanaf 17.00 uur; op zaterdagen en zondagen de gehele dag. De pachter dient over erkende vakdiploma's te beschikken. Nadere inlichtingen bij de gemeentesecretarie van Maassluis, afd. volksontwikkeling, tel. 1-19111, toestel 186. Inschrijvingen ir> gesloten envelop kunnen tot uiterlijk 15 januari 1976 worden gezonden aan het College van burgemeester en wethouders, Govert van Wijnkade 30, Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 2