HDVS-Aalsmeer: sensatie Martinit pas laat op dreef Fortiuia slaagt laat Forse achterstand weggewerkt Schiedam geeft voorsprong prijs Exc '20 geeft GDA te veel ruimte VFC te nonchalant Holïandiaan moeiteloos langs pover SSW Ruud Quadt na rust weer actief RCD—RKWIK: matig duel BEWUST MAANDAG 5 JANUARI 1976 5 Schiedam Hermes-DVS en Aalsmeer hebben het publiek een aantrekkelijke wedstrijd voorgeschoteld die naast redelijk goed voetbal, afgewisseld met domme fouten, een sensatio neel scoreverloop heeft gehad. Keken de Schiedammers in de rust nog tegen een hopeloze 1-3 achterstand aan, bij het eindsignaal hadden zij een zwaar bekochten 4-3 winst be reikt, Pim Visser hierover: „Ik mag dat wel zo'n wedstrijd- verloop, spannend voor het publiek. Ik heb er alleen wat meer grijze haren bijgekregen Frits de Nijs juicht. Hermes leidt met 1-0. Vanaf de eerste minuut ging Her mes DVS fors in de aanval. Met snelle open acties, waarin Frits de Nijs een groot aandeel had, werd Aalsmeer op eigen helft teruggedrongen. In de eerste minuut al kopte Frits de Nijs maar nauwelijks naast uit een voorzet van Ties van Duppen. Hermes bleef gam en liet de bezoekers nauwelijks tijd om een aanval op te bouwen. Het was duidelijk dat doelpunten met uit konden blijven en in de 28ste minuut nam Hermes dan ook een voorsprong. Ties van Duppen lepelde de bal in het strafschopgebied en laatste man Bram Landzaat werkte on voldoende weg, waardoor Frits de Nijs kans kreeg met een Dordrecht Na een matig duel is Schiedam, toch wel content met één winstpunt, teruggeko men uit Dordrecht waar het tegen Fluks tot een puntenverdeling van 2—2 kwam. Tot twee keer toe hebben de Schiedammers de vreug- Vlaardingen Na een vooral in de eerste helft zeer matige par tij voetbal is het VFC gelukt om het bezoekende DEH de kleinst mogelijke overwinning af te dwingen. DEH is geen inspirerende tegenstander. Dit had wellicht tot gevolg dat er zeer nonchalant werd gespeeld bij VFC. Vooral het plaatsen bleek zeer onverzorgd en veel werd door VFC de bal voor de voeten van de tegenstanders gespeeld. Het was maar gelukkig voor de thuisclub dat de Rotterdam mers zelfs met die toegespeelde ballen weinig of niets uit kon den voeren. Door al dat geknoei bleef de eerste helft zonder doelpunten. In de tweede helft ging het iets beter bij de thuis club. Kort na het begin van die tweede helft kende scheidsrechter Grip VFC een vrije trap toe. Deze werd door Ger Hogenverf snel genomen- Met een tikje plaatste hij de bal voor de voeten van Harry Schouten. Deze passeer de op zijn beurt een paar verde digers en gaf een diagonaal schot. Doelman Drenth trachtte het leer wel te stoppen maar tussen zijn benen door rolde - het leer in het doel: I—0. Drenth revancheerde zich goed voor die blunder. Tot twee keer toe stopte hij twee moeilijke schoten van Anton Huijer en een vrije trap van Leen Boon kende in zijn ogen ook geen genade. Zo was en bleef het 1—0, Een matige maar over het geheel genomen toch wel ver diende overwinning van de thuisclub. Vlaardingen Holïandiaan heeft op eigen terrein een ver diende overwinning van 3—1 behaald op een pover spelend SSW. Voor de mst werd het een gelijkopgaande wedstrijd met kamen aan beide kanten. Zo verscheen Gerard Huis in 't Veld alleen voor het doel, maar zijn schot ging over. Aan de andere kant was het Van der Bor die alleen voor doelman Groen verscheen. Hij knalde ver naast. Zo verliep de eerste helft zonder hoogtepunten en konden de spelers de tweede helft ingaan met de stand 0—0. Lang zou die stand niet gehand haafd blijven, Het hevige offen sief dat de thuisclub na de rust ontketende werd in de tiende minuut bekroond met een doel punt. Uit een een-twee tussen Rietdijk en Rob Maat was het laatstgenoemde die onhoudbaar inschoot Harry Hartog had inmiddels ge blesseerd zijn plaats af moeten staan aan Fred Moerman en het was deze speler, die uit een hoekschop, met een ferme kop stoot zijn club op 2—0 bracht. Acht minuten na dit mooie doelpunt was het 2—1, Doelman Groen had namelijk geen ver weer op een ver en onverwacht schoL Holïandiaan bleek door deze te gentreffer niet ontmoedigd. Het bleef het beste van het spel houden en dicteerde dit dan ook. Toch zou het tot in de laatste seconden duren eer dit in nog een treffer kon worden uitgedrukt. Het was Rob Maat die handig profiteerde van een misverstand in de verdediging van de bezoekers om zo zijn ploeg op 3—1 te brengen. Met deze cijfers kwam ook het einde van deze wedstrijd. de van een voorsprong gekend. Evenzoveel ke ren echter moest het lijdzaam toezien dat de thuisclub weer terug kon komen. Fluks trok reeds in het begin het initiatief tot zich en gezien de getoonde inzet en de beide snel le buitenspelers zag het er niet best uit voor Schiedam. Het wist zich echter na enkele ver kenningen te ontworstelen aan de toen wurgende greep van de thuisclub en het ging zelf op avontuur. Na een kwartier spelen hadden de Schiedammers toch wat ge luk. Eef Krabbendam ontfutsel de een wat te trage verdediger de bal, stevende alleen op het doel af en tot ontsteltenis van de Dordtse aanhang prikte hij de bal precies waar hij hem hebben wilde: 1—0. Aan de andere kant liet doelman Schuurhuizen zien waartoe hij ïn staat is. Ondanks alles hield hij stand. Tot in de dertigste minuut Peter Rietveld kreeg de bal verkeerd op het hoofd met als gevolg dat het leer voor de voeten van een Dordtse aanval ler kwam die er wel raad mee wist en Kees Schuurhuizen dan ook tot een vergeefse aktie dwong: 1—1. Een stand waar ook de rust mee inging. Na de thee, et was nauwelijks twee minuten gespeeld, nam Schiedam weer de leiding. Eef Krabbendam plaatste een hoek schop naar het middenveld. Hij zag daar de aanstormende Joop Krommenhoek. Deze kreeg de bal voor de voeten en het zie dende schot, van dertig meter trof wel roos al moest de paal daar wel behulpzaam bij zijn- Weer een voorsprong dus voor Schiedam. Na dit doelpunt zijn er tal van kansen geweest voor Schiedam om de voorsprong op 3—1 te brengen. Te individueel spel van o.a. Eef Krabbendam en Henny Verhagen stonden dat doeipunt echter in de weg. Het viel met nog een kwartier te spelen aan de andere kant Uit een vrije schop werd de bal ingekopt Buitenspel? De Schie dammers dachten van wel maar de scheidsrechter wuifde alle protesten weg. Zo werd het dan toch een gelijkspel en on danks alles was men daarmee bij Schiedam toch tevreden. harde lage schuiver doelman Jan Prevoo te passeren: 1-0. Tot zover had de wedstrijd een normaal verloop maar hierna begon de sensatie. Nog in de zelfde minuut kwam Aalsmeer gelijk. Vanaf de aftrap ging Dick Fiene alleen op avontuur. De Hermes-defensie verzuimde hem af te stoppen, waardoor hij het strafschopgebied bin nentrok. Nu pas werd hij opge vangen. Ton Vorstenbosch pak te Fiene aan en deze liet zich met een mooie duikeling ter aarde storten. Strafschop be sliste scheidsrechter Weyers. Dick Fiene nam de penalty zelf. Harry Spermon ging naar de goede hoek en slaagde er bijna in de bal te stoppen. Helaas voor Hermes glipte het leer net onder hem door: 1-1, Aalsmeer voelde dat de thuisclub was aangeslagen en wilde wel door drukken. Met verre trappen op de snelle voorhoedespelers zette zij de Schiedamse defensie on der druk. Twee minuten na de gelijkmaker hadden de gasten opnieuw suc ces, Bij een ongevaarlijke aan val over links verzuimde Rinus Comijs op te ruimen. Hij ver speelde de bal een beetje knul lig aan Eylers, die Andrê Blee- sing in staat stelde er 1-2 van te maken Hermes was aangeslagen en Aals meer profi teeide. Snelle acties van vooral Dick Fiene stichtten keer op keer verwarring in de Schiedamse defensie. Drie minuten voor rust leek de wedstrijd definitief beslist Op nieuw ging de Hennes defensie in de fout. Een dieptepass op André Bleesing werd verkeerd beoordeeld, waardoor Bleesing Piet Verburg én Harrv Soer- Aalsmeer in moeilijkheden. Paul Nijs (8) protesteert... mon omspeelde en Aalsmeer op 1-3 bracht. Trainer Pim Visser: „Onbegrijpelijk, wij speelden beter dan onze tegenstanders en dan de2e stand. Geen enkel doelpunt tegen uit goed voetbal maar allemaal door persoonlij ke fouten". Na de thee startte Hermes op nieuw met een offensief. Aals meer beperkte zich tot het ver dedigen van de voorsprong en trachtte met snelle counters, die door het opdringen van de Schiedamse defensie veel ge vaar inhielden, tot een nog be ter aanzien van de stand te komen. De kansen kwamen er wel voor Hermes DVS maar de afwerking wilde niet slagen. Bovendien hadden de Schie dammers het geluk niet aan hun zijde. Een voorzet van Ties van Duppen werd door Paul Nijs maar net gemist Een schot van Te v» Kornaat stuitte af en een af standsschot van Piet van de Burg ging rakelings naast. Na een kwartier in de tweede helft wisselde Pim Visser twee spe lers uit Ton Vorstenbosch werd wegens een blessure ver vangen door Bob Weeda en Ri nus Comijs moest het veld rui men voor aanvaller Aad van de Voort Deze wissels hadden al snel suc ces. In de 22ste minuut zette Piet van de Burg een aanval op die succes betekende. Hij on dernam een rush over het veld, ging een een-twee combinatie aan met Teun Kornaat en schoot onhoudbaar in: 2-3. Aalsmeer antwoordde direct met een serie aanvallen, waardoor Hermes opnieuw terug moest De gasten vergaten echter hun defensie gesloten te houden en namen In hun dadendrang te veel risico's. Een dieptepass op invaller Aad van de Voort leid de opnieuw Schiedams succes in. Alleen doorgaand, wist hij elke tackle te ontwijken tot hij in het strafschopgebied was aangekomen. Gebruikmakend van zijn specialiteit liet hij zich daar wel pakken en forceerde een strafschop. Cock Hogeveen benutte de penalty bekwaam en bracht Hermes op 3-3. De strijd was weer helemaal open. Beide elftallen wilden er nog alles aan doen om de winst te grijpen. Ook nu weer wist Aalsmeer een ogenblik het ini tiatief aan rich te trekken en bijna werd dat Hermes op nieuw fataal. Een misverstand tussen Cock Hoogeveen en Ger Ruseier bracht de bal in vrije positie bij André Bleesing. Goed ingrijpen van de, na de wissel ais back spelende Fnts de Nijs voor kwam een zeker doelpunt Drie minuten voor tijd werd Aals meer definitief op de knieën gedwongen. Een combinatie op het middenveld bracht de bal bij Cock Hoogeveen die alleen op avontuur ging. Zijn schot stuitte af op een verdediger. De wegspringende bal kwam juist in de voeten van de vrij staande Paul Nijs. die met een bekeken schuiver dat wat onmogelijk leek toch nog waar maakte en de volle winst in Schiedam hield Loosduinen Excelsior heeft in de uitwedstrijd tegen GDA niet gekregen wat het wellicht verdiende. Het werd Z—2, maar gezien het vertoonde spel hadden de Schiedammers met een-kleine overwinning naar huis moeten komen. Toch moet het de hand in eigen boezem steken. Het kwam te laat op toeren. Het speelde veel al te passief om gevaarlijk voor de tegenstan der te worden. Toch had de thuisclub voor de rust een paar maal puur geluk. Zo ketste de bal uit een schot van Peter van de Hoeven via de lat het veld weer in. Schoten van o,a. Wouterse misten net de goede richting hoewel de doelman eenmaal met veel bravoure een schot van de Schiedammer tot hoekschop kon verwerken. Diezelfde doelman plukte ook nog eens de bal van de schoen van Rien de Vette en zo bleef het ondanks het betere voetbal van Excelsior '20 nul-nul. Na de rust werd het wel wat anders. GDA trachtte met keihard voetbal het technisch beter verzorgde spel van Excelsior te ontrege len en dat Lukte vrij goed. Het bleef echter zonder doelpunten en na een kwartier luwde dat dan ook wel. Eerst twintig minuten voor tijd viel het eerste doelpunt. Een uitval van GDA bracht de spits voor doelman Van der Pas. De Schiedammer werd omspeeld en GDA leidde met 1—0. Excelsior werd toen pas goed wakker. Het forceerde een hoekschop en het was Wouterse die daaruit de bal ineens in het doel plaatste: 1—1. Excelsior bleef sterker, maar het was toch GDA dat met nog tien minuten te spelen de leiding kon nemen, toen Coen van der Pas een bal door de benen liet glippen. Zou dan toch GDA de twee winstpunten grijpen? Alles werd bij Excelsior in de aanval gegooid. Toen bij een schot de doelman het leer voor de voeten van Enk Gudde stompte bedacht deze zich geen moment Hij overzag de situatie even, ontdekte het gaatje en prompt plaatste hij de bal daarin. Het betekende wel de gelijk maken 2—2. Excelsior heeft de laatste minuten van alles geprobeerd om tot de toch wel verdiende overwinning te komen maar meer als een stevige druk in het doelgebied kon het niet opbrengen. Daardoor moest het genoegen ne men met een gelijkspel van 2—2. i-VOA-V" Schiedam Ais een driftig baasje liep scheidsrechter De Hertog het veld rond. De kleine Hagenaar floot voor alles wat hij maar zag. Zijn taak natuurlijk, maar het kan wel eens overdreven worden. Dat was het geval in de wedstrijd Martinit-SVW (0—0). Een duel dat voor beide partijen erg belangrijk was en onder de leiding van die De Hertog stond. De Martinit-aanvaller is te laat, doelman Anne Smit plukt de bal. wit? •k,t-w<cs m VI aard in gen Foritina—'s-Gra vendeel werd een zeer romme lig duel, niet in het minst door de te zwakke leiding. Officiële waarschuwingen voor de Vlaardingers Baksteen en Son ne veld en Hartman van 's-Gra vendeel, die Dick Verburg te fors aanpakte, waren er het gevolg van. De eerste helft gaf twee teams te zien, die toch wel aan elkaar gewaagd bleken. Er kwam we derzijds kansen, o.a. voor Du- chenne die net naast schoot, maar doelpunten bleven uit Eerst na een kwartier spelen in de tweede helft viel de opening streffer. 's-Gravendeel profi teerde handig van een aarzeling in de Vlaardingse verdediging. Dat was Fortuna toch te bar. Het stroopte de mouwen eens op en na een half uur spelen had het succes. Baksteen mocht een hoekschop nemen. Precies op maat kwam de bal voor het doel, waar Verburg klaar stond om uit te halen: 1—1. De bezoekers moester, terug. For tuna had het heft in handen en hield dat ook stevig vast Aan val op aanval golfde op het doe! van 's-Gravendeel af en een doelpunt kon niet uitblijven. Eindelijk, acht minuten voor tijd brak de spanning. Uit een directe vrije trap was het Bak steen die de bal laag in de hoek plaatste: 2—1. De laatste minuten is de verdien de overwinning van Fortuna niet meer in gevaar geweest Rustig de voorsprong in han den houdend speelde Fortuna naar het einde van de wed strijd, wetend weer twee pun ten rijker te rijn geworden. Alle protesten van 's-Gra vendeel ten spijt, heeft Ver burg Fortuna op 1—1 ge zet Dordrecht De wedstrijd tussen RCD en RKWIK was er een om heel snel te vergeten. Vooral het spel van RKWIK was zon der fantasie en daarbij bijzon der slecht Natuurlijk, het niet meespelen van Jan Witte (met vakantie) en het daardoor ge wijzigde team deed aan het geheel geen goed. De schuld van de nederlaag kan daar ech ter niet opgeworpen worden. Henk van der Bend kwam in de verdediging en hij en doelman Cees van Haaster waren de eni ge die opvielen door het goede spel. Zeker doelman Van. Haas ter. Zijn uitstekende werk be hoedde RKWIK voor een grote re nederlaag dan 1—0. Het gladde veld maakte goed spel al haast niet mogelijk maar ook bleek dat bij de Vlaardingers elke wil om te winnen afwezig was. Mentaal bleek het team zeer zwak te zijn. Tien minuten voor de rust viel, naar later zou blijken, het enige doelpunt. Knegt was er de maker van. Dat de rust in kon gaan met een magere vooi sprong van 1—0. vour de thuisclub moet geschre ven worden op naam van doel man Van Haaster, die tot schit terende reddingen kwam. Ook na de rust kwam er geen verbe tering in. Het bleef een zeer matig duel met voetbal op een laag pitje. De weinige toeschou wers die er al waren verdwenen een voor een huiswaarts. De voorsprong van de thuisclub is geen moment in gevaar ge weest, tot aan een tweetal mi nuten voor het eindsignaal, Toen leek het er op dat Leo Jansen toch nog tot de gelijk maker zou komen. Tot oplucht ing van RCD knalde Leo echter net naast. Het had ook te veel van het goede geweest. Zo bleef het 1—0. In de gelederen van RKWIK zal deze week wel een ernstig woordje worden gespro ken door trainer Van de Burgh. „Het was erg moeilijk om je ei gen spel te spelen met deze scheidsrechter", aldus Marti- nit-trainer Joop Schop, „niet dat hij echt slecht was hoor, want hij deed het goed. Maar in mijn ogen floot hij net even teveel". Inderdaad, echt slecht was de man in het zwart niet. Maar toch had hij vooral op het laatst wel wat moeite met het bikkelharde spel van beide ploegen. door Martijn Verwaaijen Nul-nul. Een uitslag die in eerste instantie in het voordeel van SVW is. Een ondanks alles toch wel tevreden Joop Schop beaamde dat: „SVW profiteert toch wel van dit gelijke spel. Tenslotte blijven wij nu op drie punten achterstand. Ik vind het ook wel verdiend ook, die 0—0, Want we hebben allebei redelij ke kansen gehad. Een echte winnaar zat er vanmiddag niet in". OP PUNTEN Toch was dat laatste niet hele maal juist. Want als alle kan sen opgeteld worden heeft SVW toch op punten gewon nen. Vooral in de eerste helft, toen Martinit nog druk aan het zoeken was naar het juiste spel, was SVW veel gevaarlij ker. Via de technisch bekwame aanvoerder John de Valk wer den goede aanvallen opgezet die echter vooral door Jan Klein om zeep werden gehol pen. Het zo matig gestarte Mar tinit kon daar weinig tegen over stellen. Het excuus wat Joop Schop aan voerde was echter alleszins re delijk: „We moesten we! met twee spitsen spelen omdat Ruud Quadt nog niet helemaal hersteld is van zijn blessure. Echt sterk aanvallen ging daar door niet, ook al omdat SVW goed stoorde en zelf ook voor de aanval koos. Na rust ging het met ons een stuk beter". Het was na rust ook omdat toen wel met 3 spitsen gespeeld werd. De in de eerste helft hard werkende invaller John Kau- wenbergh (hij kreeg overigens wel de beste kans voor Martinit maar liet de bal van zijn schoen springen) werd na de thee in de kleedkamer gehouden en Ruud Quadt ging het nu wel probe ren. Samen met Ben Kóneman en Herman den Brinker vorm de hij de nu wel gevaarlijke Martinit-aanval. De eerste daden van dit drietal kwamen al vrij snel na rust. Vooral Herman den Brinker kreeg een paar kansen die door SVW-doelman Anne Smit met de grootste moeite gekeerd konden worden. Joop Schop: „We hebben in de tweede helft bewust voor de aanval geko zen. Het zag er toen ook wel naar uit dat het haalbaar was". Martinit haalde het echter niet Ook al omdat de scheidsrechter het steeds moeilijker kreeg met het harde speL Want beide ploe gen werden ongeduldig. Krib big ook een beetje omdat de verlossende treffer uitbleef. Al leen John de Valk was voor SVW erg dicht bij dat ene zo beslissende doelpuntje maar zag zijn vliegende schot op de paal belanden. John Nagelhout was volkomen kansloos. En op het moment dat de man in het zwart met driftige geba ren constant verkeerde beslis singen nam was het even mis. Eerst kwam de naam van Piet van der Burg in het boekje en later stond ook die van Ruud van der Horst genoteerd. Niet nodig overigens zoals het ook wat vreemd was toen beido aanvoerders langdurig door De Hertog werden toegesproken. Misschien was het daarom maar gelukkig ook dat geen van de twee ploegen scoorde. Ener zijds omdat het zeker niet ver diend zou zijn en anderzijds omdat de aanhang er dan wel erg veel moeite mee zou heb ben. Joop Schop resumerend: „Een goeie ploeg, dat SVW. Technisch waren ze ook wel sterker. Vandaar mijn tevre denheid met dit gelijke spel. Wat we gedaan hadden als het niet door was gegaan? Gewoon trainen zoals we dat altijd doen bij afgelasting. Maar we hadden er wel degelijk reke ning mee gehouden dat we moesten spelen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5