Rijkssubsidie voor bi rnenstad i s er land achter weren van vrachtverkeer Ik neem de proef Schiedam dubt over school mondhygiëne Schiedam kan beginnen met exploitatie-opzet tsij ons m Zuid-Holland uit Maassluis Oppositie: „Voorstel onzorgvuldig voorbereid" Belmondo naar Vlaardingen Vïaardings Randstad-toelage voor bewaken van ambassades commissaris: PROVINCIAAL TAAKVERZWARING Schiedams centrum niet aantrekkelijk voor betrouwbare occasions v. Deventerstraat 17 Schiedam Tel. 26.53.25 Koopavond geopend dingen en Rotterdam, zo on aantrekkelijk, was een dis cussiepunt. De kritiek van Van der Most bestaat uit onder meer de volgende punten. De Hoogstraat loopt als win kelstraat uit op een nie mandsland: een ongezellige Lange Kerkstraat waar nauwelijks winkels rijn. Openbaar vervoer op dit punt is er niet Parkeer ruimte is schaars. Stoplich ten (bij de Koemarkt) wer ken vaak, als dat niet nodig is, en zijn veelal uitgescha keld als het druk is. Zwaar wegend is het misbruik van winkelruimte. Over dat laatste punt werd uitvoerig gepraat door de leden van de Consumenten bond-S chiedam. Ter sprake kwam, dat sommige winke liers een greep op de Hoog straat proberen te krijgen door panden aan te kopen en die dan te gebruiken als etalage en magazijn, maar niet als winkeL 99 Maassluis Het KRO-televisie- programma „Bij ons inZuid- Holland", wordt op dinsdag 13 januari in de Ridderhof te Maassluis opgenomen, en zal op zaterdagavond 24 januari via Nederland 2 om 20.25 uur wor den uitgezonden. Aan dit programma werken mee, de cabaretier Gerard Cox, de sneldichter Willy Alfredo, het Westlands Mannenkoor, de ge broeders Bolland en Bolland, Drs- P, het zangduo Frank en Mirella en zangeres Patricia Paay uit Rotterdam. Cock van der Palm, de gitarist Eddy Christiani, Cees van Ooyen en Tony Bravo zullen ook van de partij zijn. De presentatie is in handen van Pierre van Ostadp. De aanvraag om in aanmerking te komen voor deze zogenaam de „BO-procentregeling" is onge veer een jaar geleden al inge diend, Hoewel het rijk enige malen voorschotten heeft ver strekt, was men bij de gmeente toch benauwd over het uitblij ven van de definitieve toestem ming. Men heeft er zelfs over gedacht v wijzigingen-in het'plan aan té brengen. Het Rijk had namelijk in gesprekken met Schiedam laten doorschemeren dat men niet zo tevreden was wat be treft het winkelareaal. De dure Verlengde Passage was bijvoor beeld een punt van discussie. Het slaapmiddel was duidelijk favoriet bij de Vlaardingers, die op de Rooie Cirkel afkwamen. „Wat kan er gebeuren als je in Spanje staakt", vroeg Paul Wit- teman. Ab Bruxnekool was de eerste die het goede antwoord gaf: „Dan moet je in militaire dienst". Goed voor een fiets. Maandag is echter alsnog de be schikking afgekomen van het ministerie. Hoewel de inhoud nog niet precies bekend is, be tekent de toezegging waar schijnlijk wel dat de plannen niet verder versoberd behoe ven worden. Sommige politici vreesden in het verleden dat het college van B en W de zaak ophield om zo de projectont wikkelingsmaatschappij Em- peo buitenspel te zetten. Schiedam De kraakpan den in de Laan en Ach terweg moeten maar worden gesloopt. Dat is de mening van het CDA bij monde van fractie voorzitster Rietje Taver ne. Nu het Rijk te ken nen heeft gegeven subsi die te geven voor het bïnnenstadsplan, vindt zij het nutteloos dat de panden blijven staan. De CDA'ster vertelde gis-* teravond in de financiële commissie dat de ge meente beter niet meer moet investeren in de kraakpanden. Zij was dan ook falikant tegen het collegevoorstel om enkele gekraakte huizen aan de Korte Achterweg op het waterleidingnet aan te sluiten. Eén van de krakers had hierom gevraagd. Mevrouw Ta verne: „Nu de subsidie er Is, kan er het best wor den gesloopt". Begin maart 1975 werden de eerste huisjes aan De Laan gekraakt Ds politie kon' dit niet verhinderen. Het lijkt er nu op dat de panden worden gesloopt. Een wens althans' van het CDA. (archieftoto) In een nog soberder plan dan het huidige zou Empeo in het ge heel geen. trek meer hebben, zodat de nog nooit in het open baar geuite wens van het colle ge een breuk met Empeo, dochtermaatschappij van bouwgigant Bredero een feit zou worden. Niettemin is een commissie ad hoe nog steeds bezig met het uitpluizen van het voorlopige contract dat jaren geleden is afgesloten. Vlaardingen Binnen drie maanden zal VI aard in gen ver lost zijn van het nachtelijk vrachtverkeer. Dit heeft giste ren de VI aar ding se gemeente raad besloten. Het wachten is nu op gedeputeerde staten die goedkeuring aan het besluit moeten geven. Schiedam Wethouder Colle gaat onderzoeken of het mogelijk is om ook in Schiedam specialisten voor mondhygiëne op te leiden. Gisteravond beloofde hij dit op de vergadering van de raadscom missie voor sociale zaken en volksgezondheid. De verordening, die nodig was om het vrachtverkeer uit de stad te bannen, maakte een wij ziging van de Algemene Politie verordening Vlaardingen nood zakelijk. De uitvoerige discus sies over artikel 69a, dat over het vrachtverkeer, maakte het men, onmogelijk om de hele gewïj- Vlaardingen loopt met het aanne- zigde verordening aan te ne- men van deze verordening Deze toezegging gebeurde op ver zoek van het PvdA-raadslid Van der Veer die er op wees dat er in Schiedam geen enkele specialist op dit gebied is en er vooral voor de kleuters toch zeker behoefte aan is. Dit pro bleem zou volgens het raadslid kunnen worden opgelost door hier net als in Utrecht een der- gelijk opleidingsinstituut op te richten. De komst van tandartsen, waar in Schiedam ook een chronisch gebrek aan ia, hangt volgens de wethouder in hoofdzaak af van de huisvesting. Eén tandarts zou al interesse hebben om bin nenkort een praktijk in Woud- hoek-Zuïd te beginnen, terwijl een tweede wel in Groenoord wil starten. Op het moment dat dit alles in het gebouw van de bedrijfsge- meenschap .Schiemond werd besproken klonk in gebouw Ire ne tijdens de vergadering van de plaatselijke consumenten bond: „Het is huilen geblazen met de tandheelkundige verzor ging in Rijnmond". Na deze kreet van werkgroeplid Dirkson besloot het bestuur er bij het hoofdbestuur op aan te dringen om bij toekomstig lan delijk onderzoek naar gezond heidszorg ruime aandacht te schenken aan het tandheelkun- Verleden jaar juni heeft de gemeenteraad besloten om enkele kraakpanden aan te sluiten op het wa terleidingnet. Een ge deelte van het CDA stemde toen voor. Indien het huidige „watervoor ster echter deze maand wordt behandeld, ziet het er naar uit dat het gehele CDA tegen zal stemmen. voorop en vervult een soort pio niersfunctie. De gemeente is de eerste in Nederland, cüe een dergelijke beslissing neemt Ie der raadslid kon zich in princi pe uitstekend in het voorste! vinden. Toch ontstond er een urenlange discussie. Verant woordelijk hiervoor waren de oppositiepartijen. Een voorstel om de wijziging van de politie verordening twee maanden uit te stellen van de WD, PCG en KVP haalde het niet De KVP steunde door het voor stel tot uitstel bij de hoofdelijke stemming, maar daarna ook het j" voorstel van het college van B j en W. PPR-man Willem Kwakkelstein en Henk Krabben {PvdA) deel den schouderklopjes uit aan Bas Goudriaan, de verantwoor delijke wethouder. Nadat deze in zijn beantwoording had toe gezegd in de komende maanden met de Vlaardingse onderne mers te zullen gaan praten en dat een soepele hantering van het geven van ontheffingen mocht worden verwacht, ging ook een deel van de oppositie overstag. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Met behulp van de CPN (die tegen stemt) en mis schien de WD kan het voorstel dan worden ver worpen. WD'er Bakkers wil eerst weten hoeveel maanden de krakers eventueel gebruik kun nen maken van het wa ter. „Het is overigens wel moeilijk om nu ineens tegen te stem men", gaf hij gisteren vankelijk wilde regisseur Bernard Bolsinger opna men maken in Rotter dam, maar later achtte hij de plaats nabij de Vlaardingse Maasboule vard geschikter voor zijn criminele filmwerk. Dit kwam onder meer door het aldaar aanwezi ge Chinese restaurant en de aan de andere zijde van de rivier liggende pe- trc-chemische industrie. Vier Vlaardingse agenten zullen in uniform optre den, de rest in burger.' Verder zal de politie twee auto's ter beschikking stellen. Belmondo logeert tijdens de opnamen in Vlaardingen in het nabij gelegen Delta Hotel Vlaardingen Negen Vlaardingse politieagen ten gaan meespelen in een Franse misdaadfilm. De hoofdrol in deze nieu we produktie wordt ge speeld door de bekende acteur Jean-Pa ui Bel mondo. Een deel van de filmi, die l'Alpaqueur (de Premiejager) gaat hetenr speelt zich af in het Rot terdamse havengebied. Die opnamen zullen wor den gemaakt in Vlaardin gen. Volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag zal daartoe een deel van het Vlaardingse havenhoofd, beter bekend als het „pla tje", voor alle verkeer worden afgesloten. Aan stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: f Maassluis In een flat aan de i Van Beethovenlaan in Maas- 1 sluis heerst een kakkerlakken- I plaag. Een zuiveringsbedrijf zal nog deze week beginnen met de bestrijding van deze ongevaar lijke, maar lastige, insecten. De beesten houden 2ich voomame- lijk op bij warme plaatsen en j vinden via de verwarmingsbui zen een weg naar de buren". Inmiddels hebben ook al bewo- j ners van een flat aan de Mhno- sastraat gemeld dat ook daar kakkerlakken zijn". Adres: Woonpl. 'ADVERTENTIE. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834Botterdam. Men vroeg zich zelfs af of de ziekenfondspremie niet ver laagd moet worden indien de gebitsverzorging niet optimaal SCHIEDAMSCHE COURANT tfonderdag 8 januari 1976_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 254856 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Politiecommissaris B. van Toledo van Vlaardingen wil een soort „Randstad-toelage" voor politie-agenten die regelmatig worden ingezet voor de bewaking van ambassades en regerings gebouwen. De afgelopen maanden met daarbij de treinkaping in Be tl en en de bezetting van het Indonesische consulaat in Amsterdam heeft alleen al het Vlaardingse politie korps ongeveer 3500 manuren geleverd. Tijdens die top-dagen moesten soms meer dan tien van de 120 Vlaardingse politie mensen worden uitgeleend.' In rustige tijden, zoals nu, zijn er permanent drie Vlaardingse agenten die ergens in Den Haag of in Wassenaar dienst doen. Volgens commissaris Van Toledo 20U dit allemaal landelijk moeten worden gere geld, omdat het leveren van zogenaamde Mobiele Eenheid-mannen een steeds zwaardere belasting wordt voor de politie korpsen in de Randstad. Op dit ogenblik wordt dit nog provinciaal geregeld zodat alleen de agenten uit Zuid- Holland steeds alleen voor deze extra ta ken worden ingezet Daarbij komt nog dat Vlaardingen (evenals Delft en Leiden) re gionale commandoposten zijn van waaruit de recratering van de ME-groepen wordt geregeld- „Het gevolg is dat er hier op het bureau ook nog iemand moet rijn die zo'n 2aak organisatorisch moet aanpakken. Verder leert de praktijk dat wanneer in ons ge bied een plaatselijk korps door ziekte of iets dergelijks niemand kan leveren, wij van de Vlaardingse kant dan maar iemand extra leveren. Dat is een soort morele zaak om in ieder geval toch het gevraagde totaal aantal mensen naar Den Haag te kunnen sturen", aldus Van Toledo. Met nadruk stelt hij dat dit alles ten koste gaat van het gewone werk. Bovendien is deze extra taakverzwaring voor vele aan komende agenten een reden om ergens anders in hri land te eraan solliciteren „Vaak krijgen ze daar een leuk huisje met een tuintje en hier ritten ze op een flatje. Als er dan nog bijkomt dat ze regelmatig via de ME als een soort schietschijf wor den ingezet, dan verdwijnt de animo al gauw om in de Randstad te blijven wer ken", aldus de Vlaardingse commissaris van politie. Het beste zou volgens hem rijn om een ME-bureau te vormen, dat uit het gehele land agenten voor dit soort speciale taken recruteert. Schiedam Nadelen van het Schiedamse winkelcentrum zijn gisteravond op een rij tje gezet in een vergadering van de werkgroep Schie dam van de Consumenten bond. In een lange tirade somde Jaap van der Most, voorzitter van de werk groep, zijn klachten op. Waarom is de Schiedamse binnenstad, vergeleken met de winkelcentra van Vlaar-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1