Een wildebras en een Pon Juan TEKENWEDSTRIJD VOOR SPEELTUIG WOUDHOEK-ZUID Is dit Maasland verkoopt grond voor winkelplan I ROMMELMARKT I polder: democratie?" Ruilbeurs Orgel bespeling en pauzedienst Bewoners Babhers- 3 Schiedam De jeugd van Woud- hoek kan binnen kort ideeën spuien over de speelvoor- zicningen die de, gemeente komend voorjaar in het zuidelijk gedeelte van de buurt wil gaan aanleggen. Dat kan in een te kenwedstrijd die de werkgroep Woudhoek deze week gaat uit schrijven. Kinderen van zes tot en met 13 jaar kun nen hun wensen over het toekom stig speelterrein uittekenen op de wedstrijd formulie ren die in een opla ge van 800 stuks in de wijk worden verspreid. De inge vulde formulieren moeten voor woensdag 28 ja nuari weer bij de werkgroep worden ingeleverd. Voor de gehele wijk is er vervolgens op donderdag 5 fe bruari een infor matie-avond in het dienstencentrum De Woudhoek, waar buurtbewo ners ook' nog ideeën kunnen aan dragen. De resultaten van de ze bijeenkomst aan het Heijermans- plein en de teken wedstrijd zal de werkgroep Woud hoek gaan bespre ken met ambtena ren van de dienst gemeentewerken om te zien wat er van te realiseren is. Maasland De gemeenteraad van Maasland gaat enkele bouw gronden verkopen. Voor de eerste aanzet van het bestemmings plan Stationsstraat-Langetaam, dat voorziet in de bouw van een aantal winkels met bovenwoningen, wil de gemeente plm. 1260 m2 meter van de hand doen aan de bouw- en beleggingsmaat schappij Goevaers en Zonen te Best. Boven de winkels zouden tien woningen in de premie-ver huursector gerealiseerd wor den, waarvan de uitgifte in han den van de gemeente is. De definitieve verkoop hangt af van de rijksbijdrage in de ver wervingskosten van de grond. Deze subsidie zal volgens tele fonische informatie een dezer dagen worden verleend. Het winkel- en woningplan is ont wikkeld door het projectbureau De Kant te Velp. De hulp van dit bureau werd door een Maas- iandse middenstander ingeroe pen, toen een eigen initiatief door de hoge grondprijs (plm. 350 gulden per vierkante meter) niet haalbaar was. De winke leenheden worden derhalve huurpanden. De prijs die de beleggingsmaatschappij nu voor de grond moet betalen, heeft het gemeentebestuur niet kenbaar.gemaakt Eén van de drie leden tellende raadscom missie voor bedrijven en finan ciën heeft verklaard zijn stand punt over de verkoop te willen voorbehouden. ^]fIil!IHII|llllf]!!i|lll!]111!lliillllllllllilIli!i1liili{1UiH||ll|]iillii!111il!llll1)li)lllilllll]i)ltillimii!tlllllE M VI aar dm gen Zaterdag hou- j§ den enkele der verschillende f= juniorenclubs 5 van de Christe- H lijke Jeugdver- s erugirg CJV S een rommel markt. De op brengst van de ze markt gaat naar een dorp in Ethiopië, waar het zal worden ge bruikt voor de aanschaf van landbouwarti- kelen. De markt wordt van tien tot vier uur gehou- i den in de i school "aan de j Sperwerlaan. j Schiedam In de Grote Kerk wordt iedere vrijdagmiddag vanaf half één een orgelconcert verzorgd. Deze keer zal de heer J. P. Bekkers, organist van de kerk, een tweetal werken spe len. Hierna volgt een korte pau zedienst met als spreker ds. S. Tijmstra. Maassluis Filatelisten uit sluis en omgeving komen in de januarimaand ruimschoots aan hun trekken. Zaterdag kunnen zij van 's middags half twee tot vijf uur terecht in de grote zaal van de Sluis aan de G.A. Brede- rolaan voor het ruilen of kopen van postzegels. Bovendien wordt op 24 januari in de Koningshof een regionale ruildag georganiseerd door de Postzegelclub Maassluis. Van tien uur af zullen dan de gehele grote hal en de zitkuil door postzegelliefhebbers voor hun ruilaktiviteiten in beslag wor den genomen; de toegang is Vlaardingen De bewoners van de BabberspoJder vragen zich al of het Vlaardingse gemeentebestuur wel democratisch te werk gaat Dit blijkt uit een brief, die de bewoners aan het college van B en W en de leden van de raad gestuurd hebben. De brief is geschreven naar aanleiding van het invoeren van de onroereud- goed belasting. Bij de bewoners zijn een aantal vragen gerezen en sommigen kunnen en wensen niet te betalen. De bewoners vinden een drie ka mer bovenwoning of flatje zon der balkon en zonder douche geen genot anno 1975P76. Zij vinden dat dergelijke woningen niet belast moeten worden. Bo vendien Is de ligging van de fabrieken1 ongunstig. „Vindt het college geluidsoverlast, stank overlast, stofoverlast en gaswol ken ook een genot, dat gewaar deerd wordt met een plus voor de aanslag van de cmroerend- goedbelasting", zo vragen de bewoners zich af. „Gaat de gemeente in de toe komst net zo „goed" om met het besteden van het geld als in het verleden", willen de Gab bers weten. Is het democratie om een nieuw stadskantoor te bouwen zonder inspraak van de inwoners? In feite, zo staat er in de brief, is ook het plan voor het Lies- veldvïadukt en de realisering daarvan totaal mislukt Het via- dukt is helaas geen goede door verbinding. En wat denkt het gemeentebestuur van de Oost- wijk, gaat de brief verder. „Mis schien kunt u met de geïnde belastinggelden dure midden- standswoningen bouwen. Waar schijnlijk blijft ér nog wat geld over om een gasvrije bunker te bouwen voor de inwoners van de stad. Tenslotte heeft het ge meentebestuur er ook één, die door de inwoners bekostigd is" zo stellen de bewoners van de Babberspolder niet zonder sar casme. De Babbers menen, dat het ge meentebestuur een voorbeeld moet zijn voor de inwoners van hun gemeente. „In dit geval denken wij", staat er in de brief, „aan de forsé belasting verhoging voor 1976. Met name van gas, water en licht, hetgeen toch allemaal gemeen goed is. De arbeiders echter kunnen ab soluut niet op een hoger be steedbaar inkomen rekenen". Met cijfers tonen de bewoners dan aan, dat zij dit jaar 77 procent meer moeten gaan be talen, dan in 1974. De bewoners willen ook een ver klaring voor het feit dat zij geen uitleg hebben ontvangen. Het gemeentebestuur heeft een uitleg in de krant geplaatst en zou alle bewoners een schrijven hebben gestuurd. Deze hebben echter niets ontvangen! Verder willen de bewoners weten wel ke tarieven er iri andere ge meenten worden gehanteerd. „Moet Vlaardingen een hoger tarief hebben, ondanks de on gunstige ligging", vragen de Babberspolder bewoners zich af. Bernard Menez op de versiertoer in Pascal Tho mas' „Le chaud Lapïn" (in FAS5AGE/BI0). Schiedam Het PASSAGE- theater vertoont deze week de spaghettieoorlogsklucht „Rats, kuch en blauwe bo nen". De kleine sproetige wildebras Rita Pavone heeft het in een grijs verleden nog wel eens tot een Eurovisie Songfestival gebracht en enige jaren geleden maakte ze deel uit van een treinla ding bel cantotalent, dat ons land afreisde in wagons vol toeristische aanlokkelijk heden. In Italië schijnt ze nog steeds trekpleister ge noeg te zijn om als vedette in een film gepresenteerd te worden. Afgezien van het overdreven gebruik dat van Rita's kwikzih'erige caprio len en schallende stemmetje is gemaakt, mag het resul taat er als amusant niemen dalletje best wezen. Jess Hahn, vroeger een even massieve als markante fi guur in vele Franse gang sterfilms, speelt nu een neer geschoten Amerikaanse pi loot, die in bezet Italië door kloosterlingen wordt opge vangen en daarna zelf als monnik de nazi's moet.zien te verschalken. Hij komt in contact met Rita Pavone (als een serveerstertje) en Teren ce Hill (als een meteoroloog, die een rcgenverwekkende raket heeft uitgevonden), maar moet zich dan al spoe dig in nazi-uniform steken, wanneer de Duitsers, hoofd zakelijk in de gestalte van de cholerische Francis Blan che, al sinds mensenheuge nis op de rol van komische nazi-officier geabonneerd, hem het vuur na aan de schenen leggen. In de jeugdmatinees brengt PASSAGE de visualisering van de befaamde strip „Bat man", terwijl het kleinere PASSAGE/ölO 's middags „Doe, de Wolfshond" ver toont. PASSAGE/BIO heeft in zijn gewone programma de der de film van de jonge Franse regisseur Pascal Thomas, „Le chaud Lapin", waarin deze de frisse en bijna onbe kommerde kijk, die hij on der meer in „Huil niet met je mond vol" wist uit te stra len, nagenoeg heeft kunnen bewaren. Bijna, want de man, die met zijn ongedwon gen, goedmoedige kijk op het buitenleven praktisch de opvolger van Marcel Pagnol mocht worden genoemd, nam nu een groep Parijze- naais bij de kop en dan krijg je heel wat anders. Het milieu van de harde, grote stad en zijn kortaangebon den, neurotische mensen. Toch kan Pascal Thomas zich zelf wel trouw blijven. Dat bereikt hij onder meer door een aantal Parijse echtparen met familiebanden verbon den en hun kinderen geza menlijk buiten op vakantie te sturen. Het is trouwens wel boeiend te zien hoe hij en Claude Sautet in zijn „Vincent, Francois, Paul et les autres" een nagenoeg zelfde situatie totaal ver schillend uitwerkten., Thomas maakt er duidelijk een komedie met tragisch weemoedige trekjes van, hij bekijkt de huwelijksperike len niet luchthartig opper vlakkig, maar laat met ab surde botsinkjes tussen ei genzinnige karakters ook de humor op ruime schaal toe. Daar zorgt allereerst zijn fa voriete acteur Bernard Me nez voor, die ergens in de film als een Jan Klaassen wordt aangeduid. Hij is een met oversnuggere bankem ployé, die met de motoriek van wat-vadertje-doet-is-al- tijd-goed-agenda-wijsheden spuit. Als betrekkelijke vreemde tussen de families ruikt hij kansen als versier der, Maar hij is een linksge- weven Don Juan en het loopt met al zijn veroverin gen mis. Omdat hij niet de notie heeft wat er precies allemaal omgaat Pascal Thomas heeft ook in Francis Blanche en,Rita Pavone in „Rats, kuch en blauwe bonen" (in PASSA- GE). zijn derde werkstuk (zijn eerste was „Les Zozos") een klimaat Ontsloten, dat in de Franse cinema wat zoek was geraakt. Met wat boertig heid, die nooit helemaal smakeloos wordt en die bij alle zakelijkheid van van daag soms verkwikkend kan werken. Vlaardingen De beste wensen van Carrousel Nooit van gehoord? Kan uitkomen, want het be treft hier een nieuwe (vier wéken oude) bore ling van het inmiddels békende schrijvende koppel Ed Verkade en Chris Bezooyen. Verkade en Bezooyen, eer der in het nieuws door scheppingen als „Krijg de claere", „Laat eens wat na" en sketches voor André van Duin, hebben zich weer op de „Musi cal" geworpen. Het script is klaar, wordt ge drukt en kan over enige weken worden gelezen. De tot tachtig amateurmedewer kers uitgegroeide groep „Car rousel" zit, met de genoemde tekstschrijvers en musicus Dick Borst, vol enthousiasme en ver wacht minstens zeven voorstel lingen van de musical te geven. Zeven maal muziektheater. Geen sinecure voor componist en tekstdichters om via variété, operette en drama inhoud aan hun werk te geven, nog afge zien van de noodzakelijke bal letten. Niet bepaald pretentieloos, die le den van de „Carrousel", want een musical vereist ook van hen een zeer veelzijdige ontwikke ling en een hoge mate van mu zikaliteit „Nederland beschikt gelukkig over veel goede dansende en zingende vakmensen", is een uitspraak van de moeder van de vaderlandse musical Amtie door Gerard v.d. Heuvel M. G. Sehmit en ze heeft gelijk. Zonder bekwaamheid op dat gebied is iedere productie ten dode opgeschreven en wordt een uitvoering een paskwil Des te meer bewondering voor „Carrousel" dat gaat proberen het allemaal waar te maken. Teneinde een beetje sfeer te proe ven waarbinnen de vereniging, die binnenkort hoopt koninklijk te worden goed gekeurd, werkt, bezochten we op drie januari haar nieuwjaarsreceptie in het voormalige Hofsingelziekenhuis in Vlaardingen. Enkele bekende gezichten, onder anderen van medewerkers aan het blijspel, of zo u wilt klucht, van het meest recente werk van Ed en Chris: „Een man een man, ccn hond een hand". Ed Verkade: „Een recentie over dat stuk in de krant zette ons aan het denken en ondanks dat het script van de musical al ver was gevorderd, zagen we ons genoodzaakt flinke stukken te schrappen of te herschrijven". We maken kennis met de Vlaar dingse muziekdocent Dick Bor st, die verantwoordelijk is voor de muzikale body van „Carrou sel". Hij ziet een babbeltje over zijn aandeel in het werk blijk baar niet zitten en verplaatst zijn aandacht na enige minuten naar elders. Veel beste wensen voor het nieu we jaar en daardoor veel schuddende handen en gezoen. "Veel mensen verbonden met de vereniging, ook een flink aantal dat aan de mucial wil meewer ken. Bijvoorbeeld een Engels man, net zijn contract met „Showboat" in Londen Beëind igd, wil tapdansen. Zo zijn er„ naast dit wellicht professionele voetgekletter, nog enkele lieden die zich hebben gespecialiseerd m emge vorm, broodnodig in het musicalspec- takel. Verkade: „Oktober moet de zaak op de planken. Het is een vrije produktie, dus zonder over heidssteun, mogelijk door con tributies, donateurs, sponsoring en eventueel de opbrengst". Binnenkort wordt met de repeti tie begonnen en kunnen we het script lezen. Tevens worden dan de sponsors bekend ge maakt. Geruchten over een gro te houtondememing en een brouwerij doen al de ronde. Afgelopen dinsdag is „Carrousel" al begonnen met de eerste voor bereiding voor de nieuwe mu sical De beste wensen van Carrousel

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4