Schiedam naar Predrag FC 'laar dingen inspireren m PB MVC EN VOLLEY'68 KUNNEN TOPPOSITIE HANDHAVEN Negentien clubs schrijven in voor pupillencompetitie overwinning JOEGOSLAVISCHE CENTRUMSPITS ONDERSCHEIDT ZICH OP DE TRAINING RN- prestatie loop in Hoek van Holland Shell-dames hoog genoteerd Aad Swaneveld in jeugdcommissie KNVB Toptafel- tennis in Olympiahal DONDERDAG 8 JANUARI 1976 6 Vlaardingen Predrag Drapic (25) een blijvertje voor FC Vlaardingen '74, wie zal bet zeggen. De Joegoslavische centrumspits, intussen afge reisd naar Belgrado om zich bij de voetbalbond te laten uitschrijven, beeft trainer Jan van Baaren in twee trai ningen veel vertrouwen gege ven. Tweemaal waren de om standigheden abnormaal op het doorgaans toch al slechte trainingsveld aan de Mara- thonweg, niettemin bewees de topscorer bij de omafhan- kelijken in zijn land te kun nen scoren. Van Baaren: „Vergeet niet dat de competitie in Joegoslavië een maand stil ligt, daarom beeft hij een conditionele ach terstand, maar heeft een erg atletisch vermogen, is zeer be weeglijk en verrassend met zijn schoten". Van Baaren: „Het blijft natuurlijk altijd een risico omdat twee traini- nen te weinig zijn om een speler goed uit te testen, maar naar wat hij liet zien, heb ik er wel vertrouwen in". Voorzitter Bob van Sloot en: „Boven dien kan hij de spelers inspireren. De concurrentie voor de spelers wordt Door Bas van der Berg groter en dat kan alleen maar posi tief werken". Ondanks het feit dat FC Vlaardingen '74 redelijk goed voetbal speelt in de eerste divisie, werd er na een verrassende start -0 tegen Willem II) niet meer ges ard, Het gemiddelde van twintig goals is erg weinig en daar hoop Predrag iets aan te kunnen verande ren. Van Baaren; „Intussen zijn wij met de recente successen het diepte punt Wel gepasseerd. Neem Veendam waarvan wij met 2—0 wonnen (wat zelfs 5—0 bad moeten zijn) en de 0—0 tegen Haarlem die iedereen tot de verbeelding spreekt". FC Vlaardingen '74 heeft wat betreft zijn nieuwe spits een keuze kunnen maken uit twee Joegoslaven. Via be middeling van Matic van Sparta, de Kleine balgoochelaar die erg in trek is bij trainer Boskov van FC Den Haag en daarom van Sparta om de reservebank moet blijven zitten, reis den afgelopen maandag vanuit Bel grado twee spitsen naar FC Vlaardin gen '74 om direct, na een vermoeiende vliegreis, in de stromende regen de eerste test bij trainer Jan van Baaren te ondergaan. VOORKEUR De Vïaardingse trainer: Ik heb ze aller lei oefeningen laten doen. Een uur lang volop actie en toen deden beide Joegoslaven weinig voor eikaar on der". Predrag Drapic is 1.79 meter lang en genoot misschien toen al de voorkeur om zijn atletisch vermogen, maar de kleine tweede Joegoslaaf was vinnig genoeg om in de kijker te lopen. De tweede training, een pitti ge onderlinge oefenwedstrijd, waarbij de twee Joegoslaven extra mandek- king kregen, gaf de doorslag. Trainer Van Baaren: „Vooral Predrag sprong er toen uit door zijn wijze van spelen als centrumspits. Het zich onttrekken aan de tegenstander (in dit geval Cees Zwambom), zijn verrassende kopbal len, zijn combinatievermogen en2."J FC Vlaardingen '74 hakte daarop het spitsprobleem snel door en lijfde Pre drag Drapic voor anderhalf jaar in. Trainer Van Baaren weer: „Het was misschien wel aardig geweest om er een tweede Joegoslaaf bij te nemen, maar we bezitten nu éénmaal al in een Barend van Hijkoop, Jan Rood- bol, Wim Berckenkamp, Hans Bal en Hugo Locbtenbergh buitenspelers, DRUKKER Voor Predrag Drapic was het feit dat bij alleen bleef geen enkel bezwaar. Via zijn tolk Sacha was er geen. man overboord. De tweede Joegoslaaf, een 24-jarige vrijgezel, zal ongetwijfeld, op grond van zijn kwaliteiten, bij een andere club in het Rijnmondgebied, (Excelsior, red.?) kunnen worden in gelijfd. De belangen van Vlaardings nieuwe aankoop liggen heel anders. De centrumspits, die zelfs viermaal in het UEFA-team speelde, is van beroep drukker en wil in ons land een nieuw bestaan gaan ophouwen. Zijn tolk: „Hij is een uitstekende vakman, die ook graag to ons land hele dagen wil gaan werken. Een gelukkige omstandigheid is dat er op het ogenblik veel vraag is naar druk kers". FC Vlaardingen '74 is overigens al ge nuine tijd op zoek naar een afmaker. Het hoopte die eerder gevonden te hebben in Arie van der Linden van Feyenoord, maar de vraagprijs was veel te hoog. Voor Bouwdewijn de Geer hadden meerdere clubs interes se en die race won Haarlem. Intussen heeft zich vanuit het C-team we' Fans Bal aangediend, de amatei an SV35, die ook als wissel tegen Haar lem een goede indruk achter liet FC Vlaardingen '74 moet daarom in staat zijn om het beoogde doel, een plek bij de eerste acht, te bereiken. Uit zicht op eventueel een periodetitel zal ongetwijfeld afhangen van de Water wegderby tegen SW, komende zon dag aan de Marathonweg. De win naar, SW of FC Vlaardingen '74, staat dan op drie punten en dat is een mooi uitgangspunt 0 Alle leden van de wsv De Bom meer werken in augus tus mee aan een topdag van de 40-jarige club Ook de leden van ODO zitten stil en spekken bïDc-jv.--- weer de kas van be' fonds met de verkoop nu bomen, planten en struiken 0 In navolging van de ver koop van oliehollen De verkeersconunissie van Vlaardingen buigt zich over het plan om de ingang van het complex van av. Fortu- na over te hevelen naar de Marnixlaan 0 Voor insi ders: de redactie van de VLTC voelt er niets voor om de naam van Van der Torre te weren in de club krant 0 Bij de Coureur worden na de uitbreiding de hometrainers weer uit de motteballen gehaald 0 De aparte wijze van ledenwer ving van een wielerclub uit het Waterweggebied is De Coureur een doom in het oog 0 De dames en heren van het Schiedamse Asvïon bezoeken samen met Leonf- das zaterdag de RAF in Duitsland 0 De bekende tieofcamper Hans Smeman uit Schiedam ambieert een bestuursfunctie bij AVR 9 De Nationale bekerfinale rolstoelbasketbal wordt in april in de Maassluise sport hal Olympia gehouden 0 Opgaven voor de cursussen zaalvoetbalscheidsrechter en candidaat scheidsrechter bij het bondsbureau van de KNVB, afdeling Rotterdam, Witte de Withstraat 47, Rot terdam 0 Eind januari be- ginneu de lessen weer 0 De junioren van Spirit (hockey) gaan zaterdag naar het strand 0 Daar zijn dertig auto's van ouders voor no dig Een week later is er vanaf 14 uur een filmmid- dag in bet clubhuis 0 Het dertigjarig bestaan van WF (voetbal) wordt onder meer gevierd met een nederlaag serie tegen sterke Schie damse clubs en een grote feestavond in gebouw Irene 0 De pupillen van Fortona wagen zich zondag aan een zaalvoetbaltoemooi in de Lijnbaanhallen 0 Terwijl de A- en B-junioren zater dag 17/1 een disco-avond wacht O In onze rubriek blijft ook muziek zitten. Hoek van Holland Za terdag 17 januari gaat de zevende bos-, duin-, strand- en prestatieloop van het Rotterdamseh Nieuwsblad van start in Hoek van Holland. Dit jaarlijkse festijn gebeurt in samenwerking met de- atletiekvereniging PAC- Er wordt gelopen vanaf de Badloods nabij de Seinpost, vanwaar de mogelijkheid bestaat te kiezen, uit twee afstan den: 4200 meter (mini mum leeftijd acht jaar, tijd maximaal 45 minu ten) en 8500 meter (mini mum leeftijd 15 jaar, tijd maximaal 60 minuten). De start voor de 4200 meter is om 14.35 uur, die voor de 8500 meter om 14.30 uur. In de Badlocds is voldoende kleedgelegenheid, doch op komst m trainingspak wordt aanbevolen. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden. Inschrij ven is mogelijk bij de volgende adressen: Rotterdamsch Nieuwsblad, Coolsïngel 67, Rot terdam. Rotterdamscb Nieuws blad, Hesseplaats 51, Om moord. Schiedamsche Courant, Broersvest 3, Schiedam. Vlaar dings Dagblad, Bredehaven- straat 6, Vlaardingen. W. Win kelman, Bergsingel 210, Rotter dam, telefoon 010-249220. W. van Hemert, S. de Braystraat 31, teL 010-201494. A, C. in 't Veld De Valk, tel. 010-H0228, VW-kantoor Hoek van Holland. Kantine Sintelfoaan Langepad te Rotterdam, Inlichtingen: J. Verschoor, tel. 010-207998. W. Witvliet, tel 010-225439 (na 18 uur). Inschrijving ook mogelijk op de dag van de prestatieloop in de verwarmde Badloods van af 12 uur, tel. 01747-2236. Overzicht van de pupilienleiders. Vlaardingen Op 21 fe bruari start de voor jaarscompetitie van de Vïaardingse Pupillen- commissie, de laatste in de reeks nu dit jaar het pupillenvoetbal onder supervisie komt te staan van de KNVB. Er komt één alles omvattende jeugdcommissie waarin de secretaris van de VPC, Aad Swaneveld, zitting krijgt. De nieuwe constellatie werd bespro ken tijdens de halfjaar lijkse vergadering die de commissie hield met de hierbij aangesloten voet balverenigingen uit het Waterweggebied. Veel nieuws wist het bestuur de aanwezige bij het pu pillenvoetbal betrokken jeugdleiders over de ko mende veranderingen niet te brengen. Wél dat de commissie de eerste drie jaar zal blijven functioneren. Wat er ver der staat te wachten, zo wel organisatorisch als op financieel gebied, zit nog in de koker van de betrokken functionaris sen van de KNVB. Eén ding is zeker. ïn juni of uiterlijk juli moeten zowel de commissie als de hierbij aange sloten verenigingen weten waar ze aan toe zijn. Uit hrbestuur kwam dan ook het -urstel de bond uit te nodigen voor een vergadering teneinde alles dui delijk op een rijtje te zetten, m aanwezigheid van de vereni- gingslciders. Gebleken js dat er in de KNVB meer pupjJk-n- teams zijn dan senioren- en ju- niorenteams bij elkaar, hetgeen impliceert dat het jeugdvoetbal landelijk sterk in opmars is. Een stukje kopzorg voor de KNVB dus van grote importan tie. Men zal geconfronteerd worden met een nog groter te kort aan scheidsrechters dan er nu Het aantal inschrijvingen voor de voorjaarscompetitie ligt bedui dend hoger dan voor de afgelo pen herfstcompetitie. Met el kaar brengen de negentien aan gesloten verenigingen 135 teams op de been, in te delen in tien poules voor D-pupülen (10/12 j'aar) en. eenzelfde aantal poules voor E-pupillen (8/10 jaar). Zij komen alle uit alle Vïaardingse verenigingen en verder uit de vereniging Rozen burg, het Schiedamse SW en Excelsior '20; MW uit Maas land en uit de Maassluise ver enigingen Excelsior, VDL en MSV. Als een groot probleem kwam het meespelen in wedstrijden van jongens beneden de vastgestel de leeftijdsgrenzen nog even ter tafel. Het negeren van het door de KNVB ingestelde verbod komt geheel voor rekening van de verenigingsL-lftalleiders, zo meent het comnussiebestuur, dat er verder weinig voor voélt om her en der als politieagent te gaan optreden. Vast staat wpnwn] dat f»»- mft dit verbod nog steeds knap de hand wordt gelicht. De pupil Iencommissie start de competitie met een nieuwe voorzitter. Twee jaar geleden was de heer A. H. Langelaan bereid de plaats in te nemen van voorzitter J. A. van Toor, die om studieredenen zijn func tie beschikbaar moest stellen. Voor de heer Langelaan was het tijd van aftreden, wat voor zijn voorganger aanleiding was zich wederom herkiesbaar te stellen nu hij weer tijd aan dit jeugdwerk kan besteden. De heer Van Toom werd met meerderheid als nieuwe voor zitter gekozen, maar was zelf wegens ziekte niet op de verga dering aanwezig. Secretaris Aad Swaneveld dankte de scheidende voorzitter voor het werk dat deze gedurende twee jaar in de commissie ver richt heeft. Op zijn beurt zegde de heer Langelaan toe dat, in dien dat nodig mocht blijken, altijd een beroep op hem kan worden gedaan in het belang van deze vorm van jeugdwerk Maassluis Ter gelegen heid van haar 25-jarig be staan heeft Bowling Maassluis TOG de orga nisatie van de Rotter damse tafeltenniskam pioenschappen toegewe zen gekregen. Zaterdag en zondag worden die in de Olympiahal aan de Rozenlaan verspeeld. De junioren, zowel jongens als meisjes, spelen zater dag van 9.3Ö tot 18.00 uur. De senioren, dames en heren, spelen zondag vanaf 9.30 uur. 's Avonds om acht uur vindt de prijsuitreiking plaats. Be halve enkel- en dubbel spelen wordt er ook een mixed klasse gespeeld. De spelers van de diverse landelijke teams van de afdeling alsook de in het district wonende landelij ke spelers doen ook mee aan deze kampioenschap pen. Gezien de inschrij vingen belooft dat een aantal partijen toptafel- tennis. De toegang voor het publiek is gratis. Vlaardingen Na een kor te rustperiode tijdens de feestdagen, gaan de vol leyballers deze week weer van start voor de tweede helft van de com petitie. De MVC-dames gaan morgen naar Rot terdam, waar zij in sporthal Kralingen de dames van Tenaco ont moeten. Tenaco, dat met een achterstand van tien punten de vierde plaats bezet, moet voor koplo per MVC niet al te grote problemen opleveren. In dezelfde klasse treedt Vol ley'68 zaterdag om drie uur Volley'68Delta de top per voor de Vlaardingers. Schiedam Schie dam 2 gaat zijn tweede overwin ning behalen in de eerste klasse van de Rotter damse Schaak bond. Maandag avond werd af gebroken met een 4-2 voor sprong tegen Charlois 4. Een eindstand van 7 - 3 wordt ver wacht Een overwinning was ook wel noodzake lijk tegen de ploeg die op de laatste plaats staat. Schie dam zelf was ook nog met geheel vei lig, maar ontwor stelt zich met een overwinning aan de staartgroep. De topper in klasse 4d, Maassluis 3 te gen Shell 2, eindig de in een duidelij ke overwinning voor de Vlaardin gers. Maassluis werd met 2 1/2-5 1/2 terug gewezen., Hierdoor heeft Shell 2 de leiding overgenomen en kan er a3n promo tie worden ge dacht. Schiedam 5 kreeg HVO 4 op bezoek. Tot vreug de van Shell 2 werd het een gelijk spel: 4 - 4. aan tegen CW uit Krim pen. Volley'68 dames, dat met een achterstand van zes punten op MVC d twee de plaats bezet, zal met hekkesluiter CVV (O pun ten uit elf wedstrijden) in Krimpen geen moeite heb ben. Of de dames van Passage VCJ in de Schiedamse sporthal even eens succesvol zullen zijn, staat nog te bezien. Tegenstander Delta staat met zeven punten wel op de voorlaatste plaats, maar zal zeker proberen de Schiedamse dames twee punten afhandig te maken. Als Passage VCJ het spelpeil van de wed strijd tegen MVC weet te bepa len, zullen de punten zeker in Schiedam blijven. In de eerste klasse dames gaat Shell op bezoek bij koploper Pendrecht. Als de Vïaardingse dames er in slagen dit duel te winnen, hebben zij evenveel punten als Pendrecht en blijft de kans op een kampioenschap van Shell-dames bestaan. Voor de heren van Volley'68 staat morgen een topper op het pro gramma, Om kwart over acht speelt Volley in de Vïaardingse sporthal tegen Delta 2. De gas ten uit Zwijndrecht zijn met 27 punten uit 10 wedstrijden de runner-up in de promotieklasse en zullen om het contact met koploper Target niet te verlie zen, moeten winnen. Ook Vol ley'68, dat met acht punten ach terstand op Target nog een theoretische kans op de titel heeft, zal willen winnen, zodat het een spannende wedstrijd kan worden. GEEN MOEITE Het herenteam van Passage ^"CJ tenslotte krijgt in de eerste klasse B, zaterdagavond om ne gen uur, Gerard de Lange 4 op bezoek. Passage, dat in eigen sporthal nog geen set verspeel de, moet met deze tegenstander (6 punten uit 10 wedstrijden) niet al te veel moeite hebben.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6