Tegenaanval Zijdeveld Gemeente is niet zo open Tweede huis voor Gezondheidszorg Gestage toename wetsovertreders Positie Empeo onzeker Consumentenbondi wethouder: Oppositie schenkt mij geen vertrouwen Hart Schiedam krijgt bewoners vereniging Buurtwerker De Vries naar Halsteren Touwtje trekken Wethouder Kloots gaat bijwerken Aigeimerumen weer op pad Meer inwoners voor bmtnouwbrnr# €Kfcp*itmM v. Dtventtf»tr«at 17 Schfodtm Tel. 26.53.25 Koopavond g*opend Donderdag 15 januari 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no, 25490—G pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hij noemde het onver standig om in het open baar over Empeo te pra ten. "Het is een partij waar je zakelijk mee on derhandelt Dan kan je niet hier de strategie gaan bespreken. Bij Em peo mag ik de bestuurs- vergaderingen tenslotte ook niet bijwonen". Schiedam Van de openheid, waar de ge meente Schiedam zo prat op gaat komt niets terecht, vindt de werk groep Schiedam van de Consumentenbond. Het zit de bond dwars, dat zij te weinig tijd krijgt om de vergaderstukken van de commissie voor ruimtelijke ordening in te zien. Charl Hendriks, bestuurslid van de werkgroep Schiedam: „Onzin. Wij zijn bereid om ge maakte kosten te vergoeden." De Consumentenbond wil zich dan ook niet door zulke be zwaren met een kluitje in het riet laten sturen.Hier is spra ke van een merkwaardig be leid", meent de bond. Niets komt terecht van de grootst mogelijke openheid, die de ge meente zou moeten betrach ten, aldus Hendriks. Zo gauw de gemeente haar mondelinge bezwaren beves tigt met een schrifteb'jk ant woord, zal de Consumenten bond een goed geformuleerde reactie, terugsturen. De enige manier om iets te doen aan de openheid, vindt men. Schiedam De positie van projectontwikke lingsmaatschappij Em peo met betrekking tot de vernieuwing van de binnenstad zal voorlopig nog in duisternis gehuld blijven. Wethouder Zij develd wenste gister avond niet in te gaan op de contacten met de dochtermaatschappij van bouwer Bredero. De gemeente Schiedam heeft een voorlopig con tract met de maatschap pij, die jaren geleden Ut recht opscheepte met het betonnen centrum Hoog Catharijne. De Pv dA wil graag af van Em peo, maar dat betekent een uiterst moeilijk juri disch steekspel ruimschoots van te voren kun nen worden opgestuurd naar de bond. „De tijd, die we nu hebben om een stuk in te kij ken voor de vergadering be gint, is een half uur. Veel te kort om in het vragenhalfuur- tje met een zinnige vraag op de proppen te komen", is de mening van de werkgroep Schiedam. Mondeling is de Consumenten bond echter meegedeeld, dat het niet mogetijk is voor de gemeente om van elk stuk nog een extra kopie te maken van de bond. Grootste bezwaar was: de onkosten. De binnenstad-specialisten van de Consumentenbond hadden de gemeente gevraagd, of die stukken in de toekomst Schiedam Het cen trum van Schiedam krijgt een bewonersver- entging. Binnen een maand wil initiatiefne mer Hans van Kleef met de vereniging aan het werk kunnen. Het doel van de club is om nu ook eens de bewoners van de binnenstad 2elf een mogelijkheid te bie den om zich uit te spre ken over de plannen voor dit stadsdeel. De nieuwe bewonersver eniging zal zich voorna melijk richten op het ge bied tussen de Lange Haven, Broersvest en Lange Kerkstraat In de ze halve maan staan zo'n 500 huizen. Over Hans vansKleef en de bewonersvereniging binnenstad meer op pa gina 3 van deze krant. Het eriige binnenstadsprqject dat anno 1976 is gerealiseerd zijn de 4B nieuws woningen bij het Oude Kerkhof. De plantsoenendienst plant op het ogenblik nieuwe boompjes om het buurtje wat op te fleuren. Schiedam De buurtwerker van Oost, Jouke de Vries, verlaat Schiedam per 1 februari. Hij wordt opbouwwerker in het Brabantse plaatsje Halsteren. „De combinatie van buurtwerker en teamleider in het wijkcen trum heb ik nooit zo gelukkig gevonden. Soms moest ik er ook geld op toeleggen. Ik vind het nu wel leuk dat ik weer terug ga naar het platteland. Bovendien krijg ik daar een betere huisvesting," aldus Jou ke die twee en een half jaar in het wijkcentrum aan de Dr. Zamenhofstraat werkzaam is geweest en daar zaterdagavond 17 januari tijdens een receptie officieel afscheid van neemt. Annemiek van de Eijts, André Stolk en nog een derde mede werker, die nog moet worden aangetrokken, zullen zijn taak 1 overnemen. Het nieuwe pand van de Stichting Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg Waterweg-Noord aan het Vtaardingse Em- maplein, Vlaardingen De Stichting Ambulante Geestelijke Gezondheids zorg Waterweg-Noord heelt er een tweede huis bijgekregen. De opening van het nieuwe bureau aan het Emmaplein 25 vindt op vrijdag om vier nar plaats. Za za! worden verricht door de respectievelijke wethouders van volksgezondheid van Vlaardin gen, Schiedam en Maassluis. Naar deze uitbreiding werd al sinds maanden reikhalzend uitgeke ken. De stichting heeft namelijk sinds enige maanden naast het Medisch Opvoedkundig Bureau ook het Eureau voor Levens- en. Gezinsvragen onder rijn hoede genomen. Vlaardïngen Het is de in breker erg gemakkelijk ge maakt. Een touwtje buiten de brievenbus verschafte de ongewenste bezoeker met een simpel rukje toegang tot een woning aan de Ja cob van Heemskerkstraat De* insluiper is een muzie kliefhebber. Hij nam de ge luidsapparatuur van circa 1200 gulden mee. 'Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuw uit eigen or geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het RottenJamsch Nieuws blad. Botterdam Na enkele weken van afwezigheid rijn de st elen- de zigeunerinnen weer m de buurt opgedoken. Een groep van vier zigeunervrouwen hiel den een 62-jarige sigarenwinke lierster aan de Bergweg gerui- me tijd bezig. De vrouwen kochten wat kleine dingen en' hepen kris-kras door elkaar door de wmkeL Na het vertrek van de zigeunerinnen werd vijf duizend gulden gemist Dat geld zat in een tas, die In een gangkast achter de winkel stond. Schiedam Het aantal (verkeers-)overtredingen en misdrijven is sinds het jaar 1957 aanzienlijk toege nomen in Schiedam en zelfs meer dan verdubbeld. Negentien jaar geleden kreeg de politie nog maar 402 gerechtelijke stukken in handen, zoals dagvaardin gen en vonnissen voor overtredingen. In 1975 is dit opgelopen tot liefst 1299 stukken. Meer dan driemaai zoveel dus. Het aantal arrestatiebevelen dat de politie moest uit vaardigen is ook tot een grote hoogte gestegen. In 1957 waren er nog maar 486 nodig, in 1975 liep dit op tot 1088. Commissaris C. van der Haagen noemt het geheel een onrustbarende ontwikkeling. „Niet alleen het aantal veroordelingen neemt toe, maar ook de bereidheid tot betalen. Terwijl ik vind dat dit toch een soort verplichting is, als men een bon heeft gekregen of veroordeeld is". Volgens de eerste man bij de Schiedamse politie kan degene die bijvoorbeeld een parkeerbon krijgt de zaak erg lang rekken. „Het kan wel eens zes tot twaalf maanden duren voordat hij kan worden opge haald door ons. En dan moet hij nog niet eens in de procedure tegenstribbelen. Dit kost allemaal ont- zettend veel manuren en een heleboel geld". Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Woonpl. Waarschijnlijk dezelfde zigeuner- vrouwen hadden maandag in Schiedam eveneens in een siga- renhandel bijna zesduizend gul den gestolen. Volgens de Schie damse politie was een vijfde vrouw verborgen onder de wij de rokken van één van de ande ren mee naar binr.cn geslopen. Schiedam pe bevolking van Ook enkele maanden geleden Schiedam telt toch nog meer kwamen er in Schiedam plots- dan 78.000 inwoners. Zag het er klaps meer mensen bij dan er in oktober nog naar uit, dat het weggingen, Dat was voor het aantal opnieuw kleiner zou eerst sinds lange tijd: in de loop worden, in november is de stad der jaren is het bevolkingsaan- zelfs weer gegroeid: het ïnwo- tal teruggelopen van ruim nersaantal steeg in die maand 83.000 tot het huidige getal. mfo», 12 ftl.4 76l£7 Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1