Jean Paul Belmondo in Vlaardingen Premiejager VRIJDAG 16 JANUARI 1976 3 door Teddy van Rijn Foto's Thèo Söhmers Een eigen stoel hoort nu eenmaal bij een beken de filmster. Jean Paul Belmondo tij dens de scène, die de hele -donderdagmorgen in be slag nam. Vlaardingen Wie had dat ooit nog eens gedacht: Jean Paul Belmondo in Vlaardin gen? De door tal van vrouwen geliefde filmheld kwam hier om de laatste hand te leggen aan de opnames van de film TAlpagueur. De vertaling is premiejager en dat ïs de rol die Jean Paul vertolkt Samen met de regisseur Ber nard Bolsinger kwam hij met de filmploeg later dan was gepland aan op de Vlaar- dingse Maasboulevard. In spanning werd al op hem ge wacht door een aantal fans. ker. Misschien kwam dit door de aangeboden jenever die hem zo te zien smaakte? In ieder geval hikte hij steeds als de scène werd opgenomen, zo dat die over moest Kennelijk kreeg hij er steeds meer lol in. Het verveelde was er in ieder geval af. Nadat de scène dan eindelijk naar zin was, ging de filmploeg inclusief de vriendin van Jean Paul, de actrice Lau ra Antonelli, het Chinese res taurant in. Daar werd in een gezellig ont spannen sfeer een kopje koffie gedronken en gewacht op de rijsttafel. Er was niet alleen gedekt voor de filmploeg, maar ook voor de Vlaardingse politie. Negen man, onder wie vier in burger, spelen namelijk een belangrijke rol in de Vlaardingse Scènes. Ook zij zijn voor deze opnamedagen filmacteurs, zij het dan met een kleiner salaris dan de filmheld.... Alhoewel, wie zouden beter een politiescène kunnen spelen dan deze mensen die gelukkig niet dagelijks schietend rond lopen, maar toch precies we ten waar het om gaat. Ook de brandweer is voor deïe film in touw. De scènes spelen op een echte hollandse dag. Daar hoort regen bij en die was er niet Geen nood, de brandweer is er goed voor. De keien van de Maasboule vard werden met grote slan gen natgespoten. De regen zelf wordt naderhand ingefilmd. Nog een aardig anecdote over deze opnamedag. Bij de scènes moest ook een melkwagentje gebruikt worden. Een melk man die er wel brood in zag, vroeg drieduizend gulden in ruil voor zijn wagentje. Dit vonden de producers toch te gek. Er werd dan ook snel een oud karretje opgetrommeld dat voor vijfhonderd gulden kon worden gekocht. Voor de Vlaard>'ngse opnames zijn drie d - uitgetrokken. Hoeveel minuten daarvan in de film gebruikt worden is nog niet bekend. De regisseur Bernard Bolsinger geeft de nodige aanwijzingen. Geen regen, toch regen, daar zorgt de brandweer voor. Een beetje teleurgesteld waren die in eerste instantie wel. Ruim een uur wachten om een glimp op te vangen van de filmster en hem dan met een toch ietwat verveeld gezicht uit de auto zien stappen valt wel een beetje tegen. Gelukkig voor hen kwam er daarna toch wel wat actie. Nadat de regis seur, scriptgirl, cameramensen en noem maar op bedrijvig heen en weer gelopen hadden, kwam Jean Paul Belmondo zelf in bedrijf. Achteloos leun de hij tegen een ducdalf aan de kade, richtte zijn blik schuin omhoog en dat was het. Maar nee, toch niet, het moest nog eens over. Weer tegen de paal en schuin omhoog kijken. Nog eens èn nog eens. Tussendoor een grimeuse die weer een haartje glad strijkt Wat aan de revers trekt en weer snel opzij gaat Zoveel tellen na nu en de camera's draaien weer. Het gaat om eeri scène waarbij Jean Paul Bel mondo niet alleen clóse-up wordt opgenomen, maar waar bij dok de achtergrond van grote betekenis is. Met opzet is daarom gekozen voor dit stukje Vlaardingen. De havens, de chemische in dustrie en het Chinese restau rant Bij de opgenomen scène die praktisch de hele morgen in beslag nam was het vooral van belang dat er enkele boten waren. Niet alleen de boot Astroloog, die aan de kade lag, maar er moest een andere boot precies op tijd langs va ren. Dit was de technische moeilijkheid van de scène. Op de achtergrond waren veel mensen aan het werk om dit te regelen. Een andere moei lijkheid was Jean Paul zelf. Hij werd hoe langer hoe vrolij- Nu nog geen actie, maar voor de Vlaardingse politie is het spel straks ernst. Schiedamse jenever gaat er best in.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3