Van Rasteren beheerst prestatieloop RN VI) L zakt weg De Hoek maakt niet af S. Boys slaat aanval af TSB overtuigt wéér Jeugd krijgt te weinig bij FC Dordrecht SFC benut tweede helft DRZ maakt liet zich moeilijk Karei Bras stopt strafschop DFC irriteert Martinit Gelijkmaker van Nico Alsemgeest REDDING WATERWEG AGENDA 5 Schiedam Albert Smit, Koos Nielsen en Wim Osta stonden bij SVDPW op de ziekenlijst Daarom moesten zij voor de thuiswed strijd tegen 's-Gravendeel vervangen worden door resp. Wim Klein, Jan Brand en Herman Niemeijer. Het bleek voor het team geen verzwakking te zijn want het klopte de tegenstander met 3—1. Toch zag het, er aanvankelijk maar somber uit voor de thuis club, want na een kwartier spe len speelde Maarten Slaven burg de bal wat te lakoniek terug op zijn doelman. Hpt ge volg was dat Bij] rich meester kon maken van het leer. TJit zijn voorzet was het toen West- dijk, die doelman Karei Bras geen schijn van kans gaf (0—1). De achterstand had nog groter kunnen zijn, als doelman Bras niet tot een prachtige redding was gekomen. Maarten Slaven burg, weer hij, kwam tot een overtreding. De arbiter vond dat de bal op de stip moest. Van Twist nam de elfmetertrap maar tot opluchting van heel SVDPW stopte Karei Bras de bal schitterend. Toch konden de Schiedammers met een gelijke stand van 1—1 de rust ingaan. Een foutje van laatste man De Ruiter van 's- Gravendeel werd handig door George Kreischer afgestraft en hij was het die de stand op 1—1 bracht Na de thee speelde SVDPW iets meer aanvallend. De bezoekers moesten in de verdediging, of ze i.u wilden of niet Toch duur de het nog een half uur aleer dit alles in een doelpunt uitge drukt kon worden. Kreischer zette op rechts goed door. Er volgde een voorzet en het was daaruit dat de meegekomen Verwïel in kon koppen. 's-Gravendeel verwachtte wel een fluitsignaal voor buitenspel maar de scheidsrechter dacht daar anders over en wees on verbiddelijk naar het midden: —1. Dit gaf SVDPW nog meer -noed en vlak na dit doelpunt kwam er een voorzet van Her man Niemeijer en het was Cor Voets die daaruit met een goe de kopstoot zijn ploeg definitief op winst bracht: 1—3. Wel kreeg 's-Gravendeel door Ni- colaas een goede kans de ach terstand te verkleinen, maar de bal ging net naast. Wellicht had dit doelpunt een ommekeer in de strijd kunnen brengen. Nu veranderde er niets en speelde SVDPW een gewonnen wed strijd. Rotterdam Schiedamse Boys beseft dat het alleen maar door aanvallend voetbal aan de top kan blijven. Het moet iedere wedstrijd winnen, wil het een kans behouden op promotie. Het speelde gisteren dan ook de uitwedstrijd tegen Varkenoord met vier voorwaartsen. En met succes, al is de overwinning 0—1 maar mager. Vooral voor de rust heeft de Boys tal van kansen gehad om tot een voorsprong te komen. Ben Stip plaatste twee keer de bal met De Schiedammers lieten zich niet provoceren en na een kwartier kwam dan eindeljk het dik verdiende doelpunt. achter het net naast en de der- Een lob over de verdediging heen de keer over het doel heen. Het schot van Piet van Trïgt had beter lot verdiénd. Hij schoot tegen de doelman op, die zo heel gelukkig rijn ploeg van een achterstand af kon houden. Na de rust bleek de thuisclub wat harder te zijn gaan spelen. Het trachtte de Boys uit het eigen spel te halen, maar dat lukte van Nico Doof werd door de snei sprintende Piet van Trigt ingekopt voor de doelman tot aktie kon komen: 0—1. De thuisclub kreeg geen kans om tot de gelijkmaker te komen, omdat Schiedamse Boys de bal knap in de ploeg hield. Het werd al met al een krappe, maar verdiende overwinning. Vlaardingen Na het knappe resultaat tegen ARC is TSB doorge gaan op de ingeslagen weg die naar een betere klassering in de vierde klas moet leiden. Tegen DEVJO bewees de ploeg van trainer Jan van der Berg dat men over het dieptepunt been is, al was de eerste helft van bedenkelijke kwaliteit. Een eerste helft trouwens waarin beide partijen er weinig van terecht brachten. In de aanval waren beide ploegen erg zwak waardoor de meeste akties met veel balverlies kwamen de wed strijd qua kijkspel niet bepaald ten goede. Maar na rust was dat heel anders. TSB speelde veel meer overtui gend en domineerde vrijwel voortdurend. Vele aanvallen rolden op het doel van de gas ten af en in de 20e minuut was het raak. Na een knappe solo van Hans van Bommel kreeg Paul Meininger de bal op maat. Zijn kopbal bracht de stand op 1—0. Peter van Leeuwen kreeg de gele genheid (30e minuut) om de score uit te breiden maar zijn kopbal ging naast. Meer sukses had Wim Maurits in de 40e minuut De strafschop, die TSB na een corner te nemen kreeg schoot Wim Maurits goed in. Eindstand: 2—0. Dordrecht De jeugd van FC Vlaardingen *34 kwam er tege Dordrecht, in het kader van de bekercompeütïe voor de betaalde jeugd, zonder kleerscheuren af. Niet alleen de wijze waarop het gelijk speelde (l—1), maar eerder dat de Vlaardingse formatie zichzelf in bedwang hield tegen de harde acties van de Dordtena- ren. Het leverde FC Dordrecht ook prompt twee gele kaarten op. Eén wegens ruw spel tegen Hans van Os en één gele kaart wegens bij herhaling ruw spel tegen Joop van Dop. Voorts moest Joop Quellhorst voortijdig de kleedkabine opzoeken na een trap te hebben gehad. FC Vlaardingen '74 was een groot deel van de strijd aan de Krom- medijk sterker, maar gescoord werd er niet. Erger, de meeste schoten gingen naast en of over. Een goat van Hans van Os werd zelfs nog afgekeurd, om dat de arbiter buitenspel had geconstateerd. Bij de rust was daarom de stand nog steeds 0-0. Drie minuten na de thee opende FC Dordrecht via Schouten de score, maar een minuut later nam Hans van Os een vrije trap zó bekwaam, dat de bal door de muur heen vloog: 1—1. In de resterende tijd was er voor de Vlaardingers nog volop de gele genheid om de winst voor zich op te strijken, maar FC Vlaar dingen '74 had ook toen be paald geen geluk. Hans Bal, die kort geleden door zijn knie is gegaan, had van die blessure nog knap last, terwijl wederom Barend van Kijkoop sterker speelde. Dordrecht Het is een irriterend spelend DFC gelukt Martinit totaal uit zijn spel te halen. Wat de thuisclub ten opzichte van Martinit aan verfijnde techniek tekort kwam, trachtte het goed te maken met bikkelhard voetbal. Het gevolg was dat de Schie dammers mee gingen doen en dat eiste slachtoffers. Bij DFC gingen twee spelers in het boek van de scheidsrechter en in de tweede helft waren het Auadt cn Ben Künemann van Martinit, die opgeschreven werden. Al met al zal dit toch onprettige duel voor beide clubs nare gevolgen kunnen hebben. Het was na een kwartier spelen dat de verdediging van Martinit niet voldoende ingreep bij een aanval van DFC. Koster maak te daarvan een handig gebruik om zijn club naar een voor sprong van 1-0 te tillen. Een ongekende weelde voor DFC, dat door dit succes aangemoe digd, al maar harder ging spe len. Ondanks dat, nam Martinit het initiatief in handen en zag kans om telkens weer in het doelge bied van DFC te verschijnen, Het had echter wat pech dat doelman Versluis in een uitste kende vorm verkeerde en Mar tinit dan ook van de gelijkma ker af kon houden. Mede door het harde afbrekende voetbal van DFC werd het spel in de tweede helft steeds min der en het aankijken nauwe lijks waard. Peet van der Burg moest geblesseerd zijn plaats afstaan aan Slavenburg, die uit de vuurlinie werd gehaald. Daar kwam nu Kouwenberg. Het zette allemaal geen zoden aan de dijk. Martinit kreeg ondanks alles vol doende kansen, maar het zag geen kans om er ook maar een in een doelpunt om te zetten. Het laatste fluitsignaal kwam voor beide teams als een vera deming, De meute op weg naar de finish Hoek van Holland De 1500 tippelaars aan de zevende RN-prestatie- loop liepen in Hoek van Holland een ste vige brok gezondheid op. De weersomstan digheden waren ideaal, zelfs met een zonnetje en lange tijd met een stevige bries tegen, kon de echte doorgewinterde pres tatieloper niets an ders verlangen. Dit maal was, omdat de voetbalcompetitie draaide, de cross er één van voornamelijk atleten. Zoals één ervan, Hans van Kasteren van For- tuna, die de 8500 me ter won, of van zij die alleen maar hun buik je wilden indichten. Zelfs honden volgden gedwee de bonte stoet aan de lijn, op naar de 4200 of 8500 meter, dwars door de Hoekse bossen heen of langs het strand. Pikant detail was onget wijfeld het startschot van kaptein De Blok* van de Hoekse red dingsboot Koningin Juliana, die enkele weken terug nog de bemanning van „Star- lift" had gered. De Blok over zijn nieuwe creatie: „Ach, ik vind het wel aardig zo'n massaloop te mogen starten, maar ik kijk wel een beetje vreemd tegen die publiciteit aan". Eén bemanning slid van de Koningin Juliana liep de EN- tocht mee, de rest niet. De Blok: „Wij doen met de praktische oe feningen al genoeg aan conditie-training". De zevende BN-presta- tieloop telde weinig uitvallers. Vreemd ge noeg was de winnaar over de 4200 meter bij niemand bekend. De eerste drie: „Wij had den vanaf het begin de leiding, daarom komt het ons vreemd voor dat een man met het gekke petje op ineens voor ons liep". Conclusie: onderweg ingestapt. De grote winnaar was echter Hans van Kasteren over de 8500 meter, op de voet gevolgd door Vlaardinger Gerard van der Berg. in draf door de Hoekse dreven Winnaar Hans van Kasteren Schiedam De uitwedstrijd van SFC tegen GLZ heeft de Schie dammers een verdiende over winning gebracht en de aspira ties naar een kampioenschap versterkt Na een aanvankelijk rommelig begin kon SFC toch langzaam maar zeker het heft in handen nemen. Zo kreeg André Kouwenhoven een unieke kans. Zijn schot werd door de paal gekeerd. Weer kreeg hij de bal voor de voeten maar met een leeg doel voor zich knalde hij het leer over. Het bleek voor de thuis club uitstel te zijn, want het was uit een vrije trap van Jan Liekendiek, dat Rien Broere, zeer scherp opgesteld, met een kopbal SFC aan de leiding bracht: 0—1. Kort daarop kreeg André Kou- wenhoven weer een goede kans. Hij passeerde zelfs de doelman, maar schoot weer naast. De tweede helft was een tien minu ten oud, toen een gerommel in de SFC verdediging goed werd afgestraft, waardoor de stand op 1—1 kwam. Dit was SFC toch wel te bar. Het ging ver woed in de aanval en met suc ces. Uit een voorzet van Kou- wenhoven nam Hans Klein de bal ineens op de schoen en trof de roos: 1—2. Tot tweemaal toe moest doelman De Winter al zijn kunnen tonen om GLZ van de gelijkmaker af te houden. Eenmaal zelfs zeer miraculeus. Bij een hoekschop stopte hij de bal tussen rijn vuist en de lat. Vijf minuten voor tijd kwam SFC definitief op winst toen R:en Broere goed achter een vrije trap aanging en de bal over de uitlopende doelman in het doel lepelde. Kort voor tijd werd het nog door Jim Kars 1—4. Rotterdam Het ziet er naar uit dat VDL zijn kampioensaspira ties voorlopig wel kan laten varen. Met de 1—0 nederlaag tegen Tediro speelde het de concurrentie in de kaart. Een onnodige nederlaag trouwens daar VDL ruim de gelegenheid heeft gehad om op z'n minst een punt mee te nemen naar Maassluis. Tediro moest zich tegen VDL hoofdzakelijk tot verdedigen beperken, vooral omdat het middenveld in handen was van de Maassluizers. De muur die Tediro optrok wist VDL, dat spits Jan van Altena wegens een schorsing miste, met te doorbreken. Desondanks kwamen er enkele reele sconngsmogelijkheden voor de elf van trainer Rinus darijs. Zo kon de goed spelen de Bob Clark in de tiende mi nuut uit vrijstaande positie in schieten, maar de Rotterdamse keeper wist het gevaar te keren. Een andere mogelijkheid was er voor George Kouwenhoven, die al na vijf minuten de gebles seerde Hans Bos was komen vervangen. Bij een afgeslagen corner wachtte hij echter te lang met schieten. Ondanks dat VDL het spel dicteerde Jukte het niet een, verdiende voor sprong te veroveren. Na rust kreeg VDL minder kan sen en was Tediro bij vlagen sterker. Vooral na het doelpunt van de Rotterdammers na een kwartier via een schitte rend genomen vrije trap die de bal in de kruising deed belan den werd het zelfvertrouwen bij Tediro groter. Ondanks de wissel Aad van der Stelt (voor Paul Sylvester) en het goede spel van Gommert van Ast slaagde VDL er niet meer m om nog iets terug te doen. Een op zeker spelend Te diro gaf de overwinning ook in het laatste kwartier niet meer uit handen: 1—0. Rotterdam DRZ heeft de uitwedstrijd tegen FC Pretoria met 3-2 gewonnen. Hoewel DRZ voor de rust het beste van het spel liet zien, is na de rust de overwinning toch nog onnodig in gevaar gebracht. De spelers van DRZ gingen te veel lopen praten en ook het harde voetbal van de thuisclub was daar zeker debet aan. Met een ver schot van Wil Jung kon DRZ reeds in de vijfde minuut van de wed strijd de leiding nemen en dat gaf DRZ moed. Mei goed voetbal moest de thuis club in de verdediging en het was weer Wil Jung die dat alles uit kon drukken in een doelpunt Hij klopte de bal uit een door Berty Heys- ter genomen hoekschop keu rig in 0-2. Bij een der spaarzame uitval len van Pretoria mocht het een hoekschop nemen. De bal kon voor het doel wegge werkt worden, maar kwam toch voor de voeten van een tegenstander. Diens wan- hoopstrap werd een toeval streffer maar het betekende wel 1-2. DRZ bleek niet ontmoedigd, want weer kwam het terug. Een vrije trap van Wil Jung werd goed afgewerkt door Cock Bruinsel. Met een fraaie kopstoot werd het 1-3. Na de thee werd het zeer rommelig. Het werd wat on vriendelijk, grotendeels door het te harde voetbal van de thuisclub, dat middels een indirecte vrije trap in het strafschopgebied nog wel tot 2-3 kon komen maar, on danks alle pogingen, toch moest toestaan dat de winst weer naar Schiedam ging. Hoek van Holland Weer kon Hoek van Holland de eigen aanhang niet de voldoening van een overwinning schenken. Weer waren er kansen en weer werden ze niet afgemaakt. Steeds Voorwaarts kon met 1-1 tevreden zijn. De Delftenaren waren naar de Hoek gekomen om minstens de halve winst te pakken en die hebben ze gekre gen in de meest letterlijke zin. De gelijkmaker, die al in de eer ste helft door Nico Alsemgeest werd geproduceerd, was name lijk een regelrecht presentje van de scheidsrechter. Gerard van der Knaap stond namelijk wel degelijk hinderlijk buiten spel toen Alsemgeest doorbrak en scoorde, maar de fluitist wuifde alle protesten nadrukke lijk weg en weigwde de grens rechter te raadplegen. Zelfs de Delftse bestuursleden waren van mening dat het bui tenspel was en het had er dan ook alle schijn van dat de arbi ter nog met zijn gedachten bij de woordenwisseling was, die hij even tevoren met Hoekse doelman Frans Leerdam had gehad. Het had er in eerste instantie voor Hoek van Holland zo voor treffelijk uitgezien. Na een kwartier al had de thuisclub de leiding genomen. Werner Kre* mer trok de bal goed voor op het hoofd van Hans den Boer die gelegenheidsdoelman Harry Arkenstein kansloos liet. Trouwens, ondanks die omstre den tegentreffer van Steeds Voorwaarts kreeg Hoek van Holland vooral m de tweede helft voldoende mogelijkheden om de volle wmst te pakken. Hans Hoogenboom werd m die periode vervangen door Toon van der Bent die een weinig opvallende rol speelde. Steeds Voorwaarts beperkte zich ertoe de 1-1 stand zorgvuldig te koesteren en de Delftenaren weigerden naar voren te ko men. Trainer Krijgsman: „Onze doelman Fons van der Knaap was geblesseerd en Harry Ar- kenstem is eigenlijk een spits- speler die voor deze gelegen heid onder de lat moest. Hij heeft het goed gedaan, maar jc kunt dan verdedigend geen risi co's nemen". Overigens redde die invaller Ar kenstein zijn ploeg wet degelijk voor een nederlaag. Of hij nooit anders had gedaan, zo ranselde hij een harde inzet van Werner Kramer uit zijn doel en ook bij andere Hoekse aanvallen trad hij bekwaam op. Toch moet Hoek van Holland voornamelijk de hand in eigen boezem steken want de kansen op de volle winst waren wel degelijk aanwezig. Trainer Nol Olsthoorn keek in de dug-out wanhopig toe hoe zijn mannen keer op keer de kansen onbe nut heten. Niet alleen de kans van Werner Kramer had beter lot verdiend. Hans Gardenier kreeg ook enkele malen de gele genheid om de beslissende tref. fer op zijn naam te brengen. Maandag: Boksen in Lijnbaan- hallen, 19 uur. Dinsdag: Maassluis—ODI, Ölympiahaï, 21 uur; Kwie k—Oranje Nassau, E-hal, 21.10 uur; Vergadering spor traad Maassluis, 19.30 uur, „De Ark". Woensdag: SC Olympia—Spi rit te Spijkenisse, Harga Perrnx, Margriethal. 20.25 uur; Succes—SagiUa, Mar griethal, 21.30 uur. Donderdag; Vergadering Maassluise sportclubs. Ko ningshof; MVC—HobbyVSK, Olympiahal, 19.45 uur <d); Shell—Hobby/SK, Vijfslui zen, 21.15 uur (d); MS- V *71Chov,, Haydnlaan. 20 uur, Maassluis (d); Schiet baan—MVC, Schiebroek (h); Armada— MSV '71, Om moordhal (h); Vergadering sectie zwemsport VRSR, Stadhuis, 19.30 uur; VD- BE—Hoogvliet (d), Olympia hal, 18.15 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5