UVG walst over WIK heen Juventus wijst Boxtel terecht Eagles Iaat op dreef W aterwegrenners beheersen voorprogramma Unitas verrast Wilton Tumwedstrijdesi Kring Maasmond I Ahoy' op zondag Coach Frits Spaak snelle time-out voor een vrije grove overtre ding. Ook hij werd hier {te recht) met een diskwalificeren de fout beloond. schaduw ar de ui-' g van de Maassluis Stomerij Van den Bosch Eagles heeft vrijdagavond de eerste basketbalwedstrijd in de derde bekerronde overtuigend gewonnen. In de Haarlemse Ketmemersporthal werd met 63^7: afgerekend met HOC. Dit gat van 14 punten moet groot genoeg worden geacht om deze ronde door te komen. In een zenuwachtige beginfase bleken de Eagles eerst nog warm te moeten draaien. Er was slschtr voor een korte warming-up van vijf minuten gelegenheid geweest, hetgeen aanvankelijk leek op te breken. HOC, evenals de Eagles op eerste klas niveau spelend profiteerde en liep al-snel via 8—2 naar een 12—7 voorsprong' De achterstand van VDEE werd echter nog steeds groter, want in de negende minuut leidde HOC al met 22—9. Pas toen kwamen de Eagles goed op gang, en mede door het spelinzicht van Jan Renes kwam er meer lijn in het spel van de Eagles. Bovendien vond Jelle Homans meer de juiste richting met zijn schoten, zodat de achterstand zienderogen werd ingelopen. Middels een time-out probeerde HOC het nu goed spelende VDBE te Ontregelen, maar dit lukte niet De lange mannen van de Eagles vonden elkaar steeds beter, zodat de achterstand bij de rust nog maar drie punten bedroeg: 40—37. In de tweede helft, toen de Eagles duidelijk aan de vloer gewend waren geraakt, was de achterstand met een aantal afstandsschoten snel weggewerkt Van uitlopen was echter nog geen sprake, daar ook HOC regelmatig scoorde. Het duurde nog tot de tiende minuut eer VDBE een voorsprong kon nemen. Door enkele goede akties onder het bord werd er een gat van acht punten geslagen. HOC was aangeslagen en zag geen kans meer terug tekomen. Een goed en rustig spelend Eagles kon de voorsprong nog zodanig uitbreiden, dat de volgende ronde wel binnen is. Vooral mentaal speelde VDBE sterk, door de snel opgelopen grote achterstand goed op te kunnen vangen. Topscoorders waren Henk van der Vaart met 17, Ed Schmidt met 16 en Jelle Homans met 14 punten. De return tegen de Haarlemmers wordt zaterdag gespeeld in de Olympiahal, aanvang 16.40 uur. Schiedam Voor de handbalheren van het Vlaardingse WIK is er weinig kans meer op een titel, of UVG zou onver wacht nog grote mis stappen moeten maken. De ontmoeting tussen beide teams in de Mar griethal leverde in de eerste helft een goede gelijkopgaande strijd op, waarin WIK menig maal gevaarlijk door kwam, maar in doelman Jan Zandwijk een moei lijk te passeren veste vond. waardoor UVG de rast inging met een klei ne 5—I-voorsprong. Na rost Het UVG echter atle remmer» los en walste als het ware over WIK heen, dat ia korte tijd tegen eea 10—3-ach- terstand aankeek. Er werden bij WIK vele persoonlijke fou ten gemaakt, dat UVG steeds meer vrijheid opleverde. Een korte opleving van WIK bracht de stand op 18—6, maar daarna nam UVG het initiatief weer volledig over en pakte de volle winst na een briljante tweede helft met een 15—6 zege. Deze sportief hoogstaande ontmoe ting werd voortreffelijk geleid door arbiter Van der Ende. De kop in de eerste klasse B is nu UVG 10-19, WIK 10-15 en Snelwiek 7—10. De dames van UVG zijn bezig met een opmars in de landelij ke derde klasse. Zette het vori ge week stadgenote DWS op een nederlaag, dit weekeinde maakte het ook tegen het Rot terdamse Snelwiek geen fouten De zwakke verdediging van Snelwiek gaf UVG in de eerste helft alle kans om weg te lopen naar een 4—1-ruststand. Na de ste helft weinig georganiseerd, waardoor Quintus meer ruimte kreeg dan nodig was en de ruststand op 105 bepaalde. Na rust klopte het heel wat beter bij DWS, dat binnen 15 minuten inliep tot 12—10. Een korte periode van gelijkop- gaand spel volgde wat een 15—I3-tussenstand opleverde. Maar weer nam Quintus het SPANNING spel in handen en bepaalde de uitslag op 1814. was een strijd waarin aan beide zijden vele goede kansen bleven liggen door te gejaagd spel. Balverlies was hiervan de oor zaak, zodat herhaaldelijk de aanval vroegtijdig was gestor ven. Ancora had'in deze stnjd een beter schot dan DWS en behaalde een 4—2-overwinning. 5e dames van DWS hebben het ook tegen Ancora 2 in Rotter dam met kunnen redden. Het Veel spanning in de berenont- moetïng Unitas—Wilton in de promotieklasse. De Schiedam mers startten de strijd als de grote kanshebbers, nu het de tweede plaats bezet achter Hol- landiaan. Maar het zou alle maal geheel anders uitpakken dan verwacht werd. Unitas zet te al direkt een enorm offen sief en zette Wilton volledig onder druk. De thuisploeg had dan ook al snel een voorsprong opgebouwd, maar moest her haaldelijk attent optreden om de altijd nog gevaarlijke Wil ton-aanval te keren. Unitas bleef de zaken goed controle ren, wat hen tenslotte een ver dienstelijke 21—13-zege ople verde. In de afdeling eerste klasse A-da- mes is dit weekeinde een onver wachte wijziging gekomen in de rangschikking aan de kop. De dames van Unitas hadden be zoek van het Schiedamse HVK, dat na Unitas samen met Anco ra 3 op de tweede plaats zetel de. Unitas zette al direkt een alles of niets-aanval op, maar verkeek zich duidelijk op de break-outs van HVK, dat al Snel een 0—-2-voorsprong pakte Een levendige strijd volgde, waarin Unitas herhaaldelijk HVK dicht benaderde, maar een 3—5-stand met de rust niet kon voorkomen. In de tweede helft werd het een grimmige strijd, waarin bij her haling strafworpen vielen en menig speelster naar de straf bank werd verwezen. Het ge volg was dat Unitas de achter- stand in kon lopen tot 10—10. In de slotfase van de strijd pakte een Unitas-speelster HVK wat al te drastisch aan, wat de strafbank betekende. HVK maakte van deze kans goed ge bruik en bracht de eindstand op 1012. De stand aan de kop is nu: HVK 8—15, Ancora 9—15 en Unitas 9—14. Rotterdam - De laatste Ahoy' op zondag, alvorens het geweld van de zesde zesdaagse losbreekt, heeft het publiek weer attractieve wielersport te zien gegeven. Uiteraard draaide alles om de amateurs die in de aanstaande zesdaagse aan de start komen in de toekomstzesdaagse. Twee amateurs uit de waterwegregio deden daarin hun uiterste best, maar Peter van Wijk en Gerrie Mak konden zich met de groten meten en werden geruisloos naar de achterhoede gereden. deden de renners in het voorprogramma het stukken beter, hier viel er van ongerem de sport te genieten en werden ook overwinningen behaald. Bij de 12-13 jarigen, was het Maas- landse Teun van Vliet die twee maal als winnaar over de streep kwam, met Eric Meyer (Coureur) ais goede 5e, Eddy Wittekoek was niet te temmen bij de 14-jarigen en werd ook maekers (Bergklimmers). Af- valwedstrijd 1 Fred Dolman (Ahoy), 2 Peter Dekkers (Het Zuiden), 3 Piet van de Linden (Feyenoord), 4 Ron Meeldijk (Harga), 5 Gerard Okkes (Ba taaf). Rit in lijn 15 ronden 1 Fred Dolman (Ahoy), 2 Ron Meeldijk (Harga), 3 Ron Slui mer (Pedaalridders), 4 Peter Dekkers (Het Zuiden), 5 Piet van de Linden (Feyenoord). tweemaal winnaar met Bennie Totaal omnium nieuwelingen 1 Heeze tweemaal op de 7e plaats. Nieuweling Ronnie Meeldijk (Harga) draaide ruet zo best als de laatste weken en moest met Fred Dolman (Ahoy). 2 Ron Meeldijk (Harga), 3 Piet van de Linden (Feyenoord), 4 Ron Slui mer (Pedaalridders), 5 Peter Dekkers (Het Zuiden). twee vierde en een tweede Totaal omnium dames 1 Katie plaats Fred Dolman (Ahoy) in van Oosten-Hage (NDW C), 2 het omnium voor laten gaan. Karei Dupon (Barrhopoort), al tijd goed voor enige vuurwerk, liet ook al merken dat het vele trainen dat hij nu weer op de Marijke Lagerlof (Hoekseren- ner), 3 Nita van Vliet (Barrho poort). 4 Gerda Kerremans (N D W C), 5 Gre Kneteman-Don- ker (D T S). weg doet niet bevorderlijk is Totaal omnium jeugd 14 jaar 1 voor de baantred van een ren ner. Eén keer derde, tiende en negende leverde hem geen pun ten op om in de omnium uitslag enige kans te hebben. De uitslagen; Nieuwelingen pun- tenrace 20 ronden 1. Ron Slui mer (Pedaalridders), 2. Piet van de Linden (Feyenoord), 3. Karei Dupon (Barrhopoort), 4. Ron Meeldijk (Harga), 5. Aad Ra- Eddy Wittekoek (Coureur), 2 John Roozenburg (Spartaan). 3 Hans van Lachterop (D T S), 4 Rob Bijvank (Zeeuw-Vlaande- ren), 6 Bennie Heeze (Harga). Totaal omnium jeugd 12-13 jaar 1 Teun van Vliet (Barrho poort), 2 Gert Theunisse (Wind molens), 3 Wim den Hoedt (de Mol), 4 Fred de Berg (Barrho poort). MAANDAG 19 JANUARI 1976 Spektakulair moment bij Unitas—-Wilton. hervatting vergrootte UVG, dat deze strijd haar aanval op bouwde vanuit de verdediging, haar voorsprong al snel tot 6—1. Snelwiek kreeg hierna iets meer greep op het spel, maar mede door het uitstekende op treden van UVG's doélvrouwe Carla Francke, greep UVG een 8—3-overwinning. De heren van DWS hebben de kans op een overwinning op het Kwintheulse Quintus in de eer ste helft laten liggen. De verde diging van DWS was in de eer- Reiken naar de bal. Unitas kwam uiteindelijk het verst Wateringen In Wateringen zijn zaterdag selectiewedstrijden voor A-groepen gehouden voor de bij de kring Maasmond van het KNCGV aangesloten gym nastiekverenigingen. Ook de B-groepen kampten hier voor het jaarlijkse kringkampioen- Schiedam Het dames- en he renteam van basketbalvereni- ging Juventus speelden heide weer een thuiswedstrijd ïn sporthal Margriet. De dames wisten na een slechte start, JRC Boxtel knap te verslaan en breidden daardoor hun voorsprong op de ranglijst met nog twee punten uit. (70-62). Ook de heren deden het goed deze wedstrijd. Het op de der de plaats staande Midland werd in een goede partij terug gewezen: 67-59. Het damesteam van Juventus trad voor deze zeer belangrijke wedstrijd aan met als extra versterking de junior speelsters Sylvia Gorter en Mieke Dalmeijer. De Schiedamse dames begonnen de wedstrijd niet best. Er werd slecht geschoten en de Brabant se dames hadden ook een bete re kijk op de rebound. Juventus werd ai snel naar een achter stand gespeeld, JRC Boxtel leek regelrecht op een overwin ning af te gaan. Langzamer hand wist Juventus zich iets op te werken naar een hoger peil, maar veel van de achterstand werd niet ingelopen. Voordeel voor de Schiedamse dames was echter wel, dat het in groten getale opgekomen publiek ach ter de ploeg bleef staan. Via 8-14 in de tiende minuut, werd het 16-22 in de vijftiende mi nuut. Na een time-out- van trainerI- coach Frits Spaak barstten de dames ineens Tos. Door goed opgezette aanvallen wist Juven tus enkele keren achter elkaar te scoren en de tegenstandster zag alleen maar kans in de laatste vijf minuten een straf- worp te benutten. Daardoor kon de ploeg van trainer/coach Frits Spaak toch nog met een voorsprong gaan rusten: 25-23. In de tweede helft begon Juven tus furieus. Ook nu kon JRC Boxtel in de eerste vijf minuten maar één punt scoren, terwijl de Schiedammers daar elf pun ten tegenover wisten te stellen. De stand was dan ook 36-24. De Brabantse coach vluchtte toen in een time-out. Dit had nauwe lijks enig effect Juventus liep dan wel niet meer uit, maar JRC Boxtel bleef toch op grote afstand. Aanvallend ging het steeds beter bij het Schiedamse team. Mar- greet van Putten schoot van afstand nu erg goed, terwijl Mieke Dalmeijer onder het bord de rebound volledig be heerste en zij profiteerde dan ook goed van de haar geboden ruimte. Samen met Sylvie Cor- demans zorgden zij er voor dat JRC Boxtel geen enkele maal meer uitzicht kreeg op de eind overwinning. In deze fase van de strijd regende het ook per soonlijke fouten. Hieruit blijkt dat de scheidsrechters niet ge heel tegen de hen toegewezen taak opkonden Achtereenvol gens verdwenen Jenny de Vis ser, Sylvie Cordemans, Arja van de Heuvel en Tilly Quist met vijf persoonlijke fouten naar de kant, terwijl de Bra- hantse dames ook 5 speelsters naar de kant zagen verdwijnen. Trainer/coach Frits Spaak had echter genoeg kwaliteit in zijn team om de wedstrijd rustig uit te spelen. De laatste minuten speelde hij noodgedwongen met een zeer jeugdig team. Zij bleken echter zeer wel tegen deze taak opge wassen te zijn, zodat Juventus met gerust hart de toekomst tegemoet kan zien. Via 56-47 werd de eindstand van 70-62 bereikt Het damesteam heeft hierdoor een riant uitzicht gekregen op de eredivisie. De competitie is echter nog zeer lang en vier punten voorsprong zegt dan ook in dit stadium niet alles. Dit weten Frits Spaak en zijn dames dan ook erg goed, zodat van onderschatting van teams in de toekomst dan ook geen sprake zal zijn. Topscoorders: Margreet van Put ten 6-19, Sylvie Cordemans B-5, Mieke Dalmeijer 2-13. Het eerste herenteam van Juven tus speelde na de dames tegen het sterke Midland uit Utrecht Deze tegenstander had de laat ste tien wedstrijden niet meer verloren, waaronder de wed strijd tegen kampioenskandi daat BVO Alphen. Daar tegen over stond dat de Juventushe- ren thuis nog ongeslagen wa ren, zodat een goede strijd ver wacht kon worden. In het begin van de wedstrijd ging de strijd gelijk op. Het bleek dat Juventus in de zone- verdediging erg goed op dreef was, maar aanvallend was het stukken minder. Vooral de re bound wilde in de aanval niet best en met de slechte borden die er nu nog zijn wilde het schieten ook niet best. Midland had met dezelfde problemen te maken, zodat na vijf minuten de stand pas fi-5 was. Toen ook Rob Mark zich met de rebound ging bemoeien kon Juventus aan het bouwen van een voor sprong beginnen. Door Wim Cordemans en het goede wisse len van trainerfcoaeh Jan Start wist Juventus via 20-15 naar een 26-18 ruststand toe te spe len. Na rust ging Juventus goed door. Midland liet de voorsprong niet groter worden, maar "was niet bij machte om in te lopen. Rob Mark ging zich nu zeer nadruk kelijk met de scores bemoeien, terwijl ook Jaap Boon zijn hand verschillende malen goed achter de bal zette. De Utrechtenaren raakten hier door nogal geïrriteerd, waar door de strijd een harder aan zien kreeg. De kritiek van deze mensen richtte zich vooral op de scheidsrechters, terwijl hun eigen spel daar ook onder ging leiden. De pivot van Midland vond het toen nodig om de scheidsrechters mee te delen dat deze waardeloos Boten en zette dat nog wat aan met enke le krachttermen, waarna hij het veld met een diskwalificerende fout kon verlaten. Juventus liet zich echter niet van de wijs brengen en via 37-28 werd het 47-34 in de tiende minuut. Midland ging toen over op een floating man-to-man- verdediging maar dit lukte niet erg best zodat al gauw werd overgegaan op een man-to-man- verdediging. Hier had Juventus even moeite mee, maar al gauw was dit probleem ook opgelost. In de I5de minuut was de stand 57-50. De strijd leek toen beslist, maar toch zou er nog een (negatief) hoogtepunt komen. In de 18de minuut vond de aanvoerder van Midland het nodig de sterk te van de muren van de sport hal te testen. Met een enorme trap zond hij de bal over de hoofden van het publiek rich ting muur, nadat hij een soonlijke fout had Dit alles wierp wel een over de wedstrijd, maar teindelijke overwinning van Juventus-heren was er niet minder om. Het einde van de wedstrijd kwam bij de stand 67-59. Het ongeslagen record van Juventus was weer over eind gebleven, door de grote inzet waarmee Juventus speeld had. Iets wat van Mid land nauwelijks gezegd kan worden, De overwinning kwam dan ook nauwelijks in gevaar, Topscorers: Wim Cordemans 8-6, Jaap Boon 6-8, Rob Mark 4-17. schap. Aan deze wedstrijden is deelgenomen door tumers(s- ters) van de verenigingen ANI MO en DOK, Schiedam, DVS Wateringen, DOS, Naaldwijk; Excelsior, Delft; Advendo, Maassluis; NT O Maasland en de SV De Lier, de Lier; geza menlijk met honderdvijftig deelnemers. Bij de'dames B ging het kring- kampioenschap naar A. de Heer van Advendo met 74,4 punten; 2. Wilma Looy, SV de Lier. 74 pnt; 3 Hetty Zwart van NTO met 70 punten. De titelstrijd bij heren B ward een aangelegenheid voor Ad vendo, Maassluis. Kampioen werd Bas Moerman, 56.7 pnt; 2. Philip Bruins 56, 3 Kees Edans met 55.3 punten. Aspiranten dames B: 1. Nel Noord am, De Lier, 77.8 pnt; 2. Trees Paalvast, NTO, 75.8 pnt; 3. Lucia Enthoven, De Lier, 75.2 pnt Aspirant heren B: 1. Erick Kap- teijn, DOK, 70.5 pnt; 2. Roland Westerink, De Lier, 67.1 pnt; 3. Cock van der Vlugt, DOK, 65.4 pnt Meisjes 12-13 jaar: 1 Mieke Beek- huyzen, 76.8 pnt; 2. Brigite van der "Velden, 73.5 pnt; 3. Erma de Wilde, 71.1 pnt. Alle drie van Excelsior Delft Jongens 13-13 jaar 1 Frank Petri, DOS, 71.3 pnt; 2. Jan Paul van der Ende, Excelsior 56.3 pnt; 3. Marco Schoneveld, NTO, 64.1 pnt. Selectiewedstrijden voor bonds- kampioenschappen A-groepen: Dames: 1. Anja Koelman, DOK, 79.7 pnt; 2. Cilia Koers, DOS 75.9 pnt; 3. Mariëtte Paalvast NTO 71.6 punten. Aspirant dames: L Els Scheffer, DOS 87.2 pnt; 2. Renske Blo kland, DVS, 78.2 pnt; 3. Marjo lein Berkenbos, Excelsior, 78 punten. Heren: 1 Aad van Tilborg, DOK, 67.6 pnt; 2. Wim Overbeek, Ani mo, 61.3 punten; 3. Paul de Heer, Advendo, 61.1 pnt; 4. Theo Schipper, Animo, 60.9 pnt; 5. Jan van der Menlen, DOK, 60.6 pnt Voor het onder deel, hoge rekstok, worden za terdag a.s. in Maassluis tur- nontmoetingen gearrangeerd waarvan de behaalde punten- worden bijgeteld aan de nu be reikte totalen. y

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8