De blunder van Ben Bril Forse winst The Hookers ODI te sterk voor Spirit MAGERE EÏ;»ULTA"EN VAN KORFBALCLUBS ODO WINST llglll Zuidhollandse bokskampioenschappen ODI favoriet Onder water- hockey in Kolpabad Uitslagen wisselslag VZC DINSDAG 20 JANUARI 1976 4 Vlaardingen „De Vries winnaar met een 5— score..." Het publiek in de Vlaardingse Lijnbaan hal, waar gisteravond de Zuidhollandse bokskam pioenschappen werden gehouden, applaudisseerde. Dick de Vries, de tengere lichtwelter van de Schiedamse boksvereniging De Haan, maakte het bekende triomfantelijke gebaar; trainer Wim de Haan glimlachte verheugd, terwijl de geklopte Kees in 't Veen stilletjes afdroop. Een partij als vele ande re, met hoogstens een wat al te duidelijke sco re in het voordeel van de Schiedammer. Maar de jury, die gisteravond tot taak had de nieuwe titelhouders in de nieu welingen en C-klasse aan te wijzen, blonk tij dens het door de BV Westland perfekt geor ganiseerde toernooi niet uit in duidelijkheid. En misschien daardoor maakte arbiter Ben Bril die onvergetelijke blun der... Ben Bril, die toch de naam heeft een van Neerlands beste boksarbiters te zijn, overhandigde de speaker de vijf jurybriefjes met de woorden, die enkele secon den later aan het publiek werden doorgegeven: „De Vries winnaar met een 5—0 score... Maar na de eerste de beste jury-uitslag stokte het com mentaar, bleek al snel dat niet De Vries, maar de al teleurge steld wpggelopen In 't Veen de winnende punten had gekre gen. En dat terwijl Ben Bril zelf een onbeslist had gegeven, met nota bene een voorkeur voor de Huizenaarpupil... Kees in 't Veen werd uiteindelijk met een 3—2 score de nieuwe Zuidhollandse kampioen licht welter C-klasse. Voor de organiserende BV Westland verliep de avond ook qua prestaties succesvol. Zo bokste nieuweling Ernst Lis pet in het zwaargewicht tegen De Jonge (Kristalyn) naar de Zuidhollandse titel, terwijl de halve finale in het zwaarwelter een zege opleverde voor de in Vlaardingen werkzame Delftse Ieraar Hein Andrea. BEÏNVLOED De langharige Westlandbok- ser beschikt niet over een uit gebreid slagenarsenaal, bleef hierin zelfs duidelijk achter bij zijn Schiedamse opponent Jan van Eijk. Maar Andrea blééf maar gaan, een strijd wijze die de jury enigszins moet hebben beïnvloed, want een zo duidelijke 41 neder laag had de technisch betere Ven Eijk zeker niet verdiend. Met onmiddellijk hieraan ge koppeld de vraag of die uit slag wel terecht was, want zeker de eerste twee ronden zette de Schiedammer op zijn naam Om toch tot een totaal van twaalf partijen te kümen had de BV Westland enkele vrije partijen op het programma moeten plaatsen. Hierin bok ste Westlander Keizer naar een nipte nederlaag tegen Ger- resteijn (Dekker); had de hard slaande Alberg (Westland) geen enkele moeite met de wel erg dappere Van Hal (Dekker) en ging Van de Pot (Westland) in de eerste ronde tegen Van Driel (Dekker) tegen hel can vas. Van de Pot herstelde zich knap, maar kwam de achter stand in punten niet meer te boven. Jaap van. de Ende uit Honselersdïjk, boksend voor de Haagse vereniging Te Pas, verloor in de halve finale mid dengewicht B-klasse op pun ten van De Groot (Huizenaar). De uitslagen: finale jun. C middengewicht Duitscher (De Haan) w.o.p. van Huussen (Voltreffer); finale jun, B licht welter Atdemir (BouwJust) w.o.p. van Nachtegaal (Vol treffer); nieuwelingen midden- gewicht Van Leeuwen (Dek ker) w.o.p. van Damsteeg (Te Pas); finale C-klasse lichtwel ter In 't Veen (Huizenaar) w.o.p. van De Vries (De Haan); halve finale C zwaarwelter Andrea (Westland) w.o.p. van Van Eijk (De Haan) finale C welter Van de IJssel (Croos- wijk) w.o.p. van Schouten (Hoogenband); halve finale C middengewicht Jansen (Nico- laas) w.o.p. van Schaap (Hoog enband); finale nieuwelingen WmlSÊmBSm Moment uit de halve finale zwaarwelter, waarin de langgelokte Hein Andrea uiteindelijk zou zegevieren over Jan van Eijk. zwaargewicht Lispet {West- middengewicht De Groot (Hui- Gerresteijn (Dekker) w.o.p. de Pot (Westland); Alberg land) w.o.p. van De Jonge zenaar) w.o.p. van Van der van Keizer (Westland); Van (Westland) w.o.p. van Van Hal (Kristalyn); halve finale B Ende (Te Pas); (vrije partijen) Driel (Dekker) w.o.p. van Van (Dekker). Q Vlaardingen vertoont voor zijn leden woensdag 24 maart de voetbalfilm Öran- je's Jacht Op Goud Dezelf de club stunt op de eerstvol gende bingo-dansant met een draagbare TV als prijs Ook bij Fortuna Is er bin go vrijdag 23/1 Voor het jubileumhoekje van SO jaar HBSS zijn nog tal van ad vertenties nodig Wie helpt de Schiedamse zaterdsgclu- b? Ook een oproep van HBSS om oude kranteknip sels en foto's beschikbaar te houden WF gaat 5000 loten verkopen in het kader van zijn dertig jarig bestaan Hoofdprijs ook al een draagbare TV Hermes DVS is nog steeds op zoek naar een crickettrainer De zelfde club organiseert van af 30 april een driedaagse toer naar Engeland, cricket- laad bij uitstek Zaterdag club PPSC viert 6 maart een groots Carnaval GS van Zuid-Holland schijnt toestemming te hebben ver leend voor verlichting op het trainingsveld in Thurle- de U weet wel waar de gezamenlijke voetbalclubs allang op zouden moeten trainen De clubs rekenen erop dat het deze maand echt voor elkaar komt Ze hebben er jaren met smart opgewacht EK WIK vraagt zich af in welke maand de bond toestemming gaat ge ven voor het organiseren van toernooien Film is er op 4 februari voor de pupil len en C-juniorea van RKWIK Woensdag is er bij TSB op „De Yijfsluizen" een voetbaltoernooi voor A-junioren Verschillende Vlaardingse dubs doen daar aan mee Bij de SV De Hollandiaan heeft X !L Huiskens Sr. tussentijds be dankt als bestuurslid Hoek van Holland In de eerste wedstrijd na de win terstop heeft de rugbyclub „The Hookers" Weer een zeer gunstig resultaat be haald. Na de wat matige scores van de laatste twee competitiewedstrijden le verde de wedstrijd tegen Rotterdamse Rugbyclub weer een behoorlijk aantal punten op. Met 48—0 bleven de Hoekse rugbyers de baas. In het begin leek het er niet op dat deze uitslag zou wor den bereikt Wel kon al kort na het begin door zeer goed samenspel twee maal door de centers Ron Groeneweg en John Copier gescoord worden (10—0). Maar de Hoekse combinaties werden -toch slordiger en ondanks veel druk op de Rotterdam mers bleef de score tot de rust ongewijzigd. ïn de tweede helft verliep de samenwerking bij de Hoeke- naren veel beter. Met de wind in de rug werd nog achtmaal de bal achter de Rotterdamse try-line ge drukt Dit gebeurde twee keer via een geweldige aktie van de Hoekse driekwarüijn waarbij de bal van de nieu we scrum-half Ted Taffijn tot aan de rechter wing Frans Zoetemeijer werd uit- gepassed, die daardoor ook tweemaal wist te scoren. Andermaal waren de Hoekse voorwaartsen sterk in de meerderheid, alleen de vaste serum leverde nog af en toe problemen op. In het zoge naamde Josse werk" wisten de voorwaartsen van The Hookers keer op keer balbe zit te krijgen. De uiteindelij ke stand kwam op 48—0, via 6 try's en 4 goals, waarbij de conversies voor rekening kwamen van de goed kic kende Rob Schröder en Jan van Burg. Ook het tweede team van The Hookers wist zondag een overwinning te boeken op Utrechtse studenten. Het werd 4—0 en daarmee kun nen de reserves van de Hoekse rugbyclub de onder ste plaats voorlopig verlaten. Cees Stokdijk zorgde al in het begin voor een schitte rende try. Vlaardingen De duikploeg van de Vlaardingse Red dingsbrigade doet sinds kort ook aan het In popula riteit toenemende „onder- waterhockey", een bij het grote publick nog vrijwel onbekende tak van sport Om hierin verandering te brengen, speelt het bij de VEB geformeerde team vanavond in het Kolpabad een demonstmtiewedstrijd tegen een team van de Duikclub „Baracuda" uit Den Haag. Opdat iedereen deze onderwa terwedstrijd goed kan vol gen beschikt de VKB die avond over een gesloten tele visiecircuit met vier beeld schermen. Om de buiten staanders alvast een indruk te geven hoe het er bij zo'n onderwaterwedstrijd aan toe gaat, in het kort de spelre gels: '„Het speelveld op de bodem van het bassin moet een op pervlakte hehben van 15 bij 12 meter. De doelen meten van paal tot paal 1.50 meter. Ze zijn vervaardigd van fra mebuizen- De haakse sticks zijn 34 cm lang en 2 cm. dik met een maximum slagge deelte van 12 cm. Het mate riaal bestaat uit hardhout Het geheel mag niet zwaar der zijn dan 250 gram. De sticks zijn in felle kleuren geschilderd en in wedstrij den zijn de kleuren verschil lend, evenals de caps die de spelers (6 per team) ver plicht zijn te dragen. De te gebruiken geplastificeerde puck, is een massieve meta len schijf, 2.5- tot 4 cm dik, met een doorsnede van 7.5 tot 8 cm. Het gewicht is be paald op minstens 1 kg. en maximaal 1,5 leg. De arbitrage is in handen van een hoofdscheidsrechter/- tijdwaarnemer, boven water en twee scheidsrechters in het bassin die echter aan het wateroppvervlak blijven- De wedstrijdduur is twee maal tien minuten met een rust pauze van drie -minuten, waarna van speelheift wordt gewisseld. De demonstratie wedstrijd wordt gespeeld tussen 's avonds half tien en half elf. Schiedam/'Vlaardin- gen Slechts een magere oogst voor de waterwegclubs. Vlaardingen en ODI konden tot winst komen. Oran je Nassau, Spirit en Maassluis moesten genoegen nemen met een nederlaag. VLAARDINGEN- DKC 8-7 In een spannend duel hebben Vlaardingen en DEC het publiek tot de laatste minuut aan hun plaats gebon den omdat pas bij het laatste fluitsignaal de definitieve winnaar bekend was. Dat was tot de geruststelling van het Vlaardingse publiek de plaatselij ke favoriet Men gaf weinig toe en behoudens een tien minuten in de eerste helft hield men elkaar in evenwicht Vlaardingen opende de sco re, toen Carla van der Vooren onverwacht vrij kwam en rustig kon aan leggen, 1-0. DKC ant woordde van ver, 1-1. Via een strafworp werd het zelfs 1-2, maar uit een identieke situatie zorgde Martin Kohn voor 2-2. DKC profiteerde van een moeilijke periode in de Vlaardingse aanval en scoorde 2-3- Maar toen nam Vlaardin gen het initiatief, hetgeen de basis werd voor de uiteindelijke overwin ning. De 2-3 werd omge bogen in een 7-3 voor sprong door treffers van Rien Roozendaal (2), Di- neke Boutkan, Wim Blo kland en Harry Brouwer. DKC deed in de slotfase van de eerste helft ver woedde pogingen om dichterbij te komen en forceerde twee strafwor- pen. Slechts één benutte men; 7-4. In de tweede helft begon nen beide teams zeer fel en kregen evenveel kan sen. Om beurten scoorde men, 7-5 en 8-5 werd het door Carla van der Voor- en. Het werd zelfs 8-6 uit een strafworp. Toen begon het pas echt te spannen voor Vlaardin gen, want DKC viel fel aan en Vlaardingen had steeds meer moeite om DKC af te stoppen. De thuisploeg had geluk dat DKC roekeloos aanviel en weinig overleg in zijn aanvallen bracht Het werd 2elfs 8-7, toen men wel geluk had, DKC rook een gelijkspel en zette fel door. Maar met veel ge luk kon Vlaardingen het karwei klaren. Er ging een zucht van ver lichting, toen de scheids rechter voor de laatste maal blies, 2owel bij de Vlaardingenspeelsters en -spelers als wel bij het talrijke publiek, dat tot de laatste seconde op de tribune aan hun bank werd gekluisterd. SPIRIT-ODI 1-6 Spirit heeft geen kans ge- zien ODI van winst af te houden. Tot de korf luk ten de combinaties goed, maar de afwerking ervan met een doeltreffend schot lukte niet. Spirit had vooral veel moei te met het afstoppen van de QDI-dames. ODI had geen moeite met het sco ren en ging de rust in met een 3-0 voorsprong, door Els van 't Hoff, Pe ter Vink en Ellie van der Lee. Na rust bleef ODI het spel controleren en kon uitlo pen naar een 6-1 eind stand. Leo Vermey redde de eer voor Spirit met een afstandstreffer. Voor ODI scoorden: Ellie van der Lee en Els van 't Hoff (2x), Spirit moest halverwege de wedstrijd één van de da mes missen. Lïa van Leeuwen scheurde haar enkelbanden, en moest vervangen worden door Angeline Verburg. Weidevogels één van de dieptepunten uit de laat ste mierocompetities. Het kreeg een korfballes en had niets te vertellen tegen Weidevogels. De Bleiswijkers overheer sten op alle fronten en kwamen gemakkelijk tot scoren, omdat bij Maas sluis niets lukte. In het begin had Weidevo gels het geluk, dat Maas sluis, onwennig op de gladde vloer van de Ener giehal, moeilijk op de been kon blijven en daar door verdedigend snel uit balans gebracht kon wor den, Binnen vijf minuten keek Maassluis tegen een 3-0 achterstand aan. Maassluis stortte ineen en. keek bij rust tegen een 8-1 achterstand aan. René de Vries zorgde voor de Maassluise treffer. In de tweede helft probeer de Maassluis nog wel wat positiefs te doen en open de de score via Rob Koe voet, 8-2. Maar daarna nam Weidevogels direkt weer het initiatief over en kon gemakkelijk de score opvoeren. Dit alles mede dankzij een zich machte loop verwerend Maas sluis, dat geen enkeel greintje geluk had. Rob Koevoet zorgde voor de derde en laatste Maas sluise treffer, dat bete kende 10-3. In de slotfase scoorde Wei devogels nog driemaal, 14-3, Dit werd de eind stand in een wedstrijd, waarin Maassluis voÜe- 'dig van slag af was en ver beneden het kunnen speelde. KWIEK-ORANJE NASSAU 9-8 Tot een kwartier voor tijd leek Oranje Nassau voor een sensatie te gaan zor gen en Kwiek met een forse nederlaag naar huis te storen. Oranje Nassau stond met 74 voor, maar toen kwam er een dramatische wen ding in het spel en het noodlot sloeg toe. Nassau gaf Kwiek iets te veel vrijheid en de Rotter dammers hadden niet meer nodig. Het slot was spannend. Kwiek won, zij het fortuinlijk, met 9-8. Oranje Nassau begon ver rassend en opende de score via Ton Sluimer en Mart Romers. Onmiddel lijk volgde het antwoord van Kwiek, 2-2. Tot na de pauze scoorden beide partijen wisselend. Oran je Nassau ging de rust in met een kleine 5-3 voor sprong. De doelpunten kwamen van Theo van Veelen, Peter van Brand wijk en Mart Romers. Na de hervatting pakte Oranje Nassau de za ken stevig aan en Kwiek kwam op 7-4 te staan via treffers van Ton Sluimer en Theo van Veelen. Onbegrijpelijk was de metamorfose in het laatste kwartier. Had Oranje Nassau in de daarvoor liggende pe riode het spel onder controle, nu onl het hen. Kwiek kansen en het verde deze direkt. Het werd gelijk, 7-7, en men ging gelijk door naar 9-7. Steeds kreeg Kwiek ruimte om het eigen spel te spelen en de Vlaardingse defen sie- werd soms to taal uit elkaar ge rukt. Mart Romers zorgde toch nog voor 9-8, maar echt gevaar liep Kwiek niet meer. Vooral omdat Oranje Nas sau aanvallend te gehaast speelde. Kwiek won zo, toch nog onverwachts, de wedstrijd. Maasland Ondanks een ruim lijkende 6—2 overwin ning heeft het korfbalteam, ODO het in de thuiswed strijd tegen Emma erg' moeilijk gehad. Pas diep in de tweede helft wist ODO de 3—2 voorsprong verder uit te breiden en de punten veilig te stellen. Hetgeen een kostbare overwinning voor ODO bleek, daar naas te concurrent O ND O ver loor van ODS. Met vier pun ten voorsprong nu is ODO hard op weg naar het kam pioenschap. Emma had de laatste vier wedstrijden niet meer verlo ren, en was ook van plan tegen ODO een goed resul taat te behalen. Dat gebeur de soms wel met behulp van overtredingen, die naarmate bleek dat de arbiter veel toe liet, steeds grover werden. De ODO-aanval probeerde het daarom met verre schoten, die voor alsnog niet zuiver gericht waren. Pas kort voor de rust opende Arie v.d. Din gen de score (1—0), even la ter gevolgd door Riet v.d. Bogert (2 -0). Na de vakwis- seling draaide ODO beter, hetgeen via Martin Boschma tot uitdrukking werd ge bracht: 3—0. Een foutje in de O DO-defensie gaf Emma de gelegenheid de ruststand op 3—1 te brengen. In de tweede helft hadden de afstandsschoten van ODO aanvankelijk ook weinig re sultaat. De niet gevaarlijke Emma-aanval kreeg weinig scoringskansen, maar uit één daarvan werd het toch 3-2. Vlak daarop zorgde Kees van der Kooy voor 4—2, - 2, waarop ODO de resterende minuten op zeker ging spelen. Deson danks werden er nog enkele goede kansen gecreëerd, waaruit Kees van de Vaart en Martin Boschma de stand toch nog een ruimer aan zicht gaven: 6—2. Schiedam/VIaardingen In de Olympiahal In Maassluis spelen van avond de korfbalteams van het Schiedamse ODI en Maassluis tegen el kaar. ODI, dat dit week einde met ruim verschil van Spirit won, ontmoet in Maassluis een tegen stander die tracht de on derste plaats te verlaten. De wedstrijd begint om negen uur. SSC Harga en Succes komen morgenavond in actie. In de Schiedamse sporthal Mar griet speelt Harga om 20.25 uur tegen het eveneens laag geklasseerde Leidse Pemix. Interessante bijkomstigheid is dat beide ploegen w/orden getraind door Roel Evenblij. Succes, dat eveneens in de sporthal Margriet in actie komt, treedt aan tegen Sa- gitta. Verlies betekent voor de Schiedammers dat rij zich als uitgeschakeld kun nen beschouwen voor de ti tel, terwijl ook Sagitta voor zijn laatste kans gaat strij den. De wedstrijd begint om 21.30 uur. Vlaardingen De clubstrijd op de wisselslag persoonlijk kende bij de Vlaardingse Zwem Club vrijdagavond veertig deelnemers. Allen boven de twaalf jaar. Goede lijden waren er onder ande re van Anneke van der En- de, Karin Nieuwstraten, Pe ter Jonkman en bij de heren Rob de Gier. Zaterdag 14 februari vinden de finales plaats in het Kolpabad, waarbij dan tevens de fami lie-estafettes worden gehou den. Uitslagen: Meisjes '62/'63: I- Anneke van der Ende 2.41.3, 2. Irma Voorham 2.45.7, 3. Marian But 2.50. Meisjes '60/'61: 1. Karin Nieuwstra ten 2.38.6, 2. Joke van Vliet 2.47.5, 3. Irene van der Laan 2.48. Dames: 1. Yvonne van Heyst 2.39.9, 2, Wüma Fors 2.59, 3. Els Nieustraten 3.03.1. Jongens '62rfi3: 1. Marcel Blomsteel 2.49.6, 2. Marcel de Gier 3.00.6, 3. Hugo van Santbrink 3.03.9. Jongens '60/'61; 1. Peter - Jonkman 2.41.4, 2. Peter Bekkering 2.52, 3. Michel 3.03.5

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4