Zwaluwen komt klasse tekort Receptie Sunlight in het teken van nieuw sportpark i NOAD: VERBAAST OPNIEUW Cees Verdam houdt HBSS op „klein59 verlies Bondsvlag Joke Leysenaar inspireert DWS voor gouden jubilaris Frans de Kruis: „Doelpunten vallen ongelukkig" Schiedammers aanvallend ondermaats WIK nog nel naast Wilton afelllIplfefk Nuttige winst De Korenbeurs MAANDAG 26 JANUAKI 1976 4 Spakenburg Geen grandioos feest dit keer voor Zwalu wen. Daarvoor was de 6-0 nederlaag tegen IJsselmeer- vogels toch wel te groot. Vandaar ook algehele teleur stelling. Dat er verschil in klasse zou zijn was natuur lijk wel te verwachten. Maar dat het zo groot zou zijn, nee NERVEUS dat zat er toch niet in. „Die eerste doelpunten hebben ons de das omgedaan", meende een teleurge stelde trainer Frans de Kruis, „vooral dat derde doelpunt, vlak na rust, viel op een erg ongelukkig moment. Maar goed, er is niets aan te doen. En ik moet wel bekennen dat we toch wel onder ons kunnen hebben gespeeld". Eerlijk gezegd viel bet allemaal ook wel mee. Goed, het werd 6-0, maar een debficle werd het toch zeker niet. Want Zwaluwen had wel degelijk te' maken met een vijandig gezinde Vrouwe Fortuna. En IJsse lm eervo gels „mazzelde" op de momenten dat een doelpunt broodnodig was. Want in de eerste helft vielen binnen vijf minuten twee treffers (de 3e en de 6e minuut) en twee minuten na rust viel de definitieve genadeklap voor Zwaluwen toen Jaan de Graaf er 3-C van maakte. Dat was zeker in de eerste helft het geval. De Vlaardingse équipe speelde nerveus en met teveel ontzag voor de naam van de tegenstander. Frans de Kruis: „Ja, die naam deed ons wel wat En toch is het wel vreemd want we kwamen hier echt naartoe met de gedachte dat we ons niet weg zouden laten spelen. Het is alleen niet zo best gelukt". Van die nervositeit had de verdediging de meeste last Met name doelman Aad Boers en Kees Broos hadden het niet gemakkelijk. Oorzaak daarvan was uiteraard ook de snelle voor sprong voor de Sportploeg van het Jaar. Want de wedstrijd was nog geen drie minuten oud toen Jan Zwaan een slimme pass afgaf aan afmaker Jaan de Graaf hetgeen 1-0 betekende. Kort daarna was het weer een De Graaf (hoe kan het ook anders?) die voor 2-0 zorgde. En ook toen ging de Zwa luwen-defensie niet vrijuit. door Martijn Verwaai jen HERINNERING Toch was het de grote verdienste van Zwaluwen dat ze zich in die periode niet lieten overklassen. Sterker nog, halverwege de eerste helft konden de mannen van Frans de Kruis zelfs even het middenveld pakken. En ont stonden er kansen voor Ernst Kegel en Hugo Sluimer, En toen ook kwa men de herinneringen aan het duel tegen SHO. Alleen met dat verschil dat IJssel meer vogels wel over een sterke verdediging beschikt En toen die fatale minuut na rust. De gave technicus Jan Vedder brak op links door en gaf een scherpe voorzet Aad Boers tastte mis en de altijd attente Jaan de Graaf hoefde maar in te tikken. Het betekende meteen het einde van het Vlaardingse verzet. Zelfs de stuwende kracht Leen Pijp ers raakte uit zijn doen. GELUK Nadat Jos Buitelaar geblesseerd het ■veld moest verlaten en vervangen werd door Frans de Graaf ging het bij de Vogels pas goed lopen. Toen ook ging vooral Jan Vedder de door Henk Nentjes geboden ruimte benut ten. Het werd na 25 minuten dan ook 4-0 door Henk de Graaf en 5-0 door toedoen van Arthur van der Berg. Geen echte defensie-fouten, geeo ge brek aan conditie bij Zwaluwen maar gewoon het verschil in klasse en geluk. En toen Jan Vedder er zelfs 6-0 van maakte kon het In kleder dracht gestoken publiek toch nog tevreden naar huis terugke ren. En kon Frans de Kruis zeg gen: „Ze draaiden wel op volle toeren. Eerlijk gezegd had ik dat niet helemaal verwacht. IJssel- meervogels speelde erg sterk maar het was ook wel zo dat alles lukte. En bij ons niet. Of deze grote nederlaag van invloed kan zijn op de prestaties in de competitie? Ik weet wel zeker van niet. We gaan gewoon verder en tenslotte zijn we niet echt" weggespeeld. Zij waren gewoon te sterk voor ons". Rijnsburg Vanuit een besneeuwd Schiedam vertrok HBSS zater dag met de bus naar Rijnsburg waar van sneeuw niets te bespeuren viel en de zon de hele middag zijn uiterste best stond te doen het voetbalduel zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Voor het talrijke publiek uit Rijnsburrg is het daarin volledig geslaagd vooral omdat bij het eindsignaal van de Voorburgse scheidsrechter .Korstanje het scorebord een 2—0 overwinning voor „De Boys" te zien gaf. Een overwinning die verdiend was en zou de Schiedam- se doelman Cees Verdam niet in zo'n uitstekende vorm verkeerd hebben dan was de score zeker nog veel hoger uitgevallen. HBSS had echter wel het nadeel behalve tegen een sterk Rijns- burgse Boys te moeten voetbal len, ook de scheidsrechter al leen maar in het voordeel van de thuisclub floot. Zo sterk zelfs dat van de tribune een luid gelach opging toen Martin Meyer, die alleen in het straf schopgebied was doorgebroken, finaal op zijn gezicht werd ge legd en de scheidsrechter niet eens voor een overtreding floot. Al met al dus een handicap voor HBSS dat steeds weer met de vreemdste beslissingen werd geconfronteerd, doch dat op voetbalgebïed duidelijk zijn meerdere in Hijnsburgse Boys moest erkennen. Trainer Szalay had in eerste instantie gekozen voor een tweemans voorhoede, bestaande uit Martin Meyer en Wim Houtman, doch de eerste helft bleek duidelijk dat HBSS op aanvallend gebied hoege naamd niets klaar speelde. Ter wijl achterhoede en middenveld de handen vol hadden om de1 aanvallen van de Rijnsburgers op te vangen. Na tien minuten was het voor de eerste keer raak. Piet Haasnoot was in een lange rush over zijn eigen be nen gestruikeld, doch de scheidsrechter zag hier een vrije trap op de rand van het strafschopgebied in. Een kort tikje van Anne Ouwersloot op good-old" Leo Pluimgraaff deed de bal over de muur en in de uiterste hoek belanden: 1—0. Rijnsburgse Boys ging door en op soms miraculeuze wijze wist Cees Verdam zijn doel schoon te houden. WISSELS Met uitzondering van enkele „plaagstootjes" wist HBSS geen gevaar te stichten voor het doel van keeper Jan Kuivenhoven behalve één keer, toen HBSS op de rand van het strafschop gebied een vrije trap mocht ne men en Martin een „lobje" over de muur gal waarna de bal via de rug van Bas van de Berg over het doe! ging. Na rust een omzetting in de ploeg van HBSS: trainer Szalay offerde middenvelder Cor Heeze op om Wim van West als voorhoede speler wat meer het accent op de aanval te laten leggen. De wedstrijd was echter nog maar nauwelijks een halve minuut oud of Rijnsburgse Boys teken de zijn tweede doelpunt aan. Een aarzeling van Martin Meyer, die op de achterlijn de bal was komen halen, strafte Bas van de Berg resoluut af. Een beke ken voorzetje op maat was het gevolg, waarna de toestormen de Gert Ouwersloot hard uit haalde en de bal als een bom achter Cees Verdam in het net sloeg: 2—0. HBSS trachtte wel meer de aanval te zoeken en was beslist gevaarlijker dan in de eerste helft Het was vooral Martin Meyer die nog wel enke le gevaarlijke akties ondernam waardoor de Rijnsburgse ach terhoede in problemen kwam. Toen echter de schefdsrechter een zuivere handsbal in het strafschopgebied van "Wim Kui venhoven ook nog nonchalant wegwuifde, gaf HBSS zich dui delijk gewonnen en voetbalde het de resterende minuten van de wedstrijd ^verder als een nummer uit Jan Bijloo, het Sunlight-bestuur en de RVB-vlag. Balbezit voor DWS. Weer staat Northa machteloos. Vlaardingen Het gouden Sunlight kijkt de tweede halve eeuw nog mistig tegemoet. De vereniging weet, sinds het in mei '74 van het bedrijf werd ontkoppeld, nog steeds niet waar haar bestaan zal worden voortgezet. Ook zaterdag, tijdens de jubileumreceptie, werd de vereniging ook maar niet één tipje wijzer. „We zijn bezig met plannen voor sport en recreatie", aldus de namens het gemeentebe stuur aanwezige burgemeester Wim Kieboom. „Nieuwe sportvel den heb ik nog niet op zak". Vlaardings eerste burger wenste Sunlight desondanks bij voorbaat een zonnige toe komst, waarover ook Dick van der Snoek namens de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie weinig wist te onthullen. „We zullen psoitief voor uw streven vechten.", zo beloofde Van der Snoek. „Er is echter een urgentielijst, waarop Sunlight na Vlaardingen de tweede plaats inneemt". Voorzitter Ab Schotel wees zijn gehoor na een terugblik op de noodzaak van een eigen terrein en accommodatie. „We hebben hier. vijftig jaar de sport gediend. Sunlight heeft nu recht op een eigen plaats in Vlaardin gen", zo meende hij. „Het Sunlight anno 1976 is er klaar voor. Het wachten is nu op de gemeente" Holy-Nord of de Broekpolder lijken de meest aangewezen plaatsen voor een nieuwe spor taccommodatie. Ir» voorbereidende gesprek ken met wethouder Rien Bovenberg was ook al gedacht in de richting van Holy- Noord. „De eerste mensen wonen daar al, zodat een sportaccommodatie daar steeds noodzakelijker zal worden", aluds voorzitter Schotel. Overigens is de plaats waar Sun light zich kan gaan vestigen, niet het be langrijkste. Ergens in Vlaardingen, als het maar niet te lang gaat duren. Sunlight is nu los van het bedrijf en wil nu in een eigen omgeving geheel zelfstandig verder gaan. De jubilerende vereniging werd verder toegesproken door Jan Bijloo, voorzitter van de KNVB, afd. Rotterdam. Ook Bijloo be kende dat hij uit de woorden van burgemeester Kieboom niets over de nieuwe toekomst voor Sunlight kon vinden. Hij overhandigde voor de nieuw bouw niettemin toch ai vast de bondsvlag. Schiedam De handbaldames van DWS hebben van zich doen spreken door het Noordwijkerhoutse Nort ha de volle winst af te nemen. DWS had na lange tijd Joke Leysenaar weer in haar midden, die met haar afgemeten schoten de Schiedamse aanval weer inhoud gaf. In de eerste helft zag het er nog naar uit dat de DWS-ploeg de winst niet zon gaan pakken, toen Northa de ruststand op 4-5 bepaalde. Na rust liep Northa uit naar 4-6, maar de druk van DWS werd steeds groter en toen Ingrid Korporaal met een strafworp de stand in evenwicht bracht, was het met de opponente gedaan. Een treffer van Ellie Viergever en twee fraaie schoten van Nel Grandazzi brachten DWS een 9-7 overwinning. leum wordt in mei besloten met toernooien voor ale elftallen, terwijl het eerste team een spe ciale jubileum wedstrijd tegen een geheim te houden tegen stander gaat spelen. Gefeliciteerd, Suntight-praeses Ab Schotel wordt alweer de hand gedrukt. Minder florissant verging het de heren van DWS, die bezoek hadden van het Haagse AHC- Vooral in de eerste helft ging het bijzonder slecht in de DWS- verdedïging, die bij herhaling te Iaat uitstapte waardoor de aanval van AHC met haar veelal lange spelers alle ruimte kreeg en de ruststand op 7-11 bepaalde. Na rust verging het DWS iets beter, maar toen liet het diverse malen een strafworp onbenut, waaruit AHC alle moed putte en met niet minder dan 12-27 zegevierde. Hadden de dames van UVG de laatste weken een opgaande lijn, tegen het Sterke HVS uit Stompwijk heeft het toch moe ten afhaken. Vooral verdedi gend had UVG nogal wat pro blemen, wat de 15-7 nederlaag in de hand werkte. Weinig pro blemen waren er voor de da mes van KVK tegen stadgenote Wilton 2, HVK startte duidelijk op zekerheid met een 4-2-verde- diging, maar kwam desondanks toch met een 5-0 voorsprong, die het voor de rust uitbouwde tot 10-0. In de tweede helft nam Wilton wat meer risico's, maar had toch te weinig inhoud om een 19-3 nederlaag te ontgaan. Het door blessures geplaagde HVK-herenteam heeft de han den vol gehad met het Rotter damse Atomium 2, dat al vrij snel een 04 voorsprong op bouwde. HVK trachtte hierin verandering te brengen, maar keek met de rust toch tegen een 3-6 achterstand aan. In de tweede helft vergrootte Ato mium haar voorsprong tot 4-IC, vooreer HVK tot doeltreffende tegenaanvallen kwam, maar desondanks een 9-11 nederlaag niet kon voorkomen. De dames van WIK hadden tegen Wilton uit Schiedam een heel moeilijke start en keken al spoedig tegen een 0-3 achter stand aan. Geleidelijk aan kwam er meer schotkracht bij WIK, dat het spel-in handen nam en de achterstand voor rust verkleinde tot 2-3. In de tweede helft kwam de ver dediging van WIK beter op dreef, maar kon niet voorko men dat Wilton uitliep naar 3-5. Een fel aanvallend WIK drong Wilton steeds meer in de defen sie en bracht op de valreep de eindstand op 6-5. De herenontmoeting WIK-Unitas 2 was een goed gelijk opgaande strijd met een wat erg fors optredende Unitas-ploeg. Alles bleef echter binnen de perken door het uitstekende optreden van arbiter Schnijders. Het werd een vrij snelle wedstrijd, waarin WIK technisch iets meer inhoud vertoonde en met de rust een krappe 8-7 voorsprong had. In de tweede helft kreeg Wik meer greep op het spel, vooral door het uitstekende werk van Jan Vredenbrecht in de aanval, waardoor het een 12-8 overwin ning behaalde, De dames van Hollandiaan heb ben het heel moeilijk gehad met het Rotterdamse De Meeuwen, dat steeds beter op dreef gaat komen en een uitstekende te genstandster bleek te zijn. Hol landiaan kwam tot een 0-2 voorsprong door treffers van Yvonne van Zeilen en Merie Beek, maar moest hierna verde digend sterk optreden om de aanval van De Meeuwen te stoppen wat een 3-3 stand bij de rust tot gevolg had. Een strafworp, direkt na rust, bete kende 3-4, maar weer kwam Meeuwen terug en bracht de zaken in evenwicht 1 Verder spraken tijdens de druk bezochte receptie nog directeur C, C. Losecaat-Vermeer, voor zitter Jan van Zelm van HVO, de wat later gearriveerde wet houder Rien Bovenberg, Henk Kanshuize» van de Sunlight- personeelsvereniging, perso neelsvereniging, en Jan Rem merswaal, voorzitter van RKWIK, namens de Vlaardin- gense voetbalverenigingen. Remmerswaal kwam met een zeer origineel kado voor de dag, dat daadwerkelijk in de rich ting van een nieuw complex wees. Hij overhandigde name lijk een kist met graszoden, het geen niet zonder hilariteit ge beurde. FEEST 's Avonds vierde Sunlight het vijftigjarig bestaan met een groot feest in het paviljoen. Bij die gelegenheid kregen drie le den wegens vijftienjarig lid maatschap de bronzen vereni- gingsspeld uitgereikt. Het jubi- Schiedam Knappe prestaties van de teams in Waterweg'- Noord, het afgelopen week end in de tafeltenniscompeti- tie. De vier standaard teams van De Korenbeurs, NOAD, Bowling Maassluis en Radio Molenaar wonnen allen. De meest nuttige overwinning was voor De Korenbeurs, dat in het verre Groningen Mid- stars onderaan hield in de ereklasse. De meest verras sende overwinning was die van NOAD, dat uitstekend debuteert in de hoofdklasse. BM TOG en Radio Molenaar zijn na twee wedstrijden trou wens ook nog zonder punten verlies. De Korenbeurs leek in Middelsfum te gen debutant Midstars aanvankelijk gemakkelijk te gaan winnen. Immers, na vijf partijen hadden de Schiedam mers al een 41 voorsprong geno men. Toen echter besloot Midstars wat terug te doen, middels het ontre gelen van de wedstrijd, In de partij lussen Hans van den Broek en Jan Vlieg ontstond een incident, dat De Korenbeurs toch nog in moei lijkheden zou brengen. De Groninger verleidde de snel serverende Van den Broek met zijn herhaalde „let" tot irritatie. Arbiter Schilder bestrafte Vlieg echter niet De wedstrijd liep wat uit de hand, maar na veel gedis cussieer maakte Van den Broek de partij in drieën toch winnend af: 5—1. Even was De Korenbeurs toch van slag af, en Midstars haalde tot 5—3 op. Hans Lingen echter stelde in de voor laatste partij weer orde op zaken (5—3), zodat het verlies in de laatste' partij niet meer van belang was: 6—4. Hans Lingen bleef ongeslagen, Hans van den Broek won tweemaal en de; meest door het incident aangesproken' en licht aan de arm geblesseerde Pe ter van den Broek won geen partij. Lingen en Hans van den Broek won nen tevens het dubbel. In de promotie-hoofdklasse kwam De Korenbeurs 2 tot de eerste winst. In en tegen Heerlen werd met 3—7 ge- wonnen. Jan Landsbergen 3x, Jan Simons 2x, Johan Buyk lx en het gewonnen dubbel Landsbergen/Si- mons brachten de punten mee. NOAD Ook de tweede partij van NOAD in de hoofdklasse betekende winst In De Korenbeurs werd met 6—4 van Irene gewonnen. Opnieuw was Fred Clarijs bij de Schiedammers de grote man, want hij scoorde weer een hattrick. Dick de Vaal scoorde tweemaal en Peter van Wijk zorgde er met zijn gewonnen partij voor dat de punten net thuis bleven. Overigens heeft NOAD zeer lang tegen een dreigende nederlaag aangekeken. Na het verloren dubbel leidde Irene met 1—3 omdat alleen Fred Clarijs zijn eerste partij wist te winnen. NOAD haalde wel op tol 3—2, maar Irene kwam opnieuw aan de leiding:. 3-4. Toen echter verloren de Schiedammers geen partij meer. Fred Clarijs zorgde voor 4—4, Peter van Wijk voor 5—4, en Dick de Vaal voor 6—4. Die laatste partij verliep overigens niet zonder spanning: 14—21,27—25 en 21—15. Ook de dames van NOAD bleven op het goede spoor. Thuis tegen BJS werd het een 6—4 overwinning. Els Clarijs zorgde voor een hattrick, Jac queline van de Water en Erica Dries wonnen beiden eenmaal, terwijl ook het dubbel werd gewonnen. BM TOG Bowling Maassluis TOG is in de over gangsklasse na twee wedstrijden tot nu toe ongenaakbaar. Na een 9—1 winst, werd het zaterdag in Maassluis tegen St. Aloysius opnieuw een ruime zege; 8—2. Slechts Nico en Frans Capellen verlo ren één partij, beiden van de sterke P. Laere. Wsm van der Poort was echter ongenaakbaar en won wel van Laere: 15—21, 21—19 en 21—19. Het nieuwe dubbel Frans Cspellen-Wim van der Poort bleef in deze competitie nog ongeslagen. Van enige spanning was in deze wedstrijd geen sprake. Van 1—1 liep BM TOG weg tot 8—1, waarna de Zeeuwen pas in de laatste partij tot hun tweede punt kwamen. RADIO MOLENAAR Radio Molenaar speelde tweemaal tegen Elan, zowel voor de beker als voor de competitie. Tweemaal traden de zelfde teams in het strijdperk, waar uit de Vlaardingers met resp. 8—2 en 7—3 duidelijk als sterksten naar vo ren kwamen. Dat betekende het binnenhalen van de beker, waarvan de prijsuitreiking vrijdag plaatsvindt, alsmede het lijst aanvoerderschap in de promotie-over gangsklasse. Hielke Brugts scoorde voor dr- beker driemaal. Hans Jaap Oppenheim en René van Dijk beiden tweemaal. Voor de competitie won het drietal allen twee partijen, terwijl het dubbel Brugts-Van Dijk ongeslagen bleef. Het tweede team was in Krommenie bij Combi kansloos: 1CM).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4