1 Volks tuinders wijzen contract grondhuur af I m M sp p E Slippen troef Vlaardingse agenten hadden dienst9 met Beïmondo ssssbïsbê Vrouw bij ramenlappen overleden Taxi rijdt hond dood IRANT "TSCUlJi Partij panty's ontvreemd Inbrekers actief in Maasland Zeven „kraken" in één klap opgelost DINSDAG 27 JANUARI 1976 Vlaardingen Sneeuw, hagel en ijzel hebben dit weekeinde hun tol geëist. Vele Nederlan ders lijken het gevaar van deze winterse ver schijnselen vergeten te hebben. In Vlaardingen vonden liefst zestien aanrijdingen plaats. In de meeste gevallen ver loren de bestuurders de macht over het stuur en raakte hun voertuig in een slip. Zo ook de 2l-jarige H. ÏL v. d, B. uit CapeUe aan de IJsseL Deze reed zondagavond zijn au to totall loss op rijksweg 20. Bij een inhaalmanoeuvre raakte zijn auto door onbekende oor zaak in een slip. De wagen kwam hierdoor in onzachte aanraking met de vangrail in de middenberm. De wagen kaatste terug en belande in een naast de weg gelegen sloot De onfortuinlijke bestuurder bleef ongeschonden. De Maassluis er D. V. (22) had het zaterdagmorgen tegen half zes ook wat benauwd. Hij glibber de met zijn wagen aan de noordzijde van de Maassluisse- dijk de weg af. De auto kwam ondersteboven beneden aan de dijk terecht De auto werd zwaar beschadigd, de bestuur der in het geheel niet De 24-jarige A. L. P. uit Vlaardin gen had wat te diep in het glaasje gekeken. Hij reed met zijn auto een lantarenpaal de grond uit Met een zwaar be schadigde auto vervolgde hij zijn weg. Later kon proces-ver baal tegen hem worden opge maakt 'Op de Burgemeester Verkadesln- gel was het ook glad. Dat on dervond W. G. (26) zaterdagoch tend even na negen uur. De auto van G. gleed over de weg en ramde een lichtmast Tij dens de glijpartij nam de be stelwagen een verkeersteller mee. De inhoud van de bestel wagen, zuivelproducten, werd vrijwel geheel vernield evenals auto en lichtmast Schiedam Bij het ramenlappen is de 66-jarige mevrouw M. C. van Gils-Nolten dit weekeinde aan het Lisztplein overleden. In het trappenhuis voor haar wo ning viel de vrouw plotseling achterover. De doodsoorzaak is een hartinfarct Vermoedelijk heeft de vrouw zich bij het ramenlappen teveel ingespan nen. Schiedam In de Nieuwe Maas straat heeft de 46-jarige taxi chauffeur P. W. een Duitse her dershond aangereden. Het ongeveer vier jaar oude dier moest door een dierenarts met een spuitje worden afgemaakt. De eigenaar van de hond met een bruine halsband is nog onbe kend. JBelevenis in de Twee Vlaar dingse „film sterren" van het politie korps: rechts De Ruyter, links Beekman. om keuken film .-ir-Ch I. £~ï:-£l! -Arv ■wij VISeL^ tegenstelling tot wat je in allerlei kunnen lezen, venden wij Jean-Fani erS sympathiek. De agenten van het POktiekorps hebben vorige week tijdens de vau L Alpagueur' erg plezierig met de Franse ster samengewerkt Daarom, zegt agent Leen de „willen we het beeld van een nukkige en ?itae/£fereSSferile t?jll!londo even recht zetten. Wij h/hfclm e draaidag aan Beïmondo voorgesteld, het IL kS-r 8datP,??-J£ gemaakt en daarna was rLfmenr i -.V Jcn van ons tegenkwam: va' 5e,B En 00k met de andere leden van de cast was de samenwerking ronduit prima". De „sterren" nog eenmaal in actie- bijna echt is,„ dit keer voor onze fotograaf. Een arrestatie die Schiedam Uit een vrachtwagen aan de 's-Gravelandseweg heb ben onbekenden in het week einde een partij van zestig pan ty's en wat eetwaren gestolen. Het hangslot van de geparkeerde wagen werd voor deze diefstal geforceerd. Bij het hoofdbu reau van politie heeft de 49-jari- ge chauffeur G. B. aangifte ge daan. Serie nette inbraken in Nieuwland Schiedam In enkele uren tijds hebben inbrekers kort voor het weekeinde tien winkels in de1 wijk Nieuwland bezocht In to taal maakten zij voor ongeveer 1400 gulden aan contant geld en rookwaren buit In alle gevallen heeft men om binnen te komen de ruit van de voordeur netjes gaaf uit de sponningen gelicht De braakschade bleef hierdoor beperkt Aan de Troelstralaan bezochten de daders twee winkels. Een drogisterij miste hierna 45 gul den en een paar zegelboekjes ter waarde van 50 gulden. Uit oen levensmiddelenzaak ver dween voor 730 gulden aan con tanten en rookwaar. Aan het Dr. Wibautplein werden drie winkels geplunderd. Uit een speelgoedzaak werd 106 gulden meegenomen. Bij een drogisterij stalen de inbrekers 50 gulden. In een levensmidde lenzaak ving men echter bot Er was niets in kas. Dat was ook het geval bij een dam es kapsalon en een snack bar aan de Mgr. Nolenslaan. Bij pen levensmiddelenzaak aan die straat had men meer geluk. Daar vonden de inbrekers 185 gulden en voor 250 gulden aan rookwaar. Bij een automatenhandel aan de Parkweg kwam men echter weer voor niets. Iets dat weer werd goedgemaakt door een In braak bij een autobedrijf aan de VGravelandseweg waar ten slotte 80 gulden werd ont- Omdat de hele filmploeg Engels sprak, waren er geen taalpro blemen. Het enige wat de dui delijkheid niet in de hand werk te was dat er van te voren in het geheel geen instructies wa ren over de scènes waarin gefi gureerd moest worden. De meeste agenten hadden trou wens pas een dag van tevoren gehoord, dat ze de volgende dag om half regen aan de Maasboulevard moesten aantre den om een arrestatie zo realis tisch mogelijk in scène te zet ten. Maar dat werd waarschijn lijk met opzet gedaan om een zo groot mogelijk realisme te bereiken. Op dat „realisme" heeft recher cheur Alex Beekman trouwens nog wel enige kritiek. „Je zou je natuurlijk af kunnen vragen in hoeverre de werkelijkheid wordt benaderd als je de aan houding van twee ongewapende drugsmokkelaars door agenten met getrokken pistolen laat plaatsvinden. Maar de opzet een bliksemaktie bij het oprol len van een drugsmokkelbende in beeld te zetten vond ik dan toch wel geslaagd". Die revolvers waren trouwens al- lemaal echt; dienstwapens. We! allemaal ontladen natuurlijk. Men wilde niet het risico lopen dat iemand in het vuur van het spel de zekering zou overhalen, met alle gevolgen van dien. Maar wat de agenten wel als vervelend beschouwden; regis seur Philippe Labro had erop gestaan dat er schouderholsters moesten worden gedragen. „Dat rijn ontzettend onprakti sche dingen, die wij zelf al ja ren lang niet meer gebruiken! Verder waren er eigenlijk geen eisen aan de kleding gesteld. De rechercheurs hadden voor alle zekerheid maar de beroemde trenchcoats la Kojak meege nomen, maar die bleken achter af helemaal niet nodig te rijn. Wel stelde Labro als els, dat de rechercheurs de volgende dag in precies de zelfde kleding moesten verschijnen. „U gaat nu naar huis, kleedt rich hele maal mt, hangt de kleren in een kast en doet deze daarna op slot. Morgen doet U dan precies dezelfde kleren aan", had de regisseur als opdracht gegeven. „Die man beschikte werkelijk over een fotografisch geheugen. Ik werd de volgende dag van top tot teen door hem gemon sterd en mijn kleren werden afgecheckt, zelfs mijn sokken werden gecontroleerd. Dat wa ren trouwens de zelfde die ik nu aaheb", vertelt rechercheur Beekman, de broekspijpen op tillend en een paar modieuze beige ankiets tonend. Tekst Overigens leverde de uit te spre ken tekst geen problemen op Rechercheur Beekman diende in een taxi gezeten de magische woorden „OK" uit te spreken in een in de revers van rijn jas verborgen microfoontje. Bij de aanhoudingsscène, waar de ne gen agenten verstopt in een melkwagentje, een taxi en een Amerikaanse Sedan uit hun respectievelijke vervoersmidde len moeten springen, dienden allerlei realistische kreten te worden geslaakt Die werden aan de fantasie van het politie korps overgelaten. Ze varieer den dan ook van „Halt, dit is een arrestatie"; „Gooi uw wa pens weg" tot een meer beza digd „Rustig blijven! Allemaal Geen probleem, want alle tek sten werden „droog" gesproken en worden later door acteurs ingesproken. „Bijzonder natuurgetrouw werd ook de aanhouding van de handlangster van de smokke laars gespeeld door Belmondo's vriendin Laura An to nielli in beeld gebracht", aldus de agen ten. De drugsmokkelaarster, die onder een ogenschijnlijk zwangere buik een pakket ver dovende middelen verbergt werd overweldigd door agente Mieke Gerritsen. „In ons dage lijks werk is het namelijk ook gebruikelijk, dat de arrestatie van een vrouw door een vrou welijke collega gedaan wordt Dat pakket verdovende middelen bestong uit zakjes instant cho cola die door de agenten die niet meespeelden in de scène keurig in zakjes was afgepast. Tot drie keer toe konden ze rich met dit werkje bezighou den, omdat Beïmondo volgens het script de heroinebuik moest opensnijden en deze scene tot in den treure moest worden herhaald. De draaidag werd be sloten met de opname van Beï mondo die met de buit in een gereedliggende boot (van de ri vierpolitie) verdwijnt, nieuwe avonturen tegemoet „Eigenlijk beschouwden we het meespelen gewoon als dienst", mijmert agent De Ruyter nog wat na. .Maar het was toch wel een belevenis eens in de keuken van de totstandkoming van een film te kunnen kijken." Schiedam De besturen van de Schiedamse Volk- stumdersveremgingen Vijisluizen en Thurlede heb ben besloten de hun door de gemeente voorgelegde met Strekking yan de grondhuur niet te ondertekenen en hebben daarmee deze contraeten afgewezen. Het nieuwe contract, met een looptijd van tien jaar, voorziet in een rechtstreeks verhuur van tuingronden op de complexen van genoemde vereni- !?ie^DeJ0^aa5de„w«d«n afgesIoten met het del fe AmSjr b™d Van Volkstuinhou- gelijknamige vereniging op Naar ^idtag ELd. CS.? Wjten deiine ran de adviescommissie Volkstuinders in Schiedam: contract niet afgesloten. -o-e-" waj uuu leden geïncasseerde tuinhuur overmaken naar Amsterdam. Vandaar uit kwamen deze gel den bij de gemeente terecht, la de adviescommissie voor volk stuinen is deze driehoeksver houding verschillende keren een punt van discussie ge weest, aangespannen door de vereniging Vijfsluizen. Het stond hier op het standpunt dat het bestuur competent ge- besloot het college van B en W over te gaan tot het afsluiten van nieuwe contracten recht streeks met de besturen van de volks tuind ersvereni gingen, Aanvankelijk dacht Thurlede hier anders over maar legde zich achteraf bij deze beslissing neer. Met dien verstande dat het Algemeen Verbond hierbij als haar adviseur 20u gaan op treden. ge- treden, SSSS£ï M* nieuw, contract van de contracten ais volwaar dig onderhandelingspartner met de gemeente te kunnen op- treden. Verder dat het bekuur nu al zelf rechtstreekse contac ten onderhoudt met de bij de volkstuinen betrokken gemeen- teniet- 4uu procent UÏ..Ï!» buizen TJ«IC UJIJCI1 hepen tussen Amsterdam en de gemeente. Dit leidde bij het in dienen van klachten en verlan gens tot vertraging, iets wat vaak tot misverstanden en frus traties aanleiding gaf. De ver eniging Thurlede dacht er aan vankelijk anders over. opgenomen verhoging van de grondhuur tot 0,47 per m2. in 1977 te brengen op 0,57 moes ten de besturen rich wel ak koord verklaren. Voor dit jaar houdt dit een verhoging in van 400 procent Maasland in Maasland is op twee plaatsen ingebroken, la een woning aan de Meresteijn, waarvan de bewoners niet thuis waren, werd een klein geldbedrag en een aantal siera den vermist. De tot dusver on bekenden kwamen binnen door een achterdeur te forceren. Ook de Nijverheidsschool aan de Huis te Veldelaan heeft onge wenst bezoek gehad De entree werd verkregen door een ruit in te slaan. Hier werd echter niets vermist. Op de parallelweg van rijksweg 20 trof de rijkspolitie vier jon gens aan, die bezig waren een tn goede staat zijnde bromfiets te demonteren. De bromfiets bleek gestolen te zijn. De jon gens, van 15 en 16 jaar, kwa men uit Vlaardingen. kwam evenwel het voorstel om de prijs van de2e grondhuur te koppelen aan het indexcijfer van de gezinsconsumptie. Dit om te voorkomen dat men in. de toekomst wederom wordt geconfronteerd met drastische huurverhogingen. Het voorstel vond instemming bij de advies commissie die het college van B. en W. heeft geadviseerd deze clausule in het huurcontract op te nemen. Dit is evenwel niet gebeurd. In het contract is wel gesteld, dat het college in 1983 de mogelijkheid heeft de grond- huur onbeperkt te verhogen. Het bestuur van Vijfsluizen vindt zulks met juist en weet hierbij zustervereniging Thurlede aan haar rijde. Tegenover hun leden kunnen rij de verantwoording hiervan niet op zich nemen en besloten daarom het contract niet voor akkoord te ondertekenen. Andere wijzigingen in het con tract rijn; Ten eerste dat grote delen van de complexen (z.g. gemeenschapsgronden) voor taan door de leden tuinhouders dienen te worden onderhouden. Tevens komt de afvoer van (containerlvuü voor rekening van de verenigingen. Beide konstenfactoren drukten voor heen op het budget van de dienst gemeentewerken. Deze kostenverhogingen, ingecalcu leerd de te verrichten onder houdswerkzaamheden door ei gen leden, zijn onder druk van het college van B. en W. geac cepteerd. Wel haalden de besturen er door, dat bij eventuele gedeeltelijke of algehele ontruimingen van de complexen, de gemeente zal overgaan tot het schadeloos stellen van de hierbij betrokken huurders van tuintjes. In een schrijven aan het college van B en W is een verzoek gericht de gevraagde clausule alsnog in het contract op te nemen. Vlaardingen De diefstal van geluidsapparatuur ter waarde van zo'n duizend gulden uit een woning uit de Van Heemskerk straat is een Vlaardingse inbre ker noodlottig geworden. De in braak bleek de laatste te rijn uit een reeks van zeven, die de 22-jarige J. R op rijn naam heeft staan. R. begon zijn „carrière" als inbre ker in april vorig jaar, toen hij tot vijf keer töe een café aan het Emous na sluitingstijd „be zocht". Daarbij nam hij in to taal 1200 gulden mee. Zijn in braakmethoden werden er ech ter niet professioneler op, want hij richtte daarbij voor 900 gul den schade aan. Eind oktober verlegde hij zijn werkterrein naar een snackbar aan de Jozef Israëlsstraat Ook daar maakte hij voor honderd gulden brokken, alvorens rijn slag te slaan; 600 gulden. Ten slotte kon hij bij rijn jongste inbraak door de Vlaardingse recherche in de kraag gegreper

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3