Wim de Haan: weer twee Z-H-b okstitels Oranje Nassau helpt ODI een handje Nek-aan-nek-raee tussen MVC en Volley Geslaagde revanche van Juventus Van Sinderen: "Een kleine teleurstelling" Gilles de Rooy te snel Hein Andrea komt routine te kort Vlaardingen bij ADO onderuit Volley '68 in halve finale De dames van Volley '68 houden goed vol. inBomMMMnininn"""mmi i DINSDAG 27 JANUARI 1976 Dizzy krab belt Hein An drea. na de fa tale rechtse hoek van Wim' de Jonge over eind. Na zes ge wonnen partij en betekende het voor da Delftenaar de eerste neder laag. Juventus hield het onge slagen thuisrecord over eind. Schiedam Het eerste he renteam van basketbal- vereniging Juventus speelde een. thuiswed strijd in sporthal Mar griet. ROS/Forcial uit Den Haag. juventus had in de eerste wedstrijd van deze competitie een: kleine nederlaag geleden tegen de Hagenaars en was dan ook uit op re vanche. Dit lukte schitte rend want Juventus be haalde een verduidelij- ke 70—35 overwinning. Direkt in het begin nam Ju ventus het initiatief in han den. ROS/Forcial had het dan ook al gelijk erg moei lijk. In de eerste minuten kon het ten koste van ver schillende persoonlijke fou ten bij blijven, maar Ju ventus liet zich daar niet door intimideren. De Schie dammers bleven met eer» grote inzet spelen en na vijf minuten moesten de Hagenaars afhaken en kon Juventus aan een voor sprong gaan bouwen. Nu kwam ook naar voren dat Juventus als ploeg veel be ter was. ROS/Forcial probeerde met indi viduele akties en ver schieten te scoren, maar dit werd door de Schiedamse zone-verdedi ging goed voorkomen. Juventus speelde ook aanvallend het be kende systeem. Dit ging erg goed en vooral Nico van Putten kon hier goed van profiteren. De rebound was aan beide zij den van bet veld in handen van de Schiedammers. Daar zorgden Wim Cordemans en Rob Mark wel voor. Via 16—9 in de tiende minuut werd de stand in de 15de minuut 24—11 voor Juventus. In deze minuut nam de coach van ROS/Forcial een time out en liet zijn ploeg overgaan op een man-to-manverdediging. Dit le- verde Juventus echter geen en- kele probleem op. Goed combi nerend en met grote inzet spe lend ging Juventus op de rust af. Deze kwam bij de stand 35—15 voor de Schiedammers. Omdat de Hagenaars in de eer ste helft wel erg weinig hadden gescoord verwachtte trainer/- coach Jan Start terecht dat RO S/Forcial nu wel eens wat terug zou gaan doen. Hij begon daar om met een zonepress om de guards van de Hagenaars di rekt onder druk te zetten. Ook dit lukte prima. Na vijf minuten was de stand 43—19. Toen stokte het even bij Juventus. maar ROS/Forcial wist hiervan nauwelijks te pro fiteren. Al gauw scoorde Juventus via Wim Cordemans, Nico van Put ten en Rob Mark er weer lustig op los. Juventus was nu ook op een man-to-man verdediging overgegaan. Hoewel deze verde- digingsvorm voor de Schiedm- mers meestal wel problemen met zich meebrengt Door de inzet, waar heel de ploeg dit keer meespeelde, werden deze problemen echter opgelost In de tiende minuut was de stand 53—25. Jan Start ging nu ook meer wisselen. Juventus bleef ook toen goed draaien. ROS Forcial werd volledig van het veld gespeeld. Jaap Boon en Peter van de Waal gingen zich nu ook met de scores bemoeien, Juventus kon het zich zelfs ver oorloven om de grote inspirator van het team, Wim Cordemans. naar de kant te halen. Het maakte allemaal niet meer uit, ROS/Forcial was een geslagen ploeg. De Hagenaars hadden individueel zeker geen slechte spelers, maar het was echter geen team en dat waren de Schiedammers nu wel. Het kwam dan ook tot uiting in de eindstand van deze wedstrijd; 70-35. Ook in deze wedstrijd trok Juven- tus de overwinning naar zich toe, zodat het ongeslagen thuis- S record nog steeds overeind l_ staat. Topscorers: Wim ,Corde- b mans 17 pnt.~'1 Nico van Putten 16 pnt Rob Mark 10 pnt een aantal beleidszaken van de NBB niet eens was. Nu deze rumoerige periode ook weer achter df rug is komt de Schiedammer mee dogenloos terug. Kwamen, eerder al Johan Duitser (adspirant-midden gewicht) en Roesal Sae2 (nieuwelingen, zwaarwelter) tot de hoogste provinciale eer, gisteravond in het opnieuw uitverkochte Haag se Amicifaa volgden Wim Ver haal en Wim Bok dit duo op waardige wijze. „Met nog troe ven als een Theo CJaassen en een Wim Radings achter de hand ben ik tot nu toe meer dan tevreden", constateerde Wim de Haan content Dit nadat hij eerst Wim Verhaal Den Haag Wim de Haan nam een houding aan als betrof het de normaalste zaak van de wereld. De Schiedamse bokstrainer, gehard in het wereldje van zweet, geluk en doffe ellen de waarin het overigens nimmer écht vrede schijnt te zijn, is niet meer zo snel van zijn stuk te brengen als één van zijn pupillen een titel pakt. In 1974 greep De Haan al zeven Zuidholland- se gouden plakken, trok zijn boksers verleden jaar terug omdat hij het met door Wim de Lange naar de titel in het halfrvvaar- gewicht van de B-klasse had geloodst. En zo eenvoudig ging dat niet, want Verhaal (22) vond de lastige „knokker" Piet van Brussel (Bouhuizen) tegen over zich. „We wisten het al vantevoren", erkende De Haan later, „ondanks dat begon die jongen erg hoopvol, maar viel later jammer genoeg toch weer terug in dat vechten. Tja, nor maal had hij toch een openbare waarschuwing moeten hebben. Ik ben dan ook geen moment bang geweest. Ik riep steeds maar tegen Wim dat hij na links, links, rechts er uit moest stappen. Dat was de enige mo gelijkheid". Met een juryscore Wim Verhaal trekt er een vies gezicht bij, maar de Schiedammer haalde toch de titel in het halfzwaarge- wicht binnen. van 3-0 mocht Wim Verlaan 2ïch de kam pi oensmedaille la ten omhangen Ook zwaarwelter (C-klasse) Wim Bok had het aanvankelijk tegen Frans Jansen (Nicoiaas) verre van eenvoudig, maar een open bare waarschuwing voor de Rijswijker (wegens vasthouden) brak zijn verzet Bok komt ko mende maandag in Americain (Dordrecht) al uit in de B-klas se; zijn opponent is De Groot (Huizenaar). Bouw lust BC-ko-specialist Dtck Kroeze maakte zijn faam weer eens waar. Niet direct met een knock-out, maar een keiharde rechtse hoek noopte Hegenaar Hans Lis (Te Pas) uiteindelijk tot opgave omdat zijn linke roog met de seconde meer dicht kwam te zitten. In deze kwalitatief betere partij toon de Kroeze opnieuw een beslis sende eindstoot in zich te heb ben en dat biedt beslist per spectief voor een Zuidholland se titel in het zwaarwelterge- wicht in de B-klasse. Delftenaar Hein Andrea, uitko mend voor boksvereniging Westland, had in de finale van het zwaarweltergewicht in de C-klasse geen verweer tegen de rechtse hoek die opponent Wim de Jonge (Hoogenband) hem in de derde ronde toediende. Sim pel verklaarde instructeur Lou van Sinderen later; „Hein mist gewoon de nodige routine nog. Jammer, want het zou voor zijn moreel beter zijn geweest als hij het de volle drie ronden had kunnen uithouden". Een, toch eervolle, zilveren medaille was de beloning voor Hein Andrea. Elbert van den Berg Den Haag De voorspelling van Lou van Sinderen kwam toch uit. De instructeur van boksvereniging Wcstland over de nederlaag van Hein Andrea (29) tegen Wim de Jonge (Leen van den Hogenband): "Met een nederlaag op punten was ik tevreden geweest. Daarom is dit natuurlijk wel eèn kleine teleurstelling". Van Sinderen doelde op de rechtse hoek van De Jonge die goed doorkwam en die Delftenaar Andrea naar het canvas dirigeerde. Scheidsrechter Ben Bril besliste nog voordat Van Sinderen met de handdoek zwaaide om de ongelijke strijd te staken. "Bril zag het aan z'n ogen. Als hij door had laten gaan was Andrea een willoos slachtoffer geworden", ver klaarde de instructeur. Na de overwinning in de halve finale, een week geleden, op de Schiedammer Johan van Eijk, werd de finale in het 2waarwelter (C-klasse) in het Haagse Amicitia voor Andrea een desillusie. Van Sinderen: "Ik had die De Jonge al een paar keer zien boksen. Die jongen heeft een peperharde stoot Als je daarbij in de buurt blijft ben je weg. Tenminste Andrea wel, want die heeft nog te weinig routine om te gaan bataljeren. Daarom had ik Hein de opdracht gegeven om bij hem weg te blijven. Om constant weg te draaien". Het werd door het talrijke publiek dan ook een 'vliegende' partij. Van Sinderen: "Ze kunnen zeggen: hij had het anders moeten doen, Hij had tegenover De Jonge blijven staan maar ik blijf erbij dat deze taktiek de enige juiste was om de volle drie ronden in de ring te staan. En je zag het: één keer dook Hein niet weg en het was gebeurd". Zelf niet meer wetend hoe, zocht Hein Andrea, na zijn zilveren plak in ontvangst te hebben genomen, de kleedvertrekken op, De nummer twee op de Zuidhollandse kampioenschap pen: "Het lijkt wel een droom. Net of er een stukje geschie denis is weggevallen". Om zich even later enkele keren achter elkaar af te vragen in welke ronde 'het' nu wel was gebeurd: "Was het de derde? Joh, ik weet er helemaal niets meer van". lltsiniIllllHIllltllllHliltllltllllllllllllllUlHIiilIII iiimuiiiiiiiiniiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiuiinmniiiii niet ontmoedigen en al combinerend te- Schiedam/Vlaardingen Een bedroevende oogst van het zich nii een week vol korfbal. Alleen ODI en Oranje Nassau probeerde kwamen tot winst: ODI ten koste van een streekge- ,-2 dSor tenutte noot en Oranje Nassau boekte een verrassende zege strafschop van Maarten van op het sterke Rotterdamse Kwiek. De overige teams Bergen en even later was het moesten het met een nederlaag doen. Maassluis en Martha Nustelijn, die een goed Harga op het nippertje en Vlaardingen verloor enigs- opgezette aanval afrondde met zins verrassend van ADO. 601 doelj?unt: 2 Rob Koevoet hielp Maassluis ver- Vlaardingen heeft in 's-Gra- Oranje Nassau liet rich door de der op weg via een strafworp Vlaardingen In de promotieklasse volleybal zijn öe damesteams uit het Waterweggebied opnieuw succesvol geweest. De dames van IVIVC, Volley '68 en Passage VCJ hebben allemaal gewonnen. Ook de Shell-dames hebben in de eerste klasse opnieuw winst geboekt. MVlVrT T ttptt Bij de heren was men minder duurde, aangetoond dat de succesvol. Volley'68 speelde,,n Vlmrtingers totde beterepjoe- Gewapend met «n ijzersterke mentaliteit werd de eerste set en het bestuur, waarin enkele wrijvingspunten werden opge lost, bleek de spelvreugde bij de Schiedammers te zijn weer gekeerd. Dordrecht weliswaar één van gen uit de promotieklasse beho- zijn beste wedstrijden van dit ren. seizoen, maar wist toch niet te Volley '68 dames heeft geen enke- voorkomen dat koploper Target le moeite gehad met het punt- met 3—2 wist te winnen. Passa ge VCJ speelde helemaal niet Scheidsrechter H. van Elk was niet in de sporthal versche nen. Dat het herenteam van Volley '68 de uitwedstrijd tegen koploper Target zou verliezen, werd in het Vlaardingse kamp ver wacht Niettemin heeft het wei nig gescheeld of de winst was CONCENTRATIE toch nog naar de Vlaardingen gegaan. Een nipte 3—2 overwin- De kracht van Volley is dat het ning van de gastheren beteken- ondanks de zwakke tegenstand loos onderaanstaande CVV uit Capelle. De 3—0 overwinning heeft nauwelijks langer dan een half uur geduurd. AI in de eer ste set lieten de Vlaardingers er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met 15—0 werd de tegenstandster geen enkele kans gegund. de dat Volley er in is geslaagd de lijstaanvoerder één puntje af te snoepen Een frank en vrij spelend Volley wist in de eerste set met goed stoppen en gevarieerd aanvals- spel Target uit zijn ritme te halen. De Dordtenaren die niet op zoveel tegenstand hadden gerekend, moesten met 9—15 het hoofd buigen. In de tweede set herstelden de gastheren zich en met dezelfde met een mime 15—8 winst af gesloten, Tenaco liet zich ech ter niet willig naar de neder laag spelen en wist in een spannende tweede set (14—16) de stand weer gelijk te trek ken. Ook de derde set leek aanvankelijk voor Tenaco, dat steeds op één of twee punten voorsprong bleef staan. Passa ge wilde echter winnen en knokte zich, mede door de in zet van een herboren Marjan Visser, naar een 16—14 winst. In de vierde, beslissende set was het verzet van Tenaco ge broken. Passage wist een regel matige voorsprong op te bou wen en pakte met 15—9 de 3—1 winst. niet verslapt maar geconcen treerd zijn eigen spel blijft spe len. De beide volgende sets, 15—2 en 15—6, bewijzen dat. In het Vlaardingse kamp wordt De Shell-dames hebben zich goed nu al uitgekeken naar 12 fe- hersteld van de vorige week braari, wanneer de dames kop- tegen TOP geleden nederlaag. loper MVC ontmoeten. Zoals Volley momenteel speelt kan het een interessante wedstrijd worden waarin definitief wordt beslist wie de meeste kans op de titel maakt. cijfers (15—9) er» werden de Ook de MVC dames blijven maar partijen weer in evenwicht bracht Hobby S/K met 3—0 kansloos Volley won deze set met 4—15. verslagen, waardoor MVC nog Ook de vierde en vijfde set bleef steeds op kop blijft. Selstan- Volley gofd speler.. Target wist den: 15—3,15—-1115—5. echter op beslissende mom en- De dames van Passage VCJ heb- ten net dat beetje meer te ge- ben afgelopen zaterdag, on- Ten koste van rode lantaarn drager Hobby S/K II werd het eigen moreel weer wat opgevij zeld. De Brielse dames werden met een 3—0 nederlaag naar huis gestuurd. Setstanden: 15-10,15-13. 15-9. ven, waardoor het wist uit te lopen. Beide laatste sets werden door de Dordtse formatie ge wonnen met 15—11 en 15—10. Niettemin heeft deze wedstrijd, die twee uur en tien mimiten Na een gesprek tussen speelster winnen. Eind vonge week werd Passage VCJ heren maakten af- gelopen zaterdag een vergeefse reis naar sporthal Ommoord. Voor de tweede maal dit sei zoen het de scheidsrechter ver stek gaan. De tegenstanders stelden na de reglementaire wachttijd wel een andere scheidsrechter voor, maar deze kon met aantonen dat hij offi cieel NeVoBo scheidsrechter is, zodat Passage weigerde te spe len. danks het gemis van hoofdaan valster Monique Hessels, de krachttoer geleverd om op vreemde grond van Tenaco te winnen: 3—1. vendee! een steek laten val len in de race om de boven ste plaatsen. Het had pech, terwijl de plaatselijke favo riet ADO, gesteund door hun aanhang, juist erg ge lukkig was met de sehoten. Qua veldspel hadden beide teams erg veel moeite met de leiding. Maar zonder dit zou Vlaardingen ook verlo ren hebben, want ADO was de gelukkigste ploeg- In de eerste helft werd er zeer Rotterdamse treffer niet uit het 3—2, maar in dezelfde minuut ritme halen en zette de doel- werd het nog 3—3 door alweer puntenreeks voort. Ton Sluimer Hans Berman, maakte in de aanval zijn hat- Na rust kon ODI door treffers trick vol en bracht Oranje Nas- van Dick van de Hoeven uitlo- sau naast Kwiek, Sjanie van Zelm maakte het karwei goed af en 2orgde voor de verrassen de ontknoping: 5—6. Kwiek viel in de slotfase roekeloos aan, maar Oranje Nassau hield het pen naar 3—5. Maassluis liet ditmaal het hoofd niet hangen en vocht terug. De verdediging schakelde de ODÏ-aanval uit en zodoende kon ODI geen vuist meer maken. hoofd koel en kombineerde de Aan de andere kant wel Maas wedstrijd tot het einde. Zo ver zekerde men zich van de brood nodige winst In deze thuiswedstrijd kwam er een heel ander Maassluis bin nen de lijnen als de week daar. voor tegen Weidevogels. Men was nu weer bereid er voor te knokken en tegenstander ODI heeft het dan ook geweten. Ge zien de plaatsing van beide teams zou ODI gemakkelijk over Maassluis heen moeten sluis wanhopig aan, maar het speelde te gehaast en maakte te weinig gebruik van de kracht van het Maassluise damesduo. Slechts éénmaal ging de aanval •via de dames en prompt lever de het een doelpunt op van Mieke Montizaam: 4—5. Daarna zag Maassluis noch ODI kans om de score te verhogen, zodat ODI als winnaar uit de strijd kwam. Als men wekelijks zo zou spelen, dan is het ten on rechte als Maassluis zou degra deren. weinig gescoord en men ging -r*™ - rusten met de voor micro zeer MAASSLÜ1S-ODI 4-5 lange tussenstand van 2—1 voor ADO. Na rust draaiden de teams beter, maar Vlaardingen kon het ach tervolgende pechvogeltje niet meer kwijtraken. Met John Di- tiecher voor de geblesseerde Jan van Heteren bleef men ste ken op drie treffers. ADÖ maakte er iets meer, n.l. zeven. Het won zodoende met Tt 7—3, een verschil dat zou doen wandelen, maar het pakte alle- (JLJICK.—'HAKGA denken aan het alles overheer- maal heel anders uit send ADO. Doch het was een De beginfase was voor ODI, om- Met angst en beven ging het geflatteerde zege, maar de ge- dat het in de Maassluise verde- team van SSC Harga op bezoek maakte doelpunten tellen diging nog niet klopte. Jaap bij lijstaanvoerder Quick in Poldervaart nam de plaats in Dordrecht. De thuiswedstrijd van Henny Nieman, die op va- werd destijds met grote cijfers kan tie was. Men stond wat verloren, vreemd tegenover elkaar, maar Ook nu weer het zelfde spelbeetd al snel draaide men goed. De in de eerste helft van de wed- beginfase leverde echter twee strijd. Quick schoot erg zuiver doelpunten op voor ODI: beide en zette SSC Harga op een 6—1 van Hans Berman. Maassluis achterstand. Toen werd Harga slechts. Vlaardingentreffers: Dineke Bautkan en Martin Kohn (2). KWIEK-ORANJE NASSAU 5-6. Oranje Nassau heeft de les goed geleerd, want verloor men vo rige week met 9—8 van Kwiek. In de return, een week later, triomfeerde Oranje Nassau over de Rotterdamse formatie met 6—5. De rollen waren nu totaal omge keerd. Oranje Nassau speelde nu oen minder sterke eerste helft, maar trok in de tweede helft fel van leer. Kwiek begon overdonderend en in een hoog tempo leek het op weg naar de eindzege. Oranje Nassau kon het tempo goed volgen, maar keek bij de rust toch tegen een 4—0 achterstand aan. Na de hervatting was Kwiek het goede schot kwijt en hervond Oranje Nassau zichzelf en had men het geluk, dat nodig is om te scoren. Men nam het initia tief over van de Rotterdammers en zag kwans om tot 4—3 te naderen. De Nassau-treffers kwamen van Ton Sluimer, Ti neke van Zelm en Theo van Veelerj. Kwiek leek ach te her stellen, maar het was slechts voor even: 5—3. Vlaardingen Bij een dne kilometer prestatieloop in Den Haag finiste de Vlaardingse at leet GiUes de Rooy in eerste positie. Zijn tijd was 12.27, gevolgd door Din- geman den Hollan der, die er 13.44' voor nodig had. Mar Schotel van av. Fortuna reali seerde een tijd van 15.48. Tineke Groe- newegen en Irene Smit vochten bei den omde eer op die drie kilometer en dat viel ten gun ste van Tineke uit in 16.35. Robert van Zanten eiste de zes kilometer voor zich op in 21.27 en bleef daarmee alle tweehonderd lo pers voor. Ton van Gils klasseerde zich als tiende in 23.12. Willy Don eindigde in de mid denmoot in 27.04. Vlaardingen Vanavond spelen de heren van Volley '68 de halve finale tegen de reserves van Gerard de Lange. De winnaar is finalist voor de districlsbeker, terwijl die winnaar mee doet aan de landelijke strijd- D« wedstrijd tegen Gerard de Lange speelt zich af In Gorkum vanaf 20.15 uur. wakker en liep met goede com binaties in op Quick. Het werd zelfs 7—6 en op dat moment kwam Quick wel in paniek en ging domme fouten maken. Het geluk zat SSC Harga niet mee in deze periode, de bal wilde niet door de korf. Dat lukte echter wel aan de andere kant en Quick liep weg naar een verdiende 10—7 overwin ning. Quick nam een 2—0 voorsprong voordat Ton Sahli uit een straf worp kon tegen scoren. De rust stand kwam met een 6—1 voor sprong voor Quick. Na de pauze een heel ander spel- beeld. SSC Harga haalde op tot 6—4 door doelpunten van Yvon ne Lange (uit een doorloper) en Bert Karstel die 2 x een straf worp benutte. Quick kwam op 7—4 en het waren weer Yvon- nen Lange en Bert Karstel die beiden een doelpunt scoorden en de stand brachten op_7—8. De spanning was toen te snijden, maar Quick was de gelukkige en liep weer naareen voor sprong van drie doelpunten. Op dat moment werd John Neder- hand vervangen door Jan Erke- lens. Ton Sahli schoot uit een strafworp Harga weer iets dich terbij, maar Quick had toch het laatste woord en eindigde met een 10—7 overwinning. SUCCES-HOOGVLIET Na de nederlaag van Succes te« gen Sagitta heeft het Hoogvliet met 3—5 verslagen. Met goed aanvalsspel drong Succes Hoogvliet zijn wil op. Het is jammer dat Succes maar één goed aanvallend vak heeft Hoe er ook gewisseld wordt van vakopstelling, steeds blijft er slechts één goed aanvallend vak over. Succes had anders een veel grotere overwinning behaald. Nu bleef de schade voor Hoogvliet beperkt tot 3—5. Peter v.d. Zouwen gaf Succes een voorsprong door een strafworp te benuttea Lia Duifhuizen, die heel hard werkte, kreeg daar voor een beloning van een doel punt, waarmee zij de stand op 0-2 bracht Hoogvliet kwam een doelpunt dichterbij, maar Lenie Alblas schoot van ver nummer drie door de korf voor de Schiedammers. Na de rust had Succes veel pech met schie ten. Keer op keer werd de korf geraakt, maar de bal wilde er niet door. Totdat Peter v.d. Zouwen wederom een straf worp mocht nemen. Hij benutte deze feilloos. Maar het vijfde doelpunt van Succes en het der de van Peter v.d. Zouwen was een beauty. Van achter de korf ving hij de bal op en scoorde op prachtige wijze. Hoogvliet kwam nog wel naderbij tot 3—5, maar verder liet Succes het niet komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4